Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Bannionin kausi 2018 - 2019


Recommended Posts

  • Vastaukset 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bannion

    1036

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Schalke - Hoffenheim, ottelussa rp @3,50 /0,4 Mönchengladbach - Leipzig, ottelussa rp @3,75 /0,4 IFK - Rops, kortteja yli 3,5 @2,43 /0,6 Inter - AS Roma, kortteja yli 5,5 @1,900 /0,6 (b

VP: Southampton - Leicester 2 ah 0,0 @2,30 /1

Burnley - Cardiff, ottelussa rp @3,75 /0,4 + punainen kortti @5 /0,4 + oma maali @9 /0,2 (bet365) L1K + sinkkuvetona Burnley yli 1,5 korttia @1,80 (bet365) - Varmasti Burnleyn

Tiukka viikko menossa. Yöllä  taas mukavasti veto kusi 90+5 minuutilla. Noh, tämmöstä tää on. Tänään Euroopan varmaan epäennustettavimman liigan kimppuun. Pikkusen harmittaa, kun eilen yritti haistella isompia kertoimia CL:stä, niin ei käyny mielessäkään, että se kaikista isoin kerroin Lyonin @21 olisi se mikää helposti osuu.

Tänään vastaava olisi Vorsklan @27, mutta sehän nyt ei ainakaan todeudu. Kokeilen silti kyseiseen peliin btts:ää. Jos ukrainalaisjengi pystyy niittaamaan pallon Shaktarin verkkoon, niin miksei sitten Arsenalin. Mainitaan nyt sekin, että tuskin nää kärkijengit näitä pelejä ykkösmiehistöllään pelaa, kun seuraavat kuukaudet vedetään kolmea ottelua viikossa. Tosin varmaan Arsenal iskee sen 2-3 maalia kakkosjengilläkin, mutta 3 - 1:han olisi ihan mukava lopputulos. Muutenkin tässä Eurooppaliigassa kertoimet tuntuu menevän aina joukkueen nimen mukaan, ihan sama ketä pelaajia kentälle asti pääsee.

Sporting - Qarabak peliin pitäisi valita oikeastaan jompi kumpi veto. Vaikeaa vain päättää. En ole ihan varma missä joukkue menee nyt, mutta viime kaudellahan tiimi taisteli CL:ssä hyvin AS Romaa (joka oli kova nippu) sun muuta vastaan. Chelsea taisi olla ainoa jengi, joka kylvetti huolella, muuten tuli maalin tappioita sekä kaksi tasapeliä Atletico Madridin kanssa. Jos Sporting kierrättää ja yhtään aliarvioi, voi tulla tiukka ilta. Tai sitten ei. Kuten sanottua, arvaamaton liiga, kun motivaatiot ja tasoerot on mitä on.

Entä Dudelange. Jää nyt ottamatta ah +1,5 @2,07. Mutta AC Milan tulee välillä näihin peleihin takki auki. Mielenkiintoista kanssa, että jotkut bookerit antaa yli 50% sille, että kumpikin joukkue tekee maalin, eli tolla aasialaisella tasotuksella +1,5 AC Milanin pitäisi tietyn logiikan mukaan tehdä kaksi osumaa. Sitä, kun ei tiedä, että löysäilevätkö tämän taas harjoitusotteluna ja millainen Milanin kyläjengi kentälle edes tulee. Mielenkiintoista kuitenkin seurata luxemburgilaisjengin meininkiä, saman suuruinen kuin HJK, niin näkee mihin olisi  mahdollisuuksia, jos tiimiä osataan kasvattaa. HJK:han on nyt polkenut joku kolme kautta paikoillaan. Alkavat mennä jo Luxemburgissakin ohitse.

Sporting - Qarabak X2 @3,25 /0,75

+ yli 2,5 maalia + btts @2,75 /0,75 (bet365)

L1K

Slavia - Bordeaux, yli 2,25 maalia @2,025 /1,5 (bet365)

Videoton - Bate, yli 2,5 maalia @2,60 /1,5

Sevilla - St. Liege, btts @1,95 /1,5 (bet365)

* Leipzig - Salzburg, btts + yli 2,5 maalia @1,83 /1,5 (bet365)

Trnva - Anderlecht 1X @2,14 /1,5

Arsenal - Vorskla, btts @2,60 /1,5 (bet365)

Katsotaan millainen kuoppa odottaa tän kierroksen jälkeen. Yleensä, kun on punainen viikko, niin jostain syystä se on sitä sitten koko viikko ihan sama mitä laittaa. 

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

VP: PAOK - Chelsea, yli 2,5 maalia @1,95 /1,25

+ lopputulos 0 - 2 @7,50 /0,5

L1K

- Kokeillaan nyt tätä, mutta pelaan ton 0 - 2 tuloksen pois joka on mahdollinen. Toinen taktiikka olisi pelata tähän tuloksia 1 - 1, 0 - 1 ja 0 - 2, mut tällä over 2,5 yhdistelmällä saa mukavasti 1 - 2, 2 - 1 ja 0 - 3 tyyliset hallintaan. Näen vaan niin vahvana skenaarion, jossa Chelsea iskee ensimmäisen maalin ja sit jarrutellaan ja säästellään vähän passiivisemmin ja lopussa tulee sit tauluun 0 - 2, kun PAOK ottaa riskiä vikan kympin.

Tietenkin nää on ongelmallisia, koska Chelsea voi pelkillä kotipeleillä ja parilla tasurilla vierasta voittaa lohkon aika helposti. En osaa sit sanoa, miten tää tuleva West Ham - Chelsea derby sijouttuu derby-kuumuus -asteikolla, että onko "sinisten" keskittyminen jo osittain siellä.

Link to post
Share on other sites

Middlesbrough - Swansea, btts @2,17 /1,5

Sheff. U. - Preston X2 @1,97 /1,5

West B. - Millwall, btts @1,88 /1,5

Montpellier - Nice 2 ah +0,25 @1,950 /1,5 (bet365)

+ näihin peleihin neloisveto kevennettynä, eli btts kohteisiin yli 1,5 maalia + Preston pelii ah +1 vieraille ja Nice peliin yli 1,5 maalia, mikä meni tosin vahingossa mukaan, mutta joka tapauksessa

@4,70 /1 Unibetin 20% voitontehostajalla (alkup. kerroin @4,08)

M. United - Wolves, btts @1,92 /1,5

 

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt

  • Uusimmat viestit

    • Ligue 1 / Jalkapallo Ranska Monaco - Lens Monaco Draw No Bet @ 1.58 Epicbet Alkaa 21:45 Monaco(2.) voitti kolme kauden neljästä tähän mennessä pelatusta ottelustaan yhden noista päätyttyä tasuriin. Joukkue hävisi ainoastaan kolme viimeisestä 20:stä sarjamatsistaan.  Lens(10.) on sarjassa kolme ottelun voitottomassa putkessa häviten noista kaksi kamppailua. Joukkue onnistui voittamaan vain yhden viimeisestä kahdeksasta vierasottelustaan. Monaco voitti joukkueiden edellisen viime helmikuussa pelatun keskinäisen kohtaamisen maalein 2-3.  
    • Jääkiekko:SM Liiga klo.18:30 Saipa - K-Espoo Tekee pisteen Lukas Svejkovsky @2.11 Coolbet Koitetaas Espoon hyökkääjän Svejkovskyn pojoa. Sarjakakkonen Espoo kohtaa vasta yhden liigaottelun pelanneen Saipan sen kotikentällä.Lappeenrantalaiset olivat CHL kiertueella ja rasitusta on ainakin matkustelusta tullut.Saipa siis voitti liiga avauksessaan Tapparan ja on tässä suosikki. Espoo on 3:sta ottelustaan voittanut 2 ja yhden hävinnyt.Viimekaudella keskinäiset kohtaamiset meni tasan 2-2. Espoon 1.kentän oikeallalaidalla pelaavalla Svejkovskylla on ollut loistava alkukaudelle.Viimekaudella Espoossa 11 ottelussa 3.pst tehnyt Svejkovsky on nyt takonut 3:ssa pelissä jo 6.pst(4+2).Aikamoinen parannus siis tapahtunut Svejkovskyn pelaamisessa ja mistä se sitten johtuu,mene ja tiedä. Svejkovsky halunnee pitää putkeaan yllä ja Espoo varmasti yrittää iskeä ja hyödyntää 6pv sisään jo 3 ottelunsa pelaavaan Saipaan.  
    • Liiga / Jääkiekko KalPa - HPK Elias Vilen tekee vähintään 1 pistettä (sis.ja): Kyllä @ 2.33 Unibet Alkaa 18:30 Kuluvalla kaudella tehot 1+0 iskenyt Elias Vilen on nostettu otteluun kolmosketjusta ykköskentän sentteriksi laitureinaan Juuso Mäenpää ja Jesper Piitulainen. Aiemmilla kausillaan Pelicansia pisteiden valossa melko tehokkaasti edustanutta Vileniä pidetään hiomattomana timanttina ja Kuopiossa odotetaankin miehen saavan uutta nostetta uralleen. Vilen pelasi hyvät harkkamatsit mutta sarjakausi on lähtenyt hieman tahmeasti käyntiin.  KalPan hyökkääjistä eniten kuluvalla kaudella peliaikaa saanut Vilen tulee tekemään ottelussa vähintään yhden pisteen.
    • 16:30 Korfez Basket - Kolossos Rhodes ”Vierasjoukkue” Kolossos ei ole huono joukkue, mutta tämän kauden jengissä aikalailla kaikki on mennyt uusiksi, ja yhteispelissä on vielä tekemistä. Kotijoukkueena pelaava Korfez vaikuttaa olevan etenkin hyökkäyspäässä jo valmiimpi kauteen ja näin ollen nappaa tästä Bulgariassa pelattavasta ottelusta voiton. Korfez Basket ML @1,92 @epicbet
    • Jääkiekko:SM Liiga klo.18:30 TPS - Jukurit Tekee vähintään 2.pst Lukas Wernblom @3.50 Unibet TPS puolelta pistepörssiä johtavan Wernblomin parit pojot kokeiluun. TPS ottanut 2 voittoa ja yhden hävinnyt.Sillä on 1 ottelu vähemmän pelattuna,mitä Jukureilla.Jukureilla 4:stä pelistä tappioita ja voittoja 2.Jukurit on 2 edellistään pelannut kotonaan ja pelasikin ne hyvin.Vieraissa sitten Jukureilla onkin vaikeampaa ja tänään TPS kotonaa tulee olemaan hankala Jukureille. Turkulaisia kismittää niukka 2-1 häviö Sportille ja paluu voittojen tielle on tässä lähellä.TPS 1.kenttähän on sitä tahtipuikkoa heilutellut,kun pistepörssiä vilkuillaan. Takuulla hyökkäyskolmikolle Wernblomille,Haudumille sekä Bryggmanille tulee niitä huonoja/pisteettömiä pelejäkin kaudenedetessä.Tässä kohtaamisessa kuitenkin 1.kentällä on saumoja tehä niitä pisteitä useampikin ennakkoon sarjanheikoimpiin kuuluvaa Jukureita vastaan. Lottoohan tää Suamikiakko on,mutta jos TPS hyökkäyskolmikolta Wernblom,Haudum,Bryggman nähdään nopea maali,jossa Wernblom on osallisena jollain tavalla niin silloin ollaan jo lähellä ja otetaan kokeiluun,kun sitä on tarjolla.
×
×
  • Create New...