Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Moniveto 2

Tsekki-Norja 3,4-1,2

Usa-Slovakia 3,4,5-2,3

Tanska-Ruotsi 2,3-2,4,5

Panos: 0.20€ Hinta: 24€

Kertoimet: ~700-38000

Tsekki-Norja

Tsekin kisat alkaneet nihkeästi, niukka voitto Tanskasta 2-0 ja selvä tappio ruotsille 4-1 eivät ole vakuuttaneet. Erityisesti maalinteko on tökkinyt, mutta uskon että tänään alkaa osua tolppien väliin. Piskuinen Norja pistänyt hyvin kampoihin sekä Ruotsille (3-1) ja Venäjälle (4-2), mutta on ollut jäljessä silti selvästi molemmissa otteluissa. Tsekillä ei yksinkertaisesti ole varaa odottaa maali- ja pelivireen löytymistä ja uskon että he nappaavatkin voiton ja itseluottamuksen takaisin heikon Ruotsi ottelun jälkeen. Tehoja pitäisi kuitenkin hyökkäyksestä löytyä (Plekanec, Krejci, Michalek, Hemsky) laajalta rintamalta. Norjalla tärkeimät ottelut vasta edessä mutta heidän kaksi ensimmäistä kenttää erityisesti ovat vahvoja ja uskon heidän saavan pidettyä numerot siedettävinä.

Usa-Slovakia

Usa on ollu ehdottomasti positiivinen yllätys kisojen alussa (Itsellä 30 keroimella voittajavedossa kiinni :thumbup: ). Runsas maaliset ottelut Ranskaa ja Kanadaa (7-2, 5-4 ja.) ovat näyttäneet että tulivoimaa ja voittamisen halua löytyy. Slovakia aloittanut kisat kahdella tappiolla ja heillä on varmasti kova hinku avata pistetilinsä. Uskon heidän saavankin muutaman kerran laatan Usan verkkoon, mutta Usa jatkaa maalitehtailuaan ja kääntää ottelun lopulta niukaksi voitoksi. Suomen loistavan maalivahtipelin ja tuurinkin ansiosta Slovakia jäi nollille, mutta Usan Howard ei ole vakuuttanut samaan tapaan. Olettaisin runsasmaalista ottelua - Slovakialla kova halu avata pistetili ja Usa voi pelata vapautuneesti, hyvällä itseluottamuksella.

Tanska-Ruotsi

Tämän ottelun kerroinasetelmat ovat mielestäni aivan sekaisin, esimerksiki PV:ssa veikkauksen tarjoama Tanska+3 2.55 on päivän paras pelikohde. Ruotsilla maha täynä kahdesta selvästä avausvoitosta Norjasta ja Tsekistä (3-1, 4-1). En näe kuitenkaan ruotsin maalivahtikaksikkoa Fasth - Enroth vielä täysin kokeilluksi. Enroth pelasi ennen kisoja todella epävarmasti ja Fasth ei joutunut Tsekkiä vastaan vielä järin kovaan tulitukseen. Tanska aliarvostettu huonon Italia pelin takia (3-4 tappio jatkoajalla) mutta joukkue on erittäin hyvä (kaksi erittäin hyvää, maalintekoon pystyvää kenttää) ja hallitsi tätäkin taistoa selvästi. Kaikki pisteet ovat Tanskalle nyt tarpeen kun tappio Italialle oli joukkueelle varmasti suuri pettymys ja takaisku jatkohaaveille. Uskon Tanskan laittavan takkiauki lähtevän Ruotsin lujille ja voittokin on jopa mahdollinen. :thumbup:

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Faria pelannut kyllä erinomaisesti ja mielestäni ehdottomasti lähempänä tasabookkia tämä ottelu, Farialla hyvät saumat voittoon!
    • Jääkiekko MM 21:00 Kanada - Suomi Pelivalinta: Morgan Rielly syöttöpisteet yli 0.5 @ 3.65 Nordicbet Peliaika ja vastuu kasvanee Bouchardin poissa ollessa. Todella hyvä kerroin tarjolla tälle  NHL perus pakille, joka on parhaalla kaudella on tehnyt 77-tehopistettä NHL:ssä.
    • Tennis Ranskan avoimet klo 19:15 Faria - Tiafoe Pelivalinta: Faria Kerroin: 2,55 Unibet Faria on pelannut toistaiseksi loistavat kisat, karsintojen kautta kisoihin ja selkeitä voittoja pääsarjassa. Tiafoen urakka ollut haastavampi. On joutunut urakoimaan pidempiä otteluita kentällä, joka lisännyt rasitusta Pariisin helteessä. Tänään illalla lämpötila vielä kohtalaisen korkea, mutta pelin edetessä lämpötila toki laskee. Näkisin tämän etuna Farian osalta, sillä tämä ei tuo Tiafoelle niin suurta etua syötön kanssa, joka Tiafoella on hyvää luokkaa. Faria jaksaa taistella pitkiä palloralleja, enkä usko hänen väsyvän pidemmässäkään ottelussa. Tiafoe ei parhaimmillaan massakentällä, joten pidän Farian mahdollisuuksia otteluvoittoon kohtalaisen hyvinä.
    • Pöytätennis, Setka Cup Naiset Shevchuk - Volgina Volgina Voittaa 1. Erän & Ottelun Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 3.20 Alkamisaika: 19:05 - Naisten Setka Cupin puolella kohtaavat Shevchuk sekä Volgina. Kertoimet on asetettu tähän otteluun 1.61 - 2.20 Shevchukin hyväksi mutta en itse kyllä allekirjoita tätä kerroinasetelmaa alkuunkaan. Volgina on voittanut näiden pelaajien kaksi viimeisintä keskinäistä kohtaamista hyvällä tyylillä ja pelannut viime aikoina ylipäätään huomattavasti paremmin korkealla tasolla siinä missä Shevchuk ollut ihan peruspelissäänkin ajoittain todella hukassa, mielestäni väärä pelaaja tässä lähtee nyt suosikkina otteluun ja näen Shevchukin heikon vireen sekä tappioputken tässä jatkuvan kun Volgina aloittaa ottelun terävästi voittamalla niin avauserän kuin myös koko ottelun.
    • Jalkapallo, Mestarien Liiga PSG - Arsenal Yli 2.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Pinnacle Kerroin: 2.23 Alkamisaika: 19:00 - Mestarien Liigan finaalissa kohtaavat PSG sekä Arsenal. Hyvin tasaisista lähtökohdista tähän finaaliin lähdetään kertoimissa. Kaksi lähes täysin erinlaista joukkuetta pelityyliltään vastakkain kun PSG hyökkäysvoittoista futista pelaa siinä missä Arsenal puolustusvoittoista futista pelaa. Näen kuitenkin joka tapauksessa tässä finaalissa vähintään 3 maalia nähtävän sillä molemmillta joukkueilta löytyy kyllä niin paljon laatua sekä tulivoimaa hyökkäyksestä. Eiköhän tässä PSG enemmän tule peliä luomaan ja hyökkäyksellään yrittämään peliä ratkomaan siinä missä Arsenal vastahyökkäyksista yrittää iskeä. Uskon PSG:n tässä kyllä pystyvän Arsenalin puolustuksen murtamaan ja pelin edetessä Arsenal joutuu myös avaamaan enemmän peliään ja pelin kuva tulee muuttumaan täysin, en missään nimessä tästä näe mitään tylsää 0-0 finaalia tulevan vaan enemmänkin toistoa viime vuotiselle, tosin en näe kyllä PSG:n toista kertaa peräkkäin 5-0 finaalia vievän.   Futistietäjiltä odotan kohta alkaviin MM-Kisoihin hyviä vihjeitä ja miksei seurantablogia @BloKki @Oksanen94 @JapBet @Henksteri
×
×
  • Create New...