Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Vakioveikkaus


Recommended Posts

Tänään maanantaina mielenkiintoinen ja suositeltava 12-kohteen vakio. 

Useampi ottelu missä pelatut prosentit on ns pelattu yli. Omasta mielestäni saumaa ja panosta riittää tänään altavastaajilla kun sarjoja tulee päätökseen pikkuhiljaa ja molemmissa päissä taulukkoa on merkitystä pisteillä. 

Pystyykö semmosta tekemään porukalla ja jakaa sen jotenkin? Onko kiinnostuneita? Lähinnä nuo 12-kohteen vakiot kiinnostaa rivihinnan vuoksi. Vakio on kuitenkin yks vaikeimmista ja olisihan se hienoa saada kaikki kiinni. Vaikka sitten haravalla. 

Tämän päivän vakiota kuitenkin suosittelen. 

Onnea kaikille peleihin ja kohtahan tuo änäriki lähtee taas vauhtiin niin päästään tinkaamaan! 

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Itse mieltynyt tuohon yleensä sunnuntaisin pelattavaan Vakio Grand Prix 2seen jos takuupottina 250.000€ ainoalle 18-oikein tulokselle.

Kun pistelee kuponkia sisään harava -2, niin ihan "hiluilla" saa jo kelvollisia pelejä aikaiseksi ja voi tietyllä tavalla tehdä todella rohkeita hakuja kierrokselle.

Tietysti aika pitkäkestoista hommaa tämä ja "tappioputket" voi olla pitkiäkin mutta enempi homma toimii loppuviikon viihteenä kuin minään varma rahasampona.

  • Tykkäys 1
  • Kiitos 2
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Faria pelannut kyllä erinomaisesti ja mielestäni ehdottomasti lähempänä tasabookkia tämä ottelu, Farialla hyvät saumat voittoon!
    • Jääkiekko MM 21:00 Kanada - Suomi Pelivalinta: Morgan Rielly syöttöpisteet yli 0.5 @ 3.65 Nordicbet Peliaika ja vastuu kasvanee Bouchardin poissa ollessa. Todella hyvä kerroin tarjolla tälle  NHL perus pakille, joka on parhaalla kaudella on tehnyt 77-tehopistettä NHL:ssä.
    • Tennis Ranskan avoimet klo 19:15 Faria - Tiafoe Pelivalinta: Faria Kerroin: 2,55 Unibet Faria on pelannut toistaiseksi loistavat kisat, karsintojen kautta kisoihin ja selkeitä voittoja pääsarjassa. Tiafoen urakka ollut haastavampi. On joutunut urakoimaan pidempiä otteluita kentällä, joka lisännyt rasitusta Pariisin helteessä. Tänään illalla lämpötila vielä kohtalaisen korkea, mutta pelin edetessä lämpötila toki laskee. Näkisin tämän etuna Farian osalta, sillä tämä ei tuo Tiafoelle niin suurta etua syötön kanssa, joka Tiafoella on hyvää luokkaa. Faria jaksaa taistella pitkiä palloralleja, enkä usko hänen väsyvän pidemmässäkään ottelussa. Tiafoe ei parhaimmillaan massakentällä, joten pidän Farian mahdollisuuksia otteluvoittoon kohtalaisen hyvinä.
    • Pöytätennis, Setka Cup Naiset Shevchuk - Volgina Volgina Voittaa 1. Erän & Ottelun Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 3.20 Alkamisaika: 19:05 - Naisten Setka Cupin puolella kohtaavat Shevchuk sekä Volgina. Kertoimet on asetettu tähän otteluun 1.61 - 2.20 Shevchukin hyväksi mutta en itse kyllä allekirjoita tätä kerroinasetelmaa alkuunkaan. Volgina on voittanut näiden pelaajien kaksi viimeisintä keskinäistä kohtaamista hyvällä tyylillä ja pelannut viime aikoina ylipäätään huomattavasti paremmin korkealla tasolla siinä missä Shevchuk ollut ihan peruspelissäänkin ajoittain todella hukassa, mielestäni väärä pelaaja tässä lähtee nyt suosikkina otteluun ja näen Shevchukin heikon vireen sekä tappioputken tässä jatkuvan kun Volgina aloittaa ottelun terävästi voittamalla niin avauserän kuin myös koko ottelun.
    • Jalkapallo, Mestarien Liiga PSG - Arsenal Yli 2.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Pinnacle Kerroin: 2.23 Alkamisaika: 19:00 - Mestarien Liigan finaalissa kohtaavat PSG sekä Arsenal. Hyvin tasaisista lähtökohdista tähän finaaliin lähdetään kertoimissa. Kaksi lähes täysin erinlaista joukkuetta pelityyliltään vastakkain kun PSG hyökkäysvoittoista futista pelaa siinä missä Arsenal puolustusvoittoista futista pelaa. Näen kuitenkin joka tapauksessa tässä finaalissa vähintään 3 maalia nähtävän sillä molemmillta joukkueilta löytyy kyllä niin paljon laatua sekä tulivoimaa hyökkäyksestä. Eiköhän tässä PSG enemmän tule peliä luomaan ja hyökkäyksellään yrittämään peliä ratkomaan siinä missä Arsenal vastahyökkäyksista yrittää iskeä. Uskon PSG:n tässä kyllä pystyvän Arsenalin puolustuksen murtamaan ja pelin edetessä Arsenal joutuu myös avaamaan enemmän peliään ja pelin kuva tulee muuttumaan täysin, en missään nimessä tästä näe mitään tylsää 0-0 finaalia tulevan vaan enemmänkin toistoa viime vuotiselle, tosin en näe kyllä PSG:n toista kertaa peräkkäin 5-0 finaalia vievän.   Futistietäjiltä odotan kohta alkaviin MM-Kisoihin hyviä vihjeitä ja miksei seurantablogia @BloKki @Oksanen94 @JapBet @Henksteri
×
×
  • Create New...