Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

25.3 torstai


Recommended Posts

Scarlett Scoop - Race 4 - Unrequested 2 2.40 bet24***

-Käsnäsen Oiva on ollut toiveikas Unrequestedin kanssa jo parissa aikaisemmassakin startissa. Vastuksen ovat olleet niissä kovempia kuin tässä. Paikat on nyt hevosella auki ja paikka parani 2 poisjäännin myötä.

-SS ailahtelee, jolla mailin matka +. Kansalta liikenee sille silti liikaa luottoa V4 pelissäkin. Hevonen nimittäin saattaa jättää leikin kesken loppumatkasta. Laukan riski on myös SS:llä alussa olemassa.

-Unrequested voittaa pian jossain ja se voi todellakin olla jo tässä! Melkein tasa-arvio molemmille, eli hyvä kohde.

Jetn Lindy - Timot Gillroy 1 1.82 Nordicbet**½

-Jets Lindy on tähän porukkaan todella kovaluokkainen kilpuri! Hevosella on ajettu nyt kovempaa ja se tulee iskussa tauolta. Sen ja pelisuosikin välistä on jäänyt pari hevosta pois. JL päässee sen seurauksena keulaan ja vetää siitä pitkään. Tämä veto saattaa mennä ohi jos JL laukkaa tai alussa tulee ylivauhtia pitemmän aikaa. Muuten on pullat vahvasti pelikohteen uunissa.

Link to post
Share on other sites

Napoli - Juventus 1, 2.15(@veikkaus)

Juventus on viime aikoina ailahdellut huolella ja ollut pettymys viimeisissä otteluissaan. Tappio Fulhamille vieraissa

4-1, Sampdorialle 1-0 vieraana ja tasuri Sienaa vastaan todistavat tämän hetkistä seuran alas tuloa. Toisaalta taas Napoli pystyi kunnolla haastamaan Milanin sunnuntaina vieraissa, uskon, että peli-intoa jätkiltä riittää. Sarjassa joukkueet ovat 6. ja 8. 3pisteen sísällä keskenään, molemmat pelaavat UEFA European leaguen karsintoihin pääsystä.

Juventuksen painajainen tulee saamaan tänään jatkoa.

PS: Ensimmäinen vinkkini, en tiedä onko tämä oikein tehty, mutta ohjeita, kehuja ja kritiikkiä otetaan vastaan avomielisesti.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • 16:30 Korfez Basket - Kolossos Rhodes ”Vierasjoukkue” Kolossos ei ole huono joukkue, mutta tämän kauden jengissä aikalailla kaikki on mennyt uusiksi, ja yhteispelissä on vielä tekemistä. Kotijoukkueena pelaava Korfez vaikuttaa olevan etenkin hyökkäyspäässä jo valmiimpi kauteen ja näin ollen nappaa tästä Bulgariassa pelattavasta ottelusta voiton. Korfez Basket ML @1,92 @epicbet
    • Jääkiekko:SM Liiga klo.18:30 TPS - Jukurit Tekee vähintään 2.pst Lukas Wernblom @3.50 Unibet TPS puolelta pistepörssiä johtavan Wernblomin parit pojot kokeiluun. TPS ottanut 2 voittoa ja yhden hävinnyt.Sillä on 1 ottelu vähemmän pelattuna,mitä Jukureilla.Jukureilla 4:stä pelistä tappioita ja voittoja 2.Jukurit on 2 edellistään pelannut kotonaan ja pelasikin ne hyvin.Vieraissa sitten Jukureilla onkin vaikeampaa ja tänään TPS kotonaa tulee olemaan hankala Jukureille. Turkulaisia kismittää niukka 2-1 häviö Sportille ja paluu voittojen tielle on tässä lähellä.TPS 1.kenttähän on sitä tahtipuikkoa heilutellut,kun pistepörssiä vilkuillaan. Takuulla hyökkäyskolmikolle Wernblomille,Haudumille sekä Bryggmanille tulee niitä huonoja/pisteettömiä pelejäkin kaudenedetessä.Tässä kohtaamisessa kuitenkin 1.kentällä on saumoja tehä niitä pisteitä useampikin ennakkoon sarjanheikoimpiin kuuluvaa Jukureita vastaan. Lottoohan tää Suamikiakko on,mutta jos TPS hyökkäyskolmikolta Wernblom,Haudum,Bryggman nähdään nopea maali,jossa Wernblom on osallisena jollain tavalla niin silloin ollaan jo lähellä ja otetaan kokeiluun,kun sitä on tarjolla.
    • MLB klo 2:45 St.Louis Cardinals - San Fransisco Giants Pelivalinta: St.Louis Cardinals ML Kerroin: 1,71 Pinnacle San Fransisco lähtee tähän vierasmatsiin melko heikolla lyöntiosastolla. Muutamia hyviä lyöjiä sivussa ja kokoonpanossa muutamia kokemattomia lyöjiä. St.Louisin rosteri sen sijaan lähempänä normaalia ja odotankin kotijoukkueelta vahvaa suorittamista tässä matsissa. Syöttäjissäkään ei suurta eroa, ehkä Giantsin Roupp on ennakkoon hieman vahvempi, mutta tuskin merkittävää eroa tulee syöttäjien osalta. St.Louis lähtee matsiin mielestäni selvähkönä suosikkina. OIKEIN
    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
×
×
  • Create New...