Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Jääkiekko

NHL

KLO  03.00

 

Colorado Avalanche -  Tampa Bay Lightning

 

Valinta:  Colorado Avalanche

Kerroin:  2.00 ( PAF) ( kannattaa kakkosen kertoimilla lyyä/  Ettiä) 

 

Kemmun sarja vihjaus:  2/4  ( jos nyt osuu, niin tasapanoksin voitokkaat finaalit kaikesta huolimatta) 

 

GAME 5.  Colorado johtaa sarjaa voitoin 3-1

 

Tampa antoi kaikkensa viimeksi.  Pääsi heti johtoon ja vielä 2-1, mutta ei vain jaksaneet enää.  Joutuivat liikaa puolustaa ja onhan tuolla paljon puolikuntoisia jätkiä.  Nyt Cernak lopetti kesken ja cirelli loukkas kättään. 

kotikenttä.  kotiyleisön hurmos.  Vieraat on jalalla paljon jäljessä ja joutuvat ihan liikaa puolustaa.  Sarja menee ansaitusti 4-1 Avalanche suuntaan.    Näkee Lauantai aamuna suorana koko juhlallisuuden, kun Rantanen, molarivalkku nostaa pyttyä ja isä Lehkonen itkee onnesta Artturin nostellessa pyttyä.

Corey Perry voitti onneksi 2007.  Nyt ei tehnyt kolmas kerta todensanoo suoritusta.  Oli erittäin hyvä finaaleissa, mutta nyt muu joukkue oli liian rikki.  Saa nähdä onko herra ensi vuonna missä seurassa ja onko taas finaaleissa.

Nähty pari tasuria jo, joten en usko jatkoaikaan... AVS ON NIIN KOVA JA PAREMPI TÄLLÄ HETKELLÄ 

 

Kunhan Colorado Avalanche voittaa varsinaisella peliajalla, niin tää osuu

 

--   ONNEA AVS...  

 

Elokuussa nuorten Mm-kisat lätkässä

Marraskuu:   Qatar fudiksen kisat

Ensi vuonna uudelleen NHL  playoffit.

23-24 kaudella aletaan Jokereiden kautta seuraa Liigaa aktiivisesti

Link to post
Share on other sites

Esports | CS:GO | Roobet Cup

16:00

125e6425b421acfdfd28319e661769b1.png  BIG - FaZe 407e053495737833c747e2786d077020.png

BIG +1.5 | 1.80 | bet365

 

  • BIG (tabseN, tiziaN, syrsoN, Krimbo, faveN) aloitti Roobet-turnauksen 2-1 -voitolla Entropiqiä vastaan. Ailahtelevaa kesäkautta pelaavalle joukkuelle tämä voitto tuli hyvään saumaan katkaistakseen neljän ottelun tappioputken. Kuten varmasti monilla muilla joukkueilla, BIG:n katseet ovat ainakin osittain jo kahden viikon päässä pelattavassa IEM Cologne -turnauksessa, mutta toisaalta tämä turnaus toimii hyvänä kenraaliharjoituksena ja itseluottamusta palauttavana turnauksena. 
  • FaZe (rain, broky, Twistzz, ropz, karrigan) voitti avausottelussaan OG:n lukemin 2-0. Joukkueen rutiini riitti suoraan voittoon kahdessa kartassa, vaikka etenkin toisessa kartassa peli meni tiukaksi. Kuitenkin FaZe:n pelistä oli jo OG-ottelussa nähtävissä, että joukkue ei pelaa aivan täydellä teholla ja myös karttavalinnan perusteella FaZe ottanee tämän turnauksen osittain harjoitteluna. 
  • Karttavetossa BIG poistaa Infernon ja FaZe bannaa Vertigon. BIG:n karttavalinnaksi tullee Dust2 tai Mirage. FaZe:n karttavalinta voi oikeastaan osua mihin tahansa jäljellä olevaan karttaan. Karttavalintojen merkitys on joka tapauksessa tässä ottelussa minimaalinen.

 

YHTEENVETO

  • BIG:n vire on viime aikoina ollut ailahteleva, mutta avausottelun voitto ja siirtyminen online-peleihin voi auttaa joukkueen menestysnäkymiä suhteellisesti muihin joukkueisiin verrattuna. FaZe vei oman avausottelunsa rutiinilla, mutta peliesitys jätti paljon parantamisen varaa, eikä tosin joukkue ehkä haluakaan käyttää kaikkia kikkojaan tässä turnauksessa. Karttavalinnat eivät ole tärkeässä roolissa tässä pelissä. FaZe on ottelun selvä ennakkosuosikki ja pelkästään vahvan peruspelinsä myötä sen pitäisi ottelu voittaa. BIG on kuitenkin varteenotettava haastaja, sillä online-peleissä joukkue on suhteellisesti FaZe:a parempi ja motivoituneempi. Kaiken kaikkiaan en usko tasoerojen olevan niin suuret, etteikö BIG pystyisi vähintään yhden kartan tässä pelissä voittamaan. Kohde menee oikein, kun BIG voittaa ottelussa vähintään yhden kartan. 

 

TULOS: 2-1

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Englanti League one Klo 21.45   Oxford utd  - Reading   Valinta:  Oxford Utd Kerroin:   2,75 ( Veikkaus)   Oxford aloittanut hyvin kotonaan kauden, kun kuuteen peliin kolme voittoa ja tasapeliä.  Reading ollut myös hyvä, mutta lähdetään koittamaan vahvaa kotijoukkuetta.  Tilastollisesti Oxford ei oo keskinäisiä pystynyt voittamaan viime vuosina, niin nyt jos koskaan olisi hyvä aika.  Rohkea kotivoitto hakuun.    Kunhan Oxford voittaa, niin tämä kohde osuu. 
    • Jalkapallo Konferenssiliiga Klo 19.45   KuPS  -  Kaa Gent    Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.05 ( Veikkaus)   KuPS ollut vaikeaa viime aikoina sekä Veikkausliigan mestaruus karkasi omista  käsistä aika kauas, jolloin tänään voi vain laittaa kaiken likoon.   Enää ei ole mikään lämmin, joten toivottavasti Gent myös on kohmeessa, niinkuin viime aikoina on ollutkin.  Vieraissa Gent on ollut vaikeuksissa ja tänään on se sauma saada pisteitä näistä otteluista.  Suomalaisyleisön siivittämänä kotijoukkue kairaa pistetilin auki.  KuPS voi jopa voittaakin, mutta viime aikoina voittamisen kulttuuri on tipotiessään, joten otetaan rohkea tasapeli testiin.    1-1 tai 2-2 voisi olla aika hyvät tulosvetoon.    Kunhan ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde menee oikein. 
    • Jalkapallo Mestareiden liiga Klo 22.00   Dortmund  -  Betis   Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.25 ( Paf)   Kaksi suht hyvää joukkuetta kohtaa toisensa sekä molemmilla on voittoja sekä tasureita alla.  Kierroksen yksi tasaisempia otteluita, jolloin tasapeli ei ole mikään mahdottomuus. Betis mestareiden liigassa kolme voittoa, mutta saksa on vaikea paikka pelata, jolloin tuo putki katkennee tänään, mutta pisteputki jatkuu.  Kunhan Ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde osuu. 
    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
×
×
  • Create New...