Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Suomen Idols 2008


Recommended Posts

Nordicbet tarjoilee tällä hetkellä seuraavaa:

Sex of the winner of Idols 2008 (Sex of the winner of Idols 2008)

Female 1.55

Male 2.30

Which Qualifications will Idol of the year 2008 come from? (Which Qualifications will Idol of the year 2008 come from?)

Helsinki 2.50

Rovaniemi 3.00

Tampere 3.20

Kuopio 4.50

Mielipiteitä näistä kellään? Helsingissä kuuleman mukaan oli erittäin kova taso ja on melko todennäköistä että joku sieltä puskeekin voittajaksi. Toki molempiin kohteisiin melko varovaista panostusta. Miesrintamalla ei kait oikein puskenut ketään niin vahvasti joukosta läpi kuten esimerkiksi 1. kauden Tuisku ja Wickholm joita hehkutettiin jo heti koelauluista lähtien. Miehillä valttikorttina onkin ulkonäkö, koska suuri osa äänistä irtoaa teinitytöiltä. Tästähän puhuu omaa kieltään se, että 2/3 voitoista on mennyt miehille. Varsinkin Ilkan voitto 2. kaudella oli täysi floppi, joka näkyikin levymyynnissä ja kaverin katoamisesta popkartalta samantien. Ari taas pärjäsi omalaatuisuudellaan. Vastaavia ei näillä näkymin ole tulossa.

Eli jos ei löydy yht´äkkiä jotain teinityttöjen suosikkimiestä niin eiköhän joku naispuolinen sitten vie tuon ihan laulamalla kuten Hanna 1. kaudella. Mutta tässäkin tosiaan ulkonäköseikat ratkaisevat tosi paljon.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • MM-kisat (MPO) / Frisbeegolf Ezra Azerhold - Gavin Babcock Final Round H2H Ezra Azerhold  @ 2.00  Coolbet Alkaa 18:30 Jaetulla sijalla 48. tuloksessa -6 tällä hetkellä olevan Azerholdin eilinen kierros Tobogganin radalla päättyi tulokseen -8. Lähes kehonrakentajan fysiikan omaavalta Azerholdilta heittokättä löytyy ja puttikin kulkee kuhan mies saa pidettyä päänsä kylmänä. Azerholdin heikkous onkin ajoittainen turhautuminen ja mentaalipuolen kasassa pitäminen. Jaetulta sijalta 51. finaalikierrokselle tuloksessa -5 lähtevä Babcock heitti eilen tuloksen -4. En näkisi näiden miesten välillä merkittäviä eroja ja tasabookkina tähän ennemminkin pitäisi lähteä joten napaataan Azerhold lapulle kakkosen kertoimella.
    • MM-kisat (FPO) / Frisbeegolf Holyn Handley - Julia Fors Final Round H2H Julia Fors  @ 2.20  Coolbet Alkaa 16:00 Kokenut jenkkiheittäjä Holyn Handley on tällä hetkellä kisan kuudentena tuloksella -13 ja vasta 14-vuotias Ruotsia edustava Julia Fors sijalla 5. (-14). Handley heitti eilen Tobogganin radalla missä myös tämä finaalikierros pelataan tuloksen -5 Forsin kierroksen päätyttyä tulokseen -7. Handleylta on ajoittain turnauksen aikana nähty lievää turhautumista kärjen karatessa omille teilleen. Nainen lähtee tänään varmasti heittämään riskillä toivoen sulamisia kärkikolmikossa. Fors on heittänyt kelpo kisat ja voi olla todella tyytyväinen suoritukseensa kokeneempien konkareiden keskellä näyttäen että kantti kestää tiukemissakin karkeloissa. Fors tulee heittämään tänään tasaisen hyvän kierroksen Handleyn painaessa All In -mentaliteetilla mikä kasvattaa OB-virheiden riskiä.
    • BLAST Open Porto PK: G2 - Natus Vincere | G2 | 2.06 (Pinnacle)   PK: Aurora - M80 | M80 +1.5 | 1.75 (Coolbet)   PK: Inner Circle - FUT | FUT -1.5 | 2.50 (bet365)   PK: Vitality - Legacy | Rounds Handicap - Legacy +7.5 | 1.83 (bet365)
    • Jalkapallo Valioliiga klo 16.00 Chelsea - Brighton BB-veto: BTTS: Yes Maalien määrä: yli 2.5 Chelsea kulmapotkut yli 4.5 Brighton kulmapotkut yli 2.5 3.5 (Epicbet) Brighton on voittanut 4 viimeisintä keskinäistä ottelua. 7 viimeisintä keskinäistä ottelua on mennyt yli 2.5 maalin. Voipi jopa sanoa, että molemmat hyökkää, molemmat vuotaa. Innokkaan hyökkäyspelin johdosta molemmille tulee myös kulmia, ja jos toisella jaksolla on tilanne, että Brighton johtaa, niin kulmia tulee enempi Chelsealle heidän yrittäessään kaventaa peliä.Jopa molemmat voivat saada yli 4.5 kulmaa, mutta näihin lukuihin päädyin kun vihjeen tein.
    • Jalkapallo:Belgia Challenger Pro League klo.17:00 Virton - Francs Borains Tekee maalin 1.pa Virton @2.09 Marathonbet Kotijoukkueen osuma 1.puoliajalla kokeiluun. Virton on nousijajoukkue ja se on saanut lentävän lähdön tähän sarjaan.Virton on voittanut molemmat ottelunsa päästämättä maaliakaan ja se oikeuttaa Virtonin sarjan 1.paikallle. Virton on siis tehnyt 4 maalia ja pitänyt oman maalinsa koskemattomana.Francs Borains on kerran voittanut sekä hävinnyt.Se on tehnyt 2 maalia ja päästänyt 2 omiin.Francs Borains ei ollut viimekaudella tämänsarjan kärkikahinoissa vaan sijoittui hieman taulukon keskivaiheen alapuolelle.Francs Borains oli viimekaudella sarjan heikoimpia vieraissa.Nyt sillä on jo 1 vierasvoitto plakkarissa. Nousija Virtonilla on ollut niin hyvä alku tähänsarjaan,että se saattaa jatkua vielä tässäkin kohtaamisessa tai tiedä mitenkä pitkään,kunhan eivät ala leijumaan. Hurmoksessa kotikentällä niin voi olla,ettei sitä Virtonin maalia tartte täyttä 45.min odottaa.  
×
×
  • Create New...