Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Trans Narva - Flora Tallinna 2 1,88 Unibet

Jalkapallon Viron pääsarjan ottelussa Trans Narva saa vieraakseen Flora Tallinnan. Kyseessä on Meistriliigan ottelukierros numero kaksikymmentä. Trans Narva on materiaalissa selvästi Floraa heikompi ; ehdottomasti Flora on Viron suurimpia mestariehdokkaita. Oikeastaan Trans Narva on pelannut jopa yllättävän hyvän kauden ollen tällä hetkellä liigassa toisena. Liigaa johtaa, tottakai, Flora, kolmeen pisteen erolla Trans Narvaan. Perustasoltaan Flora on kuitenkin todella selvästi kotijoukkuetta laadukkaampi. Kaikesta huomaa, että Flora todennäköisesti tulee voittamaan mestaruuden. Kuudestatoista pelaamastaan ottelustaan Tallinnalaiset ovat voittaneet kaksitoista, ja loput pelanneet tasan. Flora on päästänyt pelaamissaan otteluissaan todella vähän maaleja ; vain kahdeksan kappaletta. Trans Narva on puolestaan päästänyt puolet enemmän, yhteensä kuusitoista. Narva on kärsinyt kotonaan yllättäen jo kaksi tappiota, kun taas Flora on liigan paras vierailija yhdessä Nömme Kaljun kanssa. Varmasti Floran keskittymistä häiritsee se, että joukkue pelaa Mestareiden Liigan karsintoja. Toisaalta, joukkueen johto tietää, että tämä on todella tärkeä peli. Tans Narvalla on pakkovoiton paikka, tai muuten mestaruus menee Tallinnaan. Se on sitten selvä juttu. Trans Narvalla on todella kova maalintekijä, jo parikymmentä osumaa viimeistellyt Aleksandrs Cekulajevs. Maalinteko onkin sitten kyseisen pelaajan varassa, taustatukea ei hirveästi tunnu löytyvän. Flora pystyy varmasti pitämään Cekulajvesin ilman palloja ; kunhan vierailijat siinä onnistuvat, niin Flora on todella vahvoilla. Vieraissakin Flora on Henri Anierin johdolla selvä suosikki.

Link to post
Share on other sites

Flavia Pennetta - Polona Hercog Yli/Alle 21,5 pelit 1 2,02 Pinnacle Sports Yli/Alle 2,5 erää 1 2,20 Bet365

Tasainen ottelu, WTA-tason turnauksesta Palermosta. Flavia Pennetta on pelannut hyvin kotimaassaan, mutta Polona Hercog on uhkunut loistavaa nousukuntoa. WTA-listan sijalle 21 oleva Pennetta on syntynyt vuonna 1982, joten hänellä on kokemusta aivan riittävästi. Sen sijaan nuori Hercog on syntynyt vasta vuonna 1991. Hercog on WTA-listan sijalla 37.

Hercogin pelit ovat kuitenkin sujuneet upeasti viime aikoina, loistavana esimerkkinä Båstadin WTA-turnauksen voitto, jossa finaalissa kaatui Ruotsin Johanna Larsson. Pennetta on myös pelannut loistavasti, Tsvetana Pironkova kaatui suoraan kahdessa erässä 6-2, 6-2 eilen illalla. Pelaajat ovat tasoltaan tällä hetkellä kohtuullisen tasavahvoja, joskin Pennetta saa kotiyleisön tuen edukseen. Heidän ainoa kohtaaminen oli vuoden 2010 Ranskan avoimissa, jolloin Pennetta voitti 6-3, 6-0.

Tästä ottelusta on tulossa tasainen, voittajaksi ehkä veikkaisin kotiedun turvin erin 2-1 Pennettaa. dash.gif

Link to post
Share on other sites

VEIKKAUSLIIGAA

HJK - VPS +3 1/3.40 Nordic Bet

Avausmaalin syntyaika 0-27.59/1.55 Nordic Bet

VPS Alle 0.5 maalia 1.62 Nordic Bet

HJK.lle isonumeroinen voitto nollapelillä?

HJK on viime peleissään takonut rumaa jälkeä taululle, ensin kärkiottelussa Inter 4-2 kotona ja sitten Mestarienliiga karsintojen ekassa osassa Walesissä Bangor Cityn 0-3. On totta, että HJK kärsii nyt otteluruuhkasta ja todennäköisesti ajatukset ovat jo tulevassa europelissä mutta tämän päivän ottelussa tasoerokin jo on niin suuri, että heikompaa hirvittää. Mutta tosin Rafinha piti Walesin reissun taukoa ja palaa tänään kokoonpanoon Sebastian Sorsan aisapariksi. HJK.n kokoonpanosta ovat poissa Rami Hakanpää ja Juhani Ojala. HJK.n sivuilla tosin mainittiin, että Jari Litmanen nähtäisiin tänään kentällä, kun rivien välistä luki.

VPS lähtee Stadin reissulle todella hankalista asetelmista. Joukkue on pelannut nyt 4 tasapeliä putkeen ja hävinnyt kerran. VPS on kärsinyt loukkaantumisista jo pidemmänkin aikaa. Tänään joukkue saa vielä vieraspelissään valtakunnan kovimman joukkueen kauden kovimmassa kunnossaan joten muutenkin vajaamiehinen joukkue ei ihmetekoja paljoa tee. HJK.lla on tänään sama nuori puolustus kuin Walesissäkin aloituksessa ja siellä he pitivät VPS.ää kovemman joukkueen aisoissa joten miksi ei tänään pitäisi? Tänään joukkueen kokoonpanosta on poissa Toni Björk, Jyri Hietaharju ja Tero Koskela.

Kokoonpanot:

HJK:

MV: Wallen

Kansikas - Fowler - Moren - Rafinha

Lindström - Bah - Zeneli - Sorsa

Pelvas - Parikka

VPS:

MV: Chenchiski

Koskimaa - Engström - Uimaniemi - Heini

Laaksonen - Saranpää - Woodbine - Kokko

Inutile - Bernhardt

Link to post
Share on other sites

Copa America:

2. Puolivälierä Klo. 1.10

Argentiina - Uruguay over 4.5/6.50

Argentiina pelasi kaksi ekaa lohkovaiheen ottelua heikosti eikä yhteispelistä ollut tietoakaan, valmentaja muutti vähän kokoonpanoa, antoi Messille tilaa keskelle enemmän rakennella peliä ja pisti kärkeen nuoret pojat ja tulosta alkoi heti Costa Rica Pelissä syntyä. Eihän Costa Rica Argentiinalle voi olla mikään mittari mutta mitä nyt pelistä näki niin homma toimi ja paikkoja tehtiin.

Uruguay on kanssa paininut maalinteko ongelmiensa kanssa mutta eiköhän sekin ala löytyä, kun kovat pelit alkaa. Diego Forlan, viime kisojen maalitykki on ainakin ollut vielä ihan unessa, mutta silti aina vaarallinen, 20-30metristä ruvetaan vaparia antamaan.

Pelin kulku: Argentiina todennäköisesti avaa rähinällä ottelun ja painaa kovaa maalia kohti. Koska molemmat joukkueet ovat enemmänkin hyökkäyspainotteisia ja puolustus tulee vähän heikompana osa-alueena mukana niin paikkoa ainakin tulee ja maaleja, se on varma.

Muuta: "Peli on varmasti hyvin erilainen tähänasti pelaammiimme verrattuna ja näette varmasti jotain todella erilaista" - Lionel Messi ja, kun Jumala puhuu niin se on totta!

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Tennis ITF Wuning naiset klo 7:00 Yao, X - Hontama, M Pelivalinta: 1.erä voittaja Yao, X Kerroin: 1,87 Pinnacle Yao kohtaa ensimmäisen kierroksen ottelussa Hontaman. Hontama palaa Aasiaan Euroopan massakentiltä, joten pelituntuma alussa saattaa olla hieman kateissa. Yao puolestaan pelasi viime viikolla loistavaa tennistä Kiinan kovilla kentillä ottaen turnausvoiton. Yaon pelityyli sopii hyvin Hontamaa vastaan. Yao pelaa rohkeaa aggressiivista peliä, kun taas Hontama pelaa perusvarmaa takakenttä peliä. Vasenkätisenä pelaajana Yao pystyy kuitenkin vaikeuttamaan Hontaman puolustuspeliä. Uskon Yaon olevan erityisesti vahvoilla ottelun alussa ja voittavan 1.erän
    • La Liga 2 / Jalkapallo Espanja Almeria - Castellon Alle 2.5 Maalia  @ 2.19 Coolbet Alkaa 22:00 Joukkueiden kolmessa edellisessä keskinäisessä kohtaamisessa nähtiin alle kolme maalia. Almeria teki kahdessa edellisessä kotimatsissaan molemmissa yhden maalin minkä myös teki Castellon kahdessa viimeisessä vieraskamppailussaan. Kysessä playoffien toinen osaottelu. Ensimmäinen päättyi viime lauantaina maalein 1-1.
    • Lohko F * Jokaisesta maasta annan arviot 1-5 asteikolla, maalivahtiosastolle, puolustukselle, keskikentälle, hyökkäykselle, joukkueen leveydelle, kokemukselle sekä valmentajalle. Näin ollen joukkueen arvosana on korkeintaan 35. Tasainen lohko jossa Hollanti on suurin suosikki, mutta Ruotsi ja Japani laittaa kampoihin. Tunisialle voitto olisi olla lohkon kolmonen. Ruotsi Varsinaiset MM-karsinnat meni Ruotsilta penkin alle, ja saldoksi kuudesta ottelusta jäi kaksi pistettä. Graham Potter sai kenkää West Hamista ja hyppäsi heti syvään päätyyn. Potterin alaisuudessa Ruotsi ehti pelata kaksi karsintaottelua, 4-1 tappio Sveitsille ja 1-1 tasapeli Sloveniaa vastaan. Keväällä odotti kuitenkin vielä mahdollisuus, sillä Ruotsi oli voittanut Nations League C:ssä oman lohkonsa, ja näin ollen pelasi vielä paikasta kisoihin. Ensin kaatui Ukraina vakuuttavalla esityksellä, ja sen jälkeen kotiottelussa Puolaa vastaan Viktor Gyökeres iskee kaksi minuuttia ennen loppua 3-2 maalin, ja Ruotsi lunastaa matkalipun kisoihin. Maalivahdit : Maalivahtikolmikko on vahva, ja kenet tahansa voi heittää maaliin. Nordfelt (AIK), on kokenut veskari, ja pelasi Ukrainaa sekä Puolaa vastaan, Johansson (Stoke) on pelannut Champhionshipissä hyviä kausia, kuten myös Zetterström (Derby). 3,5 / 5 Puolustus : Puolustus on fyysinen ja kokenut. Lindelöf tuo johtajuutta ja toimii myös joukkueen kapteenina. Lagerbielke on kiertänyt Euroopan keskitason sarjoja ja onnistunut hyvin topparina, Hienistä on kasvanut laadukas Serie A pelaaja, Gudmundsson pelasi isossa roolissa Leedsissä kuluneen kauden, Svensson (Dortmund) voi pelata monellakin eri paikalla puolustuksessa/laidalla, Ekdal (Burnley), Starfelt (Celta Vigo), Smith (St Pauli) ovat kaikki myös laatuvaihtoehtoja.  3,7 / 5 Keskikenttä : Nuori ja erittäin mielenkiintoinen osasto. Bergvallia pidetään yhtenä Ruotsin suurimmista tulevaisuuden tähdistä. Täytti vasta 20-vuotta tämän vuoden alussa, mutta veti jo toisen Valioliigakautensa. Nygren viihtyi Celtissä kymppipaikalla, ja pelasi loistokauden (38 ottelua ja 16+5), Sema on kokenut pelaaja Englannista, mutta kulunut kausi meni Kyproksella Pafosin riveissä, pääsi maistamaan myös mestareiden liigaa. Karlström on hyvä pelaaja Udinesen riveistä, ja Yasin Ayari kuuluu Brightonin kokoonpanoon. Svandberg on palloillut kahdeksan vuotta Italiassa ja nyt Saksassa, Zeneli nostaa osakkeitaan Belgian pääsarjassa. 3,8 / 5 Hyökkäys :  Tämä on Ruotsin todellinen vahvuus. Yksi kisojen kovimmista hyökkäyksistä, etenkin keskikastin maihin verrattuna. Isak & Gyökeres kaksikko voi aiheuttaa tässä lohkossa erittäin paljon harmaita hiuksia, ja kun laidalla kipittää Elanga, kiirettä pitää.  4,5 / 5 Leveys : Vaihtopenkiltä löytyy edelleen maajoukkuetason pelaajia lähes jokaiselle paikalle. Ei aivan suurmaiden tasoa, mutta erittäin hyvä. 3,8 / 5 Kokemus : Lindelöf (76 maaottelua) Isak (58) Svanberg (41)  Mukava yhdistelmä kokemusta ja nuoruutta. 3,4 / 5 Valmennus : Graham Potter onnistui kääntämään kurssin juuri oikeaan aikaan, tuntee ruotsin jalkapallon salat ja puhuu myös kieltä hieman. Tuntuu oikealta mieheltä tähän pestiin, vaikka suuremmat saavutukset puuttuvatkin. 3,9 / 5 KOKO ARVOSANA : 26,6 / 35 Hollanti Oli aika ylivoimainen karsintalohkossaan, ja ainoat pistemenetykset oli kaksi tasapeliä Puolaa vastaan. Viimeksi MM-kisoissa selvisi puolivälieriin, kaksi vuotta sitten EM-kisoissa oli välierissä. Hollanti on aina laittanut hyvin kampoihin isompia vastaan, onko tämä se vuosi kuin mitallit vihdoin kirkastuivat. Maalivahdit : Verbruggen on noussut Euroopan arvostetuimpien nuorten maalivahtien joukkoon ja parantaa kokoajan työskentelyään Valioliigassa. Flekken tuo kokemusta ja Robin Roefs on pätevä kolmosvaihtoehto. 4,0 / 5 Puolustus : Yksi turnauksen parhaista puolustuksista. Van Dijk johtaa linjaa, Aké, Van de Ven ovat myös maailman huipputasoa. Van Hecke on tuoreampi kasvo maajoukkueessa ja laadukas vaihtoehto penkiltä, ja seurakaveri Brightonista Mats Wieffer istuu ryhmään hienosti. Ryhmää täydentää Hato (Chelsea), sekä Dumfries (Inter). Jurrien Timber on loukkaantunut juuri kisojen alla, ja se on iso kolaus, mutta ei mahdoton. Sunderlandin Geertruida korvaa hänet. 4,65/ 5 Keskikenttä Tekninen keskikenttä joka viihtyy pallon kanssa, mutta osaa myös puolustaa pallottomana. Frenkie de Jongia ympäröi Reijnders, Gravenberch, Koopmeiners, de Roon, ja mukana viilettää Justin Kluivert. 4,7 / 5 Hyökkäys : Hyökkäys pitää sisällään leveyttä, ja maan kaikkien aikojen paras maalintekijä Memphis Depay on edelleen mukana, ja miksi ei olisi kun pelivuosia on edelleen jäljellä. Viimeiset vuodet on mennyt Brasiliassa, mutta se ei ole maajoukkuepelejä haitannut, ja Depay iski karsinnoissa 8 maalia. Wout Weghorst tuo kärkeen erilaisen vaihtoehdon, ja Gody Gakpo pelasi taas ok kauden Liverpoolissa. Noa Lang (Galatasaray), Malen (Roma), Brobbey (Sunderland), Summerville (West Ham) täydentää ryhmän. 4,4 / 5 Leveys : Hollannin suurimpia vahvuuksia. Vaihtopenkiltä tulee jatkuvasti huipputason Eredivisie-, Valioliiga-, Bundesliiga- ja Serie A -pelaajia. Ei kaadu yhden/kahden miehen poissaoloon. 4,6 / 5 Kokemus : Memphis Depay (109 maaottelua) Virgil van Dijk (91) Denzel Dumfries (71) Frenkie de Jong (65) Useita arvokisat käyneitä pelaajia. Tietävät missä ollaan 4,6 / 5 Valmennus : Ronald Koeman tuntee maajoukkueen erittäin hyvin. Ei ehkä aivan maailman eliittiä valmentajana, mutta kokenut ja arvokisoissa toimiva. 4,0 / 5 KOKO ARVOSANA : 30,95 / 35 Tunisia Voisi melkein kutsua vakio kisajoukkueeksi, nämä ovat nyt kolmannet kisat putkeen Tunisialle. Ovat olleet mukana 7 kertaa, mutta saavutus on aina lohkoon jääminen. Oli karsintalohkossaan aivan ylivoimainen, Namibia jäi 13 pisteen päähän, ja Tunisia ei kymmenessä ottelussa päästänyt maaliakaan.  Maalivahdit : Dahmen on selkeä ykkönen, ja ok kokenut maalivahti, mutta Tunisian pääsarja ei tasoltaan ole hääppöinen. Pelasi kuitenkin -22 kisoissa. 2,7 / 5 Puolustus : Puolustus on Tunisian vahvimpia, ellei vahvin osa-alue. Talbi (Lorient) johtaa linjaa, Abdi (Nice) on pelannut usean vuoden myös Ranskassa), Dylan Bronn (Servette) pelasi vuoden -18 ja -22 kisoissa ja on pelannut Sveitsin lisäksi Italiassa, Ranskassa ja Belgiassa. Ben Ouanes on molempien päiden työmyyrä joka pystyy myös tehoihin, mutta hoitaa hommia myös laitapakin tontilla. Turkissa tällä kaudella 2+6 tehot, mutta ottaa myös kortteja. Valery on perusvarma laitapakki joka pelasi muun muassa Valioliigaa Southamptonin riveissä, mutta nyt pelaa Sveitsissä.  3,3 / 5 Keskikenttä : Suht nuori keskikenttä höystettynä muutamalla kokeneella kaverilla. Rani Khedira sai -26 keväällä luvan edustaa Tunisiaa ja kokenut Bundesliiga, sekä Saksan nuorisomaajoukkue pelaaja on loistava lisä tähän ryhmään. 277 Bundesliiga ottelua tuo luottoa ja parantaa myös ympärillä olevia pelaajia. Toinen samassa sarjassa 200 ottelua pelannut pelaaja on Skhiri, ja yhdessä Khediran kanssa he muodostavat hyvän pohjan tälle keskikentälle. Hannibal Mejbri pelasi 27 ottelua Burnleyssä tällä kaudella, PSG kasvatti Gharbi on tulevaisuuden nimi, Slimane (Norwich), Tounekti (Celtic) täydentävät keskikentän. 3,4 / 5 Hyökkäys : Hyökkäys on suurin kysymysmerkki. Tunisia teki 2,2 maalia per peli karsinnoissa, mutta nyt vastassa ei ole yhtä heikkoja maita. Achouri on vaarallinen laituri, Chaouat iski 15 maalia Tunisian pääsarjassa, ja loput pelasivat aika nollatehoilla Venäjällä, Jenkeissä, ja 2. Bundesliigassa. 2,6 / 5 Leveys : Avauskokoonpano on kilpailukykyinen, mutta penkiltä ei löydy samanlaista laatua kuin useimmilta MM-kisojen keskikastin mailta. 2,9 / 5 Kokemus : Ellyes Skhiri (83 maaottelua) Montassar Talbi (64) Dylan Bronn (52) Ali Abdi (46) Useita pitkän linjan maajoukkuepelaajia ja osa ollut mukana aiemmissa kisaryhmissä. 3,6 / 5 Valmennus : Sabri Lamouchi on kokenut valmentaja, joka tuntee afrikkalaisen jalkapallon hyvin. Joukkue pelaa yleensä kurinalaisesti ja puolustaa hyvin, ja tiivis puolustus on se ase jolla ryhmä voi pärjätä.  3,2 / 5 KOKO ARVOSANA : 21,7 / 35 Japani Vuodesta -98 Japani on ollut kisoissa aina, ja on vaarallinen joukkue, vaikka pelit ovat korkeintaan jatkuneet lohkovaiheen jälkeen aina vain yhdellä ottelulla. Japani pelasi ensin karsintojen ensimmäisessä vaiheessa Pohjois-Korean, Syyrian ja Myanmarin lohkossa, ja voitti tämän selkeästi, ja eteni seuraavaan vaiheeseen. Tässä vaiheessa lohko oli jo Aasian tasolla todella kova, ja Australia olikin lohkon toinen, Saudi-Arabia, Indonesia, Kiina ja Bahrain taistelivat myös kisapaikasta mutta Japani voitti lohkon puolustaen erittäin kurinalaisesti, ja kymmenessä ottelussa joukkue päästi vain kolme maalia. Japani on pelannut tänä vuonna 3 harjoitusottelua ennen kisoja, ja he ovat voittaneet 1-0 Skotlannin, Englannin sekä Islannin. Maalivahdit : Parma-vahti Zion Suzuki on noussut yhdeksi Aasian parhaista maalivahdeista. Nuori, ulottuva ja erittäin hyvä pallon kanssa. Oli loukkaantuneena kuluneella kaudella mutta pelasi hyvän kevätkauden. Osako ja Hayakawa ovat laadukkaita J1-League maalivahteja.  3,75 / 5 Puolustus : Yuto Nagatomo pelaa viidennet MM-kisansa, ja vaikka ei pelannut karsinnoissa, nostettiin mukaan ryhmään. Kokenut pelaaja, legenda, seitsemän ottelun päässä Yasuhito Endosta joka on kaikkien aikojen eniten maaotteluita Japanissa pelannut pelaaja. Ito (Bayern München), Itakura (Ajax), Tomiyasu (Ajax), Sugawara (Bremen), muodostavat laadukkaan rungon jonka ympärille on tukijoina esimerkiksi Feyenoordin Watanabe. Laadukas puolustus johon on vaihtoehtoja. 3,8 / 5 Keskikenttä : Keskikenttä on monet yllättävä. Jokainen pelaaja pelaa Euroopassa, ja nämä mahtuisivat isompienkin maiden ryhmiin. Wataru Endo toipuu loukkaantumisestaan ja lähenee 90 min pelikuntoa, Leedsin Ao Tanaka on Valioliigassa keskikentän laatupelaaja kuten myös Kamada. Kubo on taitava väkkärä Real Sociedadista, ja on pelannut parempiakin kausia kuin tämä viimeisin. Maajoukkueessa kuitenkin aina iskussa. Ritsu Doan viihtyy laidalla Kubon tavoin, ja iski hyvät tehot Frankfurtissa. Maeda on usemman kauden ajan loistanut Celticissä, ja pelipaikka on usein laidalla, tai kärkenä sekä kärjen alla.  4,0 / 5 Hyökkäys : Goto iski Belgiassa 11 maalia joka on hyvä suoritus mutta maajoukkueessa hyvin kokematon, Ueda on Feyenoordin tähtipelaaja ja iski lähes maalin per peli tällä kaudella. Laatupelaaja ja myös maajoukkueessa onnistunut usein. Okawa iski samassa sarjassa 8 maalia. Ok hyökkäys jota tukee Daizen Maeda jonka tässä laskin kk-pelaajaksi. 3,6 / 5 Leveys : Tämä on yksi Japanin suurimmista vahvuuksista. Penkiltä löytyy useita Euroopan pääsarjojen pelaajia ilman merkittävää tason laskua. Vain yksi kenttäpelaaja pelaa Euroopan ulkopuolella, 4,3 / 5 Kokemus : Yuto Nagatomo (145 maaottelua) Wataru Endō (73) Junya Itō (69) Ritsu Dōan (65) Takefusa Kubo (49) Useita MM-kisoja nähneitä pelaajia sekä vahva runko, joka on pelannut yhdessä vuosia. 4,4 / 5 Valmennus : Hajime Moriyasu on kahdeksan vuoden aikana rakentanut erittäin laadukkaan joukkueen. Vuoden 2022 MM-kisoissa Japani voitti Espanjan ja Saksan, eikä se ollut pelkkää sattumaa.  4,4 / 5 KOKO ARVOSANA : 28,25 / 35 Lohko F ottelut simuloituna 100k. Hollanti - Japani : 2-1 Ruotsi - Tunisia : 2-1 Hollanti - Ruotsi : 2-1 Tunisia - Japani : 0-2 Tunisia - Hollanti : 0-2 Japani - Ruotsi : 1-1 Lohkon sijoitukset näillä tuloksilla : 1. Hollanti 9pts / maaliero +4 2. Japani 4pts / maaliero +1 3. Ruotsi 4pts / maaliero +-0 4. Tunisia 0pts / maaliero -5
    • IEM Cologne Major Stage 2 PK: Monte - paiN | Yli 2.5 karttaa | 1.97 (Pinnacle)   PK: Legacy - TYLOO | Legacy -1.5 | 2.15 (Coolbet)   PK: BIG - B8 | B8 | 1.75 (Coolbet)
    • Tennis ITF Casablanca naiset klo 12:00 Blomqvist, C - Krupenina, K Pelivalinta: Blomqvist, C Kerroin: 1,60 Epicbet Blomqvist lähtee tähän kamppailuun selkeänä suosikkina. Blomqvist on esittänyt massakentillä hyviä otteita ja kärsinyt tappioita pääosin varsin tasokkaille pelaajille. Krupenina ei ole esittänyt erikoisempia otteita. Yksittäisessä kovan kentän turnauksessa onnistui kohtalaisesti, muutoin tappiot tulleet avauskierroksilla. Nyt pelataan massakentällä, joka ei sovi Krupeninan peliin lähellekään yhtä hyvin kuin kova kenttä. Blomqvistin pitäisi hallita ottelun pitkiä palloralleja, pakottaen Krupeninan hakemaan riskillä läpilyöntejä, joka todennäköisesti näkyy Krupeninan osalta runsaana virhemääränä. Lisäksi syötöstä saatava hyöty vähenee hitaalla massakentällä. Blomqvist voisi olla selkeämpi suosikki mielestäni.
×
×
  • Create New...