Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

25.6 Supermoniveto


Recommended Posts

SuperMoniveto 2

1. Pohjois-Korea - Norsunluura

Koti: 0

Vieras: 0 2 3 4 5

2. Portugali - Brasilia

Koti: 0 1

Vieras: 2 3

3. Chile - Espanja

Koti: 0 2

Vieras: 1

4. Sveitsi - Honduras

Koti: 0 1

Vieras: 0 2

Rivejä: 160 kpl

Panos: 0,05 €

Hinta: 8,00 €

Ja

1. Pohjois-Korea - Norsunluura

Koti: 0 1

Vieras: 1 2

2. Portugali - Brasilia

Koti: 1

Vieras: 1 2

3. Chile - Espanja

Koti: 1 2

Vieras: 3 4 5

4. Sveitsi - Honduras

Koti: 0 2

Vieras: 0

Rivejä: 96 kpl

Panos: 0,05 €

Hinta: 4,80 €

Pohjois-Korealla ei panosta otteluun, toki haluaa antaa varmasti kunnon vastuksen viimeisessä ottelussaan. Norsunluurannikolla muitakin pelimiehiä kuin Drogba, toivotaan että innostuvat maalintekoon.

Portugalille riittää vähintään tasapeli ottelusta ja se saattaakin lähteä otteluun (ainakin alitajuisesti)puolustusvoittoisesti. Portugalilta puuttuu kliininen maalintekijä kärjestä, joten en usko isoihin maalilukemiin heidän puolellaan. Brasilian pallotaiturit osuvat toivottavasti parikin kertaa.

Espanja tarvitsee voiton ottelusta, tuskin luottavat Hondurakseen. Viime pelissä osuivat jo kahdesti maalipuiden väliin, paikkoja oli puoleen tusinaan hukattua pilkkua myöten. Chile on puolustanut tarkasti, mutta tässä ottelussa puolustuu joutuu vasta todelliseen testiin. Chilellä omat mahdollisuutensa, jos Espanjan ruuti on märkää.

Sveitsi joukkueista vahvempi ja omaa mainiot mahdollisuudet jatkoon. Joukkue luottaa todella tiiviiseen puolustuspeliinsä, enkä usko tässäkään varsinaiseen maali-iloitteluun. Jätetään Hondurakselle ovi auki voittoon, jos sveitsiläisten lataus lyö yli. ;)

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Englanti klo 14.30 Liverpool-nottingham Florian Wirtz shots on target yli 0.5. 2.1 (bet365 super boost)  Super boost tarjouksena Wirtzin laukaus maalia kohti antaa 2.10. Ilman super boostia normi kerroin 1.61, joten eiköhän tässä OA ole plussan puolella ja 2.1 kertoimella kohde lapulle. 
    • League One / Jalkapallo Englanti Blackpool - Peterborough United Blackpool AH 0 @ 1.51 Pinnacle Alkaa 14:30 Blackpool(6.) on sarjassa kotikentällään kahdeksan ottelun tappiottomassa putkessa minkä lisäksi joukkue hävisi ainoastaan yhden viimeisestä yhdestätoista sarjamatsistaan viime kauden ottelut mukaan laskettuna. Peterborough(13.) on vieraskentillä neljän ottelun tappioputkessa viime kausi mukaan laskettuna. Joukkue hävisi ainoan kuluvalla kaudella pelatun  vieraskamppailunsa Bradfordille(1.) maalein 2-0. Blackpool voitti kaksi edellistä joukkueiden keskinäistä kohtaamista joista viimeisin pelattiin huhtikuussa ottelun päätyttyä tuolloin maalein 3-1.
    • BLAST Open Porto PK: Vitality - 9z | 9z +1.5 | 1.96 (Pinnacle)   PK: Inner Circle - MOUZ | MOUZ -1.5 | 2.00 (bet365)   PK: FUT - Lynn Vision | FUT -1.5 | 1.90 (bet365)   PK: Legacy - Falcons | Legacy | 2.65 (Pinnacle)
    • Jalkapallo:Saksa Bundesliga klo.16:30 Elversberg - Bayer Leverkusen Tekee maalin Patrik Schick @2.14 Coolbet Bundesista Levekusenin hyökkääjä Schickin maalia testiin. Avausottelut molemmille.Pääsarjaan noussut Elversberg on heti kovanpaikan edessä,kun vastus on sieltä sarjan kovimmista päästä. Elversbergille ei ennakkoon tästä ole jäämässä pisteitä.Leverkusenilla on uusi käskyttäjä ja joukkue käytti paljon rahaa.Molemmilla on hyvät valmisteluottelut alla,joista voittoja saatiin. Nyt sitten alkaa tosipelit ja ero pitäisi olla Leverkusenin eduksi.Leverkusenin Tsekki hyökkääjä Schick oli joukkueensa paras iskijä viimekaudella ja kuuluu siihen joukkoon varmaan tälläkinkaudella. Keskinäisiä kohtaamisia ei joukkueitten välillä pahemmin ole.DFB Cupissa v.2024 oltiin vastakkain ja silloin Leverkusen voitti 3-0,jossa Shick teki 2 maalia.Ei se kaukana Shickin osumaa tänäänkään ole,joten sitäpä sitten kokeiluun.  
    • Jalkapallo:Hollanti EreDivisie klo.17:30 Excelsior — Sparta Rotterdam 2.pa btts @2.53 Marathonbet Hollannin Eredivisien futista ja otetaan tähän maali molemmille tokajaksolla. Excelsior pelannu 2 peliä,joista voitto sekä häviö.Sparta Rotterdamilla 3 ottelua käyty,joista tappio,voitto sekä tasuri. Excelsior on kotiedun turvin hienoinen suosikki,eli luultavasti tasaista on tiedossa ja maaleja myös.Sarjahan on sarja jossa noita maaleja tehdään.Sarjassa on nyt pelattu 44 pelii,eikä yhtään 0-0 tulosta ole. Se 0-0 varmaan vielä jossain vaiheessa tulee,muttei tänään,eikä tässä pelissä.Excelsior on tehnyt 5 ja omiin menny 2.Sparta Rotterdam päästänyt 5 ja tehnyt 6. Edellisessä keskinäisessä kohtaamisessa tehtiin kaikkiaan 5 maalia,joista 4 jälkimmäiselläpuoliskolla.Jos 1.jaksolla nähdään nihkeää pallottelua niin 45.min jälkeen saadaan tapahtumia. 
×
×
  • Create New...