Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

13.11


Guest TyhjaArpa

Recommended Posts

[K]

Jääkiekko NHL,

Los Angeles Kings - New York Islanders -- goals under 5 -- 1.96 - MarathonBet

Kumpikin joukkueista on aloittanut kauden ihan hyvällä tasolla. Islalla on 16 pelin jälkeen rekordi 7-1-3-5 ja Kingseillä 7-2-0-6. Näin pelin alla odottaisin muutenkin melko tasaista kohtaamista. Kummallakin on myös ihan laatuveskarit joten ihan kovin helppoja maaleja ei luulisi tämänkään perusteella olevan tulossa. Vähämaalisuus paistaa myös statistiikoista. Esimerkiksi Kingsin pelien maalikeskiarvo on 4.5 joka läntisen konferenssin alhaisin heti Anaheimin jälkeen ja esim 5 viime pelistä 4 on olleet alle 5.5 maalisia Kingssien peleistä. Toisaalta Islanders on vastaavasti pelannut myös 4 kpl viimeisistä 5:stä pelistä alle 5.5 maalia ja toisaalta senkin maalikeskiarvo on itäisen konferenssin alhaisimpia eli 4.9 maalia. Lähtisin tähän ennakolta tasaiseen mittelöön vähämaalista lopputulosta koska tarjolla on vielä suhteellisen pelattavia kertoimia. Otetaan kohteeksi pikkaisen paremman kertoimen antava alle 5 mualia. Huomioitavaa on tässä pelivalinnassa se että 5:lla maalillahan panoksen saa takaisin.

EDIT: No en tiedä on väärässä päivässä tai ei, mutta perhanan laiska kun olen niin siirtääkään en jaksa. Ei tule kuitenkaan toista kertaa enempää tällekään päivälle paskaa jauhettua.

Link to post
Share on other sites

[K]

Jääkiekko NHL,

Los Angeles Kings - New York Islanders -- goals under 5 -- 1.96 - MarathonBet

Kumpikin joukkueista on aloittanut kauden ihan hyvällä tasolla. Islalla on 16 pelin jälkeen rekordi 7-1-3-5 ja Kingseillä 7-2-0-6. Näin pelin alla odottaisin muutenkin melko tasaista kohtaamista. Kummallakin on myös ihan laatuveskarit joten ihan kovin helppoja maaleja ei luulisi tämänkään perusteella olevan tulossa. Vähämaalisuus paistaa myös statistiikoista. Esimerkiksi Kingsin pelien maalikeskiarvo on 4.5 joka läntisen konferenssin alhaisin heti Anaheimin jälkeen ja esim 5 viime pelistä 4 on olleet alle 5.5 maalisia Kingssien peleistä. Toisaalta Islanders on vastaavasti pelannut myös 4 kpl viimeisistä 5:stä pelistä alle 5.5 maalia ja toisaalta senkin maalikeskiarvo on itäisen konferenssin alhaisimpia eli 4.9 maalia. Lähtisin tähän ennakolta tasaiseen mittelöön vähämaalista lopputulosta koska tarjolla on vielä suhteellisen pelattavia kertoimia. Otetaan kohteeksi pikkaisen paremman kertoimen antava alle 5 mualia. Huomioitavaa on tässä pelivalinnassa se että 5:lla maalillahan panoksen saa takaisin.

tämä ottelu pelataan ens yönä luultavasti niimpä tämän voi halutessaan siirtää tuonne 12,11 osioon. Mut muutenhan tämä on aika osuva kohde :)

Link to post
Share on other sites

[K]

Jääkiekko : Suomi : Liiga

Ilves-Tappara merkki : 2

Kerroin : 2,10 (laskussa) Unibet

Ilves otti eilen selkäänsä selvin 4-0 luvuin Sportilta. Tänään on luvassa suht samanlaiset luvut ,mikäli Tappara pelaa lähellekkään omalla tasollaan. Toki Tapparalla alla toissapäiväinen tappio kalpalle ja sämppärissä putos jatkosta häviten Luleålle 5-0 vieraissa tiistaina. Ilveksen peli on pahasti sekaisin, vaikkakin se eilenkin aika ajoin loi hirveetä mylläkkää Sportin kenttäpäätyyn, niin ne maalit tai edes maali jäi tekemättä. Tapparan puolustus on sen verran kovempi ,ettei siellä pitkiä aikoja pyöritellä, joten maalipaikat on vielä harvemmassa kuin eilen. Yli 2 kerroin on sellainen , mitä ei vain voi olla pelaamatta, kun tietää Ilveksen nykykunnon !!! Ps. Tuokkola ei muuten enään valmentele kovin pitkään...Luulisin !

Link to post
Share on other sites

[K]

A-League / Jalkkapallo Australia

Melbourne City - Sydney Wanderers

Over 2,5 @ 1.78 Pinnacle

Alkaa 10:40

Cityn kauden viidessä pelissä on nähty yhteensä 22 maalia. Neljässä ottelussa on menty yli 2,5 maalin. Cityn kotipelien tämän kauden kokonaismaalien keskiarvo 4,5. Kolme näiden joukkueiden neljästä viimeistä kohtaamisesta on mennyt Overiksi. Melbournelaisjoukkue on kova menemään ylöspäin mutta omissakin heiluu helposti. Tänäänkin nähdään taas maaleja 2-2 päättyvässä ottelussa.

Link to post
Share on other sites

Salibandy, Salibandyliiga klo 18.30

Indians - Nokian KrP /o.12.5 maalia/2.10

@veikkaus/

Overia tähän vaikka raja onkin 13 maalia tai enemmän. Krp heittopussina liigassa eikä peli ota kulkeakseen oltiin sitten vieraissa tai kotona, tämän kauden 10. ottelusta vain 2 pistettä kasassa ja näillä esityksillä sarjataulukossa pahjan pohjimmaisena. Westend Indians on todellinen keskikastin joukkue jolla ei huolta putoamisesta, mutta myös pleijarit taitavat jäädä haaveeksi. Kumpikin joukkue pelaa runsasmaaalisia otteluita, varsinkin nokialaiset, jotka melkeinpä poikkeuksetta päästävät sen 7. maalia perpeli. Kun Krpn peliin overia on tarjolla tartun siihen mielihyvin ja tässä tapauksessa näen kertoimen hieman yliampuvana, pienellä suosittelen koittamaan ja peli jälleen suorana veikkaustvstä jos kiinnostaa tosissaan matsia ihan seuratakkin.

Link to post
Share on other sites

Jääkiekko, Liiga klo 18.30

Ilves+1 - Tappara /2/2.70 @veikkaus/

Tampesterin derby jossa huonovireinen ilves vastaan tasapainoinen tappara. Kotietua ei ole ja kannatus joukot lienevät jälleen menevän 50/50 joten en näe pienintäkään syytä hakea vetoja otteluun ilveksen kautta. Yllämainittua vihjausta lainaten että mikäli tappara pelaa lähellekään omaa tasoa on tästä helpot kolme pistettä kerättävissä. Vähintään kahden maalin voitosta lähelle 3. kerrointa joten ei voi olla pelaamatta, nykykunto joukkueiden välillä on kuin yö ja päivä, sekä tapparan pakka huomattavasti paremmin kasassa kuin ilveksellä. Otetaan viellä mukaan perusteluihin tuo ilveksen eilinen nöyryytys Vaasan vierailulta niin pitäisi olla aika selvää, että kuinka suuressa altavastaajan roolissa ilves otteluun oikeasti lähtee. Tässä omissa papereissa päivän yksi pelattavimmista kohteista josta lähdetään hakemaan iso tiliä.

HIFK - KooKoo+1 /1/1.73 @veikkaus/

KooKoo matkustaa tänään stadiin ifkn vieraaksi ja lähtökohdat otteluun puhuvat kyllä paljolti ifkn puolesta. Eilinen sulaminen ässiä vastaan kaivertaa varmasti hampaankolossa ja nyt olisi mahkut päästä taas oikeille raiteille hieman ailahtelevien esitysten jälkeen. Fakta on edelleen se että ei kookoo vieraissa pysty saamaan samanmoista draivia päälle kuin kotikentällä ja siten erottuu selkeämmin nousijajoukkueeksi. Ei mitään pois kookoolta loistava kausi tähän mennessä mutta paperilla hifk on yksi liigan laadukkaimpia joukkueita ja tänään ei yllättäisi vaikka nähtäisiin isoja voittolukemia taululla, mielestäni vähintään kahden maalin voitosta tarjotaan pelattavaa kerrointa joka kelpaa tuplaamaan jotakin toista kohdetta. Eipä muutakun en gång ifk, alltid ifk!

Link to post
Share on other sites

[K]

NHL 05:00

Anaheim Ducks - New York Islanders - Money Line 1 - 1,72 - Marathonbet

Ihmettelen kyllä suuresti, jos Anaheim häviää kolmannen kotiottelun putkeen. Mestariehdokkaan pitäisi lähtökohtaisesti pystyä hoitelemaan Arizona ja Edmonton kotikentällä, mutta Ducks hävisi molemmille(tosin he saivat pisteen molemmista otteluista). Ottaen huomioon Anaheimin olleen loistava kotijoukkue viime vuosina tämä tuntuu hieman oudolta. Ducksin tarvitsee paikkailla heikkoa alkukauttaan vielä, joten välipäiviä ei voi pitää ainakaan kolmea ottelua putkeen. Arizona ja Edmonton on niin nopeita joukkueita, että Ducks jää jalkoihin, jos luistelu ei kiinnosta. Ei Ducksilla millään osa-aluella paperilla ole heikkouksia, kaikki on lähinnä kiinni asenteesta. Yön otteluun voisi nostaa yksittäisistä pelaajista esiin Corey Perryn, koska hän teki uransa 300:nen maalin viime matsissa. Jos tämä merkkipaalu muistuttaisi hänen pystyvän iskemään maaleja.

Islanders kävi viime yönä häviämässä LA:ssa ja tämä on Kalifornian road tripin viimeinen ottelu. Back to back matsit ovat pahoja varsinkin, kun on viime yönä pelannut fyysistä Losia vastaan. Ducksin onneksi NYI ei ole niin nopea joukkue, että tarvisi vetää päädystä päätyyn 60 minuuttia. Ykkösvahti Halak pelasi viime yönä, joten veikkaisin Thomas Greissin aloittavan tänään. San Jose matsia lukuun ottamatta Islandersilla on ollut maalinteko-ongelmia viime matseissa.

Ottelussa pelataan enemmän taidolla kuin nopeudella, mikä sopii Ducksille. Heidän kyllä pitäisi voittaa tämä ottelu. Ducksin pari viime matsia on mennyt jatkoajalle, joten laitetaan money line varmistukseksi. Itse lähden kokeilemaan 3/5 panoksella, mutta voi laittaa mielestäni hieman enemmän. Olen vain pettynyt Ducksiin liian usein tällä kaudella, että lähtisin panostamaan enemmän.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Koripallo Asian Games naiset klo 10:00 Malesia - Kiinan Taipei (Taiwan) Pelivalinta: Malesia +37,5p Kerroin: 1,94 Pinnacle Avausottelussa Malesia kärsi suurilukuisen tappion Etelä-Koreaa vastaan yli 60p erolla. Taiwan voitti Mongolian ~10p erolla. Markkinassa on mielestäni reagoitu turhan selvästi tuohon suurilukuiseen tappioon, jonka Malesia kärsi Etelä-Korealle, Etelä-Korea on paljon Taiwaniakin parempi joukkue. Tässä ottelussa ei voittajasta toki ole epäselvyyttä, Taiwanin pitäisi tämä selvin lukemin voittaa. En kuitenkaan odota ihan murskalukemia tästä, arvioisin n.25-35p voittoa Taiwanille. Mielestäni tasoitus hieman liian suuri Malesialle, joka ei tasoltaan merkittävästi häviä Mongolialle.      
    • Premier League / Jalkapallo Norja Sandefjord - Start Alle 3.5 Maalia @ 1.54 Epicbet Alkaa 18:00 Sandejord(14.)teki tämän kauden 20:ssä pelatussa sarjaottelussaan keskimäärin 0.90 maalia ottelua kohden. Startin(16.) vastaava lukema 1.10. Sandefjordin teki kymmenessä pelatussa kotiottelussaan ainoastaan seitsemän maalia minkä lisäksi Startin odotetaan lähtevän otteluun puolustusvoittoisella 3-5-2 taktiikalla.  3-0
    • National Football League / Jalkapallo Tshekki FC GRAFFIN Vlasim - FK MAS Taborsko Molemmat joukkueet tekevät maalin:Kyllä @ 1.62 Coolbet Alkaa 17:30 Joukkueiden kymmenessä edellisessä keskinäisessä kohtaamisessa nähtiin molempien joukkueiden maali. FC Vasim(12.) teki vähintään yhden maalin seitsemässä kauden kahdeksasta tähän mennessä pelatusta sarjaottelustaan. Taborsko(7.) teki vastaavasti vähintään yhden maalin kuudessa kahdeksasta pelatusta sarjakamppailustaan. 4-1
    • StarLadder StarSeries Fall PK: Aurora - Vitality | Vitality -1.5 | 1.88 (Coolbet)
    • StarLadder StarSeries Fall PK: Vitality - FURIA | Vitality -1.5 | 2.35 (Pinnacle)
×
×
  • Create New...