Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Espanja la liga klo 22

Real madrid - Athletic bilbao alle 2.5 @3.3Veikkaus

-Molemmat pelasivat mestarien liigassa viimeksi vierasottelut, Real madrid oli unelias Ludogoretsin vieraana, ja Bilbaonkin vierasmatsi Batea vastaan heikko. Nyt kuitenkin tärkeä liigamatsi molemmille. Vaikka Real erityisesti Ronaldon johdolla maaleja tehnytkin reippaasti, on Atleticin puolustus suht pitävä. Itse näkisin tämän vähämaalisena voittona Realille 1-0,2-0.

Link to post
Share on other sites

Kokeillaas tipsata taas Salibandyliigaa, kun edellinen tipsi sattu osumaan.

17.00 Josba - OLS under 12,5 @ 1,85 GUTS

Josba ja OLS iskevät tänään yhteen Joensuussa tässä alemman keskikastin kamppailussa. Epäilisin, että joukkueiden välilä tullaan näkemään tiukka vääntö, koska näistä peleistä molemmat joukkueet tarvivat pisteitä. Josba hävinnyt molemmat ottelunsa tällä kaudella NST:lle ja Kooveelle runsasmaalisissa otteluissa. OLS taasen aloittanut kauden mielestäni jopa odotuksiin nähden yllättävän pirteästi pelaten 3 ottelua joista voitto irtosi Erästä kotona, tasan pelattiin TPS:n vieraana ja ainoa tappio tullut Happeelle vieraissa. OLS:n puolustus on mielestäni toiminut hyvin ja tästä osoituksena ainoastaan Erälle ja TPS:lle päästettyjä maaleja yhteensä vain 7. OLS:n viime vuoden A-jun. SM-kultamitalisteista on nostettu porukkaa edustukseen ja nämä kaverit ovat myös esittäneet hyviä otteita. Sanoisin siis, että tässä ottelusssa ei maaleilla tulla juhlimaan vaan puolustuksen kautta koitetaan hoitaa tärkeät pisteet kotiin. Keltaiset lasit päässä myös itse otan johonkin lappuun OLS:n voittoa ja toivotaan, että hyvä vire viee voittoon!

E: Josba 1 - OLS 10. Odottamaton tulos, mutta kelpaa!

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Salibandy, 2-Divisioona (Pohjanmaa)

Jeppis FBC-SC Alajärvi, 1 2.40 (NordicBet)

Pohjanmaan lohko starttaa näidenkin joukkueiden osalta käyntiin. Alajärvi pienoinen suosikki tähän, mutta Jeppiksen kotiottelu tasoittaa puntteja. Alajärvi oli viime kaudella lohkossa toiseks viimeinen, välttäen nipinnapin putoamisen. Jeppis nostettiin "kabinettipäätöksellä" kolmosesta tähän lohkoon täksi kaudeksi. Vastakkain siis sarjan heittopussit tällä kaudella ja tähän lisänä vielä Kauhajoen porukka, on kolmen alakerta sarjataulukossa selvä, ainoastaan järjestystä ei tiedä. Näiden joukkueiden kohtaamiset siis voi päättyä aivan miten vain ja Jeppiksen kotiottelu, tuommosella kertoimella, mielestäni on kelpo pelattava kohde.

Tulos: 9-8

(siirretty väärältä päivältä)

Link to post
Share on other sites

Psg-Monaco alle 2,5 maalia 1,88@Unibet

Monacon peli on hyvin yksinkertaista pistetään dösä parkkiin ja odotellaan tuleeko niitä matkustajia. Viimeeksi Monaco onnistui täydellisesti venäjällä Zenitiä vastaan puolustaistossa pelissä ei maaleja nähty. Lisäksi neljä kertaa on päädytty 1-0 lukemiin Monacon viimeisissä viidessä pelissä. Psg voitti edellisen pelin yllättäen poissa oloista huolimatta 3-2 vastassa oli Barca. Tästäkin pelistä puuttuu Psg.llä Zlatan ja Lavezzi. Mikä tulee näkymään pariisilaisten tehoissa tän pelin suhteen. Nyt on täysin oman maalin suojeluun keskittyvä joukkue aivan ääripää joukkue pelitavan suhteen kuin Barca. Odotettavissa vähä maalinen ottelu.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Englanti League one Klo 21.45   Oxford utd  - Reading   Valinta:  Oxford Utd Kerroin:   2,75 ( Veikkaus)   Oxford aloittanut hyvin kotonaan kauden, kun kuuteen peliin kolme voittoa ja tasapeliä.  Reading ollut myös hyvä, mutta lähdetään koittamaan vahvaa kotijoukkuetta.  Tilastollisesti Oxford ei oo keskinäisiä pystynyt voittamaan viime vuosina, niin nyt jos koskaan olisi hyvä aika.  Rohkea kotivoitto hakuun.    Kunhan Oxford voittaa, niin tämä kohde osuu. 
    • Jalkapallo Konferenssiliiga Klo 19.45   KuPS  -  Kaa Gent    Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.05 ( Veikkaus)   KuPS ollut vaikeaa viime aikoina sekä Veikkausliigan mestaruus karkasi omista  käsistä aika kauas, jolloin tänään voi vain laittaa kaiken likoon.   Enää ei ole mikään lämmin, joten toivottavasti Gent myös on kohmeessa, niinkuin viime aikoina on ollutkin.  Vieraissa Gent on ollut vaikeuksissa ja tänään on se sauma saada pisteitä näistä otteluista.  Suomalaisyleisön siivittämänä kotijoukkue kairaa pistetilin auki.  KuPS voi jopa voittaakin, mutta viime aikoina voittamisen kulttuuri on tipotiessään, joten otetaan rohkea tasapeli testiin.    1-1 tai 2-2 voisi olla aika hyvät tulosvetoon.    Kunhan ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde menee oikein. 
    • Jalkapallo Mestareiden liiga Klo 22.00   Dortmund  -  Betis   Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.25 ( Paf)   Kaksi suht hyvää joukkuetta kohtaa toisensa sekä molemmilla on voittoja sekä tasureita alla.  Kierroksen yksi tasaisempia otteluita, jolloin tasapeli ei ole mikään mahdottomuus. Betis mestareiden liigassa kolme voittoa, mutta saksa on vaikea paikka pelata, jolloin tuo putki katkennee tänään, mutta pisteputki jatkuu.  Kunhan Ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde osuu. 
    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
×
×
  • Create New...