Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Tiistai 22.9


Recommended Posts

Sm-liiga

Pelicans - Lukko 2 (2,55@unibet)

- Ei tästä lukon voittokerroin enää ainakaan nouse, joten pelatkaa ajoissa pois

- Lukolla ei loukkaantumisia ja kaikki varmaan tietää jo miten neljä ensimmäistä peliä ovat sujuneet (helvetin hyvin)

- Pelicans kärsi rökäletappion tps:lle ja lähtee varmasti sisuuntuneena lukkoa vastaan, mutta on silti altavastaajana

- Vehanen huippuvireessä, samaa ei voi sanoa Pelicansin molareista

tulos 3-7

Link to post
Share on other sites

Racing - Barcelona 2 kerroin veikkauksella 1.3

barcelona lähtee tänään hakemaan voittoa El Sardinerolle Racingin vieraaksi.

Racing nappasi kauden avaus voiton viime pelissä malagaa vastaan maalein 1-2, mutta on muuten pelannut aika nihkeää peliä alku kaudesta.

Barcelona puolestaan pääsee illan peliin terveellä miehistöllä ilman poissaoloja. Barcelona on voittanut kaikki kolme la ligan ottelua maalierolla 10-2.

barcelona on hyvä peruskohteena varmaksi tälle illalle, mutta rohkeimmat voivat kokeilla racing +2 - barcelona vaihtoehtoa. veikkaus tarjoaa tälle kertoimeksi 3.8 mikä on mielestäni kokeilemisen arvoinen.

Tulos: 1-4

Link to post
Share on other sites
Sm-liiga

Pelicans - Lukko 2 (2,40@unibet)

- Ei tästä lukon voittokerroin enää ainakaan nouse, joten pelatkaa ajoissa pois

- Lukolla ei loukkaantumisia ja kaikki varmaan tietää jo miten neljä ensimmäistä peliä ovat sujuneet (helvetin hyvin)

- Pelicans kärsi rökäletappion tps:lle ja lähtee varmasti sisuuntuneena lukkoa vastaan, mutta on silti altavastaajana

- Vehanen huippuvireessä, samaa ei voi sanoa Pelicansin molareista

Tähän lisätään se, että huippuvireessä kyllä, mutta penkillä. :) Lukon maalilla tänään Antti Raanta.

Link to post
Share on other sites

Kiitos tarkennuksesta, no Lukkoa silti lapulle. Näköjään kerroinkin noussut. :)

Lisäksi vielä toinen kamppailu sm-liigasta

Ässät - Tappara 1 (2,30@unibet)

- Ässillä kaksi viimeistä peliä sujuneet ihan hyvin materiaaliin nähden ja pisteitä kasassa kolme

- Tapparalla kasassa myös 3 pistettä, mutta pelit sujuneet todella kehnosti

- Tapparalta mahdollisesti sivussa Ville Nieminen

- Ässillä maalissa espoossa loistavasti torjunut Jussi Rynnäs

tulos 1-4

Link to post
Share on other sites

Ambri/Piotta - Langnau 1 1.727

Ambri/Piotta-1 - Langnau 1 2.25 Sportingbet

-Ambri kärsinyt maalinteko-ongelmista. Vain avausottelussa maalinteko onnistui hyvin. Ambrin puolustus on hyvä, esim Bern sai vain 2 maali tehtyä kotonaan Ambrille.

-Langnaun puolustus on surkea, 5 pelissä varsinaisilla peliajoilla päästettynä 27 maalia!

-Langnaun joukkue ei vaikuta kovinkaan kypsälle. Tässä Ambri tarkasti pelaten voi viedä voiton jo 3 maalilla.

-Bielkin teki 4 maalia Langnaulle, niin kyllä Ambrikin siihen pystyy.

-2-3 maalin voitto vähintään. :roll:

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jääkiekko:SM Liiga klo.18:30 TPS - Jukurit Tekee vähintään 2.pst Lukas Wernblom @3.50 Unibet TPS puolelta pistepörssiä johtavan Wernblomin parit pojot kokeiluun. TPS ottanut 2 voittoa ja yhden hävinnyt.Sillä on 1 ottelu vähemmän pelattuna,mitä Jukureilla.Jukureilla 4:stä pelistä tappioita ja voittoja 2.Jukurit on 2 edellistään pelannut kotonaan ja pelasikin ne hyvin.Vieraissa sitten Jukureilla onkin vaikeampaa ja tänään TPS kotonaa tulee olemaan hankala Jukureille. Turkulaisia kismittää niukka 2-1 häviö Sportille ja paluu voittojen tielle on tässä lähellä.TPS 1.kenttähän on sitä tahtipuikkoa heilutellut,kun pistepörssiä vilkuillaan. Takuulla hyökkäyskolmikolle Wernblomille,Haudumille sekä Bryggmanille tulee niitä huonoja/pisteettömiä pelejäkin kaudenedetessä.Tässä kohtaamisessa kuitenkin 1.kentällä on saumoja tehä niitä pisteitä useampikin ennakkoon sarjanheikoimpiin kuuluvaa Jukureita vastaan. Lottoohan tää Suamikiakko on,mutta jos TPS hyökkäyskolmikolta Wernblom,Haudum,Bryggman nähdään nopea maali,jossa Wernblom on osallisena jollain tavalla niin silloin ollaan jo lähellä ja otetaan kokeiluun,kun sitä on tarjolla.
    • MLB klo 2:45 St.Louis Cardinals - San Fransisco Giants Pelivalinta: St.Louis Cardinals ML Kerroin: 1,71 Pinnacle San Fransisco lähtee tähän vierasmatsiin melko heikolla lyöntiosastolla. Muutamia hyviä lyöjiä sivussa ja kokoonpanossa muutamia kokemattomia lyöjiä. St.Louisin rosteri sen sijaan lähempänä normaalia ja odotankin kotijoukkueelta vahvaa suorittamista tässä matsissa. Syöttäjissäkään ei suurta eroa, ehkä Giantsin Roupp on ennakkoon hieman vahvempi, mutta tuskin merkittävää eroa tulee syöttäjien osalta. St.Louis lähtee matsiin mielestäni selvähkönä suosikkina. OIKEIN
    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
×
×
  • Create New...