Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Italia  -Latvia mm-jääkiekko 2017 kohteeseen -1.5 . Kohteeseen 2 kerroin 1.62

Latvia on aloittanut kisat hyvin kaksi voittoa alla ja toinen sija Venäjän jälkeen.  Eli jatkopeleihin menossa hyvää vauhtia.  Nämä ovat niitä otteluita joita ei kannata missata. Heillä on edessä vielä Ns Kaikki kovat maat tulossa. Ja nämä pisteet pitää ottaa. Koska ruotsin, venäjän ja usa n kanssa tulee ongelmia. Ja Saksaan on hyvä tehdä rakoa. 

Rutinoitunut joukkue jossa paljon Khl joukkueen rigan pelaajia. 60 ottelua kaudessa kovassa sarjassa joita esim italian joukkueella ei ole kokemusta. Vaikka Riga ei Khl n eliittiä ole. Mutta pelaajat tottuneet pelaamaan kovalla tasolla. Lisäksi pelaajia muissa hyvissä eurooppalaisen sarjassa. Ja ylimielisyyteen en usko. Kuntopohja italian pelaajilla ei ole samaa tasoa. Ja tiheässä tahdissa mm pelit saattaa tuntua jo jaloissa. Kerroin ei ole hyvä mutta tuntuu selvältä kohteella. Latvia voitti Slovakian viimeksi. Italia hävisi Venäjälle 1-10

Latvian maalisuhde on kahden pelin jälkeen 6-1. Eli vain yksi omiin. Tämä kertoo  että hommat on pelillisesti kunnossa.  En usko että ylimielisyyteen he sortuvat. Pelaajat ja valmentaja osaavat lukea lohkoa ha tietää että italian kaltaiset maat on voitettava että jatkopeleihin on paikka.  Italiassa pelaa entisen Kanadan passin omaavia jäähdyttelijöitä.

  • Upvote 4
Link to post
Share on other sites

MM-kisat jääkiekko klo.17:15

Slovenia  Slovenia - Norja  Norja

Tekee pisteen Rok Ticar(Slovenia) @2.02 Unibet

Slovenian Ticarin pisteestä tarjotaan yli kahdenkerrointa niin tartutaan siihen.

Slovenialle tälläiset Norjan tasoiset jengit on niitä päävastustajia joista pitäisi niitä voittoja ottaa.KHL:ssä pelaaava Ticar on saalistanut yhden pisteen näistäkisoista Sveitsiä vastaan jossa Slovenia oli oikeastaan hyvä ja nappasi siitä pisteen.Kanadaa vastaan Slovenia hävisi selvästi,joka oli odotettua,mutta teki siinä kaksi maalia Kanadan verkkoon.Tänään Slovenialla on hyvät mahdollisuudet päästä jälleen maalienmakuun Norjaa vastaan.Norja oli mielestäni heikko Sveitsiä vastaan jääden nollille.Tiukka matsi tiedossa,mutta uskoisin maaleja nähtävän ja Slovenian ykköskenttä tulee luultavasti saamaan ihan hyvin peliaikaa ja ykkösvitjansentteri Ticarilla on nyt tilaisuus kartuttaa pistetilastoaan.

 

 

v.2017 palautus% kk: Tammikuu 112% Helmikuu 145% Maaliskuu 104% Huhtikuu 99%   (päivitetty 9.5)

v.2017 palautus% yhteensä:vihjeitä 107kpl  Palautus:121,31%   (päivitetty 9.5)

  • Upvote 5
Link to post
Share on other sites

Nhl . New york-Ottawa senators -1 . 1 kerroin 2.65 bet365  eli ragsille voitto kahdella maalilla niin kohde pitää.

Myös voi miettiä 1 kerroin 1.86. Mutta itse vihjaan  -1!Rangersille.  Peli yhtiöt on huomannut rangersin ylivoiman heidän kotipelissä än.  Moneyline on 1..54.

Se olisi viisas  mutta kerroin sysipaska . Jos näkee Ottawan voittajana niin silloin kerroin on kohdillaan. Harmittaa ragsille puolesta että,ryöstö vieraissa ei ole onnistunut ja kaksi kertaa hävitty jatkoilla. Mutta viime pelin 5 maalia omiin niin se on liikaa.  Ottawan peli on vaihdellut käsittömästi pelataan ko ottelu kotona vai vieraissa. 

Kanadassa peli on niin iso hypetys ja median paine valtava.  Harmittaa kun en edellistä peliä nähnyt. Mutta molemmat rangersin kotipeli oltäen nähnyt. Ja viime peli olisi voinut päättyä 8-1 rahgersille. Niin vaisu ottawa on vieraissa ollut. Tuntuu että,kotona on painettu 110 lasissa ja tankki on tyhjä kun pelit on vieraissa. Ainoa tapa on mieletön luistelu jolla vähän kankeahkolle puolustuksen le Rangersille senators on pärjännyt. Mutta sarjat on raskasta ja niin kuin Toronto niin myös ottawa ei tunnut joka peliin jaksavan  jalalla liikkua. Toronto loppua kohden juuri liikkeen ansioista haastoi capsia. Mutta kun väsy tuli niin kokemus alkoi jylläämään.  Ja fyysisesti vahvempi joukkue oli vahvempi pelissä. Mutta Senators illa ei sinänsä ole mitään hätää jos menee game 7 peliin koska se pelataan kotona. Mutta uskon että Rangers jossain vaiheessa voi jatkoilla olla onnekkaampi 

Maalivahdit ratkaisee. Mutta uskon pelin noudattavan viime rangersin kotipeli en nuotteja . Ja Rangers jatkaa vahvaa kotipeli en sarjaa.  Haluavat varmasti viedä ottelun game 7 peliin ja niin lähellä heillä vieraissa on voitto. Viime pelissä rangersin hyökkääjät tilastollisesti oli vaisuja. Nyt se pitää parantaa. Kun ottawa ei jaksa luistella niin fysiikka maalin edessä omassa ja vastustajan päädyssä on vaikeuksissa. Kungen sai kotona tehot 0-+3. . Minusta Lungvist on parempi maalivahti.,ja jos tänään ottawa ei vieraissa pääse taas maalipaikoille B pisteiden väliin niin hänellä ei pitäisi olla vaikeuksia. Tässä sarjassa kotipeli on merkinnyt aina voittajaa. Mutta Rangers on pelillisesti ollut aivan omaa luokkaa kotona. Kun ottaa ón katsonut  ieras sa niin ei voisi uskoa samaksi joukkueeksi. Olin ihastunut Ottawan taistelevan ilmeeseen kotona. Mutta vieraissa he olivat täysin lapasia. Miksi Rangers ei sitten latonut enemmän maaleja. Koska ottawa alkoi hakee Myllylä, ja asetelmia seuraavaan peliin. Niin halusivat suojata loukkaantumisilta.  Mutta minkään näköistä takaa ajoa he eivät saaneet aikaiseksi.  Vihje perustuu aikaisempien pelien huomioiihan.  Jolloin ottwan taso on romahtanut vieraissa.  Sitä ei tiedä käykö tänään näin. Mutta vieraissa Rangers on ollut joukkue joka ei ole romahtanut vaan laittanyt Senators in kahdesti jatkoille ja kerran tiukka yhden maalin häviö. Sinänsä harmittaa heidän puolesta koska kokonaisuudessa ollut sarjassa pelillisesti parempi. Mutta tasaisissa sarjoissa pelillisesti parempi ei aina mene jatkoon. Tämä on niin kylmää että tehdyt maalit ratkaisee. Mutta  vieraissa Rangers ei jatkossa voi päästää 5 maalia. Ja kyllä 4 tehdyllä pitäisi voittaa. Game seven on sitten oma lukunsa. Mutta ei mennä asioiden edelle ja katsotaan tänään miten käy. 

 

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Englanti League one Klo 21.45   Oxford utd  - Reading   Valinta:  Oxford Utd Kerroin:   2,75 ( Veikkaus)   Oxford aloittanut hyvin kotonaan kauden, kun kuuteen peliin kolme voittoa ja tasapeliä.  Reading ollut myös hyvä, mutta lähdetään koittamaan vahvaa kotijoukkuetta.  Tilastollisesti Oxford ei oo keskinäisiä pystynyt voittamaan viime vuosina, niin nyt jos koskaan olisi hyvä aika.  Rohkea kotivoitto hakuun.    Kunhan Oxford voittaa, niin tämä kohde osuu. 
    • Jalkapallo Konferenssiliiga Klo 19.45   KuPS  -  Kaa Gent    Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.05 ( Veikkaus)   KuPS ollut vaikeaa viime aikoina sekä Veikkausliigan mestaruus karkasi omista  käsistä aika kauas, jolloin tänään voi vain laittaa kaiken likoon.   Enää ei ole mikään lämmin, joten toivottavasti Gent myös on kohmeessa, niinkuin viime aikoina on ollutkin.  Vieraissa Gent on ollut vaikeuksissa ja tänään on se sauma saada pisteitä näistä otteluista.  Suomalaisyleisön siivittämänä kotijoukkue kairaa pistetilin auki.  KuPS voi jopa voittaakin, mutta viime aikoina voittamisen kulttuuri on tipotiessään, joten otetaan rohkea tasapeli testiin.    1-1 tai 2-2 voisi olla aika hyvät tulosvetoon.    Kunhan ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde menee oikein. 
    • Jalkapallo Mestareiden liiga Klo 22.00   Dortmund  -  Betis   Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.25 ( Paf)   Kaksi suht hyvää joukkuetta kohtaa toisensa sekä molemmilla on voittoja sekä tasureita alla.  Kierroksen yksi tasaisempia otteluita, jolloin tasapeli ei ole mikään mahdottomuus. Betis mestareiden liigassa kolme voittoa, mutta saksa on vaikea paikka pelata, jolloin tuo putki katkennee tänään, mutta pisteputki jatkuu.  Kunhan Ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde osuu. 
    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
×
×
  • Create New...