Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

1.2 Tiistai


Recommended Posts

New Jersey Devils - Ottawa Senators 1 2,00 Bet365, Nordicbet

NHL. Kotijoukkue New Jersey Devilsin alkukausi meni penkin alle kun joukkue kärsi lukuisista loukkaantumisista eikä myöskään peliesitykset olleet aivan terävimmillään. Devils on ollut ilman muuta suuri, todella suuri pettymys. Jo vuosia maalivahtiinsa Martin Brodeuriin nojannut ryhmä on kuitenkin pikku hiljaa nousemassa suosta. Myöskään Brodeurin otteet eivät ole tällä kaudella vakuuttaneet, paitsi, viime aikoina kun muukin joukkue on alkanut niinsanotusti pelaamaan, on myös vanha kettu ollut jälleen oma itsensä ja vastustajien laukomat kiekot eivät ole niin helposti maalin menneet. Viimeisestä kahdeksasta ottelusta joukkue on voittanut kuusi, ja ainoastaan kerran se on poistunut ilman pisteitä kaukalosta (edellinen ottelu Detroitia vastaan). Alkukaudesta Devils siis kärsi loukkaantumisista mutta kauden mittaan sairastupa on ollut tyhjenemään päin. Oikeastaan ainoa merkittävä poissaolija on enää tärkeä hyökkääjä Zach Parise. Puolustaja Colin Whiten pelaaminen on epävarmaa. Muut poissaolijat ovat Matthew Corrente, Bryce Salvador sekä Matt Taormina. Maalilla aloittaa odotetusti Brodeur.

Vierailija Ottawa on puolestaan pelannut aika odotetun lailla. Pudotuspeleihin ei ennakkoon ollut asiaa ja tämän kauden jälkeen alkaa nuorennusleikkaus. Senators on tällä hetkellä kuuden ottelun tappioputkessa, eikä loppua näytä tulevan tänäkään iltana, kun vastaan asettuu piristynyt Devils. Joukkueet ovat menossa aivan eri suuntiin, Ottawalla 13:sta ottelusta vain 1 voitto. Joukkue pääsee Devilsin kimppuun lähes parhaallaan, Jarkko Ruutu on poissa mutta Jason Spezzaa odotellaan kokoonpanoon. Maalilla aloittaa puolestaan nuori ruotsalainen, Robin Lehner, joka pelaa vasta uran toisen NHL-ottelunsa. Näin Lehnerin pelaavan nuorten MM-kisoissa, joka ei meikäläistä ainakaan suuremmin vakuuttanut.

Joukkueet ovat tällä hetkellä niin erilaisissa vireissä, ja maalivahtitaisto Brodeur vs. Lehner kyllä puoltaa pistämään roponsa likoon Devilsin puolesta.

Kokoonpanot

New Jersey Devils

Ilya Kovalchuk - Travis Zajac - Mattias Tedenby

Brian Rolston - Patrik Elias - Dainius Zubrus

Vladimir Zharkov - Jason Arnott - Nick Palmieri

Rod Pelley - Tim Sestito - David Clarkson

Anssi Salmela - Andy Greene

Alexander Urbom - Henrik Tallinder

Anton Volchenkov - Mark Fraser

Martin Brodeur

(Johan Hedberg)

Ottawa Senators (Spezza pelaa todennäköisesti)

Milan Michalek - Mike Fisher - Daniel Alfredsson

Nick Foligno - Chris Kelly - Chris Neil

Ryan Shannon - Zack Smith - Alex Kovalev

Colin Greening - Jesse Winchester - Peter Regin

Chris Phillips - Erik Karlsson

Sergei Gonchar - Brian Lee

Chris Campoli - Matt Carkner

Robin Lehner

(Pascal Leclaire / Brian Elliott)

Link to post
Share on other sites

Sunderland - Chelsea: 2 1.73 @ Betsson. Tulos: 2-4

Chelsealle tarjotaan kovaa kerrointa, viimeksi chelsea hävisi sunderlandille kotonaan todella rumasti ja haluaa varmasti kuitata tuon ottelun sekä vielä taistella paremmista paikoista valioliigassa. Kummallakaan joukkueella ei ole merkittäviä loukkaantumisia ja Chelseallä on mielestäni materiaali etu puolellaan, pienellä panostuksella mukaan lapulle :)

Dallas Stars - Vancouver Canucks: Moneyline 1 1.92 @ Betsson

Joukkueiden kolmas kohtaaminen tällä kaudella joista Vancouver on vienyt molemmat edelliset nimiinsä 11-2 maalierolla ja nyt olisikin ryhtiliikken aika texasin pojilla! Dallas ollut todella kova kotonaan ja haluaa varmasti myös hakea revanssia tuosta nyöryyttävästä tappiosta vancouverille ennen pientä taukoa. Dallasin saldo tammikuun ajalta oli 8-2-1 ja joukkue on kokoajan parantanut peliään ja vaikka Vancouver johtikin tuossa sarjaa on sen peli alkanut osoittamaan yskimisen merkkejä ja rohkeasti dallasin voitto moneylinenä tälle lapulle!

Minnesota Wild - Los Angeles Kings: 1 2.40 @ Betsson

Joukkueet kohdanneet kaudella kaksi kertaa ja molemmilla 3-2 voitot joten tiukka peli varmasti tulossa. Bäkströmin mikke alkanut osoittaa taas vahvaa työskentelyä maalilla ja kun huomioidaan vielä los angelesin noin kuukauden mittainen vierasottelu putki sekä Kings aloittaa maalillaan Jonathan bernier;llä luotetaan minnesotaan!

Link to post
Share on other sites

SAC Kings-BOS celtics U193 1,94@10bet

Kuuma celtics kohtaa parannuksen tehneen kingsin. Celtics vähäkorinen joukkue 98,9ka tehtyä ja 91,6ka päästettyä.

Kings päästää vieraissa paljon koreja mutta kotonaan kohtuullisesti.

Viimeiset 10 kohtaamista 3overia 7underia. Sacramento saanut pelinsä kulkemaan eikä puolustus vuoda enää niin pahasti.

NJ Devils-OTT Senators+1,5 1 2,90@Nordicbet

Joukkueet menossa vastakkaisiin suuntiin devils kuuma senators jäätävä.OTT L5 0-5 NJD L5 4-1

devils ollut aivan huippu kotonaan ja brödöör loistanut viimeksi kotona florida 5-2.

ottawalle ei näy valoa tunnelin päässä joten helvetin kuumia paholaisia lapulle. brödöör vie nuorta lehneriä 100-0

NY Rangers-PIT Penguins+1,5 1 3,45@Betway

Suuri tarina on että pingviineiltä puuttuu malkin ja crosby. Vaikka siitä huolimatta pens taistellut hyvin pisteitä kotiin on se auttamatta kovan paikan edessä kun se vierailee Rangersia vastaan. Rangers saa takaisin kapteeni Callahanin, Girardin ja ehkä parhaimman pistemiehen Dubinskyn. Molemmilla aika varmaan ykköset maalissa.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Premier League / Jalkapallo Norja Sandefjord - Start Alle 3.5 Maalia @ 1.54 Epicbet Alkaa 18:00 Sandejord(14.)teki tämän kauden 20:ssä pelatussa sarjaottelussaan keskimäärin 0.90 maalia ottelua kohden. Startin(16.) vastaava lukema 1.10. Sandefjordin teki kymmenessä pelatussa kotiottelussaan ainoastaan seitsemän maalia minkä lisäksi Startin odotetaan lähtevän otteluun puolustusvoittoisella 3-5-2 taktiikalla. 
    • National Football League / Jalkapallo Tshekki FC GRAFFIN Vlasim - FK MAS Taborsko Molemmat joukkueet tekevät maalin:Kyllä @ 1.62 Coolbet Alkaa 17:30 Joukkueiden kymmenessä edellisessä keskinäisessä kohtaamisessa nähtiin molempien joukkueiden maali. FC Vasim(12.) teki vähintään yhden maalin seitsemässä kauden kahdeksasta tähän mennessä pelatusta sarjaottelustaan. Taborsko(7.) teki vastaavasti vähintään yhden maalin kuudessa kahdeksasta pelatusta sarjakamppailustaan.
    • StarLadder StarSeries Fall PK: Aurora - Vitality | Vitality -1.5 | 1.88 (Coolbet)
    • StarLadder StarSeries Fall PK: Vitality - FURIA | Vitality -1.5 | 2.35 (Pinnacle)
    • Jalkapallo:Belgia National Division 1 klo.16:00 Onhaye - Renaissance Mons btts 2.pa @3.04 Marathonbet  Mennään Belgiasta vieläkin alempiin sarjatasoihin ja molempien maalia tokajaksolle kokeiluun. Molemmilla 4 ottelua käytynä.Onhayen kausi alkanut vastustajaansa paremmin.Onhayen on pelannut 2 ottelua kotona ja siltä on vielä maalitili avaamtta kotona. Renaissance Mons puolestaan 1 pelannut vieraissa ja siltä on myös maalitili avaamatta vieraissa.Noihin molempien tilastoihin saadaan tänään muutosta.Onhaye avannee vihdoin sen maalitilinsä kotona kovalla työllä ja silloin puolustus saattaa jäädä heikommalle,jonka Renaissance Mons käyttää hyödykseen.  
×
×
  • Create New...