Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Italia-Romania

merkki 1, kerroin 1,65

-Italia hävisi ekan pelin, nyt on mestareilla pakkovoiton paikka.

-Romania pelasi puolustusvoittoisesti Ranskaa vastaan, joten tuskin nytkään paljon maaleja tehdään.

-Italia ei voi hävitä kahta putkeen, sillä kotimaassa se olisi katastrofin ainekset täyttävä juttu.

-Materiaali selvästi Italian puolella.

Link to post
Share on other sites

Perjantai 13. ehkä ei pitäisi pelata ollenkaan. Varsinkaan eilisen jälkeen, mutta yritetään jotain. :lol:

Veikkaus.fi

58 Italia-Romania, puoliaikatulos (X) 1,95 0-0 [OIKEIN]

Paf.fi

Italia - Romania Alle 2.5 Maalia 1,47 1-1 [OIKEIN]

Italia ja Romania lähtevät C-lohkon toiseen kierrokseen mielenkiintoisista asetelmista, kun Italia on pakkovoiton edessä ensimmäisessä ottelussa kärsityn rökäletappion jälkeen ja Romanialla on mahdollisuus tarrata jatkopaikkaan tosissaan.

Italian kisat eivät olisi voineet alkaa huonommalla mahdollisella tavalla, mutta nyt mitataan maailmanmestarien todellinen kantti kun he ovat pakkovoiton edessä. Ensimmäisessä pelissä Hollantia vastaan Italia oli täysin aseeton ja valmentaja Roberto Donadonin tehtävä on nyt iskostaa joukkueensa uuteen nousuun.

Tehtävä ei ole helppo sillä niin luokatonta oli Italian puolustuspeli avauksessa. Tuntuu että puolustusmuurin uudelleen kasaaminen ja itseluottamuksen palauttaminen voi olla miehelle liian iso tehtävä. Romanian valmentaja Victor Piturca on varmasti myös seurannut Italian ja Hollannin kamppailua silmä kovana ja analysoinut tarkasti Italian heikkoudet joihin Romanian tulisi iskeä.

Donadonin joukkue oli hyvin passiivinen Hollantia vastaan ja nyt joukkueen on todella noustava taisteluun, jos he mielivät jatkoon. Hyökkäyspelin on monipuolistuttava ja tulla paljon liikkuvammaksi ja nopeammaksi, jos maaleja halutaan tehdä. Luca Toni jäi harvinaisen yksin kärkeen ja nyt onkin mietittävä miten terävöittää hyökkäystä. Puolustusta ei kuitenkaan sovi unohtaa, sen verran reikäjuustolta se vaikutti Hollannin käsittelyssä. Kysymys kuuluukin onko Italialla sittenkään kisoissa tarpeeksi laadukasta materiaalia?


Toni
Del Piero Perrotta Camoranesi
De Rossi Pirlo
Grosso Chiellini Panucci Zambrotta
Buffon

Yhteenveto:

Italia laittaa puolustuksen kuntoon, ja tekee tarvittavat maalit 1,2 - 0.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • MLB klo 2:45 St.Louis Cardinals - San Fransisco Giants Pelivalinta: St.Louis Cardinals ML Kerroin: 1,71 Pinnacle San Fransisco lähtee tähän vierasmatsiin melko heikolla lyöntiosastolla. Muutamia hyviä lyöjiä sivussa ja kokoonpanossa muutamia kokemattomia lyöjiä. St.Louisin rosteri sen sijaan lähempänä normaalia ja odotankin kotijoukkueelta vahvaa suorittamista tässä matsissa. Syöttäjissäkään ei suurta eroa, ehkä Giantsin Roupp on ennakkoon hieman vahvempi, mutta tuskin merkittävää eroa tulee syöttäjien osalta. St.Louis lähtee matsiin mielestäni selvähkönä suosikkina.
    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
    • Pöytätennis, Setka Cup Obishchenko - Holoborodko Holoborodko Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.83 Alkamisaika: 12:05 - Setka Cupin puolella kohtaavat Obishchenko sekä Holoborodko. Kertoimet on asetettu tähän otteluun tasabookiksi mutta hyvin vaikeaa on kyllä olla näkemättä Holoborodkoa suosikkina otteluun. Holoborodko pelannut erinomaisesti viime otteluissaan marssien lähes voitosta voittoon ja tulee tähänkin otteluun 3 ottelun voittoputkessa. Holoborodkon syöttöpeli on ollut vakuuttavaa ja uskon sen olevan tässäkin ottelussa Obishchenkoa vastaan avain voittoon sillä Obishchenko ei varsinaisesti ole loistanut palautuspelissä.
×
×
  • Create New...