Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Bannionin jalkapallot 2017/2018


Recommended Posts

No niin, aloitushetki lähenee. Oma kausiseuranta alkaa La Ligan alusta, eli tämän viikon perjantaina. Sen jälkeen kaikki vedot tulevat taas tänne aina suurten sarjojen päättymiseen saakka. Katsotaan jos tänä kautena tulee pelattua oman vetohistorian ensimmäiset under-kohteet. Viime kaudella oli jo muutama ottelu, joissa niillä olisi saanut aikaan järkevimmän vedon, mutta näin maalien ystävänä ne jäivät testaamatta.

Leganes - Alaves 1 ah -0,25 @1,80 /2

- Katsotaan, jos tämä veto saa vielä kaverin Valencia-ottelusta. Kauden aloitukset ovat olleet haastavia Valencialle ja Las Palmas on alkukaudesta aina vaarallisimmillaan, minkä takia lopputulosta on kuitenkin hyvin vaikea ennustaa.

 

Link to post
Share on other sites
  • Vastaukset 914
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Rops - PS Kemi, kortteja yli 2,5 @1,83 /1,5 + kotijoukkueen kortit yli 1,5 @3,30 /0,75 + 2 ah +0,25 @3,20 /0,75 + vierasjoukkue voittaa päästämättä maalia @10 /0,5 L1K - Toine

FC Barcelona - Valencia, yli 2,5 maalia + btts @1,90 /3 (bet365) - Ensi lauantaiksi paikan päälle katsomaan tätä ottelua Camp Noulle. Laitetaan siksi likoon täydet 3% kassasta, jotta enemmän jänn

Jes vihdoinkin, vaikka kesää on vielä 16pvää jäljellä. Rakas onnea matkaan, sinä ansaitset osumia

Panostuksesta sen verran, että käytössä on taulukko, joka liikkuu noin 1 yksiköstä 3 yksikköön.

1. Käytännössä suurin osa peleistä tulee pelattua välillä 1,50 - 2,25 yksikköä riippuen siitä miten hyväksi arvioin kohteen. Varmempi kohde pienemmällä kertoimella vaatii välillä isomman panoksen ja vastaavasti isoon kertoimeen voi sijoittaa usein vähemmän voiton ollessa silti riittävä. Aasialaisissa tasoituksia (esim. +0,25, jossa tasapelillä saa puolet voitosta) isompi panos on myös hyvä kompensaatio.

2. Joka kuun 15.päivä päivitän kassan pohjasumman, eli tällöin yksiköiden suhdeluku muuttuu. Jos kassa on kasvanut, niin yksikköä vastaava rahamäärä nousee, ja jos laskenut, niin luonnollisesti rahamäärä laskee. Etenkin jos kuukausi on ollut voitollinen, niin suurin osa uusista vedoista lähtee 1,75:llä yksiköllä johtuen siitä, että panokseen käytettävä summa on noussut. Näin kassa ei kärsi liikaa, jos heti sen päivityksen jälkeen tulee miinusputki.

3. Tappioputken tullessa peruspanosta nostetaan hiljalleen 2:een ja lopulta 2:25:een. Tällä pyritään lyömään tuleviin voittoihin suurempi panos kuin tappioihin. Huono puolihan prosenteilla pelattaessa on, että kassan laskiessa vetoon käytettävä rahamäärä laskee eli voittojen taas alkaessa vetoihin käytetään pienempiä summia kuin mitä niihin tuli käytettyä tappioputken aikana.

Jep. Ei oikeastaan mitään muuta uutta verrattuna edelliseen kausiseurantaan.

Link to post
Share on other sites

Valencia - Las Palmas 1 ah -0,25 @1,60 /2

- Pari viime kautta Valencia on aloittanut päin persettä, joten ei tätä vetoa voi ehkä suositella kenelläkään. Valencia on kuitenkin vahvistunut ja Las Palmas heikentynyt, niin kaikki mahdollisuudet hyvään aloitukseen pitäisivät olla olemassa. Las Palmasin virheetön suoritus harjoituspeleissä heittää oman varjonsa vedon ylle. Toisaalta ei siellä mitään aivan älyttömiä vastustajia ole ollut.

Darmstadt - St. Pauli, btts, oli kanssa harkinnassa, mutta se saa jäädä.

Link to post
Share on other sites

Tämän viikon 10 euron riskitön veto Unibetilta menee West Hamiin:

Southampton - West Ham 2 ah +0,75 @1,93 /10 euroa

Wolves - Cardiff, btts @2,00 /1,5

- En jaksa nähdä West Hamia noin isona altavastaajana. Olihan eka ottelu Manua vastaan aikamoinen floppi, mutta United on aina välillä todella kova kotona ja oli saanut jo pari kovaa ottelua alle, eli oli selkeää etulyöntiasemaa. Southampton puolestaan murjoi Swanseata, mutta ei saanut maalia lukuista paikoista huolimatta. Nyt edessä pitäisi olla kummallekin tiukempi ottelu. Hammersfan varmaan tietää paremmin, missä West Hamissa mennään ja sieltä West Ham ketjustakin tätä lueskelin.

 

Link to post
Share on other sites

FC Barcelona - Real Betis 2 ah +2 @1,97 /1,75

Gremio - Atletico PR 2 ah +0,25 @2,00 /1,75

- FC Barcelonan alku näyttää tuskaiselta ja pakka on täysin sekaisin nyt kun Suarezkin tippui pois. Real Betis on tämän kauden mustahevonen, joten katsotaan mitä tapahtuu.

- Gremiolla tulossa tärkeä cup-peli. Toinen vaihtoehto olisi ollut lyödä X2 Cruzeiro-otteluun samasta syystä, mutta valitsin tämän.

- VPS testaa Ilveksen kunnon. Ilves on tehnyt pisteitä, mutta tilastojen valossa joukkueessa on jäykkyyttä, samoin kuin VPS:llä. Kysymys on saako VPS kuntonsa käännettyä vai jatkuuko pari viikkoa sitten alkanut pudotus. Ilveksellä sama pudotus on tulossa piakkoin, jos ei jo nyt. Chaves on ollut pirteä vaikka hävinnyt kummankin ottelunsa. Nyt pitäisi olla oman tasoinen vastus, joskin toki vieraissa.

Link to post
Share on other sites

26.8

Newcastle - West Ham 2 ah +0,25 @1,900 /2 (bet365)

- Newcastle ei ole ollut paras vastus West Hamille. Vierailla näytti kuitenkin taistelutahto kovalta edellisessä ottellusa. Kummallakaan ei ole enää oikein varaa hävitä tätä, joten tasurikin voi olla lähellä.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt

  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Englanti League one Klo 21.45   Oxford utd  - Reading   Valinta:  Oxford Utd Kerroin:   2,75 ( Veikkaus)   Oxford aloittanut hyvin kotonaan kauden, kun kuuteen peliin kolme voittoa ja tasapeliä.  Reading ollut myös hyvä, mutta lähdetään koittamaan vahvaa kotijoukkuetta.  Tilastollisesti Oxford ei oo keskinäisiä pystynyt voittamaan viime vuosina, niin nyt jos koskaan olisi hyvä aika.  Rohkea kotivoitto hakuun.    Kunhan Oxford voittaa, niin tämä kohde osuu. 
    • Jalkapallo Konferenssiliiga Klo 19.45   KuPS  -  Kaa Gent    Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.05 ( Veikkaus)   KuPS ollut vaikeaa viime aikoina sekä Veikkausliigan mestaruus karkasi omista  käsistä aika kauas, jolloin tänään voi vain laittaa kaiken likoon.   Enää ei ole mikään lämmin, joten toivottavasti Gent myös on kohmeessa, niinkuin viime aikoina on ollutkin.  Vieraissa Gent on ollut vaikeuksissa ja tänään on se sauma saada pisteitä näistä otteluista.  Suomalaisyleisön siivittämänä kotijoukkue kairaa pistetilin auki.  KuPS voi jopa voittaakin, mutta viime aikoina voittamisen kulttuuri on tipotiessään, joten otetaan rohkea tasapeli testiin.    1-1 tai 2-2 voisi olla aika hyvät tulosvetoon.    Kunhan ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde menee oikein. 
    • Jalkapallo Mestareiden liiga Klo 22.00   Dortmund  -  Betis   Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.25 ( Paf)   Kaksi suht hyvää joukkuetta kohtaa toisensa sekä molemmilla on voittoja sekä tasureita alla.  Kierroksen yksi tasaisempia otteluita, jolloin tasapeli ei ole mikään mahdottomuus. Betis mestareiden liigassa kolme voittoa, mutta saksa on vaikea paikka pelata, jolloin tuo putki katkennee tänään, mutta pisteputki jatkuu.  Kunhan Ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde osuu. 
    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
×
×
  • Create New...