Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Nurmo-Ulvila 1, 2,30 (Veikkaus)

-Ulvila sarjanousija eikä varmasti pysty haastamaan Nurmoa kunnolla.

-Nurmolla yllättävän hyvä kerroin.

-Nurmolle tiedossa helppo kotivoitto.

Ranska-Norja 2, 1,35 (Veikkaus)

-Norja ennakkosuosikki ja alla hieno voitto Tsekistä.

-Ranska hävinnyt kummatkin ottelunsa.

-Norja tarvitsee voiton varmistaakseen paikan jatkosarjassa.

Link to post
Share on other sites

pelikettu ehkä vielä jotain perusteluja?

Sturm Graz-RB Salzburg 1X 7,80 4,80(veikkaus)

-Viimeinen kierros itävallanfutisliigaa ja veikkaus tarjoaa selvää markkinatoppia kun markkinakeskiarvo kotivoitolle on noin 6,50.

-salzille on nyt pöytä katettu. Se johtaa sarjaa ja on pisteen edellä Austria wieniä.

-Haaste on kuitenkin kova, kun vastaan asettuu liigan 4. Sturm Graz joka on itseasiassa ollut viime aikoina jopa perempi salzia.

-Sturm Graz on ollut tasaisen hyvä kotona ja vieraissa vaikka yleisesti kotivoittoja liigassa tulee reilu 50% kauden aikana.

-Sturm on kotona napannut 30p saman verran kuin salz vieraissa.

-Tässä voi hyvinkin käydä köpelöt salzille vaikka sturm graz pelaakin ilman panosta. Salzilla paineet...

Link to post
Share on other sites

Venäjä - Valko-Venäjä +3 2 2,15 Veikkaus

Venäjä - Valko-Venäjä +2 X 5,70 Veikkaus

- Kisat olleet melkoisen yllättävät tähän mennessä ja isot maat ovat joutuneet tiukoille pienempiään vastaan.

- Toivotaan saman trendin jatkuvan. Venäjä voitti Kazakit vain 4-1 ja V-V on Kazakeita paljon parempi ryhmä.

- V-V ollut Venäjälle paha vastus menneinä vuosina. Vaikka Venäjä onkin jokaisen pystynyt voittamaan erot ovat olleet pienet. 4-3,3-3,3-2 ja 2-0.

- Venäjä jo varmasti jatkossa joten tähdet eivät välttämättä ihan kaikkea vielä pistä peliin vaan säästelevät itseään tuleviin peleihin.

- V-V:llä kohtuu hyvät maalivahdit Koval/Mezin KHL:stä jotka pystyvät pitämään lukemat tiukkoina hyvänä päivänä.

-Venäjällä kova joukkue,mutta luotetaan V-V:n pistävän tiukasti vastaan. Venäjälle rutiinivoitto 4,3-1,2.

Link to post
Share on other sites

IFK Göteborg-Örebro SK 2, 3.90 @veikkaus (4.70 @sunmaker/noxwin!)

IFK-Göteborg-Örebro SK+1 2, 1.75 @veikkaus

Örebro on ollut kauden alusta saakka huippuvireessä, eikä ole myöskään pelannut vielä yhtään tasuripeliä (7-0-5). IFK Göteborg on kauden alkuun ladottujen odotusten sijaan pelannut todella surkeasti. Se on voittanut koko alkukauden aikana vasta 3 ottelua (3-4-5). Göteborg on kyllä tunnetusti ollut kotonaan huomattavasti vahvempi kuin vieraissa, ja se onkin kotonaan ottanut 2 murskavoittoa, mutta yleisesti ottaen IFK on ollut alkukauden aivan yössä. Kummaltakin löytyy kohtalaisesti maalintekovoimaa, tehdyt maalit Örebro 15 ja Göteborg 16 häntäpään sijoituksesta huolimatta. Örebro on tosin myöskin parempi kotikentällään, mutta kerroin on Göteborgilla aivan surkea, vielä kun ottaa huomioon että sen edellinen voitto tuli tällähetkellä viimeisien joukkoon valahtanutta AIK:ta vastaan, joka tosin on viimepeleissä hieman tasoaan nostanut. Tasuri myöskin hyvin mahdollinen, sillä tuskin Örebro kauaa enää pelaa ilman ainuttakaan tasuria.

Peli päättyi 0-0 taas osuin maalittomaan peliin :roll:

Link to post
Share on other sites

Ranska +1- Norja 2, 1.80 Veikkaus

- Norja ollut selvästi parempi tässä turnauksessa.

- Norja osoitti vahvuutensa Tsekki-pelissä, myös Ruotsia vastaan peli oli ihan hyvää.

- Ranska hävisi Ruotsille vain 3-2, Tsekille 6-2...

- Norja haluaa ottaa tästä pisteet ja varmistaa paikan jatkoon (vaikka taitaa se jo lähes varmaa olla..?)

- Parin maalin voitto norskeille, 2-4!

Link to post
Share on other sites

62 Ruotsi - Tshekki X : 4.00

- Lohkon päätösottelu jossa ei enempää eikä vähempää panoksena kuin lohkovoitto.

- Tshekki vei avauspelissään Ranskan 6-2 mutta hävisi viime pelissä Norjalle 3-2.

- Ruotsi puolestaan vei avausottelussaan Norjan 5-2 ja viime pelissä Ranskan nihkeästi 3-2 joten ei tässä lohkossakaan suosikit ole helpolla päässeet.

- Erittäin tasainen ottelu tiedossa jossa virheisiin ei ole varaa.

- Tshekillä parempi maalivahti (Vokoun) kuin Ruotsilla ( Gustavsson)

- Tasapeli hyvä lähtökohta otteluun !

67 Kazakstan +2 - Slovakia 2 : 2.25

- Slovakialla nuori ja nälkäinen joukkue ja he nousivat viimepelissä 0-2 tappioasemasta komeasti 4-2 voittoon, päävastustaja Valko-Venäjästä

- Kazakstanin taso ei riitä ainakaan tällä hetkellä / tällä joukkueella A-sarjaan ja putoaminen on enemmän kuin lähellä takaisin B-sarjaan.

- Slovakialla selkeästi parempi maalivahti peli ja Kazakstan tuskin tulee ainakaan maalia enempää tekemään.

- Glen Hanlon saanut joukkueen hyvään ruotuun ja ensimmäisessä pelissä tuli vain niukasti 3-1 pataan suurelta suosikilta Venäjältä ja viimeinenkin maali tehtiin Venäjän toimesta tyhjiin.

- Kazakstan totutusti tulee jäähyilemään ja Slovakia pääsee hiomaan ylivoimapeliään kuntoon.

- Slovakialla myöskään ei tule olemaan samanlaista asenneongelmaa kuin Venäjällä oli Kazakstania vastaan vaan kiekko lyödään paikoista maaliin eikä ainoastaan naatita :!:

- Tvetoon 0,1 - 3,4,5 ja jopa 6 maalia !

Link to post
Share on other sites
Nurmo-Ulvila 1, 2,30 (Veikkaus)

-Ulvila sarjanousija eikä varmasti pysty haastamaan Nurmoa kunnolla.

-Nurmolla yllättävän hyvä kerroin.

-Nurmolle tiedossa helppo kotivoitto.

Ranska-Norja 2, 1,35 (Veikkaus)

-Norja ennakkosuosikki ja alla hieno voitto Tsekistä.

-Ranska hävinnyt kummatkin ottelunsa.

-Norja tarvitsee voiton varmistaakseen paikan jatkosarjassa.

Perusteluja toki kaivataan, eihän tälläisestä ole mitään hyötyä ku räiskit tänne perusteluiksi että "Helppo kotivoitto" yms...

Link to post
Share on other sites
Hienoa työtä afccamppukselta olet uskomaton mies ! :) äijjäl osuuuu ainaaaaaaaaaaaa

Heh, tosissaan osui eiliseltä tuo Atl Madrid X ja tulosveto 1-1 mut sitä ei kisaan saanu enää laittaa ni piti heittää se sitte pois ja muuttaa Pens-Montreal tasapeliin, mut ei kyllä viimepäivinä ole osunut niin hyvin kun tuohon alkuun osui :(

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Lentopallo AVC cup naiset klo 7:30 Uzbekistan - Hong Kong Pelivalinta: Uzbekistan Kerroin: 3,75 Bet365 Hong Kong on asetettu selväksi suosikiksi. Kertoimissa näkyy ranking sijoitusten ero, jossa Hong Kong on selvästi Uzbekistania korkeammalla. Uzbekistan on kuitenkin ollut yksi kisojen yllättäjistä, peliesitykset olleet ajoittain todella hyviä. Hong Kongin peli ei ole vakuuttanut ja joukkue vaikutti jo viimeisessä lohkopelissä hieman väsyneeltä, kärsittyään selvän tappion Iranille. Mielestäni Uzbekistanilla on kertoimia paremmat mahdollisuudet voittoon tässä matsissa.
    • Tilanne 11.6. vihjeiden jälkeen:       Vihjemäärä Oikein Void Väärin Palautus-% netto   1. ✰ Nagamori30 2 2 0 0 181,33 % 17,94 €   2. ▼ Henksteri 6 3 1 2 107,36 % 4,80 € ▼ 3. ✰ Pasanen67 2 0 0 2 0,00 % -15,93 €   4. ▼ JapBet 22 10 1 11 91,86 % -18,86 € ▼ 5. ▼ VLA 14 5 0 9 78,13 % -27,99 €   6. ▼ Snooker 22 9 0 13 83,48 % -35,63 € ▲ 7. ▼ Oksanen94 13 1 0 12 21,50 % -73,03 € ▼ Yhteensä 81 vihjettä (30 - 2 - 49) netto -148,70 € ▼ palautus 80,72 % ▲
    • Lentopallo AVC Cup naiset klo 14:00 Etelä-Korea - Vietnam Pelivalinta: Vietnam Kerroin: 3,00 Bet365 Etelä-Korea oli lohkossaan paras, voittaen kaikki ottelut. Vietnam voitti kaikki muut ottelut, mutta kärsi Kazakstanille tappion. Mielestäni alkulohkosijoituksiin reagoitu turhan voimakkaasti. Etelä-Korean lohko oli helpompi, Vietnamin lohko taas tasokkaampi. Välieriin lähdettäessä alkulohko ottelut saa unohtaa ja nyt ratkaistaan finaalissa pelaavat joukkueet. Joukkueiden välinen tasoero ei ole näin suuri mitä kertoimet antaa ymmärtää. Vietnamilla on mielestäni hyvät mahdollisuudet otteluvoittoon.
    • Liga  de Primera / Jalkapallo Chile Audax Italiano  - La Serena Molemmat joukkueet tekevät maalin: Kyllä @ 1.70 Coolbet Alkaa 03:00 Audax Italiano(13.) teki vähintään yhden maalin kuudessa kauden seitsemästä tähän mennessä pelatusta kotiottelustaan(ka. 2.00). La Serena(12.) teki vähintään yhden maalin neljässä  kauden kuudesta pelatusta vierasmatsistaan (ka. 1.17) sekä kahdessa viimeisimmässä putkeen. Joukkueiden kahdessa edellisessä keskinäisessä kohtaamisessa nähtiin molempien joukkueiden maali. 
    • OBOS Damallsvenskan (W) / Jalkapallo Ruotsi AIK (w)  - Djurgårdens IF (w) AIK (w) Draw No Bet @ 1.71 Unibet Alkaa 14:00 Tappiottomasti kotikentällään tällä kaudella esiintynyt AIK(3.) voitti kolme kauden neljästä tähän mennessä pelatusta kotikamppailustaan yhden noista päätyttyä tasuriin. Joukkue hävisi ainoastaan yhden kauden kahdeksasta pelatusta sarjamatsistaan. Djurgådens(10.) hävisi kolme viimeisestä neljästä vierasottelustaan. Joukkue voitti ainoastaan yhden viimeisestä seitsemästä sarjamatsistaan.
×
×
  • Create New...