Esittele itsesi!
#21
Kirjoitettu 10.02.2011 - 11:55 AM
Kaikki kertoimet Pinnaclelta, jääkiekkovedot aina 60min.
#23
Kirjoitettu 10.02.2011 - 10:15 PM
Elikkäs oon kohta 28v normi päiväduunilainen Lappeenrannasta ja veikkailun olen alotellut joskus ala-asteen loppuvaiheilla pitkävedon kustannuksella sekä lottoilemalla satunnaisesti.
Viimeiset n.7 vuotta olen veikannut melkein ainoastaan sm-liigaa ja nykyistä mestistä joskus huonommalla palautuksella ja joskus paremmalla.
Nyt tänne tultua olen veikkaillut kilpailumielessä sivuston skabojen takia muitakin sarjoja ja jos olette yhtään kattonut niin vituikshan ne kaikki muut on mennyt! Mutta tosiaan omia rahoja en kiinni mielellään muuhun laita kun sm-liigaan ja mestikseen
Isompia voittoja on veikkauksen osilta sattunut kohdalle muutamia ja minulla isommat osumat on ollut 4 numeroisia (kaikki ykkösellä alkavia) en vielä kuitenkaan 5 numeroiseen ole kertaakaan päässyt vaikka monarissa mitä harvoin pelaan on ollut kerran vittumoisen lähellä!
Vastaisuudessa tulen keskittymään sm-liigaan tietysti osiltaan myös mestikseen ja jätän täällä vihjailutkin muista sarjoista niille ketkä sen paremmin osaavat.
Tarkoitus olisi olla melko aktiivinen täällä paitsi tietysti kesällä kun se on veikkauksen osalta minulle loma aikaa tai siis ei nyt puhuta paskaa eli kesä on sitä aikaa kun tietämys on oikeasti minulla aivan pohjassa kun en futista enkä pesäpalloa... muitakaan kesälajeja veikkaa mutta mielenkiinnolla seuraan kuitenkin.
Nyt kesänä olisi kuitenkin tarkoitus etsiä jokin veikkauksen kannalta mielenkiintoinen laji mitä alkaisin seuraamaan ja veikkauksen osalta rahallisesti panostamaan.
Pitemmittä puheitta
#24
Kirjoitettu 13.04.2011 - 12:41 PM
#25
Kirjoitettu 21.04.2011 - 12:51 PM
Vahvuudet: SM-liiga, NHL, Mestis, Salibandyliiga, Veikkausliiga, Korisliiga, lätkän ja futiksen MM-kisat, Formula 1
Heikkoudet: NBA, Suomifutiksen alasarjat
#26
Kirjoitettu 05.11.2011 - 05:05 PM
#27
Kirjoitettu 15.12.2011 - 01:03 PM
Chimmy kirjoitti 01.06.2010 - 09:11 PM
Siinä on ainakin rehellinen kaveri
Itsestäni voisin kertoa sen verran, että olen 26-vuotias miekkonen Suomen Herwoodista. Kaiken maailman veikkauksia olen tehnyt jo teini-ikäisestä saakka, varsinkin Formulan ja jääkiekonkin saralla. Viimevuosina pelailu on jäänyt hieman vähemmälle pokeriharrastuksen takia. Nyt on kuitenkin alkanut taas mielenkiinto herätä ja katsotaanpa josko tässä alun peesailujen jälkeen uskaltaisi jotain pieniä vinkkejäkin heittää.
Vahvuudet: Moottoriurheilu, erityisesti F1 ja kaksipyöräiset
Heikkoudet: Melkein kaikki muu
#28
Kirjoitettu 21.12.2011 - 09:20 PM
Kiitos ja Kumarrus
#29
Kirjoitettu 28.12.2011 - 12:56 PM
Löysin tämän sivuston sattumalta pari viikkoa sitten, ja siitä asti olen joka päivä täällä juossut lueskelemassa ihmisten mietteitä, ja ajatuksia tulevista peleistä.
Todella mahtava sivusto, pitää katsoa rohkenisiko itsekin tänne alkaa kirjoittelemaan omia "VIHJEITÄ" joku päivä..
Ainiin, 19-vuotias pojankoltiainen Tampesterista, ja veikkauksen pelejä on tullut pelailtua koko pieni ikä. Pitkävetoa ehkä eniten tullut ruksiteltua, tosin huonolla menestyksella.
Nyt parisen kuukautta on tullut hieman lueskeltua vedonlyönnistä, ja koittanut kehittää itseään. Kirjaa on tullut pidettyä eri joukkueista, pelatuista peleistä ja omista vedoistaan. Vaikka omat palautusprosentit ei päätä huimaa, niin tiedän kuitenki tehneeni paljon parempia ratkaisuja ja päätöksiä kuin ennen.
Motto olkoon: HILJAA HYVÄ TULEE !
Toivotan kaikille vihjeparatiisin käyttäjille hyviä pelejä, ja rutkasti onnea tuleviin koitoksiin !
Ja hyvät Uudet vuodet !
#30
Kirjoitettu 03.02.2012 - 01:08 AM
Olinkin näköjään liittynyt tänne jo joulukuussa, mutta silti sietänyt tuota Nordicbetin vierailijoille näytettävää mainosta tähän asti kirjautumatta, ei kaikkea voi muistaa..
Hoidetaan pieni esittely alkuun vaikkei valtiovierailusta olekaan kyse, eli täällä kirjottelee 21v gämblerin alku suoraan Jutin kotikaupungista. Vedonlyöntiä tullu harrasteltua pienissä määrin jo ala-aste -ajoilta, jonka jälkeen tulikin karvaan tappion myötä lähes kymmenen vuoden pelitön putki satunnaisia sotkuja lukuun ottamatta. Nyt muutaman vuoden ajan olen harrastusten ja kenties rahanpaskankin lisäännyttyä seurannut melko tiiviisti urheilua ja vedonlyöntiä, sekä alkanut laittaa itsekin pennosia sisään. Lapsuuden traumoista on siis päästy yli, tulevaisuus näyttää onko otettu opiksi.
Pää-asiassa pelaan Sm-Liigaa ja NHL:ää, mutta muiden vihjaamina tulee pelattua paljon muutakin. Eniten ehkä koripallon euroliigaa (kiitos Tuomaas94, montepaschi tuottaa tälläkin hetkellä!), KHL:ää ja salibandyn eri sarjoja (kiitos 1945 ja FinalFantasy). Satunnaisesti hakataan toki kaikkea missä numeroita näkyy, tipsattuna tai ilman. Viime aikoina on African cup osunut pelottavan hyvin, vaikken jalkapalloa juuri seuraakaan, välillä näin päin.
Semmosta, alottelen varmaan samaan vahinkoon myös seurannan jotta saa jotenki pidettyä kirjaa kun exeleihin ei vielä aika ja kiinnostus riitä.
#31
Kirjoitettu 13.02.2012 - 08:25 PM
Oon reilu 40v mies Tampereelta. Pelailtua tullu n. 20v. Vakiolla olkoi ja nyt pelkästään vedonlyöntiä sinkkuina.n. 95% vedoista jalkapalloon. Livevetoon kaikista vedoista myös n. 95%. Puoliammattilainen, vuoden lopusta alkaen tarkoitus koittaa siipiä ammattilaisena ! Tänne pistin seurantaan NHL vetoni. Tuuria vaan kaikille ,vaikka pelkkää matikkaahan tää on....
#32
Kirjoitettu 16.02.2012 - 01:18 PM
Foorumilla asiallinen meno/ aktiivisa jäseniä niin päätin liittyä mukaan. eiköhän tästä vielä aktiivisia kesksustlua saada aikaan sekä mahdollisesti osuvia vihjeitä, aloittelen blogin sekä ottelen kantaa päivän vetoihin mikäli jotai järkevää keksin =)
#33
Kirjoitettu 10.03.2012 - 01:01 AM
Osuneet kohteet: 9
Kertoimet: 19,49
Palautusprosentti tasapanoksin: 84,74%
(Päivitetty 21.3.2012)
#34
Kirjoitettu 14.03.2012 - 03:24 AM
#35
Kirjoitettu 17.03.2012 - 04:06 PM
1 käyttäjä(ä) lukee tätä aihetta
0 jäsentä, 1 vierasta, 0 anonyymiä käyttäjää






