Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

TP-47 vs TPV 1 2.80 Bet 365

TP-47 vs TPV 1 ML 2.10 Bet 365

-Bet 365 sooloilee, muilla bookkereilla kertoimet toisinpäin.

-Tp-47 on parantanut peliään huomattavasti kauden alusta ja tulosta on syntynyt kiitettävästi.

-TPV ei ole mikään kova vierailija, eikä se tästäkään ottelusta helpolla pisteitä saa.

-Moneylineä isolla sisään, ei keste kauaa tuo tarjous!

-Tuossa vielä kerroinvertailua: http://www.tip-ex.com/ocpage.php?type=o ... 9&topbar=1

Link to post
Share on other sites

Sm-liiga

Ilves - Ässät 1 (1,67@Unibet)

- Ilves aloitti kautensa vahvasti kotonaan Tapparaa vastaan

- Ässillä puolestaan tuli rökäle tappio Lukolle niin kuin ennakkoon arvioin

- Kävin katsomassa pelin paikanpäällä ja Porilaisilla oli kyllä homma täysin hakusessa läpi koko pelin

- Ilveksellä kotietu ja lepopäivä takana, Ässillä toinen peli kahden päivän sisällä.

tulos 3-1

Link to post
Share on other sites

Fc. PoPa - AC. Oulu 2, 2.00 kerroin veikkauksella.

-Popalla ei ole enää kuin pienet teoreettiset mahdollisuudet voittaa ykkösen mestaruus.

-Ac. Oulu on vakuuttanut viime peleissään suvereeneillä esityksillä.

- Oulu pääsee parhaalla miehistöllään pelaamaan tänään: Nurmela, Yobet donewell ja dominic, Pennanen ja viime pelin onnistuja frank jonke lienevät tänään avauksessa.

- Oulu tarvitsee tänään täyden pistepotin säilyttääkseen asemansa kolmessa pisteessä viikinkeihin nähden, jotta voivat siirtää ykkösen mestaruuden ratkaisun 19.9 pelattavaan otteluun Ac.Oulu - Viikingit.

-Oulun hyvä vire, mestaruustaistelu ja materiaalietu, varma kakkonen tälle päivää. :clap:

Link to post
Share on other sites

Ilves - Ässät 2 1,60 - 4,30 - 4,70 (53% - 21% - 26%) OA: 1,22 @ NordicBet :good:

-Torstain kierroksen tulokset vaikuttaneet kertoimiin, sarjan avauskierrokset yllätyksiä täynnä

-Ässäjoukkue ei paljoa ole muuttunut viimekaudesta - joukkue yhtenäinen

-Jalkaa saattaa kuitenkin painaa eilisen Lukko -pelin jälkeen

-Kilpeläinen ei eilen omalla tasollaan 32:sta torjunnasta huolimatta, ässäpuolustus parantaa

-Torstain isojen lukemien jälkeen ilvespelaajilla on varmasti vaikeaa latautua illan peliin:

Vaikeaa on saada joukkueelle sama ilme lauantaina paikallispelivoiton jälkeen, totesi Ilves-valmentaja Heikki Mälkiä torstaina Hakametsässä. Ja jatkoi puhuvansa kokemuksesta.

-Jatkoaika.com

-Ässien onnistuessa pelistä tullee vähämaalinen; 0,1,2 - 0,1,2

Tulos 3-1 (2-1,1-0,0-0)

Link to post
Share on other sites

Stoke - Chelsea 2 1,40 Expekt

Stoke keräsi viime kaudella kotonaan 35 pistettä, joka on selkeästi yli keskiarvon. Britannia Stadiumilla kaatui suuriakin seuroja, Chelsea nappasi sieltä kuitenkin 0-2-voiton. Joukkueella oli äärimmäisiä vaikeuksia maaliteossa viime kaudella ja sama ongelma näyttää olevan vieläkin - kolme tehtyä neljässä ottelussa.

Chelsea on aloittanut kautensa pisteellisesti parhaalla mahdollisella tavalla. Neljän ottelun jälkeen plakkarissa täydet 12 pistettä. Kymmenestä tehdystä ja kahdesta päästetystä muodostuu liigan paras maaliero, +8. Joukkue alkaa olla sopeutunut Angelotin pelityyliin, joka on osoittautunut yllättävänkin hyväksi.

West Bromwich - Plymouth 1 1,40 Expekt

- WBA:lla sarjan yksi parhaista materiaaleista, nousijasuosikki

- WBA aloittanut kautensa kolmella voitolla ja kahdelal tasurilla

- Plymouth on sarjan heikompia joukkueita

- Plymouth kerännyt viidestä ottelustaan vain kaksi pistettä

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
    • Pöytätennis, Setka Cup Obishchenko - Holoborodko Holoborodko Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.83 Alkamisaika: 12:05 - Setka Cupin puolella kohtaavat Obishchenko sekä Holoborodko. Kertoimet on asetettu tähän otteluun tasabookiksi mutta hyvin vaikeaa on kyllä olla näkemättä Holoborodkoa suosikkina otteluun. Holoborodko pelannut erinomaisesti viime otteluissaan marssien lähes voitosta voittoon ja tulee tähänkin otteluun 3 ottelun voittoputkessa. Holoborodkon syöttöpeli on ollut vakuuttavaa ja uskon sen olevan tässäkin ottelussa Obishchenkoa vastaan avain voittoon sillä Obishchenko ei varsinaisesti ole loistanut palautuspelissä.
    • Jalkapallo:Ranska Ligue 2 klo.21:45 Red Star - Metz btts @1.85 Unibet Ranskan 2.ligasta otetaan maalit molemmille kokeiluun. Kuudennet ottelut tänään molemmille.Ihan mukavasti on molemmilla toistaiseksi pelit menny.Metzin tappiosarake näytää 0,eikä Red Starillakaan ole kuin 1 häviö. Maaleja on molempien peleissä saatu hyvin.Metzin 4:ssä pelissä 5:stä on molemmat joukkueet maalin tehny.Red Starin 3:ssa edellisessä molemmat joukkueet onnistuneet laittamaan pallon verkkoon. Unkan @1.85 on ihan mainio molempien osumasta ja laitattaa kyllä merkin siihen.  
×
×
  • Create New...