Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Torstain kunniaksi dartsia. (Sportingbet)

T Jenkins - W Mardle (maksimit) 6 tai enemmän 1,833

T Jenkins - W Mardle+2,5 2 1,80 (Voitetut legit)

T Jenkins - W Mardle 2 3,25 (tasapeli palauttaa panoksen)

Mielenkiintoinen kamppailu, jossa on vastakkain kaksi Premierleaguen hännille povattua heittäjää. Jenkins on esiintynyt toistaiseksi liigassa paremmin, mutta perustasoltaan heittäjät ovat todella lähellä toisiaan. Jenkins on kuitenkin huomattavasti tasaisempi heittäjä ja Mardlen taso taas voi vaihdella rajusti viikosta toiseen. Maksimit ovat jälleen tässä kohteessa tarjouksessa, kun haetaan enempää kuin 5,5 maksimia. Toistan itseäni sanoessani, että tästä on tulossa tasainen ottelu, jossa heitetään hyvin lähelle 14 legiä. Tässä ajassa tämän tasoiset heittäjät saavat helposti kolme maksimia mieheen.

Myös toisessa kohteessa lähdetään liikkeelle ajatuksesta, että ottelusta tulee tasainen. Voittoon tarvitaan siis 8 legivoittoa ja ottelu voi päättyä myös tasan, koska enimmillään pelataan vain 14 legiä. Eli vaikka Jenkins voittaisi 8-6, menee veto vielä oikein.

Viimeisessä kohteessa haetaan riskillä isoa kerrointa. Mikäli Mardlelle jostain syystä sattuisikin hyvä ilta, pystyy hän heittämään todella kovia sarjoja. Jos Mardlella osuu alussa hyvin, saattaa Jenkinsin Valmet-viikset alkaa täristä ja Havaiji-mies vie voiton. 1X2-veikkauksella saa Mardlen voitosta kertoimen 3,80! Siihen en kuitenkaan uskalla satsata, koska Premierleaguessa on tasaisissa otteluissa niin suuri tasapelin riski.

E: Varma haku piti, kun molemmat heittivät 3 maksimia.

Jenkins vei ottelun helposti 8-2, joten muut vedot pettivät.

Link to post
Share on other sites

Änäriä :mrgreen:

Carolina-NY Rangers moneyline 1, 1.70 Unibet ****

Idän konferenssin viimeiset pudotuspelipaikat jaossa, tässä vastakkain sijat 6. ja 7. Canes on pof-viivan päällä 4pts, kun viisi peliä on jäljellä. NYR on jäänyt kaksi pinnaa Canesista ja on vain kaksi pistettä play-off viivan paremmalla puolella. Canes on ottanut hurjan loppukirin, edelliseen kymmeneen peliin mahtuu vain yksi tappio varsinaisella peliajalla! Rangers on pelannut kohtalaisesti viime aikoina, 10 pelin saldo 6 voittoa, 4 tappiota. Carolina pääsee peliin suht.terveenä, poissa jo pidemmän aikaa sivussa olleet David Tanabe ja Scott Walker, Matt Cullenin pelaaminen on vielä epävarmaa. Rangers-miehistö on kulkenut pidemmän aikaa jo terveenä, Michal Roszivalin pelaaminen on vielä kysymysmerkki. Tämän kauden kohtaamiset olleet tasaisia, NYR vienyt neljästä pelistä kolme, joista kaksi yhden maalin erolla. Tasaista on luvassa nytkin, jatkoaika ei mikään mahdottomuus, toivottavasti arpajaisissa sitten Canesin onni suosii. ;)

Link to post
Share on other sites

Tänään 2 pelikohdetta. Toinen niistä on :

Davos - Kloten 2 2.90 ( 40% - 22% - 38% ) ( Ladbrokes ) Veikkaus. 2.80

OA: 1.10

Tämä vihje tulee vähän myöhässä, sillä kertoimet ovat alkaneet jo putoilla.. Siitä huolimatta tarjoukset ovat vielä sen verran mukavia vierasjoukkueesta, että

otetaan mukaan riveille. Davos eteni finaaleihin 4-3 , 4-3 sarjoilla, joten sillä on takanaan raskaampi playoffs sarja. Kloten on voittanut lopulta kaikki 9:n tähän astista pudotuspeli ottelua, ja finaaliin se tuli 4-0 , 4-0 sarjoilla. Viimeksi voitto tuli tosin vasta jatkoajalla, eikä joukkue ollut aivan parhaillaan. Kokonaisuutena kun katsoo, vaikuttaa Kloten kuitenkin selvästi valmiimmalta mestaruuteen.. Tässä kotiedulle on annettu kummasti painoa, vaikka näissä peleissä sen merkitys vähenee. Myös Veikkaus 2.80 antaa ylikertoimen.

Toinen pelikohde ja muuta: http://www.veikkausvihjeet.net/

Link to post
Share on other sites

NY Islanders- Montreal (2) 1,85 veikkaus

Montreal pelaa selkä seinää vasten peli peliltä. voittoja on pakko tulla jotta joukkue pysyy playoff viivan yläpuolella.

NY:l vain kunnia pelissä.

- MOntreal selvästi laadukkaampi joukkue ja motivaatio selvästi heidän puolellaan.

- Saku Koivu tekee 1+1 pelissä :)

- NY Islanders voittanut oikealla ajalla Montrealin viimeksi 20.9. 2007.!

- tulosvetoon 1,2-5,6,7

Vancouver - Anaheim 1,85 4,10 2,85 (X)

- Todella tasainen peli tiedossa.

-Joukkueet ovat tällä hetkellä koko NHL kuumimmat joukkueet.

- Todella hyvässä vireessä molemmat.

-Anaheim tarvii pisteitä jos mielii Playoffeihin

- Edellisistä 6 kohtaamisista peräti 5 päättynyt tasan.

-Molemmilla on todella hyvä maalivahti.

-Luulen, että paljon maaleja tiedossa, 4,5,6-4,5,6

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • MLB klo 2:45 St.Louis Cardinals - San Fransisco Giants Pelivalinta: St.Louis Cardinals ML Kerroin: 1,71 Pinnacle San Fransisco lähtee tähän vierasmatsiin melko heikolla lyöntiosastolla. Muutamia hyviä lyöjiä sivussa ja kokoonpanossa muutamia kokemattomia lyöjiä. St.Louisin rosteri sen sijaan lähempänä normaalia ja odotankin kotijoukkueelta vahvaa suorittamista tässä matsissa. Syöttäjissäkään ei suurta eroa, ehkä Giantsin Roupp on ennakkoon hieman vahvempi, mutta tuskin merkittävää eroa tulee syöttäjien osalta. St.Louis lähtee matsiin mielestäni selvähkönä suosikkina.
    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
    • Pöytätennis, Setka Cup Obishchenko - Holoborodko Holoborodko Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.83 Alkamisaika: 12:05 - Setka Cupin puolella kohtaavat Obishchenko sekä Holoborodko. Kertoimet on asetettu tähän otteluun tasabookiksi mutta hyvin vaikeaa on kyllä olla näkemättä Holoborodkoa suosikkina otteluun. Holoborodko pelannut erinomaisesti viime otteluissaan marssien lähes voitosta voittoon ja tulee tähänkin otteluun 3 ottelun voittoputkessa. Holoborodkon syöttöpeli on ollut vakuuttavaa ja uskon sen olevan tässäkin ottelussa Obishchenkoa vastaan avain voittoon sillä Obishchenko ei varsinaisesti ole loistanut palautuspelissä.
×
×
  • Create New...