Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Ecuador-Paraguay 1 2.20 Veikkaus

-Ecuador pelasi maanantain vastaisena yönä Brasiliaa vastaan 1-1, tasoitettuaan ottelun aivan lopussa. Raporttien mukaan Ecuador oli ollut ottelussa todella hyvä ja olisi ansainnut voiton.

-Ecuador on perinteisesti kova kotijoukkue, eikä siltä helpolla pisteitä riistetä.

-Paraguay on pelannut loistokarsinat ja se johtaakin lohkoaan 23 pst, 4 pisteen päässä on Argentina.

- Joukkueiden aikaisemmat keskinäiset kamppailut mm-karsinnoissa Ecuadorissa:

2006: ECU 5:2 (2:2) PAR

2002: ECU 2:1 (1:1) PAR

1998: ECU 2:1 (0:1) PAR

1990: ECU 3:1 (1:1) PAR

1982: ECU 1:0 (0:0) PAR

-Veikkauksen kerroin on loistava, maailmalla jo 1 merkin kertoimet laskussa. Esim Unibetillä enää 2.00.

-Veikkaus tulee pudottamaan tämän jossakin vaiheessa, veikkaanpa että 2.00 :mrgreen: Edit: 1.85 tippui.

Link to post
Share on other sites
Ecuador-Paraguay 1 2.20 Veikkaus

-Ecuador pelasi maanantain vastaisena yönä Brasiliaa vastaan 1-1, tasoitettuaan ottelun aivan lopussa. Raporttien mukaan Ecuador oli ollut ottelussa todella hyvä ja olisi ansainnut voiton.

Sen verran pitää tuohon kommentoida, kun ottelun seurasin. Ecuador painoi läpi ottelun täysillä päälle, eikä Brasilia päässyt missään vaiheessa hallitsemaan peliä. Olikin todella oudon näköinen Brasilia, kun joukkue joutui koko ajan taistelemaan omalla alueella. Sen sijaan Ecuadorin viimeistelyä ei voi kyllä hirvittävästi kehua. Paikkoja oli, mutta laukaukset suhisivat ihan minne sattuu. Ainoa maalikin tuli ruuhkasta maalin edestä.

Mikäli Ecuador on samalla asenteella liikkeellä Paraguayta vastaan on odotettavissa helppo voitto. Mutta jaksaako joukkue sitten asennoitua ja painaa samalla tavalla, kuin suurta ja mahtavaa Brasiliaa vastaan? Mutta kyllähän tuohon ykköseen pitää tarttua...

Link to post
Share on other sites

71. Bosnia&H - Belgia 1 1.95 ( 55% - 27% - 18% )

OA: 1.07

MM-Karsinta. Belgia hävisi viikonloppuna kotonaan Bosnialle selvästi 2- 4.

Kotonaan joukkue saa selkeän kotiedun ja Belgia ei ole kummoinen vieras.. Voitto tästä auttaisi

Bosnia&Hertsegovinan MM-tietä huomattavasti, ja kotivoitto osuu useammin kuin menee ohitse. Pelivalinta on oikein mielekäs

ja palkitsee hyvällä edulla.

72. Hollanti - Makedonia +1 2 6.70 ( Veikkaus ) ( 62% - 20% - 18% )

OA: 1.21

49. Unkari - Malta +1 2 6.70 ( Veikkaus ) ( 64% - 20% - 16% )

OA: 1.07

Kummassakin tapauksessa Veikkauksen tarjoukset vieraiden pistesaaliista ovat omaa luokkaansa.

Makedonia ( Nordicbet 4.73 / Expekt 4.90 / Bwin 4.73 / Ladbrokes 5.25 ...)

Malta ( Nordicbet 5.86 / Expekt 5.10 / Bwin 4.76 / Ladbrokes 5.79 ...)

Link to post
Share on other sites

Kärpät - Blues X 4.30 Betfair

Kärpät - Blues+1 X 6.20 Nordicbet

-Neljäs osaottelu, Kärpät johtaa voitoin 2-1.

-Ensmmäisen Blues vei kotonaan jatkoajalla 3-2, toisen kärpät vie kotonaan 3-2 ja viimeksi kärpät haki upea voiton Espoosta jatkoajalla 3-2.

-Kaksi todella tasaista joukkuetta kun kohtaa niin eipä nuo lopputulokset ole olleet kovinkaan suuria yllätyksiä. Tänään samanlaista kamppailua odotan ja ylikertoimiaon tarjolla tasaisesta ottelusta. Veikkaa 2-2 tai 3-2 tuloksia 60 minuutin jälkeen.

Link to post
Share on other sites

HV 71 - Färjestad X 4.33 Stan James

-Elitserienin

-HV 71 ei ole pelannut nyt tasuria 7 viime otteluun, tämä oli kyllä odotettavissakin :roll:

-Skellefteå venyi viimeksi tasuriin Färjen kanssa, sitä ennen Färje ei ollut pelannut tasan 9 otteluun.

-Färjestad on ollut pudotuspeleissä suvereeni. Ensin se tiputti Brynäsin voitoin 4-0 ja sitten Skellefteån samoin voitoin.

-Hv eteni loppuotteluun pesemällä ensin Timrån voitoin 4-3 ja sitten Frölundan voitoin 4-2.

-Färjestad ei ole päästänyt vieraissa maaliakaan 4 viime otteluun! Kyllä Hv sen yhden tekee vähintään.

-Runkosarjassa nämä joukkueet kohtasivat 5 kertaa, ei yhtään tasuria.

-Färjestad on suosikkini mestariksi, nyt se etenee 1-0 johtoon sarjassa voittamalla 3-2, jatkoajalla. :mrgreen:

-Kovinkaan monella ei varmaan ole tiliä tuolla, Veikkaus tarjoaa myös hyvän kertoimen 4.10, maailmalla yleensä 4.05 luokkaa.

Link to post
Share on other sites

Ja sitten änärit vielä......

Washington - NY Islanders 2 5.90 Betfair

-Aivan hurjaa kerrointa NYI:lle tarjotaan, sitä on pakko koittaa!

-Capitalsin kotiottelut eivät ole sujueet enää alkukauden malliin. Viimeiset 10 kotiottelua saldo: 3-2-5!

-NYI:n viimeiset 10 vierasottelua 3-2-5 :mrgreen: Mukana upea 2-0 voitto Detroitista.

-Capitalsin heikot otteet, kun kotona jatkuvat ja Islanders pelaa loisto pelin niin ei sen voitto todellakaan nuin harvoin toteudu mitä kerroin osoittaa. Esim. Toronto ja Colorado ovat hakeneet pisteet capitalsilta viimeiseen puoleen toista kuukauteen.

-Molemmilla on loukkaantumisia riittämiin.

-Pienellä kannattaa koittaa.

Chicago - St.Louis 2 2.50 Ml Odds4you

-Louis on hurjassa vireess, viimeksi kaatui Columbus 2-5 vieraissa!

-Chicago on hävinnyt 2 viimeistä otteluaan, ensin Vancouverille 0-4 ja sitten Montrealille 4-1.

-Chicago on pelannut paljon tasureita kotonaan, samoin Blues vieraissa.

-Tasainen kamppailu luvassa, jossa vierasjoukkueen mahdollisuuksia on aliarvioitu hiukan.

-Moneylinenä sisään, tasuririskin ollessa suuri.

-Blues on paremmassa vireessä, enkä kyllä yllättyisi suuresti vaikka voitto tulisi jo varsinaisella peliajalla.

-Blues tarvitsee pisteitä pudotuspeleihin mieliäkseen, tällä menolla se etenee sinne. Hyvä motivaatio joukkueella!

Link to post
Share on other sites
Ecuador-Paraguay 1 2.20 Veikkaus

-Ecuador pelasi maanantain vastaisena yönä Brasiliaa vastaan 1-1, tasoitettuaan ottelun aivan lopussa. Raporttien mukaan Ecuador oli ollut ottelussa todella hyvä ja olisi ansainnut voiton.

-Ecuador on perinteisesti kova kotijoukkue, eikä siltä helpolla pisteitä riistetä.

-Paraguay on pelannut loistokarsinat ja se johtaakin lohkoaan 23 pst, 4 pisteen päässä on Argentina.

- Joukkueiden aikaisemmat keskinäiset kamppailut mm-karsinnoissa Ecuadorissa:

2006: ECU 5:2 (2:2) PAR

2002: ECU 2:1 (1:1) PAR

1998: ECU 2:1 (0:1) PAR

1990: ECU 3:1 (1:1) PAR

1982: ECU 1:0 (0:0) PAR

-Veikkauksen kerroin on loistava, maailmalla jo 1 merkin kertoimet laskussa. Esim Unibetillä enää 2.00.

-Veikkaus tulee pudottamaan tämän jossakin vaiheessa, veikkaanpa että 2.00 :mrgreen: Edit: 1.85 tippui.

Tekee pahaa... :|http://www.youtube.com/watch?v=0b80exTDU8s

Link to post
Share on other sites

Oli muuten todella kuuma peli. Jos olisi pelattu euroopassa niin Ecuadorilta olisi lentänyt vähintään kaksi pelaajaa ensimmäisellä jaksolla suihkuun. Onneksi en ollut isolla panoksella liikenteessä, olisi saanut muuten repiä hiuksia tuon tasoituksen kanssa.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • 01:00 Ind. Rivadavia - Huracan Vaikka molemmat pelasivatkin vähämaaliset Clausura ottelut, odotan tähän matsiin reilu kahta maalia. Kotijoukkueen maalilla nuori Bolcato tekee vielä virheitä ja molemmilla on laadukkaita maalintekijöitä hyökkäyspäässä. Apertura vaiheessa Ind. Rivadavia osui lähes kaksi kertaa per peli.  yli 1,75 maalia @1,96 @pinnacle  
    • 19:00 Auda - FCSB Auda onnistui hakemaan vierasvoiton Romaniasta viime viikolla, ja uskon myös että tänään Latviassa kotijoukkue pystyy vieraita horjuttamaan. Auda +0,75 @2,08 @pinnacle
    • BLAST Bounty PK: Liquid - Spirit | Liquid +1.5 | 1.88 (Coolbet)   PK: 3DMAX - MOUZ | MOUZ -1.5 | 1.85 (Coolbet)
    • UEFA Conference League klo 17:00 Tobol Kostanay - FK Panevezys Pelivalinta: Tobol tekee maalin ensimmäisellä puoliajalla Kerroin: 1,50 Bet365 Tobol oli vierasottelussa avausjaksolla huono, mutta paransi toiselle jaksolle. Ottelu päättyi 1-1 lukemiin. Uskon kotiottelussa Tobolin ottavan pelin haltuun heti avausjaksolla. Tobol on materiaaliltaan laadukkaampi joukkue ja kotiedun merkitys on suuri Kazakstanilaiselle joukkueelle. Panevezys on heikomman tason joukkue, enkä näe heillä kovinkaan suuria mahdollisuuksia jatkopaikkaan. Kotimaan sarjassa Panevezys ollut varsin heikko vieraspeleissä, joten Kazakstanin ihmettä lienee turha odotella. Uskon Tobolin tekevän vähintään 1 maalin avauspuoliskolla.  
    • Jalkapallo, Equador serie B klo 23.30 Vinotinto (Cuniburo FC) - San Antonio 1X2: X 3.45 (Veikkaus) Tilastoja kun tästä otteluparista katselee, niin havaitaan että viimeiset 4 ottelua ovat päättyneet tasan heidän välillä. Vanha sananlaskukin sanoo ettei 4 ilman viidettä  Vinotinto on lievä suosikki, mutta vierailijat ovat pelanneet nyt sarjassa 18 ottelua, joissa tasapeli on tullut 9 kertaa. 2 edellistä keskinäistä ottelua vinotinton kotona ovat päättyneet 0-0. Ilman lisäperusteluita hyvällä kertoimella tasuria lapulle. Vinotinto on nimenä flashscoressa, ja esim epicbetillä kyseinen joukkue on nimetty Cuniburo FC.
×
×
  • Create New...