Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Vakioveikkaus


Recommended Posts

Tänään maanantaina mielenkiintoinen ja suositeltava 12-kohteen vakio. 

Useampi ottelu missä pelatut prosentit on ns pelattu yli. Omasta mielestäni saumaa ja panosta riittää tänään altavastaajilla kun sarjoja tulee päätökseen pikkuhiljaa ja molemmissa päissä taulukkoa on merkitystä pisteillä. 

Pystyykö semmosta tekemään porukalla ja jakaa sen jotenkin? Onko kiinnostuneita? Lähinnä nuo 12-kohteen vakiot kiinnostaa rivihinnan vuoksi. Vakio on kuitenkin yks vaikeimmista ja olisihan se hienoa saada kaikki kiinni. Vaikka sitten haravalla. 

Tämän päivän vakiota kuitenkin suosittelen. 

Onnea kaikille peleihin ja kohtahan tuo änäriki lähtee taas vauhtiin niin päästään tinkaamaan! 

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Itse mieltynyt tuohon yleensä sunnuntaisin pelattavaan Vakio Grand Prix 2seen jos takuupottina 250.000€ ainoalle 18-oikein tulokselle.

Kun pistelee kuponkia sisään harava -2, niin ihan "hiluilla" saa jo kelvollisia pelejä aikaiseksi ja voi tietyllä tavalla tehdä todella rohkeita hakuja kierrokselle.

Tietysti aika pitkäkestoista hommaa tämä ja "tappioputket" voi olla pitkiäkin mutta enempi homma toimii loppuviikon viihteenä kuin minään varma rahasampona.

  • Tykkäys 1
  • Kiitos 2
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • BLAST Open Porto PK: Vitality - 9z | 9z +1.5 | 1.96 (Pinnacle)   PK: Inner Circle - MOUZ | MOUZ -1.5 | 2.00 (bet365)   PK: FUT - Lynn Vision | FUT -1.5 | 1.90 (bet365)   PK: Legacy - Falcons | Legacy | 2.65 (Pinnacle)
    • Jalkapallo:Saksa Bundesliga klo.16:30 Elversberg - Bayer Leverkusen Tekee maalin Patrik Schick @2.14 Coolbet Bundesista Levekusenin hyökkääjä Schickin maalia testiin. Avausottelut molemmille.Pääsarjaan noussut Elversberg on heti kovanpaikan edessä,kun vastus on sieltä sarjan kovimmista päästä. Elversbergille ei ennakkoon tästä ole jäämässä pisteitä.Leverkusenilla on uusi käskyttäjä ja joukkue käytti paljon rahaa.Molemmilla on hyvät valmisteluottelut alla,joista voittoja saatiin. Nyt sitten alkaa tosipelit ja ero pitäisi olla Leverkusenin eduksi.Leverkusenin Tsekki hyökkääjä Schick oli joukkueensa paras iskijä viimekaudella ja kuuluu siihen joukkoon varmaan tälläkinkaudella. Keskinäisiä kohtaamisia ei joukkueitten välillä pahemmin ole.DFB Cupissa v.2024 oltiin vastakkain ja silloin Leverkusen voitti 3-0,jossa Shick teki 2 maalia.Ei se kaukana Shickin osumaa tänäänkään ole,joten sitäpä sitten kokeiluun.  
    • Jalkapallo:Hollanti EreDivisie klo.17:30 Excelsior — Sparta Rotterdam 2.pa btts @2.53 Marathonbet Hollannin Eredivisien futista ja otetaan tähän maali molemmille tokajaksolla. Excelsior pelannu 2 peliä,joista voitto sekä häviö.Sparta Rotterdamilla 3 ottelua käyty,joista tappio,voitto sekä tasuri. Excelsior on kotiedun turvin hienoinen suosikki,eli luultavasti tasaista on tiedossa ja maaleja myös.Sarjahan on sarja jossa noita maaleja tehdään.Sarjassa on nyt pelattu 44 pelii,eikä yhtään 0-0 tulosta ole. Se 0-0 varmaan vielä jossain vaiheessa tulee,muttei tänään,eikä tässä pelissä.Excelsior on tehnyt 5 ja omiin menny 2.Sparta Rotterdam päästänyt 5 ja tehnyt 6. Edellisessä keskinäisessä kohtaamisessa tehtiin kaikkiaan 5 maalia,joista 4 jälkimmäiselläpuoliskolla.Jos 1.jaksolla nähdään nihkeää pallottelua niin 45.min jälkeen saadaan tapahtumia. 
    • Tennis ITF Verbier naiset klo 12:30 Ryser, V - Okutoyi, A Pelivalinta: Yli 2,5 erää Kerroin: 2,47 Pinnacle Välierässä ykkössijoitettu Ryser kohtaa kuudenneksi sijoitetun Okutoyin. Ryser lähtee otteluun suosikkina, mutta mielestäni Okutoyilla hyvät mahdollisuudet pelata tasaväkinen ottelu tai jopa voittaa ottelu.  Molempien pelaajien otteet pelin sisällä hieman ailahtelevat, jonka vuoksi molemmilla pelaajilla mielestäni hyvät mahdollisuudet vähintään yhteen erävoittoon. Kolmen erän ottelusta tarjolla mukavaa kerrointa.
    • Jalkapallo Englanti 22:00 Wrexham - Birmingham  Pelivalinta: Birmingham eka puoliaika yli 0.5 maalia @ 2.61 Pinnacle Birminghamille älytön kerroin tarjolla ekan puokin osumasta. Viime pelissä Watford onnistui yllättämään Wrexhamin jo 14minuutin pelin jälkeen.  OIKEIN 
×
×
  • Create New...