Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Kemmun NHL vetoja


Recommended Posts

MA    25.10

 

Vihje - osiossa 

Columbus Blue Jackets ML   OIKEIN 

Ovechkin tekee maalin sekä Washington voittaa varsinaisella peliajalla  OIKEIN 

 

Muita Ajatuksia 

Calgary Flames ML  (  2,17 Paf)  OIKEIN 

Rangers saapuu kotiinsa neljän ottelun vieraskiertueen päätteeksi, josta kaikista tuli voitto.   Aina välillä se eka kotipeli kiertueen jälkeen on vaikea ja täten Calgary omaa minun mielestäni hyvän sauman.  Kuitenkin ihan pirteä on ollut myös Flames 

-- 

Tampa Bay Lightning  (  1,75 paf )   väärin 

Nää on niitä otteluita,  jossa rutiinin pitäisi näkyä.  Salamat pitäisi ottaa tästä voitto, vaikkakin kyseessä on B2B eka peli 

Link to post
Share on other sites
  • Vastaukset 215
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@Kemmu Vihjeosion NHL-vihjeet 13.10.-31.10.2021: 24 vihjettä (12 - 0 - 12) Tasapanoksilla 102,79 % Vihjauskilpailun panossäännöillä 102,55 %   Btw, preaseason NHL-vedot 2021:

Alotetaan blogi,  missä on seuranta  miten hyvi  vihje-osion änärit menee ja  sìt  lappu kombinaatioita yön peleihin, niin  katsellaa  osuuko vihjatut vai ei vihjatut paremmin   Ke-To  yönä

MA   18.10   Vihje - osiossa  Seattle Kraken ML   VÄÄRIN    Muita Ajatuksia  Anaheim Ducks ML   (2,65 Veikkaus )  OIKEIN    Ducks on ihan hyvin pari peliä pelan

TI   26.10

 

Vihje - osiossa 

Seattle Kraken ML  OIKEIN 

Minnesota Wild ML  OIKEIN 

 

Muita Ajatuksia 

New Jersey Devils ML   (  1,82 Paf )  Väärin 

Calgary dominoi eilen ja uskon, että tänään tulee sitten puhallus.   Devils on kotonaan hyvä joukkue ja kyllä tässä Devils voitto on minun mielestäni hyvin lähellä 

Link to post
Share on other sites

KE   27.10

 

Vihje -  osiossa

Boston Bruins  ML  Väärin 

 

Muita Ajatuksia

Toronto Maple Leafs   ( 1.84 paf)  Väärin 

Toronto kohtaa siipirikkoisen joukkueen, jota ravistellaa ihan huolella.  Vaikka vaahteralehdet on surkeita, niin kyllä tää pitäis voittaa

-- 

Dallas  Stars ML (  1.73 paf)    Väärin 

Vegas siipirikkoinen ja tähtien pitäisi kotonaan käyttää tuo hyödyksi 

Link to post
Share on other sites

To   28.10

 

Vihje - osiossa 

Carolina Hurricanes ML  OIKEIN 

 

Muita Ajatuksia 

Montreal Canadiens ML  ( 2,12 paf)  OIKEIN  

Sharks vierasrundi takana,  joten eka kotipeli on varmaa haastava.   Nyt on montulla mahku 

-- 

Vancouver Canucks ML  (  1,75  paf)  Väärin 

Canucks pelasi ohipelin juuri pitkän reissun jälkeen,  joten nyt näytetään kotiyleisön edessä mihin pystytään ja vastus B2B pelinä pelaava Flyers.   Kyllä kotivoitto on lähellä 

Link to post
Share on other sites

LA   30.10

Vihje-osiossa

NY Islanders ML  väärin 

St.Louis  OIKEIN 

 

Muita   Ajatuksia

Boston Bruins  ( 2.23 paf)    Väärin 

Kotonaan karhut on hyviä. Alkaako kissat väsymää voittamisee?  sulivat jo 0-2 johdon eilen ja nyt ilkee karhu b2b pelinä.

--

Edmonton Oilers ML ( 1.70 paf)   OIKEIN 

Oilers hävis koskisee viimeks.  Muuten hyvää kiekkoa.  Canucks alkaa olee tuttu itsensä.  Kyllä öljyjen pitäis tää hoitaa..  blues kanssa yön herkkuja ennakkoo. 

Link to post
Share on other sites

YHTEENVETO   Lokakuu   (13 -  31.10 )

 

@Jackson , jos viitsii,  niin voisi kertoa,  miten vihje-osion vihjeet lähti NHL -puolelta liikkeelle? 13 -31.10 ajalta.    "Vihjauskilpailun " sääntöjen mukaan panostettu,  niin lievästi vissiin jäi voitolle, mutta Tasapanoksin tais jäädä ehkä lievästi tappiolle? 

 

Muita Ajatuksia  puolestaan lähti liiankin hyvin liikkeelle 

13 - 31.10 ajalta  22kpl tuli   lisä "vihjeitä ", joista 13oikein  sekä 9kpl meni väärin.   Noita sinkkuina 10€ Tasapanoksin vain lätki,  niin tuloksena on +73,40€  voitollista valuutta,  mutta tosiaan  vihje-osion vihjeet Tasapanoksin taisi hieman viedä, mutta kokonaisuutena loppujen lopuksi ihan kelpo startti, kun vihje-osion vihjeet ei kuitenkaan älyttömästi mennyt pakkaselle.   :)

 

Toivottavasti marraskuu ei ole sitten floppi kuukausi  :)

 

 

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

@Kemmu

Vihjeosion NHL-vihjeet 13.10.-31.10.2021:
24 vihjettä (12 - 0 - 12)
Tasapanoksilla 102,79 %
Vihjauskilpailun panossäännöillä 102,55 %

 

Btw, preaseason NHL-vedot 2021:

14 vihjettä (11 - 0 - 3)
Tasapanoksilla 153,65 %
Vihjauskilpailun panossäännöillä 152,64 %

  • Tykkäys 2
Link to post
Share on other sites

TI   2.11

 

Vihje - osiossa 

Detroit Red Wings ML väärin 

Buffalo Sabres ML  väärin 

 

Muita Ajatuksia 

 

Philadelphia Flyers  (  1,71  paf)  OIKEIN 

Kotonaan Flyers pitäisi nämä ottelut voittaa ja näyttää kuuluvansa poffeihin.  Coyotes on sen verran heikko, että kotijoukkue alisuorittaa,  jos ei onnistu 

-- 

Ny Rangers ML  (  1,76 paf)   Väärin 

Rangers kulkee hyvin tällä hetkellä ja Canucks on aika molariin noujautuva joukkue,  joten kyllä tässä pitäisi Rangers ottaa tärkeitä pisteitä nyt, jotta pysyy oikeasti poffi-junassa hyvin kyydissä.   

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt

  • Uusimmat viestit

    • Tennis WTA Chennai nelinpeli / Jääkiekon MM naiset / NFL Tripla hakuun. Karamoko/Waltert - Adkar/Bhosale Pelivalinta: Adkar/Bhosale +1,5 erää (1,72) Kanada (N) - Japani (N) Pelivalinta: 1.erä Kanada (1X2) (1,28) KC Chiefs - NY Jets Pelivalinta: KC Chiefs -7,5 (1,73) Kerroin: 3,80 Veikkaus Adkar/Bhosale ovat hyviä nelinpelaajia ja kotimaassaan pelanneet hyvää tennistä. Vastustajat on sopivaa tasoa, odotan tasaista kamppailua, enkä yllättyisi vaikka intialaiset voittaisivat turnauksen. Yhteen erävoittoon hyvät saumat. Kanada aivan ylivoimainen joukkue ja ratkaisee matsin jo avauserässä. Japanilla ei pitäisi olla juuri mitään saumoja. KC Chiefsille todella tärkeä peli kyseessä. KC:n kotikenttä vaikea paikka vieraille ja Jets pelannut sen verran vaisusti, että en usko heidän pystyvän haastamaan Kansas Cityä. Uskon KC:n voittavan matsin kenttäpotku ja TD erolla.
    • Jalkapallo  Valioliiga  Klo  16.00   Ipswich  - Bournemouth    Valinta:  Puoliaika/lopputulos:  Bournemouth/  Tasapeli  Kerroin:  12,50 (paf)   Bournemouth on onnistunut maalinteossa ennen puoliaikaa sekä Ipswich päästää usein maalin ennen puoliaikaa.  Myös Bournemouth pelannut hyvin viime aikoina,  jolloin vieraiden johto puoliajalla ei olisi mikään ihme.   Toisella jaksolla sitten Ipswich parantaa ja raapii tasapelin lopputulokseen.  Bournemouth voittoputki voi hyvin päättyä tämmöiseen otteluun.      Kunhan Bournemouth johtaa ensimmäisen puoliajan jälkeen,  mutta ottelu päättyy tasapeliin,  niin tämä kohde menee oikein.  
    • 02:00 Toronto - Montreal  Toronton ykköskentässä kerrassaan upeita otteita illasta toiseen esittävä Roslovic saa melkoisen kertoimen pisteelle, kun vastassa on kotiottelussa Montreal. Torontolla on lepoetu, ja yli piste per peli tahdissa pelaava Roslovic iskenee pinnan. Jack Roslovic yli 0,5 pistettä (sis ja+rl) @1,86 @epicbet
    • IEM Beijing PK: Natus Vincere - BETBOOM | BETBOOM | 2.30 (Epicbet)   PK: The MongolZ - MOUZ | MOUZ -2.5 | 3.25 (bet365)
    • Jääkiekko EHT klo 14:30 Tsekki - Sveitsi Pelivalinta: Tsekki (1X2) Kerroin: 2,10 Marathonbet Tsekki hävisi Suomelle juuri pelatussa ottelussa, mutta pelillisesti Tsekki oli todella hyvä. Sveitsi puolestaan oli Ruotsia vastaan vaisu, eikä Suomeakaan pystynyt kunnolla haastamaan. Jos Tsekki jatkaa vahvoja otteita, pidän todennäköisenä, että Tsekki ottaa ottelusta voiton. Uskon, että kertoimet laskee ennen ottelun alkua.
×
×
  • Create New...