Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

NHL / Jääkiekko

Buffalo Sabres - Colorado Avalanche

Jason Zucker yli 1.5 laukausta: Kyllä (sis.JA) @ 1.64 Unibet

Alkaa 19:30

Buffalon ykköskentän ja ykkösylivoiman laiturina pelaava Zuckerin laukaukset tämän kauden otteluissaan 3 ja 5 laukausta. Mies on laukoi urallaan tähän mennessä pelaamassaan 772:ssa ottelussa keskimäärin 2.27 kertaa ottelua kohden. Zucker tulee laukomaan jo alkuilalsta pelattavassa ottelussa vähintään kaksi kertaa.

1

Link to post
Share on other sites

19:30

Buffalo - Colorado 

Buffalon alkukausi on ollut karmaiseva, xGA kahdessa pelissä ~4 per peli, ja jos sama surkea puolustus jatkuu, Colorado tulee rankaisemaan kovasti. Jopa surkea Boston iski kolmesti Buffaloa vastaan.

Coloradon Valeri Nichuskin väläytteli jo viime kauden loppupuolella vanhaa Valeria, ja nyt Nelsonin ja Landeskogin rinnalla pisteitä pitäisi tulla.

Valeri Nichuskin o0,5p @2

@coolbet

 

Link to post
Share on other sites

NHL / Jääkiekko

Boston Bruins - Tampa Bay Lightning

Elias Lindholm yli 1.5 laukausta: Kyllä (sis.JA) @ 1.64 Unibet

Alkaa 20:00

Bruinsin ykköskentän ja ykkösylivoiman sentterinä pelaavan Lindholmin laukaukset tällä kaudella 2-5-3. Vuoden 2013 ykköskierroksen 5. varaus on laukonut urallaan pelaamassaan 903:ssa ottelussa keskimäärin 2.18 kertaa ottelua kohden.

2

Link to post
Share on other sites

21:00

Toronto - Detroit

Detroit voitti juurikin la-su yönä Toronton kotonaan 6-3, ja voitto oli oikeutettu. XG meni Detroitin hyväksi 3,78 - 1,93. Detroit on omissa papereissani about Toronton tasoinen joukkue, ja en näe Torontoa niin kovana kuin mitä olen monesta paikasta lukenut. Marnerin lähteminen on iso miinus, ja Detroitin etenkin 1, ja 2 ketjut ovat kilpailukykyiset verrattuna Torontoon.

Detroit/tasapeli @1,91

@coolbet

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Lentopallo Asian Games naiset klo 7:00 Kirgisia - Qatar Pelivalinta: Kirgisia voittaa 1.erän Kerroin: 1,23 Coolbet Qatar on pelannut todella heikosti näissä kisoissa ja en usko muutosta tulevan tässä viimeisessä sijoitusottelussakaan. Kirgisia ei myöskään ole onnistunut erääkään voittamaan tässä turnauksessa, mutta se on sentään ollut paljon lähempänä kuin Qatarilla. Kirgisia on aiemmissa turnauksissa pelannut ihan kelpo matseja ja menestystäkin on ajoittain tullut. Nyt vastus on niin heikkoa tasoa, että pidän ihmeenä jos Kirgisia ei tätä onnistuisi voittamaan. 1.erän voiton kerroin ei päätä huimaa, mutta pidän sitä hyvin todennäköisenä tapahtumana. OIKEIN
    • 18:30 Tappara - Kärpät Tappara pelaa nyt kauden ensimmäisen liigaottelunsa kotona, ja lähtee suosikkina otteluun, mutta mielestäni liian kovana sellaisena. Kärppien materiaali riittää ottelussa taistelemaan pisteistä, ja niimpä +1,5 maalia on hyvä suoja vieraille. Kärpät +1,5 @1,70 @epicbet
    • Jalkapallo:Norja Division 3 Lohko 4 klo.16:00 Odd 2 - Stabaek 2 Odd 2 tekee maalin molemmilla puoliajoilla @2.01 Marathonbet Norjasta kotijoukkueen maalia molemmillajaksoilla testiin. Odd pelannut viimekierroksilla ihan mukavasti ja joukkueiden vire 5 edellisen mukaan on lähes idettinen.Vieraat on kuiteskin kertoimissa suosikki.Stabaek on ollut tämänsarjan 1 surkeimmista vieralijoista. Keskinäisissä Odd on ollut Stabaekia parempi.Hyvänä ja vähän huonompanakin päivänä Odd kyllä pystyy kotonaan maaleja iskemään.Muutama kierros takaperin Odd voitti Haugesundin kotonaan 7-0(1-0/6-0) Odd on kertoimiaan parempi kotikentällään ja sarjahan tuppaa välillä olemaan hyvinkin runsasmaalista.
    • Liga Pro / Jalkapallo Argentiina Lanus - Estudiantes La Plata Lanus AH 0 @ 1.50 Pinnacle Alkaa 03:15 Lanus(8.) voitti kaksi edellistä sarjaotteluaan pitäen noissa molemmissa oman maalinsa puhtaana ja tehden yhteensä neljä maalia. Estudiantes(11.) on vieraissa neljän matsin tappioputkessa jääden noissa jokaisessa ilman tehtyä maalia. Lanus onnistui voittamaan joukkueiden kaksi edellistä keskinäistä kohtaamista joista viimeisin pelattiin maaliskuussa ottelun päätyttyä maalein 0-1. Estudiantes voitti vain yhden joukkueiden kolmestatoista viimeisestä sarjassa pelatusta keskinäisestä kohtaamisesta. 2-1
    • Jalkapallo:Portugali U-23 League klo.13:00 Vizela U23 - Farense U23 btts 1.pa @4.10 Marathonbet Portugalin U23 liigasta maali molemmille aloitusjaksolla kokeiluun. Taulukon 13 Vizela on pelannut 2 ottelua vähemmän,mitä Farense.2:sa edellisessä Vizela on esiintynyt hyvin,kun Benficasta vieraissa ja kotona Maritimosta tuli voitot. Farense on taulukossa 3.sijalla.Sillä on viimepelit mennyt nyt heikommin.Kotonaan Leixoesia vastaan se jäi tasuriin ja vieraissa hävisi Santa Claralle. Vizelan maalisuhde on +- 0(4:4) ja Farensen +2(11:9).Kerroinasettulu puoltaa tasaista ottelua. Kokeillaas jospa tässä olisi huolimattomuutta molemmipuolin jo aloitusjaksolla varhaisen alkamisajan takia ja yli 4.0 kerroin on houkutteleva.
×
×
  • Create New...