Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

"Jännän äärelle" -delicreep


Recommended Posts

Nyt kokeillaan tästä päivästä eteenpäin minulle uutta lähestymistapaa betsirintamalla. Pelaan kohteet sinkkuina jakaen pelitilini rahat tasan kaikkiin kohteisiin, katotaan tulleeko tästä mittään.

Tän päivän kohteet:

Kings - Rockets -4,5, Rockets
Luton -1 - Wrexham, Luton
Scunthorpe - Briston, Scunthorpe
Linköping - Skellefteå, Skellefteå
Bordeaux - Lorient, Bordeaux
Lukko - Blues, Lukko
Trinec -1 - Kladno, Trinec


Kassa alussa: 24,22€ (+8,85)
Panostus siis 3,46€ per kohde.

Katotaan mitä tästä tulee...

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Suurena NBA:n ystävänä lyödään päivän vaatimaton saalis yölle.

Sacramento - Houston, Houston
Phoenix - Minnesota, Phoenix
Denver - Portland, Portland

Washington - Orlando +9, Orlando +9
Cleveland - Toronto, Toronto

Kassa nyt: 26,47(+8,78)
Panostus siis 5,29€ per kohde.

Voitolla yöhön!

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Tällä kertaa yön NBA-kierros ei ole välttämättä niin helppo miltä se näyttää. Niin moni tekijä saattaa vaikuttaa suosikkijoukkueiden suoriutumiseen, joten nyt mennään yöhön varauksella, eli en jaa koko kassaa kohteisiin. Sekaan myös pari NHL-matsia.

Vancouver - Blues, Blues
Memphis (-11) - LA Lakers, Memphis -11
Oklahoma - Cleveland, over 205,5
Dallas - New Orleans, over 204,5
Boston - Atlanta, under 204
Buffalo - Boston (-1,5), Boston -1,5
Philadelphia - Orlando (-3,5), Orlando -3,5

Kassa nyt: 41,86€(-9,92€)
Panostan 21,86€, joten se tekee 3,12€ per kohde.

Nyt ei oo voitokas tunne, mutta toivotaan parasta!

EDIT: Tunne oli näemmä oikeassa...

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Viime yö oli aikas painajaismainen, nyt koitetaan nousta jaloille taas kerran. Nyt laitetaan tulille tällainen sekametelisoppa, sillä NBA:ta ei juuri hirveästi ole tarjolla. Tällä tavoin ei rikastu, mutta saan kokeiltua miten kohteet menevät omien analyysien mukaan, lajissa kuin lajissa.

MLB
Detroit - Atlanta, Atlanta
Kansas City - Texas, Texas

NHL
Pittsburg - Montreal, under 5,5
New York - Chicago, under 5,5
Philadelphia - San Jose, San Jose
New York - Toronto, Toronto
New Jersey - Columbus, New Jersey
Ottawa - Detroit, under 5,5
Florida - Washington, Washington
Winnipeg - Phoenix, Winnipeg
Dallas - Carolina, Dallas
Edmonton - Minnesota, Minnesota
Calgary - Los Angeles, Los Angeles

NBA
Miami - New York, over 202
Denver - Brooklyn, over 202

Kassa nyt: 31,94€(+5,68)
Panostus siis 2,12€ per kohde.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Nyt on Keijolla hieman parempi tunne betseistä ensi yölle.

NBA
Phoenix (-7) - New Orleans, Phoenix -7
San Antonio - Charlotte, OVER 201
New York - Golden State (-5,5), Golden State -5,5
Oklahoma City - Memphis, OVER 195
Cleveland (-4) - Utah, Cleveland -4

NHL
Vancouver - Minnesota, Vancouver
Anaheim - St. Louis, UNDER 5,5
Colorado - Phoenix, Colorado
Buffalo - San Jose, OVER 5

Kassa nyt: 36,00€(+16,64)
Panostus siis 4€ per kohde.

Link to post
Share on other sites

Viime yönä kaikki meni hieman liiankin hyvin niin otin hieman rahaa jo uloskin. Tässäpä ensin nämä alkuillan änärit mitä laitoin pienellä.

NHL
Edmonton
Chicago - Pittsburg, OVER 5,5
Los Angeles
Nashville
Dallas
Columbus
Boston
Philadelphia - Rangers, OVER 5
New Jersey

Kassa nyt: 32,64€(+1,25)
Panostin yhteensä 12,64€, 1,4€ per kohde.
Kotiutukset: 20€

Link to post
Share on other sites

Viime yön NBA:t ja pari änäriä tähänkin tuli vahingossa..

Clippers -12
Trail Blazers -11,5
Timberwolves -4,5
Oilers
Mem-Cle OVER 186,5
Nets -6,5
Pacers -7,5
Chi-Pitts OVER 5,5
Mon-Tor OVER 5,5

Kassa ennen lappua: 26,10€(+8,10€)
Panostin kaiken, eli 2,9€ per kohde
Kotiutukset: 40€ (nostin taas 20€ pois, hyvin toimii tämä sinkkuveto-järjestelmä)
Kassa nyt 27,50€, pari euroa laitoin Oscar-gaalaan =P

Link to post
Share on other sites

Ja näillä mennään ens yöhön. NBA:sta oli vaikea ottaa varmoja, mutta löyty sieltä semi-hyvää pelattavaa. En kuiteskaa laittais päätä pantiksi.

NBA
Suns - Hawks UNDER 217
OKC -9,5
Spurs - Mave OVER 211
Pacers -11,5
Magic - 76ers OVER 213,5
Raptors - Warriors OVER 201,5

NHL
Ducks
Blues
Aves - Tampa OVER 5,5
Bruins
Canucks
Sharks
Isles-Panthers OVER 5,5

Kassa nyt: 27,50€(+10,34)
Panostan 24,83€, eli 1,91€ per kohde
Kotiutukset: 40€

Loput 2,67€ panostin tällaiseen yhdistelmä-libareeseen: Suns, Thunder, Pacers, Warriors, Bulls.

EDIT: Kassa nyt siis 35,23€ ja kotiutuksia on 40€ = 75,23€ yht. 75,23€ - aloituskassa 24,22€ = 51,01€ profittia ensimmäisen viikon aikana.

Link to post
Share on other sites

Tästä taas ensi yölle NBA/NHL. Toivottavasti tämä viikko jää myös plussalle :)

NBA
Kings - Pelicans, OVER 204,5
Twolves -5.5
Bucks - Jazz, UNDER 195,5
Heat - Bobcats, OVER 198
Wizards - Grizzlies, OVER 189,5
Nuggets - Twolves, OVER 215,5

NHL
Kings - Canadiens, UNDER 5
Stars - Sabres, UNDER 5,5
Wild - Flames, UNDER 5
Leafs - Jackets, OVER 5,5
Kings
Wild
Stars
Maple Leafs

Kassa nyt: 32,23€(+3,53€)
Panostan 28,28€, eli 2,02€ per kohde.
Kotiutukset: 40€

Loput 3,94€ yhdistelmään: Portland, Minnesota, Miami, Detroit.


Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
    • Pöytätennis, Setka Cup Obishchenko - Holoborodko Holoborodko Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.83 Alkamisaika: 12:05 - Setka Cupin puolella kohtaavat Obishchenko sekä Holoborodko. Kertoimet on asetettu tähän otteluun tasabookiksi mutta hyvin vaikeaa on kyllä olla näkemättä Holoborodkoa suosikkina otteluun. Holoborodko pelannut erinomaisesti viime otteluissaan marssien lähes voitosta voittoon ja tulee tähänkin otteluun 3 ottelun voittoputkessa. Holoborodkon syöttöpeli on ollut vakuuttavaa ja uskon sen olevan tässäkin ottelussa Obishchenkoa vastaan avain voittoon sillä Obishchenko ei varsinaisesti ole loistanut palautuspelissä.
    • Jalkapallo:Ranska Ligue 2 klo.21:45 Red Star - Metz btts @1.85 Unibet Ranskan 2.ligasta otetaan maalit molemmille kokeiluun. Kuudennet ottelut tänään molemmille.Ihan mukavasti on molemmilla toistaiseksi pelit menny.Metzin tappiosarake näytää 0,eikä Red Starillakaan ole kuin 1 häviö. Maaleja on molempien peleissä saatu hyvin.Metzin 4:ssä pelissä 5:stä on molemmat joukkueet maalin tehny.Red Starin 3:ssa edellisessä molemmat joukkueet onnistuneet laittamaan pallon verkkoon. Unkan @1.85 on ihan mainio molempien osumasta ja laitattaa kyllä merkin siihen.  
×
×
  • Create New...