Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Tennis, Wimbledon

Jan-Lennard Struff vs. Daniil Medvedev klo. 13:00

Yli 38,5 peliä/2,15 PAF

Saksan Jan-Lennard Struff järjesti yllätyksen toisella kierroksella kaatamalla vahvan nurmipelaaja Brandon Nakashiman. Daniil Medvedev hoiteli ensimmäisellä kierroksella Marin Cilicin kolmessa erässä ja toisella kierroksella Espanjan Daniel Merida Aguilarin neljässä erässä.

Struff on ollut kautta historian hyvä ruohopelaaja loistavalla syötöllään. Kahdella ensimmäisellä kierroksella Struff on pystynyt pommittamaan ison kasan ässiä ja hyvää syöttöpäivää tarvitaan myös ikiliikkuja Medvedeviä vastaan.

Medvedev on hyvä palauttaja, joka pystyy ykkössyötön tippuessa tekemään pahaakin jälkeä. Uskon, että tänään kaksi ensimmäistä erää on tiukkoja, jotka tuo pelejä, mutta sen jälkeen Medvedev menee menojaan. 

Pari tiebreak erää tarvitaan, mutta eiköhän ne tule.

Link to post
Share on other sites

Wimbledon, Tennis

Arthur Rinderknech vs. Novak Djokovic klo. 15:30

Yli 38,5 peliä/2,18 PAF

Ranskan Arthur Rinderknech kohtaa Wimbledonin pääkentällä moninkertaisen Wimbledonin mestarin Novak Djokovicin. Djokovic on turnauksessa voittanut ensimmäisellä kierroksella Kiinan Yibing Wun neljässä erässä ja toisella kierroksella tyrmäävään tyyliin Kreikan Stefanos Tsitsipasin.

Rinderknech on ollut aina vahva syöttäjä ja vaikka ranskalainen ei ole kummoinen palauttaja, niin monesti vahvat syötöt antaa mahdollisuuden viedä erät tiebreakiin ja hoitelemaan sitä kautta eriä nimiinsä.

Keskinäisiä otteluita näillä pelaajille ei ole kertynyt, mutta ottelusta voidaan odottaa tasaista, missä jossain kohtaa Rinderknechin taso tippuu sen verran, että Djokovic vie kamppailun nimiinsä.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Wimbledon, Tennis Arthur Rinderknech vs. Novak Djokovic klo. 15:30 Yli 38,5 peliä/2,18 PAF Ranskan Arthur Rinderknech kohtaa Wimbledonin pääkentällä moninkertaisen Wimbledonin mestarin Novak Djokovicin. Djokovic on turnauksessa voittanut ensimmäisellä kierroksella Kiinan Yibing Wun neljässä erässä ja toisella kierroksella tyrmäävään tyyliin Kreikan Stefanos Tsitsipasin. Rinderknech on ollut aina vahva syöttäjä ja vaikka ranskalainen ei ole kummoinen palauttaja, niin monesti vahvat syötöt antaa mahdollisuuden viedä erät tiebreakiin ja hoitelemaan sitä kautta eriä nimiinsä. Keskinäisiä otteluita näillä pelaajille ei ole kertynyt, mutta ottelusta voidaan odottaa tasaista, missä jossain kohtaa Rinderknechin taso tippuu sen verran, että Djokovic vie kamppailun nimiinsä.
    • Tennis, Wimbledon Jan-Lennard Struff vs. Daniil Medvedev klo. 13:00 Yli 38,5 peliä/2,15 PAF Saksan Jan-Lennard Struff järjesti yllätyksen toisella kierroksella kaatamalla vahvan nurmipelaaja Brandon Nakashiman. Daniil Medvedev hoiteli ensimmäisellä kierroksella Marin Cilicin kolmessa erässä ja toisella kierroksella Espanjan Daniel Merida Aguilarin neljässä erässä. Struff on ollut kautta historian hyvä ruohopelaaja loistavalla syötöllään. Kahdella ensimmäisellä kierroksella Struff on pystynyt pommittamaan ison kasan ässiä ja hyvää syöttöpäivää tarvitaan myös ikiliikkuja Medvedeviä vastaan. Medvedev on hyvä palauttaja, joka pystyy ykkössyötön tippuessa tekemään pahaakin jälkeä. Uskon, että tänään kaksi ensimmäistä erää on tiukkoja, jotka tuo pelejä, mutta sen jälkeen Medvedev menee menojaan.  Pari tiebreak erää tarvitaan, mutta eiköhän ne tule.
    • XSE Pro League PK: Luminosity - Ninjas in Pyjamas | Luminosity | 2.05 (Coolbet)   PK: BIG - MIBR | BIG | 2.00 (Coolbet)   PK: 3DMAX - 9z | 9z -3.5 | 1.80 (bet365)   PK: FaZe - SINNERS | FaZe -1.5 | 2.70 (Coolbet)
    • 02:00 Portugal - Kroatia Kaksi ikonia kohtaa toisensa, ja jompi kumpi pelaa viimeisen MM-kisa ottelunsa hyvinkin todennäköisesti. Cristiano Ronaldo ja Luka Modric. Toisesta on joukkueelle kentällä hyötyä, toisesta on haittaa.  Kroatiaa johtaa erinomainen turnauvalmentaja Zlatko Dalic, ja joukkueesta löytyy runsaasti kokemusta näistä peleistä. Portugalia puolestaan johtaa Roberto Martinez joka ei saanut Belgian kultaisesta sukupolvesta koskaan leivottua mitään ja tässä on ne suurimmat erot miksi Kroatia marssii tästä jatkoon.    Luka Modricin peli on edelleen toisinaan eroottista katsottavaa, kun taas Ronaldoa ja etenkin joukkuekavereita käy lähinnä sääliksi. Kroatia menee jatkoon @3,30 @paf
    • Jalkapallo:Islanti 3.division klo.22:15 Ymir Kopavogur - KV Vesturbaejar Molemmat joukkueet tekevät maalin molemmilla puoliajoilla @4.30 Marathonbet Islannin 3.divarin futiksesta lähtee testiin molempien maali 1 ja 2 jaksoilla. Kotijoukkue Ymir taulukon 7 kohtaa Vesturbaejarin taulukon 5.Ollaan taas sarjassa missä maaleja tulee edestä ja takaa sekä välillä sivustakin. Ymirin 5 edellistä ottelua on päättynyt 2-2,2-3,3-2,2-0 ja 0-0.Vesturbaejarin tulokset 5:stä viimeisestä ovat 5-3,2-3,1-5,5-3 ja 1-4. Välillä tuollakin niitä 0-0 nyhjäyksiä nähdään,mutta harvemmin.Tänään uskoisin niitä maaleja tulevan,kun Islannin poijjaat ovat kattoneet MM-kisoja ja kaikki haluu olla Messi,Mbabbe tai Kane Viimeisin keskinäinen kohtaaminen päättyi 3-5 Ymirille ja jotain samansuuntaista voi olla tänäänkin tulossa.
×
×
  • Create New...