Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Halmstad-Aik 2

Erittäin mielenkiintoinen Allsvenskanin ottelu jossa kotijoukkue Halmstad saa vastaansa Aik:n,Kotijoukkueen kausi on ollut toistaiseksi täysi

pannukakku myös allekirjoittajanut odotti kotijoukkueen taistevan sijoista 4-6 mutta mitä vielä? tällä hetkellä joukkue on sarjassa viimeisenä vain

7:mellä pisteellä maalinteko on tuottanut joukkueella suurta tuskaa sillä 14:sta pelaamastaan ottelusta joukkue on tehnyt vain 9 maalia,viimeisimmässään ottelussa joukkue hävisi mestarisuosikkeihin kuuluvaan Helsingborgille 1-2 kotonaan jostain niitä pisteitä on alettava keräämään ja nyt olisi erinomainen paikka iskeä,vierasjoukkue Aik taas seilaa 2 ottelun voittoputkessa viimeksi joukkue otti upean vierasvoiton Trelleborgistä voitto oli tärkeä Aik:lle sillä vieraspelaaminen on ollut toistaiseksi kaudesta erittäin vaikeaa joukkueelle erityisesti vierasjoukkueelta on tällä hetkellä hienossa vedossa Ibrahim Bangura viimeisimpään 3 otteluun 3 maalia

Joka tapauksessa ottelu on molemmille tärkeä sillä Halmstad tarvitsee tässä kohtaa jo voittoja mikäli se meinaa välttää karsinnat tai jopa suoran putoamisen

Vieras joukkue taas tarvitsee pisteitä jotta se säilyy mestaruustaistossa mutta tasapeli ei ole sillä mikään huono tulos toisin kuten kotijoukkueelle

Uskon että ottelussa tulee vähämaalinen jonka vierasjoukkue voittaa 1 maalilla

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Brasilia (-2) - Venezuela X 4,00 Nordicbet

Copa America jatkuu Brasilian ja Venezuelan kohtaamisella, ottelun lähtökohdat puoltavat selvästi brasilian voittoa onhan joukkueilla todella suuri tasoero ja eiköhän brasseilla pelihuumori ole alusta asti kunnossa ettei lepsuilua pääse tapahtumaan.

Brasilia

- Tällä hetkellä Fifa ranking sijalla 5, ehkä brassit vielä jopa pari pykälää parempi

- Maalintekovoimaa joukkueesta löytyy: Neymar, Pato, Robinho, Fred

- Puollustus on kivenkovaa maailmanluokkaa

- Brassit vie peliä ja jos saavat aikaisen avausmaalin voi ottelua päättyä "murskalukemiin"

- Mestari suosikka argentiinan ohella copa americaan

Venezuela

- Fifa ranking sijalla 69

- Venezuelan jokkueesta ei suuria tähtiä löydy

- Joutuu pelaamaan omalla alueella suurimman osan pelistä ja mahdollisuudet vastahyökkäyksissä

- Puollustaa todella sitkeästi ottelun loppuun asti!

Eiköhän brassit pelin hoida, mutta avauspelin vaikeudet heijastuvat kumminkin vähäsen.. luulenpa että 2-0; 3-1 tulokset voivat olla lähellä totuutta!

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

LoPa-Ilves 2

Miesten kakkosess löytyy tällä päivällä ainakin yksi osuva kohde Kotijoukkue Lopa saa vieraita Tampereelta kun Ilves saatuu vierailulle kotijoukkue Lopa on tällä hetkellä sarjassa sijalla 10 kun taas Ilves löytyy sarjassa sijalla 3 kotijoukkueen 5 viimeisimmäistä peliä ovat sujuneet hieman vaihtelevasti ensin hienot voitot Ilves-kissoista sekä Tutosta mutta sitten karmea nöyryytys Närpes Kraftin vieraana lukemat 8-0 kotijoukkueelle vierasjoukkue Ilves taas on tällä hetkellä 3 ottelun voittoputkessa eikä sarjan pitenyminen Lopan kustannuksella olisi yllätys

Tulosveikkaus 0,1-1,2

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Brasilia - Venezuela +2 1 2,60 Betsson

- Lohkon selvähkö ennakkosuosikki kohtaa ennakkoon lohkon heikomman.Venezuela ei ole ainoastaan lohkon huonoin,vaan koko turnauksen huonoimpiin joukkueisiin kuuluva.Brasilia puolestaan kuuluu turnauksen top-2:een isäntämaa Argentiinan kanssa.Brasilian uusi päävalmentaja Mano Menezes uudisti koko joukkueen,joten kunnolla Brasilian iskukyky ei ole vielä tiedossa.Menezes kuitenkin lähtee lähes samalla taktiikalla mikä Carlos Dunganilla oli käytössä,jos joitan muutoksia pitää hakea niin puolustukseen keskitytään vähän enemmän kuin aiemmin.Venezuela on siis turnauksen heikompia joukkueita,puolustuspeli on joukkueen suurin ongelma.Venezuelan vahvuus löytyy keskikentältä,mutta nyt joukkue ei sitä pääse välttämättä aivan parhaimmillaan käyttämään kun vastassa on Brasilia,nyt joukkue luultavati keskittyy eniten puolustamiseen ja joihinkin napakkoihin vastaiskuihin.Venezuela ei kaiken järjen mukaan maalia tee kun Brasilian puolustuksessa on parhaat vaihtoehdot,Dani Alves ja Maicon.Puolustuksen takana vielä viimeisenä lukkona häärii kokenut Julio Cesar.Kaiken pitäisi olla kiinni nyt vain Brasilian maalinteosta,ja eiköhän se ainakin vähän hyökkäystään nosta kun vastassa on noinkin heikko maa.Motivaation on myös oltava kohdallaan ja luotetaan siihen että se on.

Link to post
Share on other sites

Brasilia - Venezuela(+2) 1 2,60 Betsson

Venezuela kovan paikan edessä B-lohkon avajaisissa.

Hallitseva Copa American mestari, ja ennakkosuosikkeihin lukeutuva Brasilia avaa lohkopelinsä B-lohkon heikointa Venezuelaa vastaan. Brasilia on muuttanut joukkuettaan, mutta puolustus on pysynyt suurinpiirtein samana. Venezuelan vahvuudet piilevät hyökkäyssuuntaan, mutta silti pelinrakentelu on pitkälti kahden pelaajan varassa, Orozcon ja Rondonin.Lisäksi keltapaitojen parhaimmat ja kokeneimmat pelaajat, Nicolas"Miku" Fedor ja Juan Arango ovat sivussa, tai mahdollisesti penkillä. Brasilian puolustus on turnauksen vahvin, ja se pelaa erittäin puolustavaa futista, eikä turhia höntyile. Sen osoittaa mm. harkkapelissä otettu 1-0 voitto Romaniasta.

Avausottelu voi yleensä olla suosikille vaikea, mutta itse uskon että Brasilia on latautunut tähän otteluun hyvin, vaikka ihan parasta sen ei tarvitsekaan esittää. Tasoero on kuitenkin huima näiden joukkueiden välillä. Venezuelan puolustuspeli on puolestaan turnauksen heikoimpia, ja sen pitää suoriutua puolustuspäässään erinomaisesti, mikäli haluaa pysyä pelissä ylipäätään mukana.

Uskon Brasilian nauttivan myös pienestä kotiedusta, sillä brassifaneja tulee katsomossa olemaan enemmän.

Brasilian Neymar, Robinho ja Pato ovat sen verran taitavia heikolle Venezuelan puolustukselle, joten eiköhän tässä nähdä selvä Brasilian voitto.

Brasilian puolustus pitää, Venezuelan ei. Tämä on ratkaisu. Hyökkäyspäässä Menezes on tehnyt uusia kokeiluja, ja tällä hetkellä hyökkäysarsenaali on laadukas ja laaja.

Brasilian 3-0 voitto olisi todella lähellä.

Link to post
Share on other sites

Paraguay - Ecuador 2 4,20 Veikkaus

Paraguay - Ecuador + 1 2 1,78 Unibet

- Veikkaus tarjoaa hienoa kerrointa,yllättäen parempaa kuin todella moni muu.Ottelu on sinäänsä mielenkiintoinen,a) ottelun voittaja todennäköisesti sijoittuu lohkon toiseksi.Toiseksi,vastakkain on puolustamisen (Paraguay) ja hyökkäyksen (Ecuador) joukkueet.On siis mielenkiintoista nähdä kumpi voittaa.Paraguay puolustaa todella kovasti ja monet huippumaatkin ovat joutuneet vaikeuksiin sitä vastaan.Kun paikka avautuu,lähdetään turvalliseen vastahyökkäykseen.Paraguayn valmentaja,Gerardo Martino päätti jättää Benfican maalitykin Oscar Cardozon joukkueesta ulos,mikä aiheutti paljon kohua.Cardozo olisi ollut tärkeä mies maalintekoon kun se jo ennestäänkin on kohtuu kehnoa.Paraguay on tehnyt todella paljon maaleja erikoistilanteista,mutta Cordozon myötä myös sekin puoli ei ole enää niin vahva.Ecuadorilla on paras joukkue pitkään aikaan,parempi kuin MM-kisoissakin.Joukkueen tähti on ilman muuta ManUn tähti,Antonio Valencia.Myös muita kovia nimiä on,kuten Cristian Nobo ja Benitez,sekä pari muuta.Puolustus taas on se heikompi kohta ja siitä matsin voittaminen on paljon kiinni,vaikka Paraguayn hyökkäys ei ole kovinkaan kova.Itse näkisin Ecuadorilla kerrointa paremmat mahdollisuudet voittoon,vaikka se kovan työn alla onkin.Hyvä kohde,kannattaa ehdottomasti tavallistakin voittoa pienellä kokeilla!

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
    • Pöytätennis, Setka Cup Obishchenko - Holoborodko Holoborodko Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.83 Alkamisaika: 12:05 - Setka Cupin puolella kohtaavat Obishchenko sekä Holoborodko. Kertoimet on asetettu tähän otteluun tasabookiksi mutta hyvin vaikeaa on kyllä olla näkemättä Holoborodkoa suosikkina otteluun. Holoborodko pelannut erinomaisesti viime otteluissaan marssien lähes voitosta voittoon ja tulee tähänkin otteluun 3 ottelun voittoputkessa. Holoborodkon syöttöpeli on ollut vakuuttavaa ja uskon sen olevan tässäkin ottelussa Obishchenkoa vastaan avain voittoon sillä Obishchenko ei varsinaisesti ole loistanut palautuspelissä.
    • Jalkapallo:Ranska Ligue 2 klo.21:45 Red Star - Metz btts @1.85 Unibet Ranskan 2.ligasta otetaan maalit molemmille kokeiluun. Kuudennet ottelut tänään molemmille.Ihan mukavasti on molemmilla toistaiseksi pelit menny.Metzin tappiosarake näytää 0,eikä Red Starillakaan ole kuin 1 häviö. Maaleja on molempien peleissä saatu hyvin.Metzin 4:ssä pelissä 5:stä on molemmat joukkueet maalin tehny.Red Starin 3:ssa edellisessä molemmat joukkueet onnistuneet laittamaan pallon verkkoon. Unkan @1.85 on ihan mainio molempien osumasta ja laitattaa kyllä merkin siihen.  
×
×
  • Create New...