Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Jääkiekko Spengler Cup

Collegiate Select - Sparta Praha

Pelivalinta: Sparta Praha @ 2.50 Pinnacle

Praha on omissa papereissa kyllä ehdottomasti suosikki ja heidän pitäisi materiaalinsa vuoksi voittaa tänään selvästi. Kanada kaatui puolivälierissä 5-1 joten tämän päivän opiskelija porukka tuskin pystyy kaatamaan Tšekin suurseuraa joka on paljon paremmin myös valmennettu.

VÄÄRIN 

Link to post
Share on other sites

Liiga / Jääkiekko

HPK - JYP

Alexander True tekee vähintään 1 pistettä  (sis.JA)  @ 2.12 Unibet

Alkaa 18:30

JYP:n ykköskentän sentterinä pelaava tanskalaispeluri on viiden ottelun pisteputkessa(2+4). HPK:n maalilla pelaa tänään konkarivahti Tomi Karhunen joka teki ennen joulua sopimuksen tullen täydentämään kerhon maalivahtiosastoa  U20-kisojen ajaksi. Karhunen on ollut maalilla kolmessa matsissa päästäen noissa jokaisessa kiekon selkänsä taakse neljä kertaa. Karhunen tulee antautumaan tänäänkin useamman kerran minkä myötä paljon vastuuta saava True tulee myös pääsemään pisteille.

Link to post
Share on other sites

Liiga / Jääkiekko

Ilves - Kärpät

Olli Palola Pisteet Yli 0.5  (sis.JA)  @ 2.30 Coolbet

Alkaa 18:30

Ilveksen kolmosketjun laiturina pelaava Palola on tällä hetkellä neljän ottelun pisteputkessa(2+5). Ilves lähtee otteluun selvänä suosikkina joten maaleja matsissa tullaan näkemään pirteästi viime aikana pelanneen Palolan jatkaessa pisteputkeaan.

Link to post
Share on other sites

Darts MM-kisat klo 17:30

Hood, J - Rock, J

Pelivalinta: Hood, J

Kerroin: 3,75 Bet365

Hood pelaamassa upeaa turnausta hyvillä peliesityksillä. Voitot kovista pelaajista ja osoitti etenkin Noppertia vastaan pelatussa ottelussa, että pystyy suoriutumaan hyvin myös tiukoissa paikoissa.

Rock on päässyt neljännelle kierrokselle varsin helpon kaavion myötä. Kaksi ensimmäistä ottelua oli ennakkoon helppoja, eikä Rydz pystynyt haastamaan Rockia kunnolla.

Jos Hood jatkaa samalla tasolla kuin aiemmissa otteluissa, on hänellä kaikki mahdollisuudet otteluvoittoon.

Link to post
Share on other sites

Jalkapallo Kansallinen Liiga 21:45

Tamworth - Halifax

Pelivalinta: Vierasjoukkue eka puoliaika yli 0.5 maalia @ 2.07 Pinnacle 

Tamworth on kuntopuntarin toiseksiviimeisenä 3-pistettä maaliero 6-15. Halifax puolestaan kuntopuntarin neljäntenä 10pistettä maaliero 12-5. Tamworth hävisi edellisen pelin 7-1 Solihull Moorsille joten omassa pelissä on tällä hetkellä suuria ongelmia.

OIKEIN 

Link to post
Share on other sites

Darts MM 21:10

Manby - van Veen

Valinta: van Veen -2.5 settiä / 1,67 @ Unibet


Manby on päässyt kolmannelle kierrokselle asti, mutta tässä kohtaa ei voida kyllä puhua miehen omasta hyvyydestä. Ensimmäisellä kierrokselle Menziesillä meni kuppi täysin nurin hyvän alun jälkeen. Toisella kierroksella ensimmäisen kierroksen yllättäjä Savada ei saanut edes 80 keskiarvoa rikki ja kolmoskiekalla Evans heitti ylivoimaisesti turnauksen huonoimman pelinsä sulaen täysin parissa vikassa setissä (kahden viimeisen setin keskiarvot 73 ja 64). Manby on heittänyt tasaisesti 90 tienoille ja tuplaaminen on ollut heikohkoa. 

van Veenin keskiarvo on tähän mennessä noin 10 parempi kuin Manbylla ja tuplaaminen noin 15% varmempaa. Hän on antanut jokaisessa pelissä vastustajalle yhden setin ja tänään Manbylle en näe mitenkään tätä enempää. Tämän pitäisi mennä aika näytöstyyliin hollantilaiselle. 

Link to post
Share on other sites

Darts MM 23:40

Humphries - Doets

Valinta: Doets +2.5 settiä / 2,28 @ Veikkaus


Humphries on pelannut tasolleen hyvä+ turnauksen. Vastustajat ovat olleet pari ekaa rundia heikkoja. Clemens haastoi hetken aikaa, mutta missasi kaikki kriittiset tuplaukset. Turnauskeskiarvo on aika tarkkaan 100 ja tuplat ovat menneet myös hyvällä prosentilla sisään. Doetsilla on siinä mielessä sama tarina, että 2 ekaa kierrosta oli melko läpihuutovastustajia ja kolmannella kierroksella tuli Aspinall vastaan. Ottelu olisi voinut ratketa aikaisemminkin, mutta Doetsilta putoili useassa heittovuorossa T20 tikkoja pois. Doets oli parhaimmillaan kovan paikan tullen ja hän heitti kolmessa viimeisessä setissä noin 110 keskiarvon (pienin 104, suurin 118) ja tuplasikin yli 50% varmuudella. Jos hän pari setti tänään heittää samalla tasolla, niin hän kyllä pari Humphriesilta ottaa. Tämä myös mielestäni hyvä kohde hakea Doetsin yllärivoittoa reilu 6 kertoimella. 

Link to post
Share on other sites

Darts MM-kisat klo 22:40

Van Gerwen - Anderson

Pelivalinta: Van Gerwen -1,5 erää

Kerroin: 2,50 Bet365

Molemmat pelaajat pelanneet hyviä otteluita avauskierroksilla ja odotettavissa korkeatasoinen matsi. Anderson on heittänyt huippu keskiarvoja, kun taas van Gerwen on näyttänyt että on hyvin valmistautunut kisoihin ja otteet olleet hyvin varmoja. Myös Gerwen heittänyt hyviä keskiarvoja ja tuplannut hyvin.

van Gerwen on mielestäni kokonaisvaltaisesti varmempi pelaaja ja mikäli Anderson ei pysty aivan huippu keskiarvoihin, uskon Gerwenin ottavan vähintään parin erän voiton.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
    • Pöytätennis, Setka Cup Obishchenko - Holoborodko Holoborodko Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.83 Alkamisaika: 12:05 - Setka Cupin puolella kohtaavat Obishchenko sekä Holoborodko. Kertoimet on asetettu tähän otteluun tasabookiksi mutta hyvin vaikeaa on kyllä olla näkemättä Holoborodkoa suosikkina otteluun. Holoborodko pelannut erinomaisesti viime otteluissaan marssien lähes voitosta voittoon ja tulee tähänkin otteluun 3 ottelun voittoputkessa. Holoborodkon syöttöpeli on ollut vakuuttavaa ja uskon sen olevan tässäkin ottelussa Obishchenkoa vastaan avain voittoon sillä Obishchenko ei varsinaisesti ole loistanut palautuspelissä.
    • Jalkapallo:Ranska Ligue 2 klo.21:45 Red Star - Metz btts @1.85 Unibet Ranskan 2.ligasta otetaan maalit molemmille kokeiluun. Kuudennet ottelut tänään molemmille.Ihan mukavasti on molemmilla toistaiseksi pelit menny.Metzin tappiosarake näytää 0,eikä Red Starillakaan ole kuin 1 häviö. Maaleja on molempien peleissä saatu hyvin.Metzin 4:ssä pelissä 5:stä on molemmat joukkueet maalin tehny.Red Starin 3:ssa edellisessä molemmat joukkueet onnistuneet laittamaan pallon verkkoon. Unkan @1.85 on ihan mainio molempien osumasta ja laitattaa kyllä merkin siihen.  
×
×
  • Create New...