Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Emil Ruusuvuoren menestys Queen's Clubissa  

4 members have voted

  1. 1. Uskotko, että Ruusuvuori voisi edetä loppuotteluun Lontoon turnauksessa? Puolivälierässä Marin Cilic vastassa ja mahdollisessa välierässä Krajinovic tai Peniston.

    • Kyllä
      0
    • En
      4


Recommended Posts

Tennis, Saksan Hallen ATP-turnaus

Hubert Hurkacz vs. Felix Auger-Aliassime (päivän neljäs ja viimeinen ottelu noin kello 19.00)

Yli 30,5 peliä/3,05 PAF

Tässä ottelussa kohtaa kaksi hyvin samantapaista pelaajaa. Puolan Hubert Hurkacz omaa kovan syötön ja kovat peruslyönnit. Kanadan superlupaus Felix Auger-Aliassime on taas monipuolisempi pelaaja, jonka syöttö ei ole mikään tykki, mutta äärimmäisen monipuolinen.

Ottelussa lähtökohtaisesti isommat aseet menestykseen ovat kanadalaisella, mutta uskon, että tässä pelissä tullaan näkemään pitkiä ja tiukkoja eriä. Minua ei henkilökohtaisesti yllättäisi mikäli kaikki kolme erää menisi katkaisupeliin ja ratkeisi 7-6 -lukemin suuntiinsa.

Fakta on kuitenkin se, että kahdesta ensimmäisestä erästä täytyy molempien voittaa yksi ja toisen on mentävä katkaisupeliin, jotta 13 peliä saadaan täyteen. En usko, että kumpikaan murtaa kahta kertaa ottelussa, vaan kumpikin pitää syöttöjä tasaiseen tahtiin. Eli jos avauserä menee vaikka Hurkaczille 7-6 ja toinen erä Auger-Aliassimelle 6-4 yhdellä murrolla, niin päätöserässä riittää, että molemmat pitää kahdesti syöttönsä, niin veto on kiinni. Onko liikaa pyydetty?

Link to post
Share on other sites

WTA Berliini (nurmi) / Tennis

Daria Kasatkina -  Maria Sakkari

Daria Kasatkina @ 2.01 Pinnacle

Alkaa 12:10

Vastakkain turnauksen puolivälierän ottelussa maailmanlistan sijat 12. ja 6. .  Kasatkina voitti kaikki neljä naisten aiempaa keskinäistä kohtaamista joista viimeisin oteltiin  Madridin massalla vapunpäivänä. Kasatkina pelasi hienon kevään sillä nainen hävisi ainoastaan neljä kamppailua viimeisestä kahdeksastatoista ottelustaan. Sakkarin kone on ajoittain yskähdellyt ja Kasatkinaa pitäisin hivenen parempana pelurina nurmialustalla. Tiukka taisto tästä tulee mutta venäläispeluritar vie tästä lopulta voiton erin 2-0.

0-2 (0-6, 3-6)

Link to post
Share on other sites

WTA Berliini (nurmi) / Tennis

Belinda Bencic -  Veronika Kudermetova

Veronika Kudermetova @ 2.45 Pinnacle

Alkaa 13:45

Vastakkain turnauksen puolivälierän ottelussa maailmanlistan sijat 17. ja 24. .  Kudermetova on pelannut erinomaisesti tässä turnauksessa kukistaen Samsonovan(29.) ja Sabalenkan(5.). Bencicin turnauksen aiemmat matsit olivat selkeästi ennakolta heikompaa (+80) vastustajaa vastaan mutta nainen joutui silti  antamaan erän molemmissa kamppailuissaan. Kudermetova voitti Bencicin tasan viikko sitten Hertogenboschin nurmella erin 2-0 päättyneessä ottelussa(6-4, 6-2). Ottelu venyy tänään kolmieräiseksi Kudermetovan viedessä voiton erin 1-2.

2-1 (3-6. 6-3, 6-3)

Link to post
Share on other sites

Esports | CS:GO | BLAST Premier

21:00

e2a976e2ce51af3001ed3e781a124f3d.png  Vitality - ENCE 84b7d7cee8057f3677c5565934279074.png

ENCE | 1.70 | Betway

 

  • Vitality (ZywOo, misutaaa, apEX, Magisk, dupreeh) hävisi BLAST-turnauksen avausottelunsa G2:lle, mutta eilisessä ottelussa paiN:ia vastaan joukkue pystyi 2-1 -voiton nappaamaan. Vitalityn vuosi on ollut tähän asti hyvin tahmea ja menestys on jäänyt paljon laihemmaksi, kuin mitä tämän tasoiselta kokoonpanolta voidaan odottaa.
  • ENCE (dycha, hades, Snappi, Maden, Spinx) voitti avausottelussaan BIG:n, mutta joutui eilisessä ottelussaan OG:n momentumin jyräämäksi lukemin 0-2. ENCE voi ottaa lohtua siitä, että he eivät ole ensimmäinen OG:lle hävinnyt joukkue, vaikka paperilla se ikävältä näyttää. Joukkue pystynee kuitenkin nollaamaan tappion ja tänään nähtäneen parempi ENCE serverillä.
  • Karttavetossa Vitality bannaa Ancientin ja ENCE poistaa Infernon. Vitality ottaa karttavalinnakseen melko varmasti Dust2:n. ENCE puolestaan valinnee kartakseen lähes takuuvarmasti Nuken. Potentiaalia tässä ottelussa on siihen, että ottelu ratkaistaan vasta kolmannessa kartassa, mutta joka tapauksessa ENCE:n karttavalikoima on Vitalitya vahvempi.

 

YHTEENVETO

  • Vitality on pelannut jotakuinkin tasollaan tässä turnauksessa ja ilman tasonnostoa edellisistä turnauksista tuttu kohtalo voi odottaa oven takana. ENCE kärsi työtapaturman OG:ta vastaan, mutta joukkue luultavasti pystyy tekemään tasonnoston tulevissa otteluissa. Karttaveton pitäisi olla todella selkeä tässä ottelussa ja mahdollisesti kolmeen karttaan edetessä ENCE:n vahvempi karttavalikoima voi olla arvokas asia. ENCE lähtee tähän otteluun ennakkosuosikkina, onhan se viime aikoina saavuttanut huomattavasti parempia tuloksia kuin Vitality. Yksittäisissä otteluissa Vitality voi olla vaarallinen, mutta epätasaiset otteet ja jatkuvat kommunikaatio-ongelmat ovat pahoja esteitä ylitettäväksi. Luotto ENCE:n tekemiseen ei horju yhden tappion takia, luotetaan joukkueen korjaavan potin tässä ottelussa. Kohde menee oikein, kun ENCE voittaa ottelun. 

 

TULOS: 2-0

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Snooker, MM-kisat Shaun Murphy vs. Wu Yize klo. 15.00 Molemmat pelaajat tekee yli 3,5 sadan sarjaa/5,00 PAF Sensaatiomaisella tavalla loppuotteluun edenneet Shaun Murphy ja Wu Yize aloittavat kaksi päivää sekä neljä tiukkaa sessiota kestävän loppuottelun sunnuntaina kello 15:00. Kumpikin herra onnistui tekemään vähintään neljä satasta välierään joskin Murphy teki näitä viisi. Murphy nousi John Higginsiä vastaan 13-15 -tappioasemasta voittoon erin 17-15 ja Yize nousi 14-16 -tappioasemasta voittoon Mark Allenia vastaan. Allenilla oli kepissään yksi kirjaimellinen ottelupallo ja pari muutakin erinomaista paikkaa iskeä kiinalaisen niska poikki, mutta hermot eivät kestäneet kriittisillä hetkillä. Murphy ja Yize lähtee otteluun helpottuneina pelaajina, sillä suurin stressi on ohi. Kummankin pelaamisesta välierässä näki, että he ovat tosissaan, sillä normaalisti hyvinkin nopeaan tahtiin pelaavat pussituskoneet käyttivät runsaasti aikaa eri lyöntien suorittamiseen. Se, että molemmat tekee pitkään loppuotteluun neljä satasta on tietysti kova urakka, mutta kummatkin pelaajat ovat aggressiivisia ja paikkoja ainakin tulee tarjolle. Kiinalaisen ongelma välierässä oli pitkälti se, että breakit jäivät pahasti kesken helppojen virheiden myötä. Odotetaan huippumielenkiintoista finaalia.
    • BLAST Rivals PK: Natus Vincere - Vitality | Natus Vincere +1.5 | 2.75 (bet365)
    • Jalkapallo:Latvia Virsiliga klo.16:00 Riga FC - FK Liepeja Riga FC tekee maalin molemmillapuoliskoilla @1.95 Marathonbet Kotijoukkue Rigan maalia molemmillajaksoilla testiin. Kierros 10 näille joukkueille.Riga on taulukon 3 ja siis ottelun vähemmän pelanneena,mitä sen edellä olevat joukkueet.Liepeja pitää 6.sijaa hallussaan,myöskin ottelun vähemmän pelanneena muihin joukkueisiin nähden. Riga on selkeesti tämän sarja maalinteko voimaisin jengi.Riga on paukuttanut 9:ssä tähänasti käymässään ottelussa jo 32 maalia.Sarjaa johtava RFS on toiseksi eniten maaleja tehnyt joukkue,mutta sen 20 tehtyä on selkeesti vähemmän,mitä Rigan 32 osumaa. Tämä on Rigan 4 kotimatsi,kun vieraissa on käyty jo kuudesti.Riga on noissa 3:ssa kotimatsissa iskeny maaleja 3.66 keskiarvolla perottelu.Vieraissa tahti on ollut lähes sama.Rigan vierasavut on pääasissa vastanneet noista maaleista,joita joukkeesta löytyy useampi. Riga on isosuosikki kotonaan voittaa tämän ja niin se luultavasti tekee.Tähänmennessä Rigan maalinteko on ollut hyvää ja rintama on laaja.Myös tänäänkin odotan Rigalta tässä väh.3 osumaa sekä niitä nähtäneen myös molemmillajaksoilla.
    • 14:00 Kipas Istiklal - Gaziantep Runkosarjan kolmonen Gaziantep nappasi playoffien ekassa osassa voiton lukemin 82+77 eli 159 pisteen matsi nähtiin siinä. Tänään en näe mitään syytä miksi nähtäisiin hirveää rummutusta sillä tiukassa paikassa usein heittopeli kärsii.    alle 168,5 pistettä @1,81 @unibet
    • Ligue 1 / Jalkapallo Ranska Strasbourg - Toulouse Strasbourg Draw No Bet  @ 2.15 Betsson Alkaa 18:15 Strasbourg(8.) voitti kaksi viimeisestä viidestä sarjassa pelatusta kotiottelustaan kahden noistä päätyttä pistejakoon. Toulouse(10.) on sarjassa neljän ottelun voitottomassa putkessa häviten noista kolme matsia minkä lisäksi joukkue hävisi viisi viimeisestä kuudesta vieraskamppailustaan. Toulouse onnistui voittamaan ainoastaan kaksi viimeisestä kahdestatoista sarjaottelustaan. Strasbourg voitti kolme viimeisestä neljästä Strasbourgissa pelatusta keskinäisestä kohtaamisesta.
×
×
  • Create New...