Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Sen verran pukkaa tekemisen puutetta, että pistänpäs vähän seurantaa minäkin tänne.

Viikonlopun veikkaukset (pe-su)

vedot 9/20 palautus 104,4%

Maukkaimmat :

Virginia Razzano (Tennis, Dubain turnaus) Osui pariinkiin otteeseen viime viikolla.

Ali Carter & Neil Robertson (Snooker, Welsh Open)

Boston Celtics

Tampere U

Todennäköisesti tulee laitettua tänne pelit vähän jälkijunassa, koska pelaan suurimman osan kohteista livevetona, mutta eiköhän jotain päivän pommeja tule heiteltyä etukäteenkin.

Link to post
Share on other sites
  • Vastaukset 21
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Maanantain vedot 6/10 palautus 137,8

Päivän osuma :

Hull - Tottenham 2 2,60 (Livenä ottelun tauolla.)

Päivän huti :

Leixoes - Belenenses 1 1,80

Kerroin nousi vielä ennen pelin alkua ja Belenenses karkasi johtoon.

NBA vedot 20.2. - 23.2. : 6/9 palautus 148,6

Viime yönä natsasi NBA:n puolella 3/3, joten tuo prosentti on vielä melko taivaissa, mutta eiköhän se tästä ala laskemaan.

Link to post
Share on other sites

Tiistain vedot 1/10 palautus 21,6%

(+ 2 fudistasuria, jotka antoivat panoksen takaisin)

Tuli sitten eilen pudotus maanpinnalle. Päivän osumaa on vähän hankala valita, kun Fulham oli ainut osuma koko päivänä ja sekään ei mikään huippulöytö ollut.

Päivän Huti : Tennisvedot 0/3 (Safin, Ghareeb, Haas)

Tämän seurannan aloituspäivä oli siis viime perjantai, eli 20.2., siitä lähtien lasken kokonaistilannetta.

YHTEENSÄ : Vedot 16/40 palautus 93,8%

Link to post
Share on other sites

Keskiviikon vedot : 6/12 palautus 106,6%

Päivän Osuma : Botafogo de Ribeirao Preto - Gremio Barueri 1 3,00

Aivan, ottelussa eivät pelanneet ne "oikeat" Botafogo ja Gremio, mutta silti kotikerroin oli aivan järkyttävä ylikerroin. Aivan kuin kertoimissa olisi sekoitettu Gremio Barueri ja Gremio Porto Alegre, joka pelasi samaan aikaan Copa Libertadoresia. Tämä ottelu oli siis Campeonato Paulistaa.

Päivän Huti : Sporting CP ja Mestis ottelut 0/3 (HeKi, Jukurit ja Titaanit)

Tiistain ja keskiviikon UCL saldo 0/3 ja yksi tasuri palautti panoksen.

YHTEENSÄ : 22/52 palautus 96,3%

TORSTAIN TÄRPPI : Terry Jenkins - Raymond van Barneveld 2 1,70

Kerrointa nostaa se fakta, että Barney on kolmen kierroksen jälkeen Premierleague Dartsin sarjataulukossa viimeisenä. Tähän ei kuitenkaan kannata tuijottaa, koska Barney on hävinnyt yli-ihmiselle Phil Taylorille ja viime viikolla hurjaan vireeseen (107,77 ka) äityneelle James Wadelle.

Ilman tasapelin mahdollisuutta Barney on ottelun suosikki vähintään 85-15. Vaikka tuosta vähentäisi tasapelikertoimen on silti Barneylla tänään ylikerroin.

Link to post
Share on other sites

Torstain vedot : 10/15 palautus 122,4%

Päivän Osuma : Ilves - Tappara 2 3,00

Päivän Huti : Tottenham - Shakhtar Donetsk 1 2,60

Ilmeisesti Tottenhamia ja Aston Villaa ei pahemmin UEFA-Cup motivoinut. Varsinkin Villa oli melkein juniorijoukkueella mukana Moskovassa. Villan tappion osasin hakea, mutta Tottenhamiin luotin liikaa.

Eilen esittämäni Torstain Tärppi osui kertoimella 1,70.

Seurantaa tuli nyt viikko täyteen saldolla 32/67 palautus 103,9%

Link to post
Share on other sites

Perjantain vedot : 3/7 palautus 76,8%, palautus tasapanoksin 113,6%

Päivän Osuma : Orlando - Detroit 2 5,00

Okei, pari hutiakin on tullut vedettyä Detroitille heidän tappioputkensa aikana, mutta viime yönä se vihdoin meni poikki.

Päivän Huti : Doncaster - Derby X2 1,50

Typerä veto, ohi meni.

YHTEENSÄ : 35/74 palautus 101,2%

Lauantaille pelaan ainakin näitä...

Dortmund - Hoffenheim 1

FC Inter - FC Lahti 1

Palaillaan taas asiaan, kun kirjotuttaa...

Link to post
Share on other sites

Lauantain vedot : 6/14 palautus 69,3%

Eilen sorruin aloittelevan vedonlyöjän perusvirheeseen. YLIPANOSTUKSEEN! Vaikka ei Kellyn kaavaa käyttäisikään, niin panokset pitää olla tasapainossa keskenään. Vaikka jokin kohde maistuisi kuinka herkulliselta ei siihen tule sijoittaa liikaa. Jos tuosta eilisestä saldosta poistaisi sen ylipanostetun kohteen palautus pomppaisi 88,8% prosenttiin, vaikka päivä kokonaisuutena oli muutenkin kehno.

Päivän Osuma : Espanyol - Real Madrid 2 1,80

Nimetään nyt tämä päivän osumaksi, vaikka ihan peruskakkonen onkin. Jostain syystä ilmassa vallitsi mieliala, että Espanyol, joka kaatoi viikko sitten Barcelonan lähtisi voitokkaana Liverpoolille hävinnyttä Madridia vastaan. Tässä törmäämme toiseen perusasiaan vedonlyönnissä. Älä tuijota liikaa viimeisiä otteluita! Perustilanne voimasuhteissa tässä on kuitenkin ainaki 30-70 Realille, ja siitä kun vähentää tasurin mahdollisuuden niin...

Päivän Huti : FC Inter - FC Lahti 1 1,85

Älä ylipanosta!

YHTEENSÄ : 41/88 palautus 95,4%

Näin tuli helmikuu päätökseen. Nyt ollaan vedenjakajalla. Jatkaako seurantaa pitkin maaliskuuta, vai vetäytyäkö syrjään? Tämä seuranta alkoi nyt vähän keskeltä repäistynä. Ehkä pitäisi avata ihan uusi tili jonnekin ja aloittaa seuranta puhtaalta pöydältä? Katsotaan nyt mitä keksin....

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt

  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Englanti League one Klo 21.45   Oxford utd  - Reading   Valinta:  Oxford Utd Kerroin:   2,75 ( Veikkaus)   Oxford aloittanut hyvin kotonaan kauden, kun kuuteen peliin kolme voittoa ja tasapeliä.  Reading ollut myös hyvä, mutta lähdetään koittamaan vahvaa kotijoukkuetta.  Tilastollisesti Oxford ei oo keskinäisiä pystynyt voittamaan viime vuosina, niin nyt jos koskaan olisi hyvä aika.  Rohkea kotivoitto hakuun.    Kunhan Oxford voittaa, niin tämä kohde osuu. 
    • Jalkapallo Konferenssiliiga Klo 19.45   KuPS  -  Kaa Gent    Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.05 ( Veikkaus)   KuPS ollut vaikeaa viime aikoina sekä Veikkausliigan mestaruus karkasi omista  käsistä aika kauas, jolloin tänään voi vain laittaa kaiken likoon.   Enää ei ole mikään lämmin, joten toivottavasti Gent myös on kohmeessa, niinkuin viime aikoina on ollutkin.  Vieraissa Gent on ollut vaikeuksissa ja tänään on se sauma saada pisteitä näistä otteluista.  Suomalaisyleisön siivittämänä kotijoukkue kairaa pistetilin auki.  KuPS voi jopa voittaakin, mutta viime aikoina voittamisen kulttuuri on tipotiessään, joten otetaan rohkea tasapeli testiin.    1-1 tai 2-2 voisi olla aika hyvät tulosvetoon.    Kunhan ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde menee oikein. 
    • Jalkapallo Mestareiden liiga Klo 22.00   Dortmund  -  Betis   Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.25 ( Paf)   Kaksi suht hyvää joukkuetta kohtaa toisensa sekä molemmilla on voittoja sekä tasureita alla.  Kierroksen yksi tasaisempia otteluita, jolloin tasapeli ei ole mikään mahdottomuus. Betis mestareiden liigassa kolme voittoa, mutta saksa on vaikea paikka pelata, jolloin tuo putki katkennee tänään, mutta pisteputki jatkuu.  Kunhan Ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde osuu. 
    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
×
×
  • Create New...