Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

27: Kauhajoki- Namika Lahti 37 - 6 - 57

- Veikkaus 1.90 ( OA 1.08 ) Merkki: 2

- Kauhajoki on materiaaliltaan sarjan heikoimpia nippuja. Joukkueen peli ei ole toiminut laisinkaan alkukaudesta ja viime pelissä se kärsi masentavan vierastappion Salon Vilppaalle. Joukkueen valmentajan penkki tutisee eikä tässä ole varaa enää moneenkaan tappioon, jotta Gibson saa kenkää. Namikan peli ei niinikään ole kulkenut, sillä yhdeksästä pelistä lahtelaisilla on saldona vain kaksi voittoa. Namika on heikentynyt viime kaudesta, mutta omaa silti selvästi laadukkaamman ryhmän kuin kauhajokelaiset. Kotietu ei kavenna tasoeroa tarpeeksi ja kun Karhun pakka on muutenkin sekaisin, on Namikalla tässä hyvä sauma ottaa kauden 3.voitto, osuu lähes kuusi kertaa kymmenestä!

Link to post
Share on other sites

Näihin tarvit kaksi aloitusviestiä mahdollisimman huonosti alustettuna? Heikot perustelut. Otsikko päin vittua, ja Veikkauksella "tietysti". Kertoimia ei mainittu edes tässä, EI MITÄÄN oleellista näissä viesteissä. Kuin ei myöskään tässä mun omassa, mutta tulipa avauduttua. Ei näitä enää.

Link to post
Share on other sites

audi kiinnittäpäs kaikki piuhat ja vihjaa sitten uudestaan.

Ensinnäkin topicit avataan päivämäärän mukaan, kerrotaan kohde, kertoimet ja prosenttiarvio tai sitten vihje ranskiksilla /muuten tekstiä. Ja kaikeksi kahta topicia ei samasta aiheesta avata, varsinkin kun jo 4.11 vihjeille oli jo topic.

Link to post
Share on other sites

topo-honka:1 (1,50)

ktp-LrNamika:2 (2,25)

kauhajoki-lahdennamika:2 (1,90)

-topo selvästi tasapainosempi joukkue kuin honka ja myöskin parempi.

-hongalla lievä syyskriisi menossa eikä pysy topon perässä vieraissa millään

-lappeenrantalaiset on aina kova joukkue koti/vieras kentällä ja kun siihen lisää vielä pitkän voitto putken (mikä koriksessa on valtava etu)niin ktp jää jalkoihin.tasasta kyl tulee :D

kauhajoki pelistä tuli niin hyvät selitykset että niillä mennään :D

topo ja lahti :2,85

topo ja namikat:6,41

west ham+1-astonvilla:x (4,15) astonvilla luokkaa verran parempi vaikka kausi ei lähtenyt käyntiin toivotulla tavalla.west hamia ei voi kehua mistään suunnalta ja kun kummallakin joukkueella maalinteko tökkinyt pahasti niin tulee villalle niukka 0-1 voitto.

tosta tupla topon tai lahden kans

Link to post
Share on other sites

Virta päälle saatana. :dash:

Mestarien Liiga

Arsenal - AZ Alkmaar+1 1 (1,50@unibet) tulos 4-1

- Tiukkoja pelejä tänään Mestarien Liigassa, mutta laskisin tämän yhdeksi "varmimmista" peleistä

- Arsenal on materiaaliltaan monin verroin Alkmaaria parempi ja kotietu vain lisää (murska)voiton mahdollisuutta

- Arsen pelit sujuneet myös Valioliigassa todella hyvin ja maalihanat on saatu kunnolla auki, tästä viimeisenä osoituksena puhdas 3-0 voitto Tottenhamista viikonloppuna!

- joukkueiden viime kohtaaminen päättyi hieman yllättäenkin tasan 1-1, nyt odotan Arsen tekevän 3 tai 4 maalia, Alkmaarin enintään 1:n.

- Alkmaarin ainoa iskun paikka lienee se, jollei Arsenal saa puolustuspeliään toimimaan heti ensi minuuteilla.

Link to post
Share on other sites

Rubin+1-Barcelona 2,60 3,75 2,05 Veikkauksen kertoimet

Eli siis selvennän alkuun, että Barcelonan täytyy voittaa tasan yhden maalin erolla, sillä Rubinilla on ns tasoittava maali. Barcelonalla tulee olemaan todella vaikea peli tiedossa. Joukkue matkaa Venäjälle, johon on luvattu pakkasta… Tämä toimii todella suurena etuna Rubinille. Materiaalilta Barca on pari valovuotta edellä, MUTTA täytyy todellakin ottaa huomioon, että Rubin voitti vieraissa juuri Barcan pari viikkoa sitten 2-1. Se oli todellinen Jymypaukku, veikkaus tarjosi tuolloin Rubinin voitosta 20 kerrointa :) Tämä lohko on selkeästi tasaisin sillä kolmella joukkueella on kasassa 4 pistettä(Rubin,Dinamo,Barca) ja Inter hengittää niskaan 3 pisteellä. Barca tietää, että tästä on tultava 3 pistettä. Luulen että todella tasainen ja jäätävä peli tiedossa, jonka barca kääntää hyväksi erikoistilanteesta. Barcelona voittaa 1-0 tai 2-1, jolloin Tämä kohde on X

Lyon-Liverpool+1 4,35 3,80 1,55

Liverpoolin on pakko voittaa tämä peli, jos he aikovat vielä selviytyä jatkoon lohkosta. Liverpoolin esitykset ovat viime aikoina olleet heikkoja lukuunottamatta hienoa voittaa Manchester Unitedista. Kuitenkin tähän otteluun joukkue pääsee lähtemään parhaimmallaan kokoonpanolla,sillä Steven Gerrard vapautui pelikiellosta ja Torres on taas saanut hieman pelituntumaa ja on varmasti iskussa pelissä. Lyon on pelannut todella hyvin kotonaan lukuunottamatta edellistä kotipeliä, jossa se hävisi 2-0 Sochauxille. Lyon jatkaa lohkossa puhtaalla pelillä, sillä se on voittanut kaikki 3 peliään. Jos lyon voittaisi tai pelaisi tasan tämän pelin, se varmistaisi jatkopaikan. Uskon kuitenki, että Lyon ei lähde tähän varsinaisesti hyökkäystaktiikalla, vaan puolustaa tarkasti ja luottaa vastaiskuihin. Liverpoolin on pakko hyökätä 110% tehoilla ja jos se onnistuu tekemään avausmaalin, se varmasti muuttaa taktiikkansa puolustukseksi. Luulen että peli on todella tunteikas ja keltaisia kortteja nähdään paljon. Liverpool on motivoituneempi ja saa vähintää 1 pisteen. Tulosvetoon Lyon 0,1- Liverpool 1,2

( Pieni kutina takaraivossa, että Babel tekee maalin liverpoolille ;)…. saa nähdä mitä tapahtuu)

:D BABEL<3 TOLD U :good:

Dinama K- Inter 3,05 3,10 2,05 Veikkaus —->Betssonilla 2,10

Dinamo K+1-Inter 1,60 3,65 4,20

Inter on lohkossa viimeisenä ja kun kyseessä on todella tasainen lohko niin tästä on pakko tulla voitto. Inter on pelannut todella hyvin Seria A:ssa. Viimeksi kaatui Livorna 2-o vieraissa “B” miehistöllä, sillä parhaita pelaajia säästeltii tähän peliin. Etoo on ollut todella hyvässä vireessä ja luulen, että hän tekee maalin tässäkin pelissä. Dinamo K ei ole pystynyt voittamaan Interia vielä kertaakaan joukkueiden välisissä peleissä. Inter on voittanut kerran ja 2 on päättynyt tasan( kuten 20.10.09 2-2) Tasoero Ukrainan liigan ja Italian liigan välillä on todella suuri, joten on vaikea arvioda kuinka hyviä/huonoja muut joukkueet Ukrainan liigassa ovat. Fakta kuitenki on se, että Dinamo ei ole hävinnyt kotonaan edelliseen 25 peliin… Se ei kuitenkaan kerro paskaakaan, sillä joskus sen kotitaian on loputtava. Inter näyttää, että italialaiset paskoo pastaa ja paskoo Dinamon väkisin kumoon.

:good: Inter voitti 2-1

Link to post
Share on other sites

NBA

Minnesota Timberwolves - Boston Celtics (-11,5) 2 --> 1,91

- Boston on ollut hurjassa iskussa koko kauden alun, voittaneet kaikki viisi ottelua. Nyt he menevät vierailulle selvästi heikomman joukkeen luokse, jonka kausi on lähtenyt, voisikos sanoa heidän tasolle tyypilliseen tyyliin, käyntiin. Minnesota on hävinnyt kolme edellistä peliään, joista kaksi niistä selkeästi.

New Orleans Hornets - Dallas Mavericks (+4,5) 2 --> 1,92

- Dallas on myös aloittanut kautensa mukavasti ja heillä on allaan kolmen ottelun voittoputki (mm. Lakersista). Orleans on hävinnyt kolme peliä neljästä ja kausi on alkanut alavireisesti. Oletetaan Orlensin putken vielä jatkuvan hyväkuntoista Dallasta vastaan.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
    • Pöytätennis, Setka Cup Obishchenko - Holoborodko Holoborodko Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.83 Alkamisaika: 12:05 - Setka Cupin puolella kohtaavat Obishchenko sekä Holoborodko. Kertoimet on asetettu tähän otteluun tasabookiksi mutta hyvin vaikeaa on kyllä olla näkemättä Holoborodkoa suosikkina otteluun. Holoborodko pelannut erinomaisesti viime otteluissaan marssien lähes voitosta voittoon ja tulee tähänkin otteluun 3 ottelun voittoputkessa. Holoborodkon syöttöpeli on ollut vakuuttavaa ja uskon sen olevan tässäkin ottelussa Obishchenkoa vastaan avain voittoon sillä Obishchenko ei varsinaisesti ole loistanut palautuspelissä.
    • Jalkapallo:Ranska Ligue 2 klo.21:45 Red Star - Metz btts @1.85 Unibet Ranskan 2.ligasta otetaan maalit molemmille kokeiluun. Kuudennet ottelut tänään molemmille.Ihan mukavasti on molemmilla toistaiseksi pelit menny.Metzin tappiosarake näytää 0,eikä Red Starillakaan ole kuin 1 häviö. Maaleja on molempien peleissä saatu hyvin.Metzin 4:ssä pelissä 5:stä on molemmat joukkueet maalin tehny.Red Starin 3:ssa edellisessä molemmat joukkueet onnistuneet laittamaan pallon verkkoon. Unkan @1.85 on ihan mainio molempien osumasta ja laitattaa kyllä merkin siihen.  
×
×
  • Create New...