Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Kopioidaan tää sit tänne ku uuskerta pitäny luoda, kertoimet kyll tippunu jo aika rajusti.. :ugeek:

Kirjoitettu 11.07.2011 - 03:38 PM

Japani-Ruotsi N alle 2.5 1.70 Nordicbet

Japani alle 0.5 3.00

2 2.55

2 -1 5.05

Japani onnistui nollaamaan kisaisäntä Saksan, mikä kertoo jotain puolustuksen pitävyydestä, toisaalta Saksan heikko viimeistely auttoi Japania maalin puntaanapidossa. Alkusarjassa Japanin maaliero 6-3 eli 1 päästetty per peli. Japani hävisi Englannille 2-0, mikä kertoo joukkueen haavoittuvuudesta.

Ruotsilla 4 pelin jälkeen saldona 4 voittoa, tehtyjä maaleja 7 ja päästettyjä 2. Ruotsin meno erittäin vakuuttavaa ja Japani tuskin tätä pystyy jarruttamaan.

Vähämaalinen matsi odotettavissa, panokset erittäin korkeat : voittaja finaaliin ! Ruotsilla pienoinen materiaalietu ja vedonvälittäjät ylireagoineet Japanin yllätysvoittoon Saksasta, joten Ruotsille komea 0-1,2 voitto !! :mrgreen:

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Vähän erilaista näkökulmaa itse tarjoan tuohon Bangor-HJK otteluun.. :thumbup:

Bangor City +1 - HJK X 3,60 Nordicbet

Bangor City - HJK alle 2,5 maalia 2,38 Sportingbet

- Peli on siis Mestarien Liigan karsintaa,kyseessä on joukkueiden ensimmäinen osaottelu.Bangor City on Walesilainen joukkue,joka on voittanut maansa mestaruuden kolme kertaa,kaksi tuli ennen 2000- lukua mutta viimeinen tuli tänä vuonna.Bangor City ei ole kovin laadukas joukkue,mutta se näytti iskukykynsä mm. Honkaa vastaan pudottamalla sen toisella karsintakierroksella 3-2.Missään nimessä vastus ei siis ole helppo.Bangor Cityn kotikenttä,Belle-Vue on todella surkeassa kunnossa mikä vaikeuttaa HJK:n peliä.Bangorille se on suurehko etu.Hyökkäyksessä pallo yritetään saada ainoastaan Les Daviesille,todella järkälemäiselle pelaajalle.Les Davies saa siis varmasti erikoistarkkailua ja mikäli mies pidetään koko ajan kurissa,niin Bangor tuskin yhtä maalia enempää pystyy kummassakaan ottelussa tekemään.HJK:lla on selvä materiaalietu,mutta se ei silti ole niin ylivoimainen,ei ainakaan vieraspelissä Bangorin kentän kunnon ja fanien takia.HJK:lle todennäköisesti riittää edes yksi maali ja kun se on tehty niin HJK pelaa luultavasti varman päälle.Todennäköisimmät lopputulokset ovat 0-1 ja 0-2,varsinkin underit on loistava kohde,parilla lantilla kannattaa Klubin maalin voittoakin kokeilla.

Link to post
Share on other sites

Tamilphoto - Race 7 - Ranch I Do I Do 1 1.85 Bet24.com

Rainbow Zet - Ranch I Do I Do 1 2.10 Unibet

-Ranch I Do I Do tuskin on täysin palautunut hurjan kovasta startista, jonka se juoksi perjantaina. Nyt juostava matka vielä 3100 niin veikkaan lopussa tulevan noutajan!! Suuri luotto osumiin.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Bordeaux - Toulouse X, 3,36 Pinnacle sports.

Ottelu on siis harjoitusottelu kahden Ranskan liigan joukkueen välillä. Ranskan liigassa nähtiin viime kaudella todella paljon tasapelejä. Etenkin kahden todella tasaisten joukkueiden välillä. Viime kaudella joukkueet oliva sarjan päätyttyä peäkkäisillä sijoilla 7. ja 8. ja jäivät juuri europelien ulkopuolelle. Joukkueet eivät ole huonontuneet juurikaan ja siksipä ottelusta tulee todella tasainen. Omasta mielestäni tasurile voi antaa sen 30% ainakin joten silloinhan tuo on lievästi ylikerroin. Kokeilun arvoinen kohde. :thumbup:

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Lucky Spender - Race 4 - Allyhills Ulrika 2 2.20 Bet24

-Allyhillsin juoksut eivät ole oikein nappiin menneet hyvistä sijoituksista huolimatta. Ramman ajolinjat eivät mene aina parhaalla mahdollisella tavalla. Nyt Lindroos rattailla ja uskon onnistuneella juoksulla hevosen taistelevan voitosta.

-Lucky Spender ailahtelee. Viimeksi oli hyvä, mutta nyt ei takuuta menestyksestä. Pussitusriskikin olemassa.

-Tuplaa haluavat laittavat ylläolevan kanssa.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Englanti League one Klo 21.45   Oxford utd  - Reading   Valinta:  Oxford Utd Kerroin:   2,75 ( Veikkaus)   Oxford aloittanut hyvin kotonaan kauden, kun kuuteen peliin kolme voittoa ja tasapeliä.  Reading ollut myös hyvä, mutta lähdetään koittamaan vahvaa kotijoukkuetta.  Tilastollisesti Oxford ei oo keskinäisiä pystynyt voittamaan viime vuosina, niin nyt jos koskaan olisi hyvä aika.  Rohkea kotivoitto hakuun.    Kunhan Oxford voittaa, niin tämä kohde osuu. 
    • Jalkapallo Konferenssiliiga Klo 19.45   KuPS  -  Kaa Gent    Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.05 ( Veikkaus)   KuPS ollut vaikeaa viime aikoina sekä Veikkausliigan mestaruus karkasi omista  käsistä aika kauas, jolloin tänään voi vain laittaa kaiken likoon.   Enää ei ole mikään lämmin, joten toivottavasti Gent myös on kohmeessa, niinkuin viime aikoina on ollutkin.  Vieraissa Gent on ollut vaikeuksissa ja tänään on se sauma saada pisteitä näistä otteluista.  Suomalaisyleisön siivittämänä kotijoukkue kairaa pistetilin auki.  KuPS voi jopa voittaakin, mutta viime aikoina voittamisen kulttuuri on tipotiessään, joten otetaan rohkea tasapeli testiin.    1-1 tai 2-2 voisi olla aika hyvät tulosvetoon.    Kunhan ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde menee oikein. 
    • Jalkapallo Mestareiden liiga Klo 22.00   Dortmund  -  Betis   Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.25 ( Paf)   Kaksi suht hyvää joukkuetta kohtaa toisensa sekä molemmilla on voittoja sekä tasureita alla.  Kierroksen yksi tasaisempia otteluita, jolloin tasapeli ei ole mikään mahdottomuus. Betis mestareiden liigassa kolme voittoa, mutta saksa on vaikea paikka pelata, jolloin tuo putki katkennee tänään, mutta pisteputki jatkuu.  Kunhan Ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde osuu. 
    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
×
×
  • Create New...