Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

NPB:

Chunichi Dragons - Hiroshima Carp merkki over 8,5 kerroin 1,90

Jos eilen mentiin yli, niin tänään sen vasta pitäiskin mennä. Syöttäjät eivät vakuuta millään tavalla. Tosin rajaa on nostettu pykälällä, mutta uskon overiin tänäänkin tässä matsissa.

Hanshin Tigers - Yomiuri Giants merkki over 6,5 kerroin 1,80 MITÄTÖITY, SADE!

Tässä pelissä vissiin sateen takia peruuntumisriski, mutta laitan nyt jos kuitenkin peli alkaisi tänään. Raja on alhaalla ja molemmat joukkueet osaavat iskeä juoksuja. Giantsilla tänään hyvä syöttäjä, mutta Tigersilla ei, joten over mahdollisuudet ovat hyvät, koska en usko että tiikeritkään nollille jäävät.

Yokohama Bay Star - Yakult Swallows merkki 2 kerroin 2,05

Eilen Swallows vei puhtaasti 5-0 ja nyt annetaan yli 2 kerrointa. Syöttäjät ovat molemmilla aika huonoja. Over voi olla lähellä mutta lähden yrittämään hyvää Swallowsin kerrointa, kun syöttäjäetukaan ei paina vaakaa kumpaakaan suuntaan.

Edited by voivoi
Link to post
Share on other sites

Viinijärvi - Jyväskylä

2, 1.70 @NB

Naisten superissa on tarjolla varsin mehukas kerroin, kun sarjan kestomenestyjä Jyväskylä saapuu sarjan hännillä majailevan Viinijärven vieraaksi.

Tilastot puhuvat karua kieltä ViU:n kannalta, sillä 3 aiempaa kohtaamista (2 viime kaudella) menevät puhtaasti Jyväskylälle pistein 9-0. Tämän kauden peli päättyi selvään 2-0 (6-0, 10-1) voittoon.

Materiaaliero on todella hurja vierailijoiden eduksi, minkä osa on saattanutkin voida jo päätellä.

Jyväskylä tarvitsee kipeästi pisteitä pitääkseen vähintään 3. sijan ja jopa taistellen kahden parhaan sakkiin pääsystä. Toki myös kotijoukkueen pistetarve on suuri, sillä joukkue tuskin on kovinkaan halukas pelailla putoamiskarsinnoissa kauden päätteeksi.

Tähän kun vielä lisätään Viinijärven koti saldo 1/6 niin kupongille voi huoletta iskeä tähän kakkosta.

Tulosveikkaus 0-2 (2-5, 0-4)

Lopputulos 0-2 (2-3, 0-5)

  • Upvote 2
Link to post
Share on other sites

Naisten Liiga

gbk_logo.jpg GBK N - ONS N ons_logo.jpg

Merkki 2, Kerroin 1,85 @Veikkaus

- En tiedä onko missään muualla tarjolla naisten futista eikä ainakaan kerroinvertailusta tätä peliä löytynyt, joten Veikkauksen kertoimella mennään. Kotijoukkue GBK on sarjataulukossa viimeisenä saldolla 0-2-10, maaliero on 27 maalin verran pakkasella. ONS puolestaan on kahdeksantena saldolla 3-3-6, maalieron ollessa 15 maalilla pakkasen puolella. GBK jahtaa siis edelleen kauden avausvoittoaan ja edellisessä keskinäisessä ottelussa se olisi ollut jo otettavissakin, mutta se lahjoitti ONSille helppoja maaleja ja voitto karkasi käsistä. Vaikka GBK:n peli olisikin kunnossa, niin voitot on siis kovan työn takana. ONSkaan ei ole mikään huippujoukkue, mutta on se sentään kuusi kertaa pisteille kivunnut ja kolme niistä on siis ollut voittoja.

GBK:n pelituntuma on varmasti hiukan kateissa, kun se pelasi edellisen ottelunsa kolme viikkoa sitten. Saman pituinen tauko on myös tämän matsin jälkeen odotettavissa ja ilman muuta se pelaajia turhauttaa. ONS puolestaan on pelannut viisi päivää sitten edellisen ottelunsa, joten pelituntumaa löytyy. Kun sillä on selvä materiaalietukin, niin GBK:n kotiedusta huolimatta se kyllä kelpaa lapulle. Mainitaan vielä GBK:n poissaoloista sen verran, että sivussa ovat loukkaantunut Jennie Lindvall ja pelikieltoaan kärsivä Juliana Bawa. Lisäksi Olga Ahtinen on maajoukkuekomennuksella.

2-2 päätty :x

Link to post
Share on other sites

Islanti, Pepsideiled

SQqfkW9K-2qr18Kf3.png Akranes - Thor Akureyri zyClcnlh-6VaQeUy5.png

Merkki 2, Kerroin 3,18 @Pinnacle

- Akranes (11.) kohtaa Thor Akureyrin (8.). Kotijoukkue Akranesin alkukausi ei ole ollut helppo ja joukkueen saldo on surkea 1-0-8, maalierokin 12 maalia pakkasella. Ainoan voittonsa se nipisti kotonaan Framilta (7.) 2-0 lukemin, mutta edellisessä kotimatsissa se sitten taas hävisikin yhdeksäntenä olevalle Keflavikille 2-3. Thor puolestaan on ollut vieraissa pirteämpi kuin kotonaan. Se on napannut kaksi voittoa Keflavikilta ja Fylkiriltä, jotka tosin ovat pohjasakista.

Vierailta löytyy vaarallinen maalipyssy, amerikkalainen nimihirviö Chukwudi Chijindu. Chijindu pitää hallussaa maalipörssin toista sijaa viidellä börsällä, joista kaksi syntyi edellisessä matsissa Keflavikia vastaan. Jos Akranes ei saa miestä kuriin, niin hän on tänäänkin potentiaalinen ratkaisija. Thor on joukkueista jonkin verran laadukkaampi ja Akranes on ollut todella huono, joten yli kolmen kertoimella kelpaa vieraita pienellä koettaa. Tulosveikkaus 1-2, Thorin maalit viimeistelee Chijindu ja Johnsson.

Akranes tasotti jo lisäajalla punanen kortti alla, mut Thor meni uudestaan johtoon (1-2) 90+4 ja voitti! :D Kerrankin näin!

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Boston Red Sox - San Diego Padres 2 2,73 Pinnacle Sports

Boston Red Sox - San Diego Padres(-1,5) 2 3,56 Pinnacle Sports

Boston vei avausottelun 4-1 ja nyt voittoa Padresista lähtee hakemaan Jon Lester. Lester joka oli alkukaudella loistava, on ollut viimeiset 8 peliä aivan luokaton, vaikka voittoja onkin tullut (3 viim. ottelua 2-1 7,13 ERA). Red Sox on mailan varressa sarjan parhaita, joten kovaan paikkaan joutuu kokenut Edinson Volquez. Volquez on kolmessa viime ottelussa 1-1 3,78 ERA. Padres heikossa vireessä, muttei toiveet postseason-paikasta ole vielä haudattu johtuen tasaisesta tilanteesta divisioonassa. Red Sox johtaa omaa divisioonaansa suhteellisen turvallisesti, muttei hurja vire siltikään näytä laantumisen merkkejä. Paljon juoksuja tulossa, tuskin päättyy yhden erolla.

Link to post
Share on other sites

Toronto Blue Jays - Detroit Tigers 2 1,80 William Hill

Detroitilla syöttämässä voittamaton Scherzer 12-0 3,10 ERA. Torontolla "ikuinen lupaus" Josh Johnson, jonka kausi on ollut heikko. 1-2 5,21 ERA. Viimeksi syötti 3 1/3 inningiä antaen viisi juoksua. Scherzer on ennätystahdissa ja jengi varmasti haluaa taistella kaverille 13. voiton. Toronto toki paha paikka vierailla, mutta 1,80 maistuu silti vaikka kerrointa onkin jo jonkin verran syöty.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • MLB klo 2:45 St.Louis Cardinals - San Fransisco Giants Pelivalinta: St.Louis Cardinals ML Kerroin: 1,71 Pinnacle San Fransisco lähtee tähän vierasmatsiin melko heikolla lyöntiosastolla. Muutamia hyviä lyöjiä sivussa ja kokoonpanossa muutamia kokemattomia lyöjiä. St.Louisin rosteri sen sijaan lähempänä normaalia ja odotankin kotijoukkueelta vahvaa suorittamista tässä matsissa. Syöttäjissäkään ei suurta eroa, ehkä Giantsin Roupp on ennakkoon hieman vahvempi, mutta tuskin merkittävää eroa tulee syöttäjien osalta. St.Louis lähtee matsiin mielestäni selvähkönä suosikkina.
    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
    • Pöytätennis, Setka Cup Obishchenko - Holoborodko Holoborodko Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.83 Alkamisaika: 12:05 - Setka Cupin puolella kohtaavat Obishchenko sekä Holoborodko. Kertoimet on asetettu tähän otteluun tasabookiksi mutta hyvin vaikeaa on kyllä olla näkemättä Holoborodkoa suosikkina otteluun. Holoborodko pelannut erinomaisesti viime otteluissaan marssien lähes voitosta voittoon ja tulee tähänkin otteluun 3 ottelun voittoputkessa. Holoborodkon syöttöpeli on ollut vakuuttavaa ja uskon sen olevan tässäkin ottelussa Obishchenkoa vastaan avain voittoon sillä Obishchenko ei varsinaisesti ole loistanut palautuspelissä.
×
×
  • Create New...