Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

-- Jalkapallo: Kakkonen Länsilohko --

Närpes Kraft - FC Kiisto -- 1 -- 1,90 -- Sportingbet (Tulos: 5-1)

- Närpes oli viime kaudella lohkossaan (4.). Tälle kaudelle närpiöläiset saivat hyviä vahvistuksia, kun VPS:n liigajoukkeessa pelannut Jens Nygård palasi kasvattajaseuraansa sekä MLS-liigan Colorodo Rapidsin riveistä saapui kk-mies Steven Emory. Suurin menetys on puolustavaa roolia pelannut Richard Dorman, joka siirtyi SJK:n riveihin. Närpiö kuuluu ylempään keskikastiin myös tällä kaudella.

- FC Kiisto oli viime kaudella lohkonsa (6.). Joukkueessa on tapahtunut aika paljon muutoksia, kun mm. puolustajat Arto Saranpää ja Jani Kujanpää siityivät Virkiään ja Juuso Kevari VPS:ään. Lisäksin Johu Mäkiniemi ja Aldin Kadric jättivät seuran. Tilalle on hankittu Parpala, Kaikkonen, Arceusz ja Kronholm muista kakkosen seuroista. Kiisto avasi kautensä Härmän vieraana ja saldona tuolto oli 3-1 tappio ja kaksi avainpelaajan loukkantumista. "Viime kauden parhaalta maalintekijältä Juho Järviseltä katkekesi solisluu ja taukoa on luvassa yli kaksi kuukautta. Oikeana pakkina pelannut Veli-Pekka Kaikkonen lisäksi loukkaantui heti perään toisella jaksolla. Harmittoman näköisessä tilanteessa polvi vääntyi, ja meni hetkeksi sijoiltaan."

Link to post
Share on other sites

MIFK-Honka 1 2.60 @Betsson

-MIFKillä peli ollut kokonaisuudessaan paremmassa hallinnassa kuin Hongalla alkukaudesta.

-Honka voittanut Saarelaisten luona vuosiin.

-Mutta tärkein peruste on tuo kerroin, mielestäni todella ylikerroin.

Samointein 2.60-->2.30

Link to post
Share on other sites

Tsekin EHT-Turnaus

Suomi - Ruotsi 1 2.10 Nordicbet

Suomi - Ruotsi+1 1 2.95 Nordicbet

  • Suomi voitti Venäjän puhtaasti 2-0 torstaina ja eilen kaatui Tsekki jatkoajalla 3-2, Ruotsi sen sijaan ottanut turpaan ensin Tsekiltä 5-3 ja eilen Venäjältä 4-2.
  • Suomen maaliero tässä turnauksessa 5:2, Ruotsilla 5:9
  • Suomen maalilla tänään Lehtonen torjuntaprosentin ollessa tässä turnauksessa tasan 100% :-P
  • Ruotsin aloittavasta maalivahdista ei ole tietoa, mutta sekä Enrothin että Fasthin torjuntaprosentit ovat alle 90% luokkaa, ei kovinkaan vakuuttavaa.
  • Suomen joukkue hitsautunut paremmin yhteen ja kemiat toimivat paremmin.
  • Tulosveikkaus: Lehtonen on tänäänkin mies paikallaan ja Suomi hyödyntää yv:t Ruotsia paremmin, loppulukemat 3-1. Tästä on hyvä lähteä kohti MM-Kisoja hienolla voittoputkella!

Ps. 3-1 tuloksella saa nordicbetiltä kerrointa 11,50 ja vastaavasti 3-0 lukemilla 30.00. Joten tuota Lehtosen nollapeliä kannattaa melkein kokeilla!

TULOS 4-1

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Englanti League one Klo 21.45   Oxford utd  - Reading   Valinta:  Oxford Utd Kerroin:   2,75 ( Veikkaus)   Oxford aloittanut hyvin kotonaan kauden, kun kuuteen peliin kolme voittoa ja tasapeliä.  Reading ollut myös hyvä, mutta lähdetään koittamaan vahvaa kotijoukkuetta.  Tilastollisesti Oxford ei oo keskinäisiä pystynyt voittamaan viime vuosina, niin nyt jos koskaan olisi hyvä aika.  Rohkea kotivoitto hakuun.    Kunhan Oxford voittaa, niin tämä kohde osuu. 
    • Jalkapallo Konferenssiliiga Klo 19.45   KuPS  -  Kaa Gent    Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.05 ( Veikkaus)   KuPS ollut vaikeaa viime aikoina sekä Veikkausliigan mestaruus karkasi omista  käsistä aika kauas, jolloin tänään voi vain laittaa kaiken likoon.   Enää ei ole mikään lämmin, joten toivottavasti Gent myös on kohmeessa, niinkuin viime aikoina on ollutkin.  Vieraissa Gent on ollut vaikeuksissa ja tänään on se sauma saada pisteitä näistä otteluista.  Suomalaisyleisön siivittämänä kotijoukkue kairaa pistetilin auki.  KuPS voi jopa voittaakin, mutta viime aikoina voittamisen kulttuuri on tipotiessään, joten otetaan rohkea tasapeli testiin.    1-1 tai 2-2 voisi olla aika hyvät tulosvetoon.    Kunhan ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde menee oikein. 
    • Jalkapallo Mestareiden liiga Klo 22.00   Dortmund  -  Betis   Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.25 ( Paf)   Kaksi suht hyvää joukkuetta kohtaa toisensa sekä molemmilla on voittoja sekä tasureita alla.  Kierroksen yksi tasaisempia otteluita, jolloin tasapeli ei ole mikään mahdottomuus. Betis mestareiden liigassa kolme voittoa, mutta saksa on vaikea paikka pelata, jolloin tuo putki katkennee tänään, mutta pisteputki jatkuu.  Kunhan Ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde osuu. 
    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
×
×
  • Create New...