Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Tennis ITF naiset Hua Hin klo 06:00

Kawagishi, N - Yoshitomi, A

Pelivalinta: Kawagishi, N

Kerroin: 2,28 Marathonbet 

Yoshitomi huomattavasti kokeneempi pelaaja tästä kaksikosta. Yoshitomin peliotteet olleet kuitenkin vaisuja jo pitkään ja lähes järjestäen tappiot on tulleet turnauksen avauskierroksella. Karsinnat Yoshitomi on sentään selvittänyt. 

Nuori Kawagishi on noussut ITF tasolle pelaamaan ja Kawagishi on myös selvittänyt hyvin karsinnat, mutta turnausten pääsarjan taso ollut vielä liian kova. Ajoittain on kuitenkin hyviä tuloksia tullut kovempia pelaajia vastaan, joten potentiaalia löytyy. 

Pidän tätä matsia ennakkoon todella tasaisena ja en ymmärrä miten Yoshitomi on saatu otteluun näin selväksi ennakkosuosikiksi. 

Link to post
Share on other sites

Tennis Wimbledon klo 13:00

Lindstedt/Ostapenko - Skugor/Olaru

Pelivalinta: Skugor/Olaru 2-0

Kerroin: 3,40 Bet365

Skugor/Olaru kaksikko pelannut hyvin kahdella ensimmäisellä kierroksella. Molemmista pari ottanut selvät 2-0 voitot. Molemmat ovat hyviä nelinpelaajia ja yhteispeli toimii hienosti. 

Lindstedt/Ostapenko kaksikko otti viime kierroksella hyvän voiton Peers/Zhang parista. Avauskierroksen vastus Lindstedt/Ostapenko kaksikolla oli helppo. Nyt vastus on kovaa tasoa ja hyviä suorituksia vaaditaan otteluvoittoon. 

Skugor/Olaru kaksikon otteet olleet niin vakuuttavia, että uskon heidän ottavan ottelusta suoran 2-0 voiton. 

Link to post
Share on other sites

Eurooppa-Liiga jalkapallo klo.17:45

Ventspils (Lat)  Ventspils - Teuta  Teuta (Alb)

btts @2.10 WilliamHill

Eurooppa-liigasta lähen koittaa tähän peliin molempienmaalia.

Kotijoukkue Ventspils lähtee kotonaan selvänä suosikkina tähän peliin.Mielestäni Albanian pääsarjataso ei häviä laadussa Latvian pääsarjalle.Teuta lähtee hakee tästä hyvää tulosta 2.osaotteluun kotiinsa ja ainakin 1 maali Teutalle olisi poikaa.En usko,että Ventpils tässä nyt raiskaa ja uskoisin sen maalit jäävän 1 tahi 2.Molemmilla on hyviä vierastyöläisiä joukkueissaan ja niistä ne tekijät löytynee.Ventspilsin Nigerialainen Aiyegun on hyvä ja Teutalta löytyy Ghanalainen Amadu ja Kroatti Busic.Ventpilsin on saatava maaleja,että olisi helpompi lähteä sitten 2.osaottellun,sillä Teuta Albaniassa on paha vastus kelle tahansa.Ventspilsin etuna on,että se on pelannut omaa sarjaa,kun Teuta ei ole sitten Toukokuun pelannut kuin 1 harkkamatsin.Teuta on kyllä valmistautunut ja harjoitellut ja sillä on ihan hyvät saumat jatkaa tästäparista,mutta yhtä maalia se tänään vaatisi niin homma helpottuis kivasti.

 

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jääkiekko:SM Liiga klo.18:30 Saipa - K-Espoo Tekee pisteen Lukas Svejkovsky @2.11 Coolbet Koitetaas Espoon hyökkääjän Svejkovskyn pojoa. Sarjakakkonen Espoo kohtaa vasta yhden liigaottelun pelanneen Saipan sen kotikentällä.Lappeenrantalaiset olivat CHL kiertueella ja rasitusta on ainakin matkustelusta tullut.Saipa siis voitti liiga avauksessaan Tapparan ja on tässä suosikki. Espoo on 3:sta ottelustaan voittanut 2 ja yhden hävinnyt.Viimekaudella keskinäiset kohtaamiset meni tasan 2-2. Espoon 1.kentän oikeallalaidalla pelaavalla Svejkovskylla on ollut loistava alkukaudelle.Viimekaudella Espoossa 11 ottelussa 3.pst tehnyt Svejkovsky on nyt takonut 3:ssa pelissä jo 6.pst(4+2).Aikamoinen parannus siis tapahtunut Svejkovskyn pelaamisessa ja mistä se sitten johtuu,mene ja tiedä. Svejkovsky halunnee pitää putkeaan yllä ja Espoo varmasti yrittää iskeä ja hyödyntää 6pv sisään jo 3 ottelunsa pelaavaan Saipaan.  
    • Liiga / Jääkiekko KalPa - HPK Elias Vilen tekee vähintään 1 pistettä (sis.ja): Kyllä @ 2.33 Unibet Alkaa 18:30 Kuluvalla kaudella tehot 1+0 iskenyt Elias Vilen on nostettu otteluun kolmosketjusta ykköskentän sentteriksi laitureinaan Juuso Mäenpää ja Jesper Piitulainen. Aiemmilla kausillaan Pelicansia pisteiden valossa melko tehokkaasti edustanutta Vileniä pidetään hiomattomana timanttina ja Kuopiossa odotetaankin miehen saavan uutta nostetta uralleen. Vilen pelasi hyvät harkkamatsit mutta sarjakausi on lähtenyt hieman tahmeasti käyntiin.  KalPan hyökkääjistä eniten kuluvalla kaudella peliaikaa saanut Vilen tulee tekemään ottelussa vähintään yhden pisteen.
    • 16:30 Korfez Basket - Kolossos Rhodes ”Vierasjoukkue” Kolossos ei ole huono joukkue, mutta tämän kauden jengissä aikalailla kaikki on mennyt uusiksi, ja yhteispelissä on vielä tekemistä. Kotijoukkueena pelaava Korfez vaikuttaa olevan etenkin hyökkäyspäässä jo valmiimpi kauteen ja näin ollen nappaa tästä Bulgariassa pelattavasta ottelusta voiton. Korfez Basket ML @1,92 @epicbet
    • Jääkiekko:SM Liiga klo.18:30 TPS - Jukurit Tekee vähintään 2.pst Lukas Wernblom @3.50 Unibet TPS puolelta pistepörssiä johtavan Wernblomin parit pojot kokeiluun. TPS ottanut 2 voittoa ja yhden hävinnyt.Sillä on 1 ottelu vähemmän pelattuna,mitä Jukureilla.Jukureilla 4:stä pelistä tappioita ja voittoja 2.Jukurit on 2 edellistään pelannut kotonaan ja pelasikin ne hyvin.Vieraissa sitten Jukureilla onkin vaikeampaa ja tänään TPS kotonaa tulee olemaan hankala Jukureille. Turkulaisia kismittää niukka 2-1 häviö Sportille ja paluu voittojen tielle on tässä lähellä.TPS 1.kenttähän on sitä tahtipuikkoa heilutellut,kun pistepörssiä vilkuillaan. Takuulla hyökkäyskolmikolle Wernblomille,Haudumille sekä Bryggmanille tulee niitä huonoja/pisteettömiä pelejäkin kaudenedetessä.Tässä kohtaamisessa kuitenkin 1.kentällä on saumoja tehä niitä pisteitä useampikin ennakkoon sarjanheikoimpiin kuuluvaa Jukureita vastaan. Lottoohan tää Suamikiakko on,mutta jos TPS hyökkäyskolmikolta Wernblom,Haudum,Bryggman nähdään nopea maali,jossa Wernblom on osallisena jollain tavalla niin silloin ollaan jo lähellä ja otetaan kokeiluun,kun sitä on tarjolla.
    • MLB klo 2:45 St.Louis Cardinals - San Fransisco Giants Pelivalinta: St.Louis Cardinals ML Kerroin: 1,71 Pinnacle San Fransisco lähtee tähän vierasmatsiin melko heikolla lyöntiosastolla. Muutamia hyviä lyöjiä sivussa ja kokoonpanossa muutamia kokemattomia lyöjiä. St.Louisin rosteri sen sijaan lähempänä normaalia ja odotankin kotijoukkueelta vahvaa suorittamista tässä matsissa. Syöttäjissäkään ei suurta eroa, ehkä Giantsin Roupp on ennakkoon hieman vahvempi, mutta tuskin merkittävää eroa tulee syöttäjien osalta. St.Louis lähtee matsiin mielestäni selvähkönä suosikkina. OIKEIN
×
×
  • Create New...