Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Lada Tollati vs Ak Bars Kazan 2 1.80 Veikkaus

-KHL itselle aikas tuntematon liiga. Tämä kerroin pisti kuitenkin silmään sen verran kirkkaasti, että pakko sitä on kokeilla.

-Markkina huitelee siinä 1.50 tuntumassa. Kerroinvertailua: http://www.tip-ex.com/ocpage.php?type=o ... 6&topbar=1

-Ak alisuoritti alkukausesta todella rankasti. Nyt joukkue kuitenkin on jo voittoputkessa.

-Lada on ollut kova kotonaan, kotietu todella merkittävä.

-Ak on materiaaliltaan huomattavasti parempi.

-Joukkueet kohtasivat pari päivää sitten Barsin kotikentällä, kotijoukkue vei pelin 4-1.

-Mitään prosentteja tai panossuositusta en pysty tälle antamaan.

Link to post
Share on other sites

Barcelona - Inter X2 2,24 Unibet

Espanjan ja Italian suuret kohtaavat.

Saan Barcelonasta ~50% suosikin tähän otteluun. Ibrahimovic ja Messi ovat kunnossa, mutta kumpaakaan ei ole nimetty avaukseen. Toinen ei välttämättä pääse edes pelaamaan. Interiltä löytyy loistavia pelaajia esim. Sneijder, Lucio, Eto'o, Stankovic vain muutamia mainitakseni. On selvää, että Barcelona on kovempi, mutta en näe syytä sille, miksei Inter pystyisi yllättämään. Johtaa Serie A:ta viidellä pisteellä ja hävinnyt vain yhden ottelun. Varmistaisi voitollaan jatkoon pääsyn ja vaikeuttaisi Barcelonan tietä, jokainen jätkä syttyy!

FC Barcelona

1 Víctor Valdés

2 Daniel Alves

3 Gerard Piqué

5 Carles Puyol

6 Xavi Hernández

8 Andrés Iniesta

14 Thierry Henry

15 Seydou Keita

16 Sergio Busquets

17 Pedro Rodríguez

22 Eric Abidal

Substitutes

13 José Pinto

4 Rafael Márquez

9 Zlatan Ibrahimovi?

10 Lionel Messi

11 Bojan Krki?

19 Maxwell

28 Jonathan Dos Santos

FC Internazionale Milano

12 Júlio César

4 Javier Zanetti

5 Dejan Stankovi?

6 Lucio

8 Thiago Motta

9 Samuel Eto'o

13 Maicon

19 Esteban Cambiasso

22 Diego Milito

25 Walter Samuel

26 Cristian Chivu

Substitutes

1 Francesco Toldo

2 Iván Córdoba

7 Ricardo Quaresma

11 Sulley Muntari

14 Patrick Vieira

23 Marco Materazzi

45 Mario Balotelli

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jääkiekko:SM Liiga klo.18:30 TPS - Jukurit Tekee vähintään 2.pst Lukas Wernblom @3.50 Unibet TPS puolelta pistepörssiä johtavan Wernblomin parit pojot kokeiluun. TPS ottanut 2 voittoa ja yhden hävinnyt.Sillä on 1 ottelu vähemmän pelattuna,mitä Jukureilla.Jukureilla 4:stä pelistä tappioita ja voittoja 2.Jukurit on 2 edellistään pelannut kotonaan ja pelasikin ne hyvin.Vieraissa sitten Jukureilla onkin vaikeampaa ja tänään TPS kotonaa tulee olemaan hankala Jukureille. Turkulaisia kismittää niukka 2-1 häviö Sportille ja paluu voittojen tielle on tässä lähellä.TPS 1.kenttähän on sitä tahtipuikkoa heilutellut,kun pistepörssiä vilkuillaan. Takuulla hyökkäyskolmikolle Wernblomille,Haudumille sekä Bryggmanille tulee niitä huonoja/pisteettömiä pelejäkin kaudenedetessä.Tässä kohtaamisessa kuitenkin 1.kentällä on saumoja tehä niitä pisteitä useampikin ennakkoon sarjanheikoimpiin kuuluvaa Jukureita vastaan. Lottoohan tää Suamikiakko on,mutta jos TPS hyökkäyskolmikolta Wernblom,Haudum,Bryggman nähdään nopea maali,jossa Wernblom on osallisena jollain tavalla niin silloin ollaan jo lähellä ja otetaan kokeiluun,kun sitä on tarjolla.
    • MLB klo 2:45 St.Louis Cardinals - San Fransisco Giants Pelivalinta: St.Louis Cardinals ML Kerroin: 1,71 Pinnacle San Fransisco lähtee tähän vierasmatsiin melko heikolla lyöntiosastolla. Muutamia hyviä lyöjiä sivussa ja kokoonpanossa muutamia kokemattomia lyöjiä. St.Louisin rosteri sen sijaan lähempänä normaalia ja odotankin kotijoukkueelta vahvaa suorittamista tässä matsissa. Syöttäjissäkään ei suurta eroa, ehkä Giantsin Roupp on ennakkoon hieman vahvempi, mutta tuskin merkittävää eroa tulee syöttäjien osalta. St.Louis lähtee matsiin mielestäni selvähkönä suosikkina. OIKEIN
    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
×
×
  • Create New...