Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

No niin, tämä nyt on vetoseuranta ei tipsiblogi,. mutta voihan sitä semmosenakin käyttää jos haluaa. Otan myös muiden tipsaamia kohteita seurantaan, jotta tiedän missä mennään. Edellinen blogi vähän karkas ajatuksesta, tuli pelattua alikertoimia, liikaa kohteita ja vielä tuplia jotka kusee aina. Lisäks kohteita jotka ei ollu kendoa. Tässä blogissa nyt pelaan vaan 3-4 kohdetta päivässä. Alle kahden kertoimia en pelaa, oon huomannut että niillä vaan on aika vaikea harrastaa voitollista vedonlyöntiä. Joltakin se onnistuu, multa ei.

Pelit lätkin Pinnaclelle ja seuraan tämänkautta pysytäänkö plussalla, opiskelijana panokset 10-30€.

Yritän laittaa sulkuihin myös omaa arviota kohteen kertoimesta.

Link to post
Share on other sites

23.9


CSKA -1 @2.20x10€
Dinamo Minsk -1 @2.18x10€
Slovan +1.5 @2.02x10€
SapKo ah0 @2.59x10€

Ilves -1 @2.34x10€
Jukurit -1 @2.29x10€

Nyt täytyy ottaa pari välipäivää, opiskelija ei oikein kestä näitä huonoja runeja.

Tilastojen valossa CSKA, Minsk, Jukurit ja Sapko olis pitänyt viedä mutta kun ei niin ei. Jääkiekko on myös maalivahdin peli.

Slovan näytti olevan aika typerä veto, mutta tasotuksella yli 2....

Jatketaan kun on vara taas :D

Link to post
Share on other sites

25.9

Joulun väriä on paljon seurannassa :D

Oisin pitäny taukoa mutta Shortylta poimittu MLB tupla meni osumaan. Haetaan taas kertoimien mukaan.

Pelicans +0,5 @2.26x10€

Hokki +0,5 @2.27x10€

Jokerit @2.72x10€

Jyp Akat. @2.03x10€

LeKi @2.48x10€

Huomenna lähtee viiminen kymppi tulille :D

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Englanti League one Klo 21.45   Oxford utd  - Reading   Valinta:  Oxford Utd Kerroin:   2,75 ( Veikkaus)   Oxford aloittanut hyvin kotonaan kauden, kun kuuteen peliin kolme voittoa ja tasapeliä.  Reading ollut myös hyvä, mutta lähdetään koittamaan vahvaa kotijoukkuetta.  Tilastollisesti Oxford ei oo keskinäisiä pystynyt voittamaan viime vuosina, niin nyt jos koskaan olisi hyvä aika.  Rohkea kotivoitto hakuun.    Kunhan Oxford voittaa, niin tämä kohde osuu. 
    • Jalkapallo Konferenssiliiga Klo 19.45   KuPS  -  Kaa Gent    Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.05 ( Veikkaus)   KuPS ollut vaikeaa viime aikoina sekä Veikkausliigan mestaruus karkasi omista  käsistä aika kauas, jolloin tänään voi vain laittaa kaiken likoon.   Enää ei ole mikään lämmin, joten toivottavasti Gent myös on kohmeessa, niinkuin viime aikoina on ollutkin.  Vieraissa Gent on ollut vaikeuksissa ja tänään on se sauma saada pisteitä näistä otteluista.  Suomalaisyleisön siivittämänä kotijoukkue kairaa pistetilin auki.  KuPS voi jopa voittaakin, mutta viime aikoina voittamisen kulttuuri on tipotiessään, joten otetaan rohkea tasapeli testiin.    1-1 tai 2-2 voisi olla aika hyvät tulosvetoon.    Kunhan ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde menee oikein. 
    • Jalkapallo Mestareiden liiga Klo 22.00   Dortmund  -  Betis   Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.25 ( Paf)   Kaksi suht hyvää joukkuetta kohtaa toisensa sekä molemmilla on voittoja sekä tasureita alla.  Kierroksen yksi tasaisempia otteluita, jolloin tasapeli ei ole mikään mahdottomuus. Betis mestareiden liigassa kolme voittoa, mutta saksa on vaikea paikka pelata, jolloin tuo putki katkennee tänään, mutta pisteputki jatkuu.  Kunhan Ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde osuu. 
    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
×
×
  • Create New...