Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Vihjeitten seurantaa


Recommended Posts

28.3

Liigakarsinta

ilves.gif Ilves - Jukurit jukurit.gif

Merkki 1, Kerroin 1,57 @Pinnacle

(Ilves -1,5) Merkki 1, Kerroin 2,13 @Pinnacle

Panossuositus: 4/5 ja 4/5

- Sarja on Ilvekselle 2-0 ja tänään sillä olisi käytännössä paikka ratkaista sarja, vaikka senkin jälkeen täytyy toki se yksi voitto napsia. Nytkin tilanne näyttää jo aika selvältä Ilveksen kannalta, sillä jos Jukurit olisi halunnut haastaa Ilveksen tosissaan, olisi sen pitänyt ottaa voitto Tampereelta ensimmäisessä ottelussa kun sillä paikka oli. Sitä se ei kuitenkaan tehnyt, ja Ilves voitti edellisenkin matsin 1-3. Suurimmat paineet ovat Ipan harteilta jo poissa ja Jukurit luultavasti tietää sen, että heillä ei paljon saumoja tässä enää ole. Materiaalietu on Ilveksellä, vaikkei se nyt mikään huikean suuri tällä kertaa karsinnoissa olekkaan. Mutta, kun tähän lisää vielä kotiedun, niin eiköhän Ilves tänään murise Jukurit kumoon! Tulosveikkaus 4-0.

_______________________________________________________________________________________________________________

SM-liiga, Playoffs

lukko.gif Lukko - Jokerit jokerit.gif

Merkki 2, Kerroin 1,78 @bwin

Panossuositus: 3/5

- Sarja tällä hetkellä Lukon hyväksi 3-2 ja sillä olisi nyt ensimmäistä kertaa kotonaan paikka katkaista sarja. Tilanne oli Jokereitten kannalta pahimmillaan jo 3-1 Lukolle, mutta narrit otti eilen tärkeän voiton Jaffalassa, ja vieläpä selvin 5-2 lukemin. Eiköhän Jokerit saanut tuosta voitosta reilusti itseluottamusta ja sitä se tarvitseekin, sillä materiaalietuhan on suuri Jokereitten hyväksi. Lisäksi Lukolla on ollut melkoinen määrä otteluita pieneen aikaan, ja se rupeaa jo näkymäänkin. Lukolla on toki kotietu, mutta Jokereilla ei ole varaa pelleillyyn, tai kesäloma kutsuu. Lukolta on lisäksi pari vatsatautista tänään sivussa. Tulosveikkaus 1-4.

Link to post
Share on other sites
  • Vastaukset 41
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

15.2 SM-liiga Blues - Tappara Merkki 2, Kerroin 2,70 @Veikkaus - Blues ja Tappara iskevät yhteen Barona Areenalla. Kummallekkin on taas jaossa erittäin tärkeät pisteet. Blues on pudonnut jo "sääli

30.3

KHL, Playoffs

vsFFTFl9-2k5im7HK.png SKA Pietari - OHK Dynamo jVuChlVE-SQwSJKhL.png

Merkki 1, Kerroin 1,90 @Expekt

- KHL:n konferenssifinaaleita. Sarja on kaikkien yllätykseksi OHK Dinamolle 1-3 ja neljä voittoa siis vaaditaan. Vaikka voitot ovatkin Dynamolle 1-3, se ei todellakaan kerro koko totuutta otteluista. SKA on ollut jokaisessa matsissa niskan päällä, mutta hieman ennakkoon pelätty osa-alue eli maalivahtipeli on pettänyt. Viimeistelykään ei ole ollut parissa matsissa totutulla tasolla, mutta edellisessä pelissä SKA näytti mihin se pystyy, kun peli on kunnossa. Se voitti viime matsin murskalukemin 2-6. Materiaaliltaanhan SKA on joukkueista vahvempi, mutta Dynamon päävalmentaja Olegs Znaroks on loistava valmentaja ja hän on saanut Dynamon kisaamaan jälleen tänäkin vuonna Gagarin Cupin voitosta. SKA:n ja Leijonien päävalmentaja Jukka Jalonenkaan ei varmasti kenenkään mielestä ole huono koutsi. Mutta, SKA:n materiaalietu, kotietu ja pakkovoitto kun lisätään yhteen, lähtee se otteluun ilman muuta ennakkosuosikkina. Lisäksi edellinen 2-6 voitto antoi joukkueelle varmasti paljon itseluottamusta, jota tarvitaan. Kyllä SKA itselle kelpaa hieman alle kahden kertoimella! Tulosveikkaus 3-1.

HUOM! Ottelu alkaa jo klo. 15.00 ja otteluhan tulee suorana Yle Areenasta, tässä vielä linkki: http://areena.yle.fi/tv/1876369

_________________________________________________________________________________________________

SM-liiga, A-nuorten finaalit

604464684.jpg HPK A - Blues A 725922344.jpg

Merkki 1, Kerroin 1,85 @Veikkaus

- Kyseessä finaalien kolmas ottelu ja HPK johtaa sarjaa voitoin 2-0. Mestaruuteen vaaditaan kolme voittoa, eli mestaruus olisi tänään katkolla runsaslukuisen (näin ainakin luulisin) kotiyleisön edessä. HPK voitti ensimmäisen ottelun 1-2 ja edellinen päättyi Matinkylässä Kerhon 5-7 voittoon. Peli oli jo ensimmäisen erän jälkeen HPK:lle 1-5, mutta sitten en tiedä mitä tapahtui. Hiipikö hyvän olon tunne puseroon vai mitä, mutta Blues kiri aina maalin päähän ja pääsi yrittämään lopussa tasoitustakin ilman maalivahtia, mutta ei siinä kuitenkaan onnistunut. Materiaaliltaan HPK on hieman vahvempi ja se näytti ensimmäisessä erässä, mihin se parhaimmillaan pystyy. Kun sillä on mestaruus katkolla kotiyleisön edessä, niin se lähtee otteluun ennakkosuosikkina. Ja eiköhän se tuosta eilisestä ottelusta ottanut opikseen, vaikka voitto toki lopulta tulikin. Tulosveikkaus 4-1.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt

  • Uusimmat viestit

    • 16:30 Korfez Basket - Kolossos Rhodes ”Vierasjoukkue” Kolossos ei ole huono joukkue, mutta tämän kauden jengissä aikalailla kaikki on mennyt uusiksi, ja yhteispelissä on vielä tekemistä. Kotijoukkueena pelaava Korfez vaikuttaa olevan etenkin hyökkäyspäässä jo valmiimpi kauteen ja näin ollen nappaa tästä Bulgariassa pelattavasta ottelusta voiton. Korfez Basket ML @1,92 @epicbet
    • Jääkiekko:SM Liiga klo.18:30 TPS - Jukurit Tekee vähintään 2.pst Lukas Wernblom @3.50 Unibet TPS puolelta pistepörssiä johtavan Wernblomin parit pojot kokeiluun. TPS ottanut 2 voittoa ja yhden hävinnyt.Sillä on 1 ottelu vähemmän pelattuna,mitä Jukureilla.Jukureilla 4:stä pelistä tappioita ja voittoja 2.Jukurit on 2 edellistään pelannut kotonaan ja pelasikin ne hyvin.Vieraissa sitten Jukureilla onkin vaikeampaa ja tänään TPS kotonaa tulee olemaan hankala Jukureille. Turkulaisia kismittää niukka 2-1 häviö Sportille ja paluu voittojen tielle on tässä lähellä.TPS 1.kenttähän on sitä tahtipuikkoa heilutellut,kun pistepörssiä vilkuillaan. Takuulla hyökkäyskolmikolle Wernblomille,Haudumille sekä Bryggmanille tulee niitä huonoja/pisteettömiä pelejäkin kaudenedetessä.Tässä kohtaamisessa kuitenkin 1.kentällä on saumoja tehä niitä pisteitä useampikin ennakkoon sarjanheikoimpiin kuuluvaa Jukureita vastaan. Lottoohan tää Suamikiakko on,mutta jos TPS hyökkäyskolmikolta Wernblom,Haudum,Bryggman nähdään nopea maali,jossa Wernblom on osallisena jollain tavalla niin silloin ollaan jo lähellä ja otetaan kokeiluun,kun sitä on tarjolla.
    • MLB klo 2:45 St.Louis Cardinals - San Fransisco Giants Pelivalinta: St.Louis Cardinals ML Kerroin: 1,71 Pinnacle San Fransisco lähtee tähän vierasmatsiin melko heikolla lyöntiosastolla. Muutamia hyviä lyöjiä sivussa ja kokoonpanossa muutamia kokemattomia lyöjiä. St.Louisin rosteri sen sijaan lähempänä normaalia ja odotankin kotijoukkueelta vahvaa suorittamista tässä matsissa. Syöttäjissäkään ei suurta eroa, ehkä Giantsin Roupp on ennakkoon hieman vahvempi, mutta tuskin merkittävää eroa tulee syöttäjien osalta. St.Louis lähtee matsiin mielestäni selvähkönä suosikkina. OIKEIN
    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
×
×
  • Create New...