Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Jääkiekko Auroraliiga klo 18.30

HPK - Kiekko-Espoo

Yli 4.5 maalia

1.60 (Veikkaus)

Sarjataulukon kaksi parasta kohtaavat illan ainoassa Auroraliigan ottelussa. HPK on toisena saldolla 11 ottelua, 9V 2H. Espoo on keulilla saldolla 11 ottelua, 10V 1JAV. Tämän kauden otteluissa HPK on tehnyt maaleja (12,6,4,5,2,11,16,2,1,6,0). Espoo on tehnyt maaleja (11,12,11,4,3,4,7,5,4,5,7). Syksyn aiemman ottelun voitti Espoo 3-2. Viime kauden runkosarjassa tekivät keskinäisissä otteluissa (6,7,5,6) maalia. Finaaleissa tekivät maaleja 3,2,1,2,5.  Tänään on kyseessä runkosarjan ottelu, ja kun historiaa ja viimeaikaisia otteluita tutkii, niin yli 4.5 pitäisi tänään osua.

Link to post
Share on other sites

Snooker Skotlanti klo 15.00

Daniel Wells (41.) - Liam Pullen (82.)

Wells -1.5

2.10 (PAF)

Kaksi hyvävireistä pelaajaa kohtaavat tänään iltapäiväottelussa. He kohtasivat viime viikolla Kiinassa, ja siellä Wells voitti ottelun lukemin 5-2.  Pullen lämmitteli eilen Ajaibista 4-1 voiton, ja tämän päivän ottelun voittaja pääsee mukaan pääsarjaan. Wells pääsi suoraan tähän "karsintojen finaaliin", ja uskon molempien vireen olevan samanlainen kuin viime viikolla, joten Wells menee pääsarjaan ottamalla tänään voiton lukemin 4-2.  Lapulle napataan Wellsin -1.5 tasoitus.

Link to post
Share on other sites

Jääkiekko Liiga 

K-Espoo - Tappara

K-Espoo/ 3.55 EpicBet

Klo 18:30

 

Liigassa tänään iso kierros edessä ja monet pelaa keskenään back to back pelit. Yksi näistä pareista on K-Espoo ja Tappara. Espoo pääsee aloittamaan tämän viikonlopun mini playoff sarjan kotona.

Sarjataulukossa joukkueet löytyy peräkkäisiltä sijoilta viisi (Tappara) ja kuusi (K-Espoo)

Molemmilla ollut melkein se viikon tauko peleistä, joten valmistautuminen pitäisi olla kunnossa molempien osalta. Ennen tätä tauko Tappara katkaisi kolmen ottelun tappioputken kun se kaatoi jälkimmäisessä back to back pelissä Ässät viime viikonloppuna Nokia Areenalla niukasti 2-1. K-Espoo puolestaan jäi kahden ottelun tappioputkeen ennen taukoa kun se hävisi niukasti Sportille 3-4 ja Kalpalle 1-2.

Joukkueiden historia puhuu K-Espoon laariin kun se pääsee haastamaan Tapparaa kotipelissä, sillä joukkueet ovat kohdanneet viidesti Espoossa (sarjanousun jälkeen) ja kotijoukkue on poistunut kolmesti voittajana kaukalosta, kahdesti on pelattu tasan jolloin Tappara vei lopulta molemmat.

Perjantai ilta, hallissa porukkaa, molemmilla on ollut aikaa valmistautua sekä historia huomioon otettuna onhan tuota Espoon kerrointa pelattava.

Link to post
Share on other sites

Jääkiekko Liiga 

Ilves - TPS

TPS/ 4.30 EpicBet

Klo 18:30

 

Tässä toinen ottelupari joka pelaa sitten huomenna Turussa vastakkain.

Ilveksen kausi on ollut surkea liigassa. Joukkue suoriutuu CHL:n puolella puolestaan loistavasti sillä joukkue voitti koko sarjan lohkovaiheen puhtaalla pelillä.

Turkulaisilla on monta tappiota viime peleistä mutta huomioitavaa että kaikki maalin tappioita niin joskus se kääntyy ja nyt vastassa heikosti esiintynyt Ilves, ellei nyt CHL:stä saatu se pelin kääntävä avain myös liigan puolelle.

Tässä on omasta mielestä laitettu Ilves liian suureksi suosikiksi.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Vierasmaaleilla ei ole merkitystä, ainoastaan tuloksella. Jos Rakow matsi päättyy 0-0, niin vaikka Rakow on vieraissa tehnyt 2 maalia, niin peli menee jatko-otteluun koska molemmat ottelut ovat päättyneet tasan.
    • BLAST Open Porto PK: MOUZ - 9z | 9z | 2.90 (Coolbet)   PK: Legacy - FUT | Legacy | 2.10 (bet365)
    • Jalkapallo:Konferenssiliiga klo.20:00 Rakow — Hajduk Split btts @1.83 bet365 1.osaottelu Croatissa oli tasainen ja tilastoissakin se näkyi.Ottelu päättyi 2-2.Rakowin 2 vierasosumaa saattaa olla tärkeät tähän toiseen osaotteluun kotikentällä. Tasaista varmaan nytkin,mutta Rakow on etulyöntiasemassa kotikentällä.Avausmaali on tärkeä,kumpi sen sitten tekeekään.Rakowille antaa turvaa sen 2 tehtyä vierasmaalia,eikä sillä ole syytä lähteä yltiöpäisesti hyökkäämään. Paljon riippuu ottelunluonne siitä,kumpi sen avausmaalin tekee.Mihinkään 0-0 tulokseen en usko vaan 1-1 on lähempänä,mihin myös Rakow tyytyisi.  
    • 22:00 Viking - Dinamo Zagreb Dinamo kilautteli tolppia ja oli muutenkin parempi avausosassa joka päättyi 2-2. Viking ei ole kotona mikään Bodo/Glimt joten Dinamo painelee tästä ainakin jatkoajalle. Dinamo Zagreb tasapeli ei vetoa @2,08 @coolbet  
    • Tilanne 25.8. vihjeiden jälkeen:       Vihjemäärä Oikein Void Väärin Palautus-% netto   1.   Snooker 33 20 1 12 121,31 % 72,36 € ▲ 2.   Nagamori30 9 7 1 1 160,55 % 57,21 € ▲ 3.   Henksteri 23 13 3 7 110,10 % 26,94 € ▲ 4.   vptonnikeiju 6 4 0 2 133,55 % 20,10 € ▲ 5.   JapBet 25 14 0 11 101,44 % 3,97 € ▼ 6. ✰ VLA 2 1 0 1 97,79 % -0,45 €   7. ▼ Wempele 4 2 0 2 88,83 % -5,03 €   8. ▼ Pasanen67 1 0 0 1 0,00 % -11,17 €   9. ▼ Blokki 6 2 0 4 66,67 % -20,56 € ▼ Yhteensä 109 vihjettä (63 - 5 - 41) netto 143,36 € ▲ palautus 112,20 % ▲
×
×
  • Create New...