Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

    HYVÄÄ          JOULUA        KAIKILLE 

VALINTA:,   JOULUKINKKU JA LEPO

ALKAMISAIKA:   Oman valinnan mukaan,   mielellään kyllä heti ainakin jälkinmäinen 

 

Rauhoittukaamme joulun viettoon ja lahjojen jakamiseen ja niiden vastaanottoon ja availuun.   Olkaamme iloisia jokaisesta lahjasta jonka jokainen saa.    Syökäämme hyvin ja ottakaamme rennosti kokopäivän. 

Vihjaajat,  jotka on mukana tuossa "vihjauskisassa ", niin antakaamme myös tilastoveijarille joulurauhan.    Jokainen osallistuja on tällä hetkellä myös 23.12 vihjeiden jälkeen Plussalla.  Ottakaamme rennosti ja tänään tankkaamme joulukinkusta ja jotkut myös maukkaasta kalkkunasta itsellemme virtaa.    Tasan viikko on kuukautta jäljellä ja edessä on heti huomisesta alkaen U20 kisoja,  fudista kunnon perinteinen kierros heti tapaninpäivänä,  joten hikinen viikko on vielä edessä.   Täten  tänään onkin  hyvä ottaa hetki rennosti ja tyhjentää pää, jotta ollaan virkeitä.  Viikon päästä voidaan kaikki yhdessä lopettaa vuosi 2020  varmaa historiallisella tavalla,  että kaikki ollaan  jääty plussan puolelle joulukuussa.      Lepoa ja rakkautta kaikille ❤

 

  HYVÄÄ   JOULUA VIHJEPARATIISIN VÄKI  

  • Tykkäys 3
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jääkiekko:SM Liiga klo.18:30 Saipa - K-Espoo Tekee pisteen Lukas Svejkovsky @2.11 Coolbet Koitetaas Espoon hyökkääjän Svejkovskyn pojoa. Sarjakakkonen Espoo kohtaa vasta yhden liigaottelun pelanneen Saipan sen kotikentällä.Lappeenrantalaiset olivat CHL kiertueella ja rasitusta on ainakin matkustelusta tullut.Saipa siis voitti liiga avauksessaan Tapparan ja on tässä suosikki. Espoo on 3:sta ottelustaan voittanut 2 ja yhden hävinnyt.Viimekaudella keskinäiset kohtaamiset meni tasan 2-2. Espoon 1.kentän oikeallalaidalla pelaavalla Svejkovskylla on ollut loistava alkukaudelle.Viimekaudella Espoossa 11 ottelussa 3.pst tehnyt Svejkovsky on nyt takonut 3:ssa pelissä jo 6.pst(4+2).Aikamoinen parannus siis tapahtunut Svejkovskyn pelaamisessa ja mistä se sitten johtuu,mene ja tiedä. Svejkovsky halunnee pitää putkeaan yllä ja Espoo varmasti yrittää iskeä ja hyödyntää 6pv sisään jo 3 ottelunsa pelaavaan Saipaan.  
    • Liiga / Jääkiekko KalPa - HPK Elias Vilen tekee vähintään 1 pistettä (sis.ja): Kyllä @ 2.33 Unibet Alkaa 18:30 Kuluvalla kaudella tehot 1+0 iskenyt Elias Vilen on nostettu otteluun kolmosketjusta ykköskentän sentteriksi laitureinaan Juuso Mäenpää ja Jesper Piitulainen. Aiemmilla kausillaan Pelicansia pisteiden valossa melko tehokkaasti edustanutta Vileniä pidetään hiomattomana timanttina ja Kuopiossa odotetaankin miehen saavan uutta nostetta uralleen. Vilen pelasi hyvät harkkamatsit mutta sarjakausi on lähtenyt hieman tahmeasti käyntiin.  KalPan hyökkääjistä eniten kuluvalla kaudella peliaikaa saanut Vilen tulee tekemään ottelussa vähintään yhden pisteen.
    • 16:30 Korfez Basket - Kolossos Rhodes ”Vierasjoukkue” Kolossos ei ole huono joukkue, mutta tämän kauden jengissä aikalailla kaikki on mennyt uusiksi, ja yhteispelissä on vielä tekemistä. Kotijoukkueena pelaava Korfez vaikuttaa olevan etenkin hyökkäyspäässä jo valmiimpi kauteen ja näin ollen nappaa tästä Bulgariassa pelattavasta ottelusta voiton. Korfez Basket ML @1,92 @epicbet
    • Jääkiekko:SM Liiga klo.18:30 TPS - Jukurit Tekee vähintään 2.pst Lukas Wernblom @3.50 Unibet TPS puolelta pistepörssiä johtavan Wernblomin parit pojot kokeiluun. TPS ottanut 2 voittoa ja yhden hävinnyt.Sillä on 1 ottelu vähemmän pelattuna,mitä Jukureilla.Jukureilla 4:stä pelistä tappioita ja voittoja 2.Jukurit on 2 edellistään pelannut kotonaan ja pelasikin ne hyvin.Vieraissa sitten Jukureilla onkin vaikeampaa ja tänään TPS kotonaa tulee olemaan hankala Jukureille. Turkulaisia kismittää niukka 2-1 häviö Sportille ja paluu voittojen tielle on tässä lähellä.TPS 1.kenttähän on sitä tahtipuikkoa heilutellut,kun pistepörssiä vilkuillaan. Takuulla hyökkäyskolmikolle Wernblomille,Haudumille sekä Bryggmanille tulee niitä huonoja/pisteettömiä pelejäkin kaudenedetessä.Tässä kohtaamisessa kuitenkin 1.kentällä on saumoja tehä niitä pisteitä useampikin ennakkoon sarjanheikoimpiin kuuluvaa Jukureita vastaan. Lottoohan tää Suamikiakko on,mutta jos TPS hyökkäyskolmikolta Wernblom,Haudum,Bryggman nähdään nopea maali,jossa Wernblom on osallisena jollain tavalla niin silloin ollaan jo lähellä ja otetaan kokeiluun,kun sitä on tarjolla.
    • MLB klo 2:45 St.Louis Cardinals - San Fransisco Giants Pelivalinta: St.Louis Cardinals ML Kerroin: 1,71 Pinnacle San Fransisco lähtee tähän vierasmatsiin melko heikolla lyöntiosastolla. Muutamia hyviä lyöjiä sivussa ja kokoonpanossa muutamia kokemattomia lyöjiä. St.Louisin rosteri sen sijaan lähempänä normaalia ja odotankin kotijoukkueelta vahvaa suorittamista tässä matsissa. Syöttäjissäkään ei suurta eroa, ehkä Giantsin Roupp on ennakkoon hieman vahvempi, mutta tuskin merkittävää eroa tulee syöttäjien osalta. St.Louis lähtee matsiin mielestäni selvähkönä suosikkina. OIKEIN
×
×
  • Create New...