Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Jalkapallon MM klo 19:00

Espanja - Saudi-Arabia

Pelivalinta: Espanja tekee maalin molemmilla puoliajoilla

Kerroin: 1,68 Novibet

Espanjan kisojen aloitusottelu oli pettymys, joten nyt on näytön paikka tässä matsissa. Espanja aloittanee tämän ottelun paremmin ja pistää ykkösmiehet kentälle. Saudi-Arabia ei ole puolustussuuntaan parhaimmillaan, joten odotan Espanjalta useampia maaleja ottelussa.

Pidän hieman kertoimia todennäköisempänä sitä, että Espanja onnistuu maalinteossa molemmilla puoliajoilla.

OIKEIN

Link to post
Share on other sites

Jalkapallon MM klo 7:00

Tunisia - Japani

Pelivalinta: Tunisia yli 1,5 korttia

Kerroin: 1,75 Epicbet

Tunisia lähtee selvänä altavastaajana otteluun. Japanilla on taitavia ja nopeita hyökkääjiä, jotka tulevat saamaan vaarallisia maalipaikkoja. Näin ollen Tunisia joutunee rikkomaan peliä. Tunisialla on pakko voitto, joten riskejä joudutaan ottamaan pelin aikana. Japani on myös vaarallinen vastahyökkäyksissä.

Ottelun tuomitseva Kovacs on melko kortti herkkä tuomari, joten jos Tunisialla tunteet käyvät liian kuumana, niin korttien riski kasvaa suuresti. Vähintään kahdesta Tunisian kortista kelpo kerrointa tarjolla.

VÄÄRIN

Link to post
Share on other sites

Tennis, Hallen ATP-turnaus

Taylor Fritz vs. Frances Tiafoe 16:30

Fritz -1,5 erää/2,20 PAF

Yhdysvaltain Taylor Fritz hakee nurmikauden ensimmäistä turnausvoittoaan Saksan Hallen finaalissa. Vastassa on maanmies Frances Tiafoe.

Fritz pelasi viikko sitten Stuttgartin finaalissa, mutta taipui Ben Sheltonille kolmessa erässä. Fritz kaatoi Sheltonin perjantain puolivälierässä kolmen tiebreak erän jälkeen ja upotti Alexander Zverevin lauantain välierässä myös kolmessa erässä.

Tiafoen urakka on ollut hieman helpompi, sillä lauantain välierässä kaatui Saksan Daniel Altmaier kahdessa erässä, kun taas viikko sitten Stuttgartissa jenkki oli saksalaisen kanssa vaikeuksissa.

Fritz on tällä viikolla menettänyt vain kertaalleen syöttönsä ja kovinkaan todennäköistä sen uusiutuminen ei Tiafoeta vastaan ole. Uskon, että tämä menee kahdessa erässä Fritzille, joka pääsee hyvistä asetelmista valmistautumaan viikon päästä käynnistyvään Wimbledoniin.

Link to post
Share on other sites

Tennis, Eastbournen ATP-turnaus karsinnat

Giles Hussey vs. Marco Trungelliti klo. 15:30

Hussey -1,5 erää/3,95 PAF

Iso-Britannian Giles Hussey tähtää ATP-turnauksen pääsarjaan mukaan. ATP-rankingilla 293 etenevä challenger-jyrä kohtaa toisen vastaavan, kun toisella puolella verkkoa on massakentillä parhaiten viihtyvä Argentiinan Marco Trungelliti. Trungelliti on ATP-rankingissa sijalla 92, sillä massakenttäkaudella tuli yksi ATP-finaali tilille.

Hussey otti Eastbournen karsintojen ensimmäisellä kierroksella Australian James Duckworthista hienon voiton kahdessa erässä murtamalla tämän syötön kolme kertaa. Vahvana syöttäjänä tunnettu Duckworth oli aika heikossa vireessä, sillä ykkönen osui ruutuun 57 prosentin varmuudella ja aussi syötti vain neljä ässää, mutta yhteensä kuusi tuplaa.

Argentiinalainen voitti omassa karsintaottelussaan Iso-Britannian Felix Gillin, joka hävisi aiemmin tällä viikolla Nottinghamin Challenger-turnauksessa Otto Virtaselle. Trungelliti voitti ottelun kahdessa erässä menettämättä kertaakaan syöttöään.

Trungelliti on nurmikentillä usein aika pahasti ongelmissa. Viime vuonna argentiinalainen pelasi kolme ottelua ja voitti niistä yhden. Sekin tuli Wimbledonin karsintojen ensimmäisellä kierroksella hyvinkin epätasaista Valko-Venäjän Alibek Kachmazovia vastaan.

Tässä ottelussa panoksia ja näytönpaikkaa on enemmän Husseylla. Minulta löytyy britin voitolle vahva usko ja ottelu voi mennä jopa kahdessa erässä kivalla kertoimella.

Link to post
Share on other sites

Cs2, Major

Falcons - Furia

Vihje : Falcons -1.5 karttaa

2.2@ epicbet

18:00

Falcons on tehnyt todella vakuuttavaa jälkeä voittaen Vitalityn sekä Spiritin. Heidän matkansa finaaliin ollut paljon vakeampi kuin Furian ja he ovat olleet suhteellisen vakuutaviakin. Niko nostaa tänään kannua.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
    • Pöytätennis, Setka Cup Obishchenko - Holoborodko Holoborodko Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.83 Alkamisaika: 12:05 - Setka Cupin puolella kohtaavat Obishchenko sekä Holoborodko. Kertoimet on asetettu tähän otteluun tasabookiksi mutta hyvin vaikeaa on kyllä olla näkemättä Holoborodkoa suosikkina otteluun. Holoborodko pelannut erinomaisesti viime otteluissaan marssien lähes voitosta voittoon ja tulee tähänkin otteluun 3 ottelun voittoputkessa. Holoborodkon syöttöpeli on ollut vakuuttavaa ja uskon sen olevan tässäkin ottelussa Obishchenkoa vastaan avain voittoon sillä Obishchenko ei varsinaisesti ole loistanut palautuspelissä.
    • Jalkapallo:Ranska Ligue 2 klo.21:45 Red Star - Metz btts @1.85 Unibet Ranskan 2.ligasta otetaan maalit molemmille kokeiluun. Kuudennet ottelut tänään molemmille.Ihan mukavasti on molemmilla toistaiseksi pelit menny.Metzin tappiosarake näytää 0,eikä Red Starillakaan ole kuin 1 häviö. Maaleja on molempien peleissä saatu hyvin.Metzin 4:ssä pelissä 5:stä on molemmat joukkueet maalin tehny.Red Starin 3:ssa edellisessä molemmat joukkueet onnistuneet laittamaan pallon verkkoon. Unkan @1.85 on ihan mainio molempien osumasta ja laitattaa kyllä merkin siihen.  
    • Jalkapallo:Portugali U-23 League klo.17:00 Leiria U-23 — Benfica U-23 btts @1.71 Unibet Portugalin U-23 futiksesta molempien maalia testiin. Benfica on tämänottelun suosikki,vaikka onkin aloittanut kauden surkeasti vastustajaansa nähden.Benfica on vielä ilman voittoa.Häviötä on nyt 3 ja 1 tasapeli.Leirialla 2 voittoo 1 tasuria ja 1 tappio. Benfica tulee kyllä parantamaan otteitaan kaudenedetessä.Maalinteossa Benficalla ollut vaikeuksia,kun se on tehnyt toistaiseksi 2 maalia 4:ssä pelissä ja omiin on menny 7.Leiria tehnyt 5 ja päästänyt 4. Eiköhän siellä Benfican leirissä ole tehty jotain asioiden parantamiseksi 3 peräkkäisen tappion jälkeen ja tässä on ollut 5 päivää aikaa edellisestä pelistä niin aikaa on ollut. Viimekauden 2:ssa keskinäisessä molemmissa molemmat onnistuivat maaleja tekemään Unkan kerroin 1.71 molempien maalista kuulostaa ja näyttää hyvältä.Muut peliyhtiöt ovat alle 1.60 linjalla.
×
×
  • Create New...