Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Tamu- Kups 1. 1.40

Mypa-KTP 1. 1.30

Nämä jälleen niin isolla kuin pystyy. Varsinkin Mypa. Pelasin itse myös -1 Mypalle.

Sitten tupla:

Tamu-1 2.10

Mypa-1 1.85

Kerroin 3.89

(Veikalla tupla antaa kertoimeksi 3.80)

Veikka antaa Mypa-1 kertoimeksi 1.95. Kannattaa kokeilla rivien jatkeeksi.

Mypalla oli hyvä putki ennen taukoa ja uskon sen jatkuvan. Kotka on sarjan surkein joukkue ja varsinkin vieraissa on ollut vaikeaa ja tulee olemaan. Ei saumoja tässä matsissa.

Myös kuopiolaisille vieraspelit ovat hankalia. Tamperelaisilla ollut ongelmia, mutta materiaaliltaan joukkue on selvästi parempi. Uskon Tamu:n heräävän nyt, saivathan harjoitella rauhassa ja hioa kuvioitaan.

Link to post
Share on other sites

Paf.fi

Tampere United - KuPS (1) 1,47

MyPa - FC KooTeePee (1) 1,40

Kerroin 2,05

MyPa - FC KooTeePee +1 (1) 2,15

Tampere United - KuPS +1 (1) 2,30

Kerroin 4,94

Tässä siis Paffin vastaavat. Taitaa joutua pelaan. :D Ite kattelin kans tota MyPaa, koska Kotka on todellakin ihan luokaton ja Kautosen potkut lähenevät jos tappio tulee huomenna.

TamUlla oli maalijuhlat ainakin Suomen Cupissa FC Espoo 2:sta vastaan.

Viime kaudella molemmat joukkueet kirjasivat nimiinsä kotiottelunsa maalein 1-0. Vuosien saatossa KooTeePeellä ei juurikaan tuomisia Anjalankoskelta ole ollut, sillä yhtä tasapeliä lukuun ottamatta väännöt ovat päättyneet kotijoukkueen voittoon. Kotkalaisten valmentaja Tommi Kautonenkin myöntää mutkitta vierailun haasteellisuuden.

- Edessä on ilman muuta kova tehtävä. MyPa on juuri nyt kovassa lennossa. Jokaisella pelaajallamme on melkeinpä oltava ”paras päivänsä”, jotta saamme täyden pistepotin napattua. Kautonen sanoo.

KooTeePee on käyttänyt tauon kovaan harjoitteluun ja kauden alla valitun pelitavan entistä paremman toteuttamisen opetteluun. MyPakin lähdetään haastamaan rohkeasti.

- Me tulemme pelaamaan rohkeasti ja haluamme hallita peliä. Totta kai aina on varauduttava siihen, että vastustaja on yksinkertaisesti niin hyvä, että se pakottaa meidät puolustuskannalla. Hevillä emme kuitenkaan vietäväksi suostu, Kautonen tähdentää.

Omiltaan Kautonen haluaa entistä parempia otteita kentän molemmissa päissä.

- Puolustuspäässä, eritoten oman maalimme lähellä linjamme on pelattava tarkemmin ja yhtenäisemmin. Hyökkäyksessä puolestaan tarvitsemme enemmän pystyynjuoksuja ja osallistumista keskikentältämme. Viimeisellä 20 metrillä on nähtävä luovempia ja rohkeampia ratkaisuja, jotta saamme luotua voittoihin tarvittavan määrän maalipaikkoja.

KooTeePeen riveistä derbyn missaavat varmuudella pitkäaikaispotilaat Niko Ikävalko ja Obinna Okafor. Rannevaivaisen Tamas Gruborovicsin pelikunto on vielä arvoitus.

Ennakoitu avaus: Henriksson, Oksanen, Tanska, Tyyskä, Vartiainen, Helenius, Lauretsalo, Saarelma, Eronen, Anttilainen, Hviden-Watson.

Poissa: Ikävalko, Okafor, Gruborovics (?)

http://www.fckooteepee.fi/

Link to post
Share on other sites

Rops - FC Lahti x 3,25 (sportingbet) Oikein

Rops kotona: 3 1 0

FC Lahti vieraissa: 3 0 1

Joukkueiden aikaisemmat kohtaamiset

Ropsille 1 voitto, 7 kertaa on pelattu tasan ja Lahti on voittanu kerran.

Taas pelataan tasapeli.

Mifk - Inter 2 2,40 (expekt) Väärin Lisäajalla mifk tasotti :cry:

Mifk kotona 1 1 2

Inter vieraissa 3 1 0

Aikaisemmat kohtaamiset 1 voitto mifkillä 0 tasapeliä 3 voittoa interille( kaikki interin voitot vieraissa)

Tamu - Kups 1 1,45 (sportingbet) Oikein

Huono kotijoukkue vastaan surkea vieras joukkue. Tamu ei ole vielä koskaan hävinnyyt Kupsille ja cupissa Tamu vei vieraissa 4-1. Joten 1 (X?)

Link to post
Share on other sites

Tämmöiset kohteet tänään. Triojärjestelmänä sisässä 6,99 - 8,39 kertoimilla.

34 MyPa - FC KooTeePe+1 1,95

37 FF Jaro +1 - HJK 1,75

43 IFK Mariehamn - FC Inter 2,10

54 Venäjä-Espanja yli 2,5 maalia 2,05

Mypa on jo selitetty.

Jaro ei ole hävinnyt viiteen vuoteen HJK:lle, ja nyt on alla kaksi voittoa Lahdesta.

Inter tosiaan on pärjännyt hyvin Mariehamnia vastaan ja on tämän vuoden tilastoissakin paljon edellä.

Espanjalle povasin 1-2 voitto, joten sekin on yli 2,5. En jaksaisi uskoa tästä vähämaalista ottelua.

EDIT:

Yksi jo väärin, joten ratkaisu jää Venäjä-Espanja -otteluun. :shock:

EDIT2:

0-3 Espanjalle, joten voittoa tuli. 6.99 kerroin ja siitä voittoa 2.99.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Englanti League one Klo 21.45   Oxford utd  - Reading   Valinta:  Oxford Utd Kerroin:   2,75 ( Veikkaus)   Oxford aloittanut hyvin kotonaan kauden, kun kuuteen peliin kolme voittoa ja tasapeliä.  Reading ollut myös hyvä, mutta lähdetään koittamaan vahvaa kotijoukkuetta.  Tilastollisesti Oxford ei oo keskinäisiä pystynyt voittamaan viime vuosina, niin nyt jos koskaan olisi hyvä aika.  Rohkea kotivoitto hakuun.    Kunhan Oxford voittaa, niin tämä kohde osuu. 
    • Jalkapallo Konferenssiliiga Klo 19.45   KuPS  -  Kaa Gent    Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.05 ( Veikkaus)   KuPS ollut vaikeaa viime aikoina sekä Veikkausliigan mestaruus karkasi omista  käsistä aika kauas, jolloin tänään voi vain laittaa kaiken likoon.   Enää ei ole mikään lämmin, joten toivottavasti Gent myös on kohmeessa, niinkuin viime aikoina on ollutkin.  Vieraissa Gent on ollut vaikeuksissa ja tänään on se sauma saada pisteitä näistä otteluista.  Suomalaisyleisön siivittämänä kotijoukkue kairaa pistetilin auki.  KuPS voi jopa voittaakin, mutta viime aikoina voittamisen kulttuuri on tipotiessään, joten otetaan rohkea tasapeli testiin.    1-1 tai 2-2 voisi olla aika hyvät tulosvetoon.    Kunhan ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde menee oikein. 
    • Jalkapallo Mestareiden liiga Klo 22.00   Dortmund  -  Betis   Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.25 ( Paf)   Kaksi suht hyvää joukkuetta kohtaa toisensa sekä molemmilla on voittoja sekä tasureita alla.  Kierroksen yksi tasaisempia otteluita, jolloin tasapeli ei ole mikään mahdottomuus. Betis mestareiden liigassa kolme voittoa, mutta saksa on vaikea paikka pelata, jolloin tuo putki katkennee tänään, mutta pisteputki jatkuu.  Kunhan Ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde osuu. 
    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
×
×
  • Create New...