Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Tennis, Nottinghamin Challenger-turnaus

Christopher O'Connell vs. Benjamin Bonzi klo. 16:00

O'Connell voittaa/2,70 PAF

Australian Chris O'Connell voitti kolmen erän taistelussa Nottinghamin toisella kierroksella Jay Clarken menettäen syöttönsä kahdesti. Benjamin Bonzi tiputti toisella kierroksella Iso-Britannian Jacob Fearnleyn varsin vaivattomasti kahdessa erässä.

Nämä pelaajat omaavat melko samanlaisia vahvuuksia. O'Connell on taitava yhden käden rystylyöjä, kun taas Bonzi lyö palloa ankarasti takarajalta.

Molempien syötöt ovat parhaana päivänä vaaralliset, mutta ei mitään merkittäviä erontekijöitä.

Kertoimien valossa O'Connell on aivan liian suuri altavastaaja tähän otteluun, joten näillä perusteilla on häntä vihjattava voittajaksi.

Link to post
Share on other sites

Tennis, Dublinin Challenger-turnaus

Grigor Dimitrov vs. Kyrian Jacquet klo. 13:00

Alle 21,5 peliä/2,16 PAF

Bulgarian Grigor Dimitrov pelaa loukkaantumisten jälkeen itseään kuntoon kohti Wimbledonia. Kokenut tennistähti saattaa olla yksi mustista hevosista Lontoon nurmikentillä. Tämä ottelu Ranskan Kyrian Jacquetia vastaan pitäisi olla vain kiva lämmittely ennen perjantain välierää, jossa vastaan asettuu joko Iso-Britannian Henry Searle tai Kanadan Alexis Galarneau.

Dimitrov on kaatanut Luxemburgin Chris Rodeschin kahdessa erässä ensimmäisellä kierroksella ja Irlannin Conor Gannonin myös kahdessa erässä toisella kierroksella. Näistä ehdottomasti kovempi haaste oli Challenger-voittaja Rodesch, jota vastaan bulgarialaisen syöttö oli aika pahasti kadoksissa, mutta pystyi silti hoitelemaan kamppailun nimiinsä.

ATP-rankingissa tällä hetkellä sijalla 145 oleva Jacquet voitti ensimmäisellä kierroksella Belgian Gauthier Onclinin kahdessa erässä ja sai toisella kierroksella Hollannin Mees Röttgeringiltä luovutusvoiton toisessa erässä.

Mikäli entinen Wimbledon-finalisti onnistuu nostamaan syöttönsä laatua tähän otteluun, niin nopea kaksieräinen pitäisi olla kyseessä.

Link to post
Share on other sites

19:00

Tsekki - Etelä-Afrikka

Molemmat näistä maista hävisivät avausottelunsa, mutta toisella niistä oli siinä edes pieniä valonpilkahduksia, ja saumoja pisteeseen. Tsekki taisteli Etelä-Koreas vastaan ja lopulta 2-1 tappio oli ansaittu, vaikkakin Tsekiltä yksi maali hylättiin. Etelä-Afrikka puolestaan tuntui olevan aivan väärässä paikassa avausottelussaan, eikä tänään homma ainakaan helpotu kun Sithole sekä Zwane ovat pelikiellossa, ja Tsekki on omissa papereissa lähes Meksikon tasoinen joukkue.

Lyonin Pavel Sulc luo tilanteita, ja jos niitä siunautuu huippukauden pelanneelle Patrik Schkille, voi tästä tulla ruma ottelu. Etelä-Afrikan ase pitäisi olla vastahyökkäykset, mutta ainakaan Meksikoa vastaan ne olivat todella vaisuja. 

Tämä ottelu hyvin todennäköisesti ratkaisee ainakin kolmossijan kohtalon tässä lohkossa, ja pakkovoiton ollessa edessä, Tsekki on vahvempi joukkue. Tsekin todennäköisestä avauskokoonpanosta Kovar, Hlozek sekä Schick on voittanut mm. Bundesliigan mestaruuden, Coufal (Konferenssiliiga), + lukuisia Tsekin mestaruuksia.
Etelä-Afrikan joukkueessa voittamisen kulttuuria on lähinnä Etelä-Afrikan pääsarjasta, sekä Afrikan mestaruuskisojen kolmossija. Lyle Foster on toki noussut Champhionshipistä Valioliigaan mutta hän ei yksin kykene tätä ryhmää kantamaan reppuselässä, ja se nähtiin Meksikoa vastaan.

Tsekki voittaa @1,93

@epicbet

Link to post
Share on other sites

01:00

Kanada - Qatar

Nyt täytyi kyllä hieraista silmiä kun näki tämän matsin kertoimet. Omissa papereissa Kanada on vain 0,55 pistettä parempi, kun ennen kisoja tein voimalukutaulukon. 
Kanadalla on hieman parempi materiaali, mutta Qatarin vuosia yhdessä pelannut runko, ja siihen lisäksi Julen Lopetegui penkin päähän neuvonantajaksi, niin Qatar on hyvinkin vaikea voitettava. Sveitsi pelistä saatu tasapeli ei välttämättä ollut kovin ansaittu, mutta Qatar pystyy koviakin maita taistelemaan pisteistä, sen se todisti esimerkiksi kotikisoissaan joissa se hävisi vain kahdella maalilla Hollannille, Senegalille sekä Ecuadorille.

Kanadan heikkouksina näen puolustuksen sekä maalivahdin, ja esimerkiksi topparina pelaava De Fougerolles on hyvinkin kokematon tällä tasolla, vaikka selvisikin arvokisadebyytistään ihan ok papereilla. Laitapakki Richie Laryean pelikunto lähenee vasta huippuaan, ja vaikka maalinsuulla seisoo MLS-vahti, ei Crepeau ole silti mikään muuri ollut maalillaan. 
Qatar puolestaan voi kaatua sillä, että taso ei yksinkertaisesti riitä, sillä etenkin puolustuksen nopeus ei ole enää samalla tasolla mitä se oli vaikka neljä vuotta sitten. 

Kanada on suosikki, mutta ei iso sellainen ja tasapelikään ei olisi yllätys.

Qatar +1,5 @2,02

@coolbet

 

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • 01:00 Kanada - Qatar Nyt täytyi kyllä hieraista silmiä kun näki tämän matsin kertoimet. Omissa papereissa Kanada on vain 0,55 pistettä parempi, kun ennen kisoja tein voimalukutaulukon.  Kanadalla on hieman parempi materiaali, mutta Qatarin vuosia yhdessä pelannut runko, ja siihen lisäksi Julen Lopetegui penkin päähän neuvonantajaksi, niin Qatar on hyvinkin vaikea voitettava. Sveitsi pelistä saatu tasapeli ei välttämättä ollut kovin ansaittu, mutta Qatar pystyy koviakin maita taistelemaan pisteistä, sen se todisti esimerkiksi kotikisoissaan joissa se hävisi vain kahdella maalilla Hollannille, Senegalille sekä Ecuadorille. Kanadan heikkouksina näen puolustuksen sekä maalivahdin, ja esimerkiksi topparina pelaava De Fougerolles on hyvinkin kokematon tällä tasolla, vaikka selvisikin arvokisadebyytistään ihan ok papereilla. Laitapakki Richie Laryean pelikunto lähenee vasta huippuaan, ja vaikka maalinsuulla seisoo MLS-vahti, ei Crepeau ole silti mikään muuri ollut maalillaan.  Qatar puolestaan voi kaatua sillä, että taso ei yksinkertaisesti riitä, sillä etenkin puolustuksen nopeus ei ole enää samalla tasolla mitä se oli vaikka neljä vuotta sitten.  Kanada on suosikki, mutta ei iso sellainen ja tasapelikään ei olisi yllätys. Qatar +1,5 @2,02 @coolbet  
    • IEM Cologne Major PK: Aurora - BetBoom | BetBoom | 2.11 (Epicbet)   PK: FURIA - 9z | 9z +1.5 | 1.82 (Coolbet)
    • Tilanne 17.6. vihjeiden jälkeen:       Vihjemäärä Oikein Void Väärin Palautus-% netto   1.   Henksteri 14 8 1 5 110,76 % 16,52 € ▲ 2.   Nagamori30 12 7 0 5 103,55 % 4,79 € ▲ 3. ▲ Snooker 33 15 0 18 98,45 % -4,74 € ▲ 4. ▼ Pasanen67 2 0 0 2 0,00 % -15,93 €   5.   VLA 17 6 0 11 76,07 % -37,75 €   6. ▼ JapBet 34 15 1 18 87,20 % -45,91 € ▼ 7.   Oksanen94 18 2 0 16 30,30 % -92,03 € ▼ Yhteensä 130 vihjettä (53 - 2 - 75) netto -175,05 € ▲ palautus 86,08 % ▲
    • MM-Kisat / Jalkapallo  Turkki  - Paraguay Over 3.5 Yellow Cards @ 1.66 Marathonbet Alkaa 06:00 El Salvadorista tuleva ottelun tuomari Ivan Barton tuomitsi edellisessä Irakin ja Bolivian välisessä MM-karsinta matsissaan yhteensä viisi keltaista korttia. Urallaan pitkälle yli neljä keltaista korttia ottelua kohden tuominnut Barton antaa tyypillisesti joukkueiden pelata fyysistä peliään tiettyyn pisteeseen asti jonka jälkeen saatetaan nähdä todelliset korttijuhlat. Ottelu on kumpaisellekin avausmatsinsa hävinnelle joukkueelle "kuolemanottelu". Paraguay pelaa aggressiivistä sekä fyysistä jalkapalloa ja varsinkin keskikentällä tullaan näkemään rikkeitä taitavien turkkilaisten pelintekijöiden pitäessä palloa ja hakiessa nopeita kääntöjä hyökkäyssuuntaan. Paraguay otti avausmatsissaan jenkkejä vastaan yhteensä viisi korttia minkä lisäksi Turkin puolustupeli ei vakuuttanut Australiaa vastaan joten Paraguayn painaessa päälle tullaan varmasti näkemään repimistä ja vääntöä. Ottelussa tullaan tuomitsemaan vähintään neljä keltaista korttia.      
    • 19:00 Tsekki - Etelä-Afrikka Molemmat näistä maista hävisivät avausottelunsa, mutta toisella niistä oli siinä edes pieniä valonpilkahduksia, ja saumoja pisteeseen. Tsekki taisteli Etelä-Koreas vastaan ja lopulta 2-1 tappio oli ansaittu, vaikkakin Tsekiltä yksi maali hylättiin. Etelä-Afrikka puolestaan tuntui olevan aivan väärässä paikassa avausottelussaan, eikä tänään homma ainakaan helpotu kun Sithole sekä Zwane ovat pelikiellossa, ja Tsekki on omissa papereissa lähes Meksikon tasoinen joukkue. Lyonin Pavel Sulc luo tilanteita, ja jos niitä siunautuu huippukauden pelanneelle Patrik Schkille, voi tästä tulla ruma ottelu. Etelä-Afrikan ase pitäisi olla vastahyökkäykset, mutta ainakaan Meksikoa vastaan ne olivat todella vaisuja.  Tämä ottelu hyvin todennäköisesti ratkaisee ainakin kolmossijan kohtalon tässä lohkossa, ja pakkovoiton ollessa edessä, Tsekki on vahvempi joukkue. Tsekin todennäköisestä avauskokoonpanosta Kovar, Hlozek sekä Schick on voittanut mm. Bundesliigan mestaruuden, Coufal (Konferenssiliiga), + lukuisia Tsekin mestaruuksia. Etelä-Afrikan joukkueessa voittamisen kulttuuria on lähinnä Etelä-Afrikan pääsarjasta, sekä Afrikan mestaruuskisojen kolmossija. Lyle Foster on toki noussut Champhionshipistä Valioliigaan mutta hän ei yksin kykene tätä ryhmää kantamaan reppuselässä, ja se nähtiin Meksikoa vastaan. Tsekki voittaa @1,93 @epicbet
×
×
  • Create New...