Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

9.8.


Recommended Posts

Jokimaan Ravien L4 Head to Head Global Option VS Odd Fellow

Valinta: Odd Fellow

Kerroin: 1.93 NordicBet

Viime vuonna peräti seitsemäntoista kertaa voittanut Global Option ei ole tänä vuonna löytänyt samanlaista virettä, lähdötkin ovat kovenneet entisestään viime vuodelta mutta hevosesta on vain viimeinen terä puuttunut kokonaan. Viimeksi Vermossa ruuna sai vetää keulilla maltillista vauhtia kierroksen ja päästi lopussa kolme hevosta ohitseen. Vermossa Global Optionilta oli riisuttu molemmat kengät pois kun tänään ruuna juoksenee molemmat kengät jalassa.

Lupaavia juoksuja jo Suomenkin puolella tehnyt Odd Fellow pääsi jo viimeksi juhlimaan voittoa. Odd Fellow on tasapaksu avaaja joka on oikea voimahevonen ja luultavasti parantaa vielä edellisestään. Valmentajan mukaan Odd Fellow on hyvässä vedossa ja uskon että se tässä lähdössä voittanee Global Optionin.

Kohde menee oikein kun Odd Fellow sijoittuu paremmin kuin Global Option.

Pelionnea!

 

  • Upvote 2
Link to post
Share on other sites

Where to watch the UEFA Super Cup

Jalkapallo, Super Cup

Real Madrid -  Sevilla

Tekee maalin: Marcelo @10 UniBet

KLO: 21.45

Hurjassa iskussa viimepeleissä ollut (3 ottelua 3 maalia) nopea ja taitava laitapuolustaja, joka vielä todennäköisesti ampuu joukkueensa mahdolliset rangaistuspotkut, on vain noin kovalla kertoimella laitettava kokeiluun. Pidän Realia ottelussa muutenkin ennakkosuosikkina, vaikka ottelu puolueettomalla kentällä Trondheimissa pelataankin. Myös kirkkaimpien tähtien puuttuminen Realin kokoonpanosta lisää Marcelon herkkyyttä nousta hyökkäyksiin mukaan entisestään. Osaa luoda pallollisena nopeita hyökkäyksiä ja on erinomainen viimeistelijä. Viimeotteiden perusteella kovin kova kerroin tälle miehelle.

Kohde menee oikein kun Marcelo (RMA) tekee ottelussa maalin

Link to post
Share on other sites

National league, Englanti, KLO 21.45

SouthportSouthport - Gateshead Gateshead

 

Valinta: Southport 

Kerroin: 3.20

Englannin kansallisissa sarjoissa pelataan tänään mukava määrä otteluita, kun muut pelaavat Englannin liigacuppia. Näin alkukaudesta näistä sarjoista saa mukavia kertoimia ja illan otteluista löytyi mainio kohde. 

Southport aloitti kautensa tappiolla, mutta se ei ollut kovinkaan yllättävää, sillä Dagenham pelasi viime kaudella League 2:ssa ja joukkue on hieman laadukkaampi kuin Southportilla. Viime kaudella Southport sijoittui keskikastiin ja näin ennustetaan sijoittuvan myös tällä kaudella. Southport on nyt pienessä tappioputkessa (harjoitusottelut mukaanlaskettuna), mutta tämä on erittäin harvinaista Southportille. Olisiko jo aika katkaista putki voitolla? 

Gateshead kuritti avausottelussaan Chesteriä kotonaan, mutta en usko, että se kertoi kaikkea Gatesheadin kunnosta. Tänään Gateshead joutuu jo kunnon testiin ja vieraissa, mikä ei ole Gatesheadin lempipaikka pelata.  Southport on paperilla hieman laadukkaampi, mutta nämä joukkueet ovat oikeastaan lähes samantasoisia. Näiden joukkueiden edellisen kohtaamisen vei nimiinsä Southport ja kaksi sitä ennen Gateshead, tasaista on siis ollut. Uskon, että tänään kotietu ratkaisee voiton Southportille. Ja on tämä pakko pelata, kun kerroin on noinkin maukas, eikä edes poissaolijoita ole. 

Veikkaus: 3-1

 

Kohde menee oikein, kun Southport voittaa ottelun 

 
  • Upvote 2
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jääkiekko:SM Liiga klo.18:30 TPS - Jukurit Tekee vähintään 2.pst Lukas Wernblom @3.50 Unibet TPS puolelta pistepörssiä johtavan Wernblomin parit pojot kokeiluun. TPS ottanut 2 voittoa ja yhden hävinnyt.Sillä on 1 ottelu vähemmän pelattuna,mitä Jukureilla.Jukureilla 4:stä pelistä tappioita ja voittoja 2.Jukurit on 2 edellistään pelannut kotonaan ja pelasikin ne hyvin.Vieraissa sitten Jukureilla onkin vaikeampaa ja tänään TPS kotonaa tulee olemaan hankala Jukureille. Turkulaisia kismittää niukka 2-1 häviö Sportille ja paluu voittojen tielle on tässä lähellä.TPS 1.kenttähän on sitä tahtipuikkoa heilutellut,kun pistepörssiä vilkuillaan. Takuulla hyökkäyskolmikolle Wernblomille,Haudumille sekä Bryggmanille tulee niitä huonoja/pisteettömiä pelejäkin kaudenedetessä.Tässä kohtaamisessa kuitenkin 1.kentällä on saumoja tehä niitä pisteitä useampikin ennakkoon sarjanheikoimpiin kuuluvaa Jukureita vastaan. Lottoohan tää Suamikiakko on,mutta jos TPS hyökkäyskolmikolta Wernblom,Haudum,Bryggman nähdään nopea maali,jossa Wernblom on osallisena jollain tavalla niin silloin ollaan jo lähellä ja otetaan kokeiluun,kun sitä on tarjolla.
    • MLB klo 2:45 St.Louis Cardinals - San Fransisco Giants Pelivalinta: St.Louis Cardinals ML Kerroin: 1,71 Pinnacle San Fransisco lähtee tähän vierasmatsiin melko heikolla lyöntiosastolla. Muutamia hyviä lyöjiä sivussa ja kokoonpanossa muutamia kokemattomia lyöjiä. St.Louisin rosteri sen sijaan lähempänä normaalia ja odotankin kotijoukkueelta vahvaa suorittamista tässä matsissa. Syöttäjissäkään ei suurta eroa, ehkä Giantsin Roupp on ennakkoon hieman vahvempi, mutta tuskin merkittävää eroa tulee syöttäjien osalta. St.Louis lähtee matsiin mielestäni selvähkönä suosikkina. OIKEIN
    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
×
×
  • Create New...