Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Jarkko Nieminen - Nikolay Davydenko 1 2,10 Nordicbet

ATP-tennistä Saksasta, ensimmäisen kierroksen ottelussa Suomen Jarkko Nieminen kohtaa Venäjän Nikolay Davydenkon. Jarkko Nieminen hävisi suoraan kahdessa erässä viime pelissään, Båstadissa Challenger -tason Jan Hajekille. Jarkko pelasi vain osan ottelusta omalla tasollaan, samanlaiseen ei ole todellakaan jatkossa varaa. Jarkko aloittaa urakkansa tässä massaturnauksessa Nikolay Davydenkoa vastaan. Davydenkolla on ollut todella vaikeaa. Venäläinen hävisi viimeksi surkealle Dustin Brownille eikä pelannut lainkaan hyvin. Davydenkollakin ikää alkaa olemaan. Toki edelleen Davydenko on hyvä pelaaja, mutta tällä hetkellä venäläispelaaja on heikossa iskussa. Myös Davydenkolla on ollut loukkaantumisia, eikä ole tarkkaa tietoa ainakaan henkilökohtaisesti, johtuvatko tämän hetken surkeat tulokset jostain sellaisesta. Nieminen tosiaan ei viime pelissään Båstadissa vakuuttanut ollenkaan, mutta tällä hetkellä Nieminen on selkeästi Davydenkoa edellä.

Gilles Muller - Marinko Matosevic yli 23,5 peliä 1,90 Unibet

ATP-tennistä Atlantasta, ensimmäisen kierroksen ottelussa yhteen iskevät Luxemburgin Gilles Muller sekä Australian Marinko Matosevic. Tiedossa on todennäköisesti erittäin tasainen ottelu, eikä kolmeen erään meneminen ainakaan henkilökohtaisesti sanottuna yllättäisi. Vastakkain on kaksi melkoisen tasavahvaa pelaajaa, joskin Mullerin vahvuus on enemmän syötöissä. Muller omaa tosiaan erinomaisen syötön, mutta ei Muller vakuuttanut ollenkaan esimerkiksi Newportin turnauksessa, jossa tippui heti ensimmäisessä ottelussaan onnetonta Isak Van Der Merveä vastaan. Jos Mullerilla on ollut vaikeaa, sitä se on ollut myös Matosevicilla. Edellisen voiton Matosevic nappasi suunnilleen kuukausi sitten ruohoturnauksessa, Eastbournessa, joten sen jälkeen Matosevic on ehtinyt häviämään mm. Xavier Malisselle sekä Steve Darcicille. Potentiaalia Matosevicistä kyllä löytyy, olihan MAtosevic esimerkiksi Wimbledonissa karsintojen "ykkössijoitettu".

Igor Andreev - Paul-Henri Mathieu yli 21,5 peliä 1,86 Betsafe

ATP-tennistä Sveitsistä, Gstaadin turnaus käynnistyy tänään. Ensimmäisen kierroksen ottelussa yhteen iskevät Venäjän Igor Andreev sekä Ranskan Paul-Henri Mathieu. Lähtökohtaisesti arvioisin ottelun tasaiseksi. Varsinaista suosikkia on mahdotonta hakea. Kumpikaan pelaaja ei ole enää mikään parikymppinen eikä jalat kulje samalla tasolla mitä ennen. Silti molemmat ovat osoittaneet alkukauden aikana pystyvänsä haastamaan tosissaan TOP-15 pelaajia. Andreev selviytyi edellisessä turnauksessaan, Saksassa kolmannelle kierrokselle. Andreev lähes tiputti jatkosta Saksan Tommy Haasin, jota olisi voitu pitää kovana suorituksena. Mathieun kohdalla edellinen turnaus löytyy Wimbledonista, joten pientä taukoa ranskalaisella on ollut. Mathieu on ollut vahva, mitä pidemmälle otteluita ollaan pelattu. Esimerkiksi Roland Garrosilla Mathieu voitti jatkuvasti viisieräiset ottelut, mm. John Isneriä vastaan.

Link to post
Share on other sites

Jarkko Nieminen - Nikolay Davidenko -- 2 -- 1,80 -- Stan James

Jarkko Nieminen(+3peliä) - Nikolay Davidenko -- 2 -- 2,25 -- NordicBet

Jarkko Nieminen - Nikolay Davidenko -- Correct Score: 0-2 -- 3,00 -- Stan James

- Jarkko ranking (38.) vs Davidenko (44.). Oma usko Jarkkoon on mennyt, sillä hän tuntuu häviävän aina, kun pelaa sille. Mitä Tuomaksen tekstiin tulee, niin millä lailla Davidenkolla on vara pelata nyt huonosti? Ja molemmat pelaajat on itsesiassa samanikäisiä, joten ikä painaa molemmilla yhtä paljon... Davidenko tosiaan hävisi viimeksi Dustin Brownille (138.), mutta hän iski tuossa ottelussa peräti 13 ässäsyöttöä ja silti Davidenko venytti pelin aina 3 erään. Omaan silmään Davidenko on tässä ottelussa selvä suosikki ja Jarkon voitto olisikin yllätys.

Link to post
Share on other sites

Mälmö-gais +1 1 VEIKKAUS 2,15 eli tässä ois ruotsin jalkapalloa ja tasoero on selvä mälmön eduksi.uskon mälmön hoitelevan Gaisin selvästi.Gais on sarjataulukon toiseksi viimeinen ja mälmö toisena.Gais hävisi vajaa pari viikkoa sitten häntäpää örebrolle 0-1 kotonaan ja jakaa samoilla pisteillä viimeistä paikkaa örebroon kanssa.

Strömsgodset - Sandnes Ulf´+1 1,90 veikkaus Melkein samanlainen peli ja perustelut mutta vain ströms on sarjakärki ja sarjataulukon toisessa päässä on sadnes ulf.sadnes hävisi viime pelin välerengalle 0-2 eliselvä peli kyseessä on selvä kotivoitto

Link to post
Share on other sites

Igor Kunitsyn (+1,5 erää) - Brian Baker 2 1,50 Betsafe

Igor Kunitsyn (+4,5 peliä) - Brian Baker 2 1,66 Bet365

ATP-tennistä Atlantasta, ensimmäisen kierroksen ottelussa Suomen aikaa aamuyöllä pelattavassa Igor Kunitsynin sekä Brian Bakerin kohtaamisesta on odotettavissa kierroksen kenties mielenkiintoisinta ottelua. Brian Baker on ollut alkukaudesta huikeassa iskussa ja on ollut esimerkiksi Yhdysvalloissa todella paljon mediassa esillä. Baker on pelaamassa loistavaa kautta, Baker onkin saamassa takaisin peli-iloa tennikseen. Baker on kärsinyt paljon loukkaantumisista ja on ollut useassa leikkauksessa, on melkein lähes ihme, että Baker on edelleen näin hienossa iskussa. Nyt vastaan tulee surkeassa pelivireessä oleva Igor Kunitsyn, joka täytyy kotiyleisön edessä kaatua ilman muuta. Kunitsyn on selkeästi heikompi pelaaja ja vielä pelataan Yhdysvalloissa Bakerin kotona. Kunitsyn on tosiaan surkeasti pelannut. Wimbledonissa Kunitsyn tippui ensimmäisellä kierroksella. Sama tulos oli Newportissa. Jos katsotaan kautta pidemmälle, alkukausi on ollut järkyttävän heikko. Viimeiseen kymmeneen otteluun Kunitsyn on hävinnyt kahdeksan ottelua! On vaikeaa kuvitella, että Kunitsynistä olisi edes erää voittamaan -loistavan syötön omaavana sekä hyökkäävänä pelaajana Bakerilla on kaikki mahdollisuudet vielä viedä koko turnauskin!

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo EFL Cup klo 22:00 Liverpool - Tottenham Pelivalinta: Tottenham yli 4,5 kulmapotkua (varsinainen peliaika) Kerroin: 2,09 Epicbet Tottenhamin alkukausi on ollut todella vaikea. Maalinteko tökkinyt pahasti, joukkue on kuitenkin pystynyt luomaan maalipaikkoja kohtalaisen hyvin. Liverpoolin kausikaan ei ole startannut parhaalla mahdollisella tavalla ja parannettavaa on kotijoukkueellakin. Tässä ottelussa Liverpoolilla peliaikaa saa valioliigassa vähemmän pelanneet, joten Tottenhamilla erinomaiset mahdollisuudet jopa otteluvoittoon. Tottenham on liigassa saanut hyvin kulmapotkuja / ottelu, joten haetaan tähän vähintään 5 kulmapotkua.
    • Ligue 1 / Jalkapallo Ranska Monaco - Lens Monaco Draw No Bet @ 1.58 Epicbet Alkaa 21:45 Monaco(2.) voitti kolme kauden neljästä tähän mennessä pelatusta ottelustaan yhden noista päätyttyä tasuriin. Joukkue hävisi ainoastaan kolme viimeisestä 20:stä sarjamatsistaan.  Lens(10.) on sarjassa kolme ottelun voitottomassa putkessa häviten noista kaksi kamppailua. Joukkue onnistui voittamaan vain yhden viimeisestä kahdeksasta vierasottelustaan. Monaco voitti joukkueiden edellisen viime helmikuussa pelatun keskinäisen kohtaamisen maalein 2-3.  
    • Jääkiekko:SM Liiga klo.18:30 Saipa - K-Espoo Tekee pisteen Lukas Svejkovsky @2.11 Coolbet Koitetaas Espoon hyökkääjän Svejkovskyn pojoa. Sarjakakkonen Espoo kohtaa vasta yhden liigaottelun pelanneen Saipan sen kotikentällä.Lappeenrantalaiset olivat CHL kiertueella ja rasitusta on ainakin matkustelusta tullut.Saipa siis voitti liiga avauksessaan Tapparan ja on tässä suosikki. Espoo on 3:sta ottelustaan voittanut 2 ja yhden hävinnyt.Viimekaudella keskinäiset kohtaamiset meni tasan 2-2. Espoon 1.kentän oikeallalaidalla pelaavalla Svejkovskylla on ollut loistava alkukaudelle.Viimekaudella Espoossa 11 ottelussa 3.pst tehnyt Svejkovsky on nyt takonut 3:ssa pelissä jo 6.pst(4+2).Aikamoinen parannus siis tapahtunut Svejkovskyn pelaamisessa ja mistä se sitten johtuu,mene ja tiedä. Svejkovsky halunnee pitää putkeaan yllä ja Espoo varmasti yrittää iskeä ja hyödyntää 6pv sisään jo 3 ottelunsa pelaavaan Saipaan.  
    • Liiga / Jääkiekko KalPa - HPK Elias Vilen tekee vähintään 1 pistettä (sis.ja): Kyllä @ 2.33 Unibet Alkaa 18:30 Kuluvalla kaudella tehot 1+0 iskenyt Elias Vilen on nostettu otteluun kolmosketjusta ykköskentän sentteriksi laitureinaan Juuso Mäenpää ja Jesper Piitulainen. Aiemmilla kausillaan Pelicansia pisteiden valossa melko tehokkaasti edustanutta Vileniä pidetään hiomattomana timanttina ja Kuopiossa odotetaankin miehen saavan uutta nostetta uralleen. Vilen pelasi hyvät harkkamatsit mutta sarjakausi on lähtenyt hieman tahmeasti käyntiin.  KalPan hyökkääjistä eniten kuluvalla kaudella peliaikaa saanut Vilen tulee tekemään ottelussa vähintään yhden pisteen.
    • 16:30 Korfez Basket - Kolossos Rhodes ”Vierasjoukkue” Kolossos ei ole huono joukkue, mutta tämän kauden jengissä aikalailla kaikki on mennyt uusiksi, ja yhteispelissä on vielä tekemistä. Kotijoukkueena pelaava Korfez vaikuttaa olevan etenkin hyökkäyspäässä jo valmiimpi kauteen ja näin ollen nappaa tästä Bulgariassa pelattavasta ottelusta voiton. Korfez Basket ML @1,92 @epicbet
×
×
  • Create New...