Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

KHL

Klo 12.30

Amur - Red Star Kunlun +0,5 merkki 2 kerroin 1,90 Pinnacle panostus 2/5

Kiinan ylpeys Kunlun aloittaa kautensa. Amur pelasi eilen juuri ja voitti hienosti Vladivostokin. Tämän otimmekin vihjeissäni kiinni. Nyt tähän peliin on paljon kysymysmerkkejä. Miten Kunlun pärjää KHL:ssä, miten Amur suhtautuu siihen, painaako Amurin jalkoja eilinen peli ( oli todella tärkeä peli, koska Vladivostok on tärkeä vastus Amurille). Kunlunin puolustus pärjää varsin hyvin ainakin KHLn keskikastin ja sitä heikompia vastaan. Hyökkäys tulee olemaan suuri kysymysmerkki, johon ei itsellänikään ole oikein vastausta. Oletetaan että se pärjää heikkoja vastaan. Amur kuuluu näihin heikompien joukkoon, mutta kotona he pystyvät hyviin suorituksiin. Oletan, että tästä pelistä tulee vähämaalinen ja Kunlun pysyy mukana. Kunlun pelasi hyvin harjoituspelit, jotka antavat luottamusta mutta sen pidempiä johtopäätöksiä ne ei näytä. Hyvällä kertoimella saadaan +0,5 eli ns. X2 tuplamerkki, joten vähintään tasapeli tästä kiitos.

Eilinen meni taas voitollisesti ja blogiini voi tulla lisää kohteita tämän päivän peleistä. Kurkatkaapa sinne.

 

Nyt aamusta saa jo vieläkin isompaa kerrointa. 1,961. 

 

Molemmat vihjeet oikein tältä päivältä. Blogista löytyi Neftehimikin voitto myös.

Edited by voivoi
  • Upvote 3
Link to post
Share on other sites

Ajattelin jo että ollaan oltu ahkeria ja kirjoitettu oikeesti itse helvetin hyvät vihjeet perusteluineen päivineen mutta jos kerran kaikki on kopioitua niin..

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites
35 minuuttia sitten, Pcman said:

Teksti suora kopio IS urheilusta, mitä me mahtavat pitää asiasta?

Saahan noita tekstejä kopioitua netistä vaikka kuinka paljon. Mikä  vihje on toisen vihjeen kopiointi oikeesti? Jos meinaa julkaista muiden vihjeitä ansaintatarjoituksessa, niin on vittu menty lujaa riman alta.

Tekijänoikeus ja lähdesuoja, voi päästä korvausvelvolliseksi, jos jatkuvasti noin haastaa. Törkeetä paskaa.

Muunlainen linkittäminen on kielletty ilman Ilta-Sanomien kirjallista lupaa. Käyttäjä on korvausvelvollinen Ilta-Sanomille ja suoraan muille tahoille mahdollisista väärinkäytöksistä sekä lain- ja sopimuksenvaraisista toimistaan.

IS urheiluun ja ylläpidolle on ilmoitettu asiasta.

Pidetäänkö jatkossa tämä omien vihjeiden paratiisina kiitos.

 

 

Virolainen jonne! Miksi Kopioit muiden vihjeet ja vihjaat niitä tänne ominasi? Miksi ylipäätään vihjaat häviäviä vihjeitäsi kun et lopetit itse vedonlyönnin siksi, että teit omilla vihjeilläsi isosti tappiota? Tässä tarkoitetaan siis ANAKONDAA! Lainasin hieman väärin, mutta antaa olla.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Baseball, Mlb klo 2:10

New York Mets (69-64) - Miami Marlins (67-66)

Valinta: New York Mets -1.5 @2.14 (NB)

Streami:  http://livetv.sx/en/eventinfo/440694_miami_ny_mets/ Tuosta linkistä pitäisi kaikille halukkaille matsi näkyä :) Lähetys alkaa noin 30 minuuttia ennen matsia.

Torstaina pelataan New York Metsin ja Miami Marlinssin välisen sarjan viimeinen ottelu, New York Mets on voittanut 3 aikaisempaa matsia (2-1,7-4,5-2).

Vieraiden kummulla aloittaa Jose Urena (2-4, 5.83 ERA). Urena on syöttänyt 39 strikeouttia tänä vuonna. Urenan viime kaudet eivät ole sujuneet kovinkaan kummoisesti mistä kertoo suurehko ERA. Urenan uratilastot Metsiä vastaan ovat (0-1, 4.00 ERA) ja 4 strikeouttia.

Miamin lyöntipeli on takkuillut viime aikoina erittäin  pahasti ja he ovatkin hävinneet 5 peräkkäistä matsia kun he ovat lyöneet 3 tai vähemmän juoksua.

Isäntien kummulla aloittaa Jacob deGrom (7-7, 2.96 ERA). deGrom on syöttänyt 137 strikeouttia tänä vuonna. deGromin uratilastot Miamia vastaan ovat hyvät (4-2, 3.20 ERA ja 63 strikeouttia.

Isäntien lyöntipeli on aivan eri mallilla kun Miamin, he ovatkin voittaneet 7 peräkkäistä ottelua kun ovat lyöneet vähintään 3 juoksua. New York Mets pelaa omaan silmään tämän kauden parasta baseballia tällä hetkellä.

Asioita joihin kannattaa kiinnittää huomioita:

Miami Marlins on voittanut vain kaksi edellisestä yhdestätoista kun Urena aloittaa kummulla.

Miami Marlins on voittanut vain kerran edellisestä kuudesta visiitistä New York Metsin vieraana.

New York Mets on voittanut neljä kertaa edellisestä viidestä kun Jacob deGrom aloittaa kotistadionillaan.

Yhteenveto: Miami Marlins on kokenut paljon loukkaantumisia lähiaikoina, kun taas New York Mets pelaa tällä hetkellä parasta baseballiaan tällä kaudella. Syöttäjissä nään hirveän eron Jacob deGromin ja Jose Urenan välillä jonka kamppailun deGrom hoitelee kotiin. Uskon vahvasti että myös tänään New York Mets voittaa Miami Marlinsin, kerroinkin suoraansanottuna namuttelee.

 

 

  • Upvote 3
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Tennis ITF Tianjin nelinpeli naiset klo 8:00 Plipuech/Zheng - Cheapchandej/Yodpetch Pelivalinta: Cheapchandej/Yodpetch Kerroin: 2,95 Epicbet Plipuech/Zheng pari on rankingissa selvästi edellä, jonka vuoksi heillä selkeä suosikin asema kertoimissa. Yodpetch on nuori ihan lupaava pelaaja, jolla hyvät nelinpelitilastot. Etenkin Cheapchandejn kanssa yhteispeli on aiemmissa turnauksissa toiminut hyvin. Plipuech/Zheng parin tilastot ovat tuloksellisesti heikommat, mutta toki pari pelannut paljon kovempi tasoisissa turnauksissa mitä vastustajat. Odotan kertoimia tasaisempaa ottelua ja mielestäni Cheapchandej/Yodpetch parilla hyvä sauma yllättää tässä semifinaali ottelussa.
    • Koripallo wnba klo 05.00 (28.8) Phoenix Mercury - Washington Mystics Washington Mystics - 3.5 1.83 (bet365)  Phoenix 5 viimeistä peliä 4 tappiota ja 1 voitto. Washington 5 viimeistä peliä 4 voittoa ja 1 tappio.  Ovat kohdanneet kahdesti elokuussa ja wash voitti toisen 10p erolla ja toisen 20p erolla. Kyllähän he ensi yönäkin matsin vähintään 4 pisteellä voittavat. Wash - 3.5 lapulle.   
    • MLB klo 2:10 NY Mets - Milwaukee Brewers Pelivalinta: Yli 6,5 juoksua Kerroin: 1,71 Pinnacle Metsillä aloittaa syöttäjänä Manaea, joka on ihan kelpo syöttäjä. Ei kuulu mihinkään huippusyöttäjiin, mutta ei myöskään heikoimpiin. Milwaukeella puolestaan aloittaa nuori Misiorowski, joka on pelaamassa erinomaista kautta. Misiorowski on pelannut useissa otteluissa erinomaisesti tällä kaudella. Milwaukeella on erittäin hyvä lyöntiosasto, jolta odotan tehoja tässä ottelussa, Metsillä myös muutamia hyviä lyöjiä ja jos Misiorowski edes vähän haparoi, voi Metskin saada useampia juoksuja taululle ottelussa. Pidän ottelua kertoimia runsasjuoksuisempana. OIKEIN
    • Jalkapallo Allsvenskan klo 15:00 AIK - Hammarby Pelivalinta: AIK +0,5 Kerroin: 2,34 Epicbet Solnassa pelataan sunnuntaina derby AIK:n ja Hammarbyn välillä. Hammarbyn sarjasijoitus ja materiaali ovat parempia ja vierasjoukkue lähteekin suosikkina kamppailuun. Tukholman derbyt ovat kuitenkin pelaajille niin tärkeitä, että sarjasijoitukset voidaan unohtaa kokonaan. Todennäköisesti ottelu myydään loppuun, hieman vajaa 50000 ihmistä stadionilla, joten tunnelma on huikea. AIK on menestynyt hyvin kotiderbyissä Hammarbytä vastaan. Viimeisin tappio vuodelta 2017, tämän jälkeen pelattu 8 derbyä Solnassa ja AIK on voittanut näistä 6, tasapeliin päädytty kaksi kertaa.  Uskon että taas nähdään viihdyttävä ja tasaväkinen kamppailu ja en pidä Hammarbyn voittoa lähellekään näin selvänä mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Jalkapallo:Espanja LaLiga klo.21:30 Celta Vigo - Osasuna Ottelussa tuomitaan rangaistuspotku @3.22 Unibet Tämän pelin piti olla avauskierroksen kohtaaminen,mutta ottelu jouduttiin siirtämään kenttäongelmien vuoksi. No nyt pelataan ja otetaan testiin pilkkua ottelussa. Molemmilla on 0-0 tasapelit avauksistaan ja sitä kauden avausosumaa siis odotellaan molemmilta.Sehän voisi tulla vaikka pilkusta.Joukkueitten keskinäisissä kohtaamissa niitä on viimeaikoina saatu nähdä.3:ssa edellisessä pilkkuja näitten joukkueitten välillä on tullu kaikkiaan 4,joista 3 maalia ja 1 epäonnistunut pilkku. Tuomarina toimii Miguel Sesma,joka on antanut 5:ssä edellisessä 4 rangaistuspotkua.Sesma oli tuomarina avauskierroksella Racing Santander-Villareal välisessä ottelussa,jossa vihelsi 1 pilkun. Tapahtumia yleensä on näitten joukkueitten kohtaamisissa ollut ja olisko sitä myös tänään,jopa pilkun arvoisesti.
×
×
  • Create New...