Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Roger Federer - Jo-Wilfried Tsonga 1 1,41 Pinnacle Sports

Roger Federer - Jo-Wilfried Tsonga (+1,5 sets) 1 1,91 Sporting Bet

ATP-tennistä Montrealista ; erittäin mielenkiintoisessa ottelussa Roger Federer (ATP-ranking 3.) kohtaa Jo-Wilfried Tsongan (ATP-ranking 16.). Kyse on turnauksen kolmannen ottelukierroksen tarjontaa, jossa kohtaavat Wimbledonin neljännesfinaleissa kohdanneet pelaajat. Tuolloin kuningas Federer johti ottelua jo 2-0 erin, mutta jotenkin ihmeessä onnistui sen vielä häviämään. Federer ei ole enää ATP-rankingissa ykkösenä, mutta kuten Federer itse on sanonut ; pelaaminen tuntuu edelleen todella mukavalta, eikä sveitsiläisellä ole todellakaan aikomuksena lopettaa tennistä vielä vuosiin. Eikä missään tapauksessa pidäkään. Federer pelaa hienoa tennistä, vaikka mittarissa onkin 30-vuotta. Vaikka Jo-Wilfried Tsonga on hyvä pelaaja, ei Federeristä, ja Tsongasta pelaajina voida keskustella edes samana päivänä. Tsonga selvisi Wimbledonissa neljännesfinaalissa suosta Federeriä vastaan, mutta välierässä oli täysin vastaantulija häviten Novak Djokovicille 1-3 erin. Federer on osoittanut olevansa hienossa kunnossa. Sveitsiläispelaaja on voittanut pelaajien neljästä edellisestä kohtaamisesta kolme. Nimenomaan kaksi ensimmäistä näistä neljästä pelattiin kovalla alustalla ulkona, jolloin kuningas ei antanut Tsongalle mitään mahdollisuuksia. Federer on ilman muuta ottelussa valtavan suuri suosikki, kerroin on ainakin sellainen, että ei missään tapauksessa voi jättää väliin. Itse en ainakaan keksi ensimmäistäkään syytä pelata ranskalaispelaajaa. Sanoisin se, että lapulle äkkiä!!

Link to post
Share on other sites

Potito Starace - Jesse Huta Galung (+5 games) 2 1,85 Nordicbet

Haastaja-tason turnausta San Marinosta ; toisen kierroksen ottelussa Potito Starace (ATP-ranking 63.) saa vastaansa Jesse Huta Galungin (ATP-ranking 136.). Kyseessä on San Marinon turnauksen neljännen pelipäivän ottelutarjontaa. Potito Starace on toki ATP-rankinglistalla selvästi Huta Galungia korkeammalla, mutta etenkin nykyään ranking ei loppupeleissä ratkaise yhtään mitään. Starace, joka on hollantilaista neljä vuotta vanhempi, on sijoitettu turnauksen ykköseksi, joten samalla italialaisella on myös ne suurimmat paineet menestyä. Kyllähän Starace varmasti hakee turnauksesta vain voittoa, joten paineet varmasti tulevat näkymään, jos peli ei alakaan kulkemaan. Jesse Huta Galung on pelannut viime aikoina paljon tasaisia otteluita. Hollantilaisen epäonneksi todella moni on vain kääntynyt aina jotenkin vastustajalle. Se on ollut viime aikoina pelaajan suurin ongelma. Turnaus pelataan massalla ; Starace on kohtalaisen hyvä massalla, mutta ei todellakaan lähelläkään mikään huippumassapelaaja. Puolestaan Huta Galung on samalla tavalla kohtalainen massalla. Ei hyvä, mutta ei huonokaan. Starace on ilman muuta ottelun suosikki, se on selvä juttu, mutta kyllähän hollantilaisella on mielestäni loistavat mahdollisuudet pitää ottelu tasaisena.

Link to post
Share on other sites

Färjestad - Red Bull Salzburg 1 1,57 William Hill

European Trophya. Elitserienin kärkijoukkue Färjestad on turnauksen suosikkeja, itävaltalainen Salzburg on heikoimmasta päästä. Tasoero on suuri, ja molemmat valmistautuvat tulevaa kautta varten, joten tärkeä ottelu kyseessä.

Link to post
Share on other sites

Sparta Prague - HV71 2 2,40 William Hill

Tshekin ja Ruotsin liigojen kärkijengit kohtaavat. HV71 on laadukkaampi osapuoli, ja lähtee pienen suosikin asemassa otteluun. Lähes jokainen bookkeri on laittanut HV71 pieneksi suosikiksi, markkinakeskiarvo ruotsalaisjoukkueelle on 2,20. Juuri siksi 2,40 on hyvä kerroin maajoukkuemiehiä vilisevälle HV71:lle.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jääkiekko:SM Liiga klo.18:30 Saipa - K-Espoo Tekee pisteen Lukas Svejkovsky @2.11 Coolbet Koitetaas Espoon hyökkääjän Svejkovskyn pojoa. Sarjakakkonen Espoo kohtaa vasta yhden liigaottelun pelanneen Saipan sen kotikentällä.Lappeenrantalaiset olivat CHL kiertueella ja rasitusta on ainakin matkustelusta tullut.Saipa siis voitti liiga avauksessaan Tapparan ja on tässä suosikki. Espoo on 3:sta ottelustaan voittanut 2 ja yhden hävinnyt.Viimekaudella keskinäiset kohtaamiset meni tasan 2-2. Espoon 1.kentän oikeallalaidalla pelaavalla Svejkovskylla on ollut loistava alkukaudelle.Viimekaudella Espoossa 11 ottelussa 3.pst tehnyt Svejkovsky on nyt takonut 3:ssa pelissä jo 6.pst(4+2).Aikamoinen parannus siis tapahtunut Svejkovskyn pelaamisessa ja mistä se sitten johtuu,mene ja tiedä. Svejkovsky halunnee pitää putkeaan yllä ja Espoo varmasti yrittää iskeä ja hyödyntää 6pv sisään jo 3 ottelunsa pelaavaan Saipaan.  
    • Liiga / Jääkiekko KalPa - HPK Elias Vilen tekee vähintään 1 pistettä (sis.ja): Kyllä @ 2.33 Unibet Alkaa 18:30 Kuluvalla kaudella tehot 1+0 iskenyt Elias Vilen on nostettu otteluun kolmosketjusta ykköskentän sentteriksi laitureinaan Juuso Mäenpää ja Jesper Piitulainen. Aiemmilla kausillaan Pelicansia pisteiden valossa melko tehokkaasti edustanutta Vileniä pidetään hiomattomana timanttina ja Kuopiossa odotetaankin miehen saavan uutta nostetta uralleen. Vilen pelasi hyvät harkkamatsit mutta sarjakausi on lähtenyt hieman tahmeasti käyntiin.  KalPan hyökkääjistä eniten kuluvalla kaudella peliaikaa saanut Vilen tulee tekemään ottelussa vähintään yhden pisteen.
    • 16:30 Korfez Basket - Kolossos Rhodes ”Vierasjoukkue” Kolossos ei ole huono joukkue, mutta tämän kauden jengissä aikalailla kaikki on mennyt uusiksi, ja yhteispelissä on vielä tekemistä. Kotijoukkueena pelaava Korfez vaikuttaa olevan etenkin hyökkäyspäässä jo valmiimpi kauteen ja näin ollen nappaa tästä Bulgariassa pelattavasta ottelusta voiton. Korfez Basket ML @1,92 @epicbet
    • Jääkiekko:SM Liiga klo.18:30 TPS - Jukurit Tekee vähintään 2.pst Lukas Wernblom @3.50 Unibet TPS puolelta pistepörssiä johtavan Wernblomin parit pojot kokeiluun. TPS ottanut 2 voittoa ja yhden hävinnyt.Sillä on 1 ottelu vähemmän pelattuna,mitä Jukureilla.Jukureilla 4:stä pelistä tappioita ja voittoja 2.Jukurit on 2 edellistään pelannut kotonaan ja pelasikin ne hyvin.Vieraissa sitten Jukureilla onkin vaikeampaa ja tänään TPS kotonaa tulee olemaan hankala Jukureille. Turkulaisia kismittää niukka 2-1 häviö Sportille ja paluu voittojen tielle on tässä lähellä.TPS 1.kenttähän on sitä tahtipuikkoa heilutellut,kun pistepörssiä vilkuillaan. Takuulla hyökkäyskolmikolle Wernblomille,Haudumille sekä Bryggmanille tulee niitä huonoja/pisteettömiä pelejäkin kaudenedetessä.Tässä kohtaamisessa kuitenkin 1.kentällä on saumoja tehä niitä pisteitä useampikin ennakkoon sarjanheikoimpiin kuuluvaa Jukureita vastaan. Lottoohan tää Suamikiakko on,mutta jos TPS hyökkäyskolmikolta Wernblom,Haudum,Bryggman nähdään nopea maali,jossa Wernblom on osallisena jollain tavalla niin silloin ollaan jo lähellä ja otetaan kokeiluun,kun sitä on tarjolla.
    • MLB klo 2:45 St.Louis Cardinals - San Fransisco Giants Pelivalinta: St.Louis Cardinals ML Kerroin: 1,71 Pinnacle San Fransisco lähtee tähän vierasmatsiin melko heikolla lyöntiosastolla. Muutamia hyviä lyöjiä sivussa ja kokoonpanossa muutamia kokemattomia lyöjiä. St.Louisin rosteri sen sijaan lähempänä normaalia ja odotankin kotijoukkueelta vahvaa suorittamista tässä matsissa. Syöttäjissäkään ei suurta eroa, ehkä Giantsin Roupp on ennakkoon hieman vahvempi, mutta tuskin merkittävää eroa tulee syöttäjien osalta. St.Louis lähtee matsiin mielestäni selvähkönä suosikkina. OIKEIN
×
×
  • Create New...