Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Vihjataan nyt vielä tämäkin. Mielestäni tenniksestä päivän kenties paras kohde.. Sitten riittänee tältä päivältä. ;)

Ruben Bemelmans - Alex Bogomolov JR 2 1,75 Pinnacle Sports

ATP-tason tennisturnauksessa, Yhdysvaltojen Newportissa, toisen kierroksen ottelussa Ruben Bemelmans saa vastaansa Alex Bogomolov JR:n. Kyseessä on kolmannen pelipäivän ottelu. Ruben Bemelmans on ATP-listalla sijalla 147., kun taas Alex Bogomolov löytyy sijalta 66. Ero on siis melkoisen huomattava. Ruben Bemelmans on 23 -vuotias tennispelaaja Belgiasta, tarkemmin sanottuna Genkistä. Bemelmans ei oikeastaan ole menestynyt Grand Slam -turnauksissa ollenkaan. Esimerkiksi juuri päättyneessä Wimbledonin turnauksessa belgialaispelaaja tippui heti avauskierroksella ranskalaiselle Julien Benneteualle. Puolestaan Alex Bogomolov eteni Wimbledonissa kolmannelle kierrokselle. Se on ihan hieno saavutus. Yhdysvaltalaiselle Bogomoloville tämä on kotiturnaus, joten varmasti haluaa menestyä. Lisäksi Bogomolov on vain viisi vuotta Bemelmansia vanhempi, joten todellakaan Bogomolov ei ole vielä mikään vanha. Newportin avauskierroksella Bemelmans voitti Denis Gremelmayrin 2-0 lukemin. Ei siinä ottelussa jälkimmäisenä mainitulla ollut mahdollisuuksia. Puolestaan Bogomolov voitti kohtalaisen helposti omassa ottelussaan Mischa Zverevin. Avauserä meni Zvereville, mutta sitten Bogomolov jyräsi voittoon. Kyllä henkilökohtaisesti sanottuna pidän Bogomolovia selvästi vastustajaansa parempana, lisäksi kotiyleisö auttaa varmasti kannatuksellaan ottamaan voiton belgialaispelaajasta.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Englanti League one Klo 21.45   Oxford utd  - Reading   Valinta:  Oxford Utd Kerroin:   2,75 ( Veikkaus)   Oxford aloittanut hyvin kotonaan kauden, kun kuuteen peliin kolme voittoa ja tasapeliä.  Reading ollut myös hyvä, mutta lähdetään koittamaan vahvaa kotijoukkuetta.  Tilastollisesti Oxford ei oo keskinäisiä pystynyt voittamaan viime vuosina, niin nyt jos koskaan olisi hyvä aika.  Rohkea kotivoitto hakuun.    Kunhan Oxford voittaa, niin tämä kohde osuu. 
    • Jalkapallo Konferenssiliiga Klo 19.45   KuPS  -  Kaa Gent    Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.05 ( Veikkaus)   KuPS ollut vaikeaa viime aikoina sekä Veikkausliigan mestaruus karkasi omista  käsistä aika kauas, jolloin tänään voi vain laittaa kaiken likoon.   Enää ei ole mikään lämmin, joten toivottavasti Gent myös on kohmeessa, niinkuin viime aikoina on ollutkin.  Vieraissa Gent on ollut vaikeuksissa ja tänään on se sauma saada pisteitä näistä otteluista.  Suomalaisyleisön siivittämänä kotijoukkue kairaa pistetilin auki.  KuPS voi jopa voittaakin, mutta viime aikoina voittamisen kulttuuri on tipotiessään, joten otetaan rohkea tasapeli testiin.    1-1 tai 2-2 voisi olla aika hyvät tulosvetoon.    Kunhan ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde menee oikein. 
    • Jalkapallo Mestareiden liiga Klo 22.00   Dortmund  -  Betis   Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.25 ( Paf)   Kaksi suht hyvää joukkuetta kohtaa toisensa sekä molemmilla on voittoja sekä tasureita alla.  Kierroksen yksi tasaisempia otteluita, jolloin tasapeli ei ole mikään mahdottomuus. Betis mestareiden liigassa kolme voittoa, mutta saksa on vaikea paikka pelata, jolloin tuo putki katkennee tänään, mutta pisteputki jatkuu.  Kunhan Ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde osuu. 
    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
×
×
  • Create New...