Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Mestareiden liigan- päivän parhaat kohteet

Arsenal - Bor.Dortmund 2 veikkaus- 3.95

Arsenalilla on ollut vaisu alku kausi, peli on ollut parantumaan päin ja Robin van persie on ruvennut osumaan maaliin. Dortmund kaatoi viikonloppuna Bayern Mûnchenin, Munchenissa. Dortmund siis pystyi pitämään "super" Mario Gomezin hallinassa, eikä oikein missään vaihessa saanut maalipaikkoja. Arsenal on riippuvainen van Persiestä, joka on yllätys yllätys skoutattu ja varmasti samalla lailla pidetty kuin super mario viikonloppuna ( ei tehnyt yhtään maalia, eikä ollut vaarallinen). Arsenalilla viimeisin peli oli heikko suoritus Norwichiä vastaan, vain 1-2 voitto. Dortmund lähtee varmasti samantyylisellä taktiikalla Arsenalia vastaankin.

voisin tähän heittää .... 0,1-1-2 vieras voittoa.

Leverkusen - Chelsea 1 veikkaus-3.50

Ehkä tasaisin kohtaaminen kierroksella ( voittaja menee lohkon kärkeen). Leverkusen on Bundesligassa esittänyt hyvää joukkue peliä, josta kertoo vain 1-0 tappio schalkelle. Chealsea kävi otammassa Anfieldillä Liverpoolilta turpaan 1-2. Muuten Chelsea voittaisi, mutta piikki paikalle pääsee voittaja ja Saksassa ei ole tottuttu antamaan periksi varsinkaan kotikentällä. Leverkusen tekee pienen "yllätyksen" ja voittaa.. tulosta en uskalla sanoa, mutta voittaa kuitenkin.

Ac Milan - Barcelona 1 veikkaus-4.55

Noniin kohde josta aivan varmasti joku tulee itkemään valintani vuoksi. Valintani perustuu siihen--> Viimeksi joukkueet kohtasivat Espanjassa Kamp Noulla..... peli päättyi tasan. Barcelonan taso on romahtanu viime kautisesta. Milanilla koti etu tällä kerttaa ja varmasti tekevät kaikkensa voitaakseen.. Ps. Italiassa on vaikea Espanjalaisten joukkueiden pelata...tiedä mistä johtuu... lukemat 1,2,3-0,1,2 koti voittoon.

Noihin itse pistin rahat kiinni ...Kokonais kerroin näyttäisi olevan tällä hetkellä 62.90. Ps ei kannata pistää rahaa peleihin kiinni ellei ole 100% varma ;)

  • Upvote 2
Link to post
Share on other sites

Hokki - Sport 2 1,90 Unibet

Hokki - Sport(-1,5) 2 2,70 Bet365

Hokki - Sport (1.ERÄ) 2 2,40 Expekt

Hokki on aloittanut kautensa heikosti. Joukkue on tasaisessa Mestiksessä toiseksi viimeisenä. Hyökkäyspeli on ollut Hokilla tahmeaa, Mestiksen heikointa. Puolutstuskaan ei mikään kehuttava ole. Hokilla alla neljästä viime pelistä yksi piste, eikä se kotonaan mitenkään erityisen hyvin ole pelannut. Viimeksi kotonaan Kiekko-Vantaata vastaan Hokki pelasi hyvää lätkää viimeiset 7min, nousten 0-3 tappioasemasta 3-3 tasapeliin, häviten lopulta rankkareilla. Hokki tarvitsee nyt pisteitä, sillä tasaisessa Mestiksessä pisteettömät putket tekevät sarjasijoitukselle todella pahaa. Maalivahtipelissä Hokki on jäljessä, sillä Sportin tulokasmaalivahti Jonathan Iilahti on ollut maaginen alkukaudella. Ei Hokin Aaro Peltonenkaan mikään huono toki ole.

Sport on todella tehokas jengi. Sillä on Mestiksen kovin YV. Sportin hyökkäys on ollut Mestiksen toisteksi tehokkain, joten tämän hetkinen 3. sija on täysin ansaittu. Sportilla on todella nimekäs jengi Mestikseen, jolla voisi jopa mestaruutta havitella. Esimerkkeinä. Mika Halava (12+14), Jussi Tapio (9+15), Mika Kujanpää (13+9) ja Samuli Virkkunen (7+15). Hokin paras pistemies on Arttu Niskakangas (6+7). Sportilla on neljästä viime pelistä viisi pistettä. Sportin hyökkäyksen tasosta kertoo se, että Sport on iskenyt keskimäärin huikeat 3,56 maalia per peli. Tässä se on Hokkia reilusti edellä, jonka vastaava lukema on 2,00. Sport omaa todella kovan hyökkäyksen, mikä tulee olemaan myrkkyä tehottomalle Hokille.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

KooKoo - Jokipojat +1 Merkki 1, Veikkaus 2,10

Mestiksen illassa kohtaavat Sarjankärki KooKoo ja sarjan viidennellä sijalla oleva Jokipojat. Kuntopuntarissa joukkueet sijoilla 4. ja 5. Sarjan häntäpäillä oleva TuTo nöyryytti KooKoo:n Kouvolla nolosti 0-3. Kuntopuntaria on laskenut kaksi ottelua 2.sijalla olevaa Jukureita vastaan joista toisesta tasapeli ja toisesta tappio. KooKoo voittaessaan ja pelin kulkiessa tekee maaleja ja voittaa yli kahdella maalilla keskikastin joukkueet helpohkosti. Jokipojat pystyy myös maalijuhliin mutta en usko että tänään kouvolassa. Joukkueiden 5.keskenäisestä ottelusta KooKoo on napannut voitot kaikista suoralla peliajalla ja lisäksi kaikki kotivoitot päättyivät 2 / yli maalin erolla.

Tulosveikkaus otteluun 4,5-1,2

  • Upvote 2
Link to post
Share on other sites

Ihme, että ei oo tullu änäristä vielä yhtään vihjettä :o Kuitenkin 13 pelin kierros ja maukkaita kohteita löytyy! :-P Tässä yksi:

Buffalo Sabers - Boston Bruins 2 2,35 Nordicbet

Buffalo Sabres kohtaa pysäyttämättömän Boston Bruinsin.

- Buffalo ja Boston kohtaavat tällä kaudella toista kertaa, edellinen ottelu päättyi Bostonin selvään 6-2 voittoon.

Buffalo on sarjataulukossa tällä hetkellä sijalla 10. Viidestä viimeisestä ottelusta sillä on kasassa ainoastaan kaksi voittoa, toinen tuli neljänneksi viimeistä Carolinaa vastaan 0-1, toinen 22. olevaa Montrealia vastaan rankkareiden jälkeen 2-3. Se on hävinnyt kotonaan 17. olevalle Phoenixille 2-4 ja 20. olevalle New Jerseylle myöskin kotonaan, 3-5. Tilasto ei todellakaan ole silmiä hivelevä, ja Buffalon pelin on tarvinnut parantua paljon edellisestä kohtaamisesta mikäli se meinaa edes haastaa kunnolla Bostonin.

Boston on hurjassa yhdeksän ottelun voittoputkessa. Peli kulkee niin kotona kuin vieraissakin, ja vaikka Bostonin alkukausi meni todella penkin alle, niin on se noussut huikeasti. Mestaruuskrapulat on nyt kärsitty, ja se taistelee tällä pelillä jopa mitalista. Boston on tällä hetkellä sarjataulukossa yhdeksäntentä. Se voitti mm. NY Islandersin 0-6 ja tämän öisen vastuksensa Buffalon siis 6-2. Maalinteko siis pelaa, samoin puolustus. Kuudessa viimeisessa ottelussa se on päästänyt ainoastaan yhden maalin, eli maali per peli mikä on hieno saldo. Boston on tällä hetkellä lähes mahdoton pysäyttää, mikäli se pelaa yhtä vahvasti kuin nyt on pelannut.

Buffalon ja Bostonin kohtaamiset ovat olleet usein kohtuu tasaisia edellistä kohtaamista lukuunottamatta, ja kohtuu tasaista ottelua odotan tälläkin kertaa. Boston on silti mielestäni suosikki, Buffalon kotiedustakin huolimatta. Tulosveikkaus 1-3.

Link to post
Share on other sites

Arsenal - Bor.Dortmund 2 3,55

AIK - Timrå 1 1,85

Phoenix - Anaheim 2 2,9

NY Islanders - Philadelphia 2 1,95

Dortmund mursi munchenin ja jatkaa hyvällä tatsilla. AIK vie peliä ja ratkaisee toisessa erässä. Anaheim alkaa piristymään ja vie 4-2. Philadelphia vie.

Link to post
Share on other sites

Mestarien Liigaa

AC Milan - FC Barcelona X/3.70 NordicBet

Lionel Messi Will Score/1.93 NordicBet

Ibrahimovic Will Score/3.35 NordicBet

Over 3.5/2.90 Pokerihuone

Milan saa vastaansa Barcelonan San Sirolla.

- Milanilla täysi miehitys illan otteluun.

- Milan on jaetulla kolmannella sijalla Serie A.ssa.

- Zlatan Ibrahimovic kohtaa ensi kertaa vanhan seuransa.

- Milan venyi vieraissa 2-2 tasuriin.

- Milan ei ole mestarienliigan kotiotteluissaan päästänyt vielä maaliakaan ja tehnyt neljä itse.

- Barcelonalta puuttuu kokoonpanosta Andres Iniesta. Se tuskin vaikuttaa ainakaan hirveästi.

- Barcelona johtaa LaLigaa.

- Barca on tehnyt mestarienliigan vierasotteluissaan yhdeksän maalia ja pitänyt omansa tyhjänä.

Molemmat joukkueet ovat jo varmistaneet jatkopaikkansa mutta tässä ottelussaan pelataan vain ja ainoastaan lohkovoitosta. Tasapeli tästä ottelusta riittää käytännössä Barcelonalle lohkovoittoon. Kauden aikaisempi ottelu päättyi Camp Noulla 2-2 Milanin tehtyä eka 1-0 maalin ensimmäisellä minuutilla ja tasoitusmaalin 2-2 viimeisillä sekunneilla. Erittäin viihdyttävä peli tulossa ja todennäköisesti maaleja tullaan näkemään.

Link to post
Share on other sites

NHL

Detroit - Calgary 1/1.90 NordicBet

Detroit-1.5 1/2.50 NordicBet

Detroit on löytänyt pelivireensä. He ovat pelanneet erittäin hyvin viime aikoina. Viimeisestä kymmenestä pelistä Detroit on voittanu kuusi ja hävinnyt neljä. Detroit on pelannut kotona tällä kaudella 10 peliä ja voittanut niistä seitsemän. Viime pelin Detroit pelasi Anaheimia vastaan ja voitti sen 4-2. Maalilla aloittaa hyvin pelannut Jimmy Howard.

Calgary on pelannut aina välistään todella hyviä otteluita ja vääntänyt tiukkoja pelejä voitoiksi. Viimeisestä kymmenestä pelistä Calgary on voittanut neljä ja hävinnyt kuusi. Vierasjoukkueena Calgary on ihan kohtuullinen, yhdeksän ottelua ja neljä voittoa. Viime pelin Calgary hävisi Columbukselle vieraissa 4-1. Joukkueen maalilla aloittaa Miikka Kiprusoff.

Minun silmissäni Detroit on varsinkin kotonaan perustasoltaan niin paljon parempi kuin Calgary, että tämä on otettava peleihin mukaan.

Link to post
Share on other sites

Pittsburgh - St. Louis 1 1.85 Betsson

Pittsburgh - St. Louis+1 1 2.60 Betsson

-Crosby palasi hurjassa vireessä ja joukkue voitti heti 5-0. Upea esitys.

-Penguins kova kotijoukkue ja saanee tehtyä n.4 maalia tässäkin, vaikka Blues puolustus osaa pelata tarkkaan.

-Veikkaan Penguinsin vievän lähiaikoina nyt kotiotteluitaan aika selvästi ja vienee tämänkin.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

NHL

San Jose Sharks - Chicago Blackhawks 1 2,20 Expekt

prosentit: 55% - 23% - 22%

OA: 1,21

Materiaaliltaan hieman parempi San Jose lähtee otteluun yllättävän suurena suosikkina, San Josella kotietu ja lisäksi viimeiset 10 peliä on tuonut hyvin pisteitä(7-2-1) ja joukkue on tällä hetkellä 3 ottelun voittoputkessa, kun taas Chicago pelaa ottelun näillä näkymin ilman yhtä tärkeintä puolustajaansa Brent Seabrookkia ja lisäksi tshekki-taituri Michael Frolik on ottelusta pois loukkaantumisen takia, Chicagon viimeiset 10 ottelua, 5-4-1, ja joukkue on tällä hetkellä 2 ottelun tappioputkessa, kun todella hyvin pelannut joukkue menetti kunnon tatsin peliin häviten ottelut vieraissa Calgarylle(1-5) ja Edmontonille(2-9). Chicagolla on ollut muutama päivä aikaa levähtää mutta saa nähdä miten saavat tänään pelin kulkemaan, ainakaan helppoa se ei tule olemaan koska vastassa yksi NHL:n parhaista joukkueesta, jonka parhaat tähdet, Thornton, Marleau, ovat saaneet pelinsä kulkemaan. Maalissa yön pelissä aloittaa San Josella Antti Niemi ja Chicagolla Corey Crawford. Kerroin ehdottomasti kokeiltava !

Tulosveikkaus: 4,5 - 1,2,3

Edit: Frolik ja Seabrook saattaa pelata, jos näin käy niin nostattaa se Chicagon prosentteja, jolloin odotusarvo laskee. Tilannetta voi seurata osoitteessa dailyfaceoff.com

Link to post
Share on other sites

NHL

Nämä myös kokeiltavia ylikertoimia, en jaksa alkaa antamaan kunno perusteluja, mutta hyvin tuli faktat katsottua ja prosentit laskettua. Uskokaa jos on luottoa, katsokaa kerroin millä pelaatte.

New Jersey - Columbus 1 2,05 NordicBet, OA: 1,06

NY Islanders - Philadelphia 2 2,05 Expekt, OA: 1,11

Washington - Winnipeg 2 3,85 Unibet, OA 1,19

Carolina - Montreal 1 2,75 Bet365, OA: 1,07

Dallas - Los Angeles 2 2,50 Expekt, OA: 1,05

Phoenix - Anaheim 1 2,20 NordicBet, OA: 1,14

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Ligue 1 / Jalkapallo Ranska Monaco - Lens Monaco Draw No Bet @ 1.58 Epicbet Alkaa 21:45 Monaco(2.) voitti kolme kauden neljästä tähän mennessä pelatusta ottelustaan yhden noista päätyttyä tasuriin. Joukkue hävisi ainoastaan kolme viimeisestä 20:stä sarjamatsistaan.  Lens(10.) on sarjassa kolme ottelun voitottomassa putkessa häviten noista kaksi kamppailua. Joukkue onnistui voittamaan vain yhden viimeisestä kahdeksasta vierasottelustaan. Monaco voitti joukkueiden edellisen viime helmikuussa pelatun keskinäisen kohtaamisen maalein 2-3.  
    • Jääkiekko:SM Liiga klo.18:30 Saipa - K-Espoo Tekee pisteen Lukas Svejkovsky @2.11 Coolbet Koitetaas Espoon hyökkääjän Svejkovskyn pojoa. Sarjakakkonen Espoo kohtaa vasta yhden liigaottelun pelanneen Saipan sen kotikentällä.Lappeenrantalaiset olivat CHL kiertueella ja rasitusta on ainakin matkustelusta tullut.Saipa siis voitti liiga avauksessaan Tapparan ja on tässä suosikki. Espoo on 3:sta ottelustaan voittanut 2 ja yhden hävinnyt.Viimekaudella keskinäiset kohtaamiset meni tasan 2-2. Espoon 1.kentän oikeallalaidalla pelaavalla Svejkovskylla on ollut loistava alkukaudelle.Viimekaudella Espoossa 11 ottelussa 3.pst tehnyt Svejkovsky on nyt takonut 3:ssa pelissä jo 6.pst(4+2).Aikamoinen parannus siis tapahtunut Svejkovskyn pelaamisessa ja mistä se sitten johtuu,mene ja tiedä. Svejkovsky halunnee pitää putkeaan yllä ja Espoo varmasti yrittää iskeä ja hyödyntää 6pv sisään jo 3 ottelunsa pelaavaan Saipaan.  
    • Liiga / Jääkiekko KalPa - HPK Elias Vilen tekee vähintään 1 pistettä (sis.ja): Kyllä @ 2.33 Unibet Alkaa 18:30 Kuluvalla kaudella tehot 1+0 iskenyt Elias Vilen on nostettu otteluun kolmosketjusta ykköskentän sentteriksi laitureinaan Juuso Mäenpää ja Jesper Piitulainen. Aiemmilla kausillaan Pelicansia pisteiden valossa melko tehokkaasti edustanutta Vileniä pidetään hiomattomana timanttina ja Kuopiossa odotetaankin miehen saavan uutta nostetta uralleen. Vilen pelasi hyvät harkkamatsit mutta sarjakausi on lähtenyt hieman tahmeasti käyntiin.  KalPan hyökkääjistä eniten kuluvalla kaudella peliaikaa saanut Vilen tulee tekemään ottelussa vähintään yhden pisteen.
    • 16:30 Korfez Basket - Kolossos Rhodes ”Vierasjoukkue” Kolossos ei ole huono joukkue, mutta tämän kauden jengissä aikalailla kaikki on mennyt uusiksi, ja yhteispelissä on vielä tekemistä. Kotijoukkueena pelaava Korfez vaikuttaa olevan etenkin hyökkäyspäässä jo valmiimpi kauteen ja näin ollen nappaa tästä Bulgariassa pelattavasta ottelusta voiton. Korfez Basket ML @1,92 @epicbet
    • Jääkiekko:SM Liiga klo.18:30 TPS - Jukurit Tekee vähintään 2.pst Lukas Wernblom @3.50 Unibet TPS puolelta pistepörssiä johtavan Wernblomin parit pojot kokeiluun. TPS ottanut 2 voittoa ja yhden hävinnyt.Sillä on 1 ottelu vähemmän pelattuna,mitä Jukureilla.Jukureilla 4:stä pelistä tappioita ja voittoja 2.Jukurit on 2 edellistään pelannut kotonaan ja pelasikin ne hyvin.Vieraissa sitten Jukureilla onkin vaikeampaa ja tänään TPS kotonaa tulee olemaan hankala Jukureille. Turkulaisia kismittää niukka 2-1 häviö Sportille ja paluu voittojen tielle on tässä lähellä.TPS 1.kenttähän on sitä tahtipuikkoa heilutellut,kun pistepörssiä vilkuillaan. Takuulla hyökkäyskolmikolle Wernblomille,Haudumille sekä Bryggmanille tulee niitä huonoja/pisteettömiä pelejäkin kaudenedetessä.Tässä kohtaamisessa kuitenkin 1.kentällä on saumoja tehä niitä pisteitä useampikin ennakkoon sarjanheikoimpiin kuuluvaa Jukureita vastaan. Lottoohan tää Suamikiakko on,mutta jos TPS hyökkäyskolmikolta Wernblom,Haudum,Bryggman nähdään nopea maali,jossa Wernblom on osallisena jollain tavalla niin silloin ollaan jo lähellä ja otetaan kokeiluun,kun sitä on tarjolla.
×
×
  • Create New...