Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Yleisurheilun MM-kisat 2017


Recommended Posts

2 tuntia sitten, joe said:

Muuten hyvää duunia, mutta jos mahdollista niin jos vähän aikasemmin saisi niin ehkä kerkeäis kattoa jos lähtee mukaan :lol::thumbup:

juu sori, nimenomaan duunia :D ollu meinaa aika paljon töissä ja tänäänkin 12-20.10 niin en ehtinyt ollenkaan funtsia vetoja... tnään kuitenkin meijer ilman tulosta ja torneus ekalla 8.07 ja ainoa mikä napsu niin farahin voitto eli ihan hyvä että tänään et ehtinyt peesata :D 

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites
  • Vastaukset 37
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jaahas, tulevana viikonloppuna pärähtää käyntiin varsinainen vedonlyönnin juhla, nimittäin yleisurheilun MM-kisat. tulen postaamaan timanttiliigatopicin kaltaisesti vetojani tähän lankaan, mutta tällä

pahoittelen viivästystä, kassa ei ole vielä mukana peleissä mutta päivän ensimmäinen cihje/veto sijoittuu paremmin malachowski-harting A karsintaryhmä valinta 1 kerroin 1.85@paf

Malachowski on tällä kaudella ollut niin paljon hartingia edellä, ja lisäksi pidän malaa niin paljon kovempana arvokisakävijänä että uskon nakuttavan liki 66metrisen ja helposti voiton harasta 

päivän ensimmäinen kohde sisään naisten kolmiloikkaan

Mäkelä-Lafond valinta 2 kerroin 2.26@coolbet 

 

en vaan voi kyseistä kerroinasettelua käsittää... Lafond on nuori vuonna 1994 syntynyt nainen joka on tällä kaudella rikkonut ennätyksensä 14.20 , jääden mäkelän ennätyksestä vain 4cm. Mäkelä voitti juuri ja juuri kalevan kisoissa joten lähtökohdat  ja itseluottamus eivöt varmasti ole aivan kohdillaan....Uskon ettö lafond saattaa ottaa finaalipaikan Mäkelän jäädessä karsintaan...

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

päivän ensimmäinen veto kusahti kun mäkelä onnistui ensimmäisellä nakkaamaan 13.9 ja lafond jäi tulokseen 13.8... noh uutta matoa koukkuun ja illan pelit tulevat pian 

Link to post
Share on other sites

Miesten 100m 1 semifinaali

Forte-Meite valinta 2 kerroin 1.85@paf

Forte voitti alkuerissä Meiten niukasti, mutta Meite sai todella huonon lähdön tuossa kisassa, Meite on ollut jo pitkään nousukunnossa ja nakuttanut 9.95-10.05 välille aikoja useampia. Uskon, että tänään hyvällä lähdöllä maalissa voi olla paljonkin eroa Meiten eduksi. 

Miesten 100m 2.semifinaali

Su-Sani Brown valinta 1 kerroin 1.75@paf

Japanin Sani Brown sekä kiinan Su tekivät molemmat erittäin vakuuttavat ja vahvat alkueräjuoksut. Sani Brown jätti helposti taakseen mm.Blaken ja juoksutyyli oli eleetöntä ja rentoa. Su onnistui vahvalla tekemisellä ottamaan kiinni britannian Ujahin ja voitti myös varsin helposti. Reaktioajat miehillä täysin samat ja 0.02ero ajassa, Uskon kuitenkin että kokenut kiinan Su tulee kestämään paineet paremmin ja suorittamaan hyvin myös välierissä kun taas nuori 18 vuotias Sani Brown on vielä liian nuori näihin kisoihin.. 

Miesten kiekon voittaja Daniel Ståhl kerroin 1.85@paf

Ståhl on ollut jo pidempään loistavassa kunnossa, karsinnassa toisella 67.60 ja varsin rennon oloinen meininki ringin sisällä. Ståhl tuntuuu ottavan erittäin rennosti nämä kisat ja ilman turhaa jännittämistä 70metrin ylittäminen voi olla lähellä myös tänään, jolla voitto irtoaisi helposti. Hän ei ole tällä kaudella kuntoon päästyään kertaakaan flopannut kilpailuissa, vaan on erittäin varma suorittaja.

 

2Cm vei täyden osuman 

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Lisää kohteita:

1500m women toinen erä Simpson-Klosterhalfen valinta 1 kerroin 1.55@paf

1 erä Dibaba-Kipyegon valinta 1 kerroin 1.85@paf

 

Miesten pituus Juska-Masso valinta 1 kerroin 1.65@paf

 

Naisten 10 000m Ayana-Dibaba valinat 1 kerroin 1.80@paf / Ayana voittaja kerroin 1.90@paf

 

Nainen ei ole kilpaillut vuoteen ja alkukaudesta oli loukkaantumisia, mutta mikäli on likikään viime vuoden kunnossa ei kilpailussa ole kuin yksi nainen... Hän on valmentajan mukaan treenannut hyvin ja uskon että hän tulee tänään vauhdinpidola pitämään huolen ettei Dibaban kiri kanna ohitse... 

Link to post
Share on other sites

Kolmas kisapvä käyntiin, seuraavanlaisia vetoja sisään vielä aamupäivän sessioon

 

Naisten 400m

toinen alkuerä Razor-Diamond valinta 1 kerroin 1.55@paf

Erä 3 Spelmeyer-Latiseva valinta 1 kerroin 1.55@paf

erä 4 Francis- Williams Mills valinta 2 kerroin 2.10@paf

Erä 5 CLark-Bryzgina valinta 1 kerroin 1.85@paf

Erä 6 Baumgart-Sananes valinta 1 kerroin 1.65@paf

 

Miesten 110m aidat 

Erä 4 Levy-Pozzi valinta 1 kerroin 1.65@paf

Erä 3Brathwaite-Manga valinta 2 kerroin 2.10@paf

Erä 2 Allen-Garfield valinta 1 kerroin 1.75@paf

 

 

Link to post
Share on other sites

Iltasessioon vetoja 

 

Ta Lou-Schippers valinta 1 kerroin 1.72@veikkaus (koko kilpailu 100m)

Merritt-Thebe valinta 2 kerroin 1.85@paf(välierä 400m)

Ahye-Okagbare valinta 1 kerroin 1.65@paf(välierä 100m)

Emmanuel-Kambundji valinta 2 kerroin 1.85@paf(välierä 100m)

Kerley-Gardiner(välierä 400m) valinta 1 kerroin 1.45@paf

Roberts-Gaye(välierä 400m) valinta 1 kerroin 1.65@paf

Allen-Pozzi(välierä 110m aidat) valinta 1 kerroin 1.85@paf

Naisten keihäs paras tulos karsintaryhmä B Spotakova kerroin 1.55@paf

M 800m semifinaali Mcbride-kuper valinta 1 kerroin 1.55@paf

Ksczot-Harris valinta 1 kerroin 1.45@paf

100m naiset Talou top 3 kerroin 1.55@paf

 

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt

  • Uusimmat viestit

    • UEFA Conference League karsinta klo 19:00 FC Inter - FC Kööpenhamina Pelivalinta: FC Kööpenhamina (1X2) Kerroin: 1,87 Novibet Inter selvitti upeasti tiensä playoff kierrokselle ja tämä tekee hyvää suomalaiselle jalkapallolle. Nyt haaste on kuitenkin karsintojen kovin, kun vastaan asettuu Kööpenhamina. Kööpenhamina voitti selvästi Debrecenin viime kierroksella. Interin mahdollisuudet ovat kotiottelussa menestymisen varassa, sillä Parkenilta voittoa on vaikea saavuttaa. En usko Interin pystyvän edes kotiottelussa pitämään Kööpenhaminaa kurissa, sen verran laadukas joukkue on vastassa. Mielestäni Kööpenhaminalle tarjottu kerroin on hieman liian korkea.
    • Yleisurheilun EM 2026 Naiset 800m Hodgkinson-Bol valinta 1 kerroin 2.11@coolbet (oikein)   Hodgkinson on arvokisajuoksija. Kolmas viime vuonna MM-kisoissa ja toissavuonna olympiavoittaja 800metriltä. Myös tämän kauden otatukset ovat olleet kovia, ja aina kun samaan aikaan viivalla niin edellä maalissa. Bol vaihtoi tälle kaudelle 800m eikä ole vielä yhtään kokemusta 800m finaaleista, jotka ovat aina arvokisoissa todella taktisia ja vaikeita paikkoja. Taktisen puutteen ja kokemuksen puutteen vuoksi uskon että jätetään selvästi kolmanneksi tässä finaalissa. 
    • Yleisurheilun EM 2026 Naiset 800m Werro-Bol valinta 1 kerroin 1.52@coolbet (oikein)   Werro on ollut jäätävä tällä kaudella 800m ja tilastoaika on todella jäätävä alle 1.54. Bol vaihtoi tälle kaudelle 800m eikä ole vielä yhtään kokemusta 800m finaaleista, jotka ovat aina arvokisoissa todella taktisia ja vaikeita paikkoja. Taktisen puutteen ja kokemuksen puutteen vuoksi uskon että jätetään selvästi kolmanneksi tässä finaalissa. 
    • Snooker China Open klo 9:00 Turnausvoittaja: Mark Selby Kerroin: 1,80 Marathonbet Välierät on lauantaina edessä ja sunnuntaina finaali. Välierissä kohtaa Yuelong- Saengkham sekä Selby - Bingham. Selby on ollut turnauksessa erinomaisessa vireessä. Selby voitti mm.Robertsonin ja Wilsonin selkein freimein tehden isoja breikkejä. Muutoinkin Selbyn peli näyttänyt erittäin varmalta ja hyvältä. Selbyn safety peli on huippuluokkaa ja pitkien pallojen pussituskin hyvällä tasolla. Binghamilla mielestäni välierässä jonkinlaiset yllätyssaumat aivan huippu pelillä, mutta virheisiin ei juuri ole varaa. Finaalissa en näe Yuelongilla enkä Saengkhamilla juuri yllätys mahdollisuuksia, jos Selby pelaa lähellekään yhtä hyvin mitä aiempina päivinä. Selbylle mielestäni turnausvoitosta hyvää kerrointa tarjolla.  
    • Esports World Cup PK: The MongolZ - Natus Vincere | The MongolZ | 3.45 (Veikkaus)   PK: FURIA - 9z | 9z | 2.60 (Coolbet)   PK: magic - 3DMAX | 3DMAX | 2.05 (Coolbet)   PK: Spirit - BIG | BIG +1.5 | 2.25 (bet365)
×
×
  • Create New...