Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

16.6 Lauantai


Guest TyhjaArpa

Recommended Posts

Tsekki - Puola -- Kummalla puoliajalla eniten kulmapotkuja: 2 puoliaika -- 1.90 - Nordicbet

Tasainen peli jossa kovat panokset. Puola voitolla jatkoon muutoin luultavasti Tsekki. Täten jommankumman joukkueen on pakko pyrkiä maalintekoon ja yrittää päästä jatkoon. Jos Venäjä ei ole tappiolla, niin Tsekille riittää käsittääkseni alussa ihan kyttäily ja puolustus. Toisaalta Puolakaan tuskin haluaa menettää mahdollisuuksiaan yltiöpäiseen hyökkäämiseen ensinmäisellä puoliajalla.

Kreikka - Venäjä -- 2 -- 1.725 - Pinnacle

Venäjä on pelannut hyvin ja uskon että se pystyy jatkopaikan varmistavan voiton ottamaan vaikka sille tasapelikin riittäisi. Kreikka joutuu hakemaan voittoa ja vaikka se pystyikin maalit värkkäämään kahdessa ensinmäisessä pelissä en usko että vaikka Kreikka maalin tekisi niin se voittoon asti riittäisi.

Link to post
Share on other sites

Kankaanpää-Vimpeli 1 11.00 @Nordicbet

Kanpaanpää-Vimpeli 1 4.30 @Nordicbet

En ole mikään pesisekspertti, mutta ihan selkeä ylikerroin ja muutama ystävä tätä (paremmin pesis asioista perillä oleva) tipsasi. Alkukauden suurin pettymys, Kankaanpää, kohtaa Vimpelin, joka on ollut viime aikoina hurjassa iskussa. Erityisesti sisäpeli on kulkenut. Kankaanpään peli kulki hallikaudella erittäin hyvin ja heitä povattiin jopa kärkikolmikkoon. Kankaanpäällä on ollut kuitenkin hurjasti ongelmia loukkaantumisosastolla alkukaudesta, mutta nyt joukkue on vihdoin käytännössä parhaillaan mukana. Vaikka Vimpeli on pelannut todella hyvin, uskon että sairastuvan tyhjäksi saanut Kankaanpää saa nyt pelinsä paremmin aisoihin. Kankaanpää löytyy nyt sijalta 9., mutta uskon vakaasti että sijoitus tuosta tulee nousemaan loppu kauttakohden. Uskon Kankaanpään lopettavan Vimpelin voittoputken tänään ja tuolla kertoimella heittämällä mukaan peleihin.

Link to post
Share on other sites

Haka-Vps 2 2,45 Veikkaus

Vps:n valmentaja Huttunen: ''Meillä oli 43 päivän sisään kaksitoista peliä, eli pelasimme keskimäärin kolmen ja puolen päivän välein. Se on aikamoinen tahti, ja me myös matkustimme aika paljon.'' Vps lopetti hyvin ennen taukoa, Hjk:sta 1-0 kotivoitto ja hyvävireisesti pelannut Kups:sta 0-3 vierasvoiton.. Haka otti vain 2-1 voiton kotonaan Honkasta ja pelannut erittäin vaisusti. Tämä peli pelataan Tampereella joten en näe hakalle mitään kauheaa koti-etua. Vps on saanut sitä kaivattua huilia ja uskon että he vain parantavat alkuKauden vauhtia ja Haka taas pelailee koti-otteluita missä sattuu (tampereella ja hämeenlinnassa) ja muutenkin Haka alkukausi on ollut mitä odotettiin eli heikkoa peliä ja sijoituis loppupäästä. (3-0-7)

Haetaan Vepsin suora voitto vain ja kertoimella 2,45 se on ihan pelattava kohde!.. :thumbup: :thumbup: :thumbup:

__-__ http://www.123kotisivu.fi/Ykkostipsaaja

Link to post
Share on other sites

-- ATP Tennis: Lontoo --

Grigor Dimitrov - David Nalbandian -- 1 -- 2,00 -- Unibet (Tulos: 4-6,4-6)

- Grigor (72.) voitti viimeksi Kevin Anderssonin (30.) erin 2-1. Dimitrov pelasi kaikin puolin vahvan ja tasaisen pelin eikä Nalbandianin pitäisi olla ylitsepääsemätön este tänään. Dimitrov pelannut turnauksessa 4 ottelua ja hän on hävinnyt vasta 1 erän. Ruohokenttä on hyvä alusta bulgarialaiselle ollut aina.

- Nalbandian (39.) voitti eilen Edouard-Roger Vasselinen (67.) sekä Xavier Malissen (84.), molemmat pelit erin 2-1. Argentiinalainen on hyvä pelaaja ja syöttöpelissään vahva.

- Itse Dimitrovin peliä nähneenä luotan nuoreen bulgarialaiseen, mutta yli 23 peliä tähän otteluun olisi varmasti myös oiva vaihtoehto.

Link to post
Share on other sites

-- WTA Tennis: Birmingham --

Misaki Doi(+4peliä) - Jelena Jankovic -- 1 -- 1,98 -- Pinnacle

- Doi (115.) kaatanut jo turnauksessa mm. Fransesca Schiavonen (27.) ja viimeksi S.F.Gaconin (77.). Japanilainen esittänyt tasaisen vahvaa peliä, mikä on tänään valttia. Ruohoalustalla uransa aikanut pelannut 22 peliä ja näistä on irronnut 14 voittoa.

- Jankovic (22.) pelannut turnauksessa vasta 1 ottelun, mutta silti mukana vielä puolivälierissä. Jankovic aloitti siis suoraan 2 kierrokselta ja kun viimeksi vastustaja luovutti ennen aikojaan niin serbi on päässyt helpollla. Viimeksi pelannut siis 13.päivä ja jaksan uskoa jopa, että tuo vaikuttaa hänen peliinsä ainakin 1.erässä. Jancovic ei mielestäni ole mikään luottohevonen ja hänen pelinsä ailahteleekin joskus aika paljon. Vaikka hän voiton tänään saattaa ottaakkin ei se tule helposti. Doi +4 peliä vaikuttaakin parhaimmalta pel-idealta tähän otteluun.

Link to post
Share on other sites

Tp-47-Kpv 2 1,70 Veikkaus

Tp-47 on pelannut aivan penkin alle koko alkuKauden ja ei ole mitään saanut aikaseksi kun taas Kpv on pelannut ihan positiivisesti.

Tp-47 7 0-0-7 saldo, ei varmaan tarvii kauheesti selitellä..?

Kpv 8 3-4-1, Kpv on erittäin tasuri-altis joukkue mutta Tp-47 on tällä hetkellä niin heikko että uskon että kpv hoitaa pelin kotiin!

Tp-47 oli peli 13.6 ja hävisi 0-4 Haupalle?!?! Haupa on sijalla 9. :)

Kun taas Kpv on saanut huilata yhdeksän päivää ja uskon vireen löytyvän äkkiä ja tästä ottelusta voi tulla rumatkin lukemat..

MaaliArvio 0,1-2,3,4

__-__ http://www.123kotisivu.fi/Ykkostipsaaja :thumbup:

Link to post
Share on other sites

Veikkausliiga

Honka - inter 2, 2.30 Tipico

Honka - Inter over 2.5, 1.85 Tipico

- Interin ja hongan välisissä peleissä on usein nähty paljon maaleja.

-Inter pelasi alkukauden hyvin ja ainoat tappiot tuli ifk marienhamia ja hjk:ta vastaan.

- honka on tehnyt 10 pelissä 7 maalia kun taas inter on pussittanut 22 maalia 10 pelissä.

- interiltä poissa Magnus Bahne, Joel Lehto, Kalle Parviainen ja Babacar Diallo

- inter lähtee peliin selvänä suosikkina ja 2.30 kertoimella tätä kannattaa kokeilla.

Link to post
Share on other sites

Kreikka-venäjä yli 2,5 maalia 1,92 NordicBet.

Kreikkahan on vähän saman tyylinen joukkue kun Tsekki.

Kreikka tulee pitämään palloa ja hyökkäämään paljon koska heillä on pakkoVOITTO otettava jos jatkoon haluaa ja sitten alkaa avautumaan puolustus ja venäjä pääsee pelamaan sitä mitä ne rakastaa VASTAHYÖKKÄYS peliä.

Kreikka tulee pitämään pallo 55%-60% ja tulee iskemään sen 1-2 maalia ainakin..

Mutta venäjällä on niin kovat hyökkääjät ja he tarvitsevat sen yhen paikan ja siitä ne rankaisee HETI. Uskon että pelistä tulee tasainen maalienSuhteen joten annan tälläiset maaliArvio: 1,2-1,2-3 ja toi 1,92 on minun mielestä selvä ylikerroin.

Link to post
Share on other sites

Norjan 2 divisioona, lohko 1

Fram - Stromsgodset 2 1, 1,65 Nordicbet

- Fram sarjassa toinen, 6 voittoa, 1 tasapeli, 2 tappiota

- Kotona: 4/0/0

- Viimeiset viisi: 3/0/2

- Stromsgodset 2 sarjassa 14. eli viimeinen, 0 voittoa, 2 tasapeliä, 7 tappiota

- Vieraissa: 0/1/3

- Viimeiset viisi: 0/1/4

- Neljän ottelun tappioputkessa

Link to post
Share on other sites

EM-kisat

Kreikka - Venäjä 1/5.55 NordicBet

Kreikka (+1) - Venäjä 1/2.23 NordicBet

Kulmapotkuja yhteensä alle/yli 9,5 2/1.78 NordicBet

Vaihdot Substitutions: under 5.5 2.10/ NordicBet

Tosiaan Venäjälle riittää tasuri tästä pelistä, joten ei tiedä miten Venäjä lähtee ottelua pelaamaan. Joukkuelaiset ovat kylläsanoneet ettei lähdetä peruuttelemaan, mutta eikös noin kaikki sano. Kreikka ei ole ollut huono kisoissa vaikka voittotili onkin avaamatta vielä, tänään Kreikan ainoa mahdollisuus jatkoon pääsyyn on voitto tästä pelistä ja silti jatkopaikka on toisen ottelun varassa. Uskon Kreikan tänään ryhdistäytyvän ja ottavan yhden voiton näissä kisoissa :)

Tulosveikkaus 1-0

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Liiga 17:00 Ilves - Tappara Valinta: Tappara (60min) / 2,30 @ Bet365 Paikallissarjan toinen osa-ottelu. Pidän edelleen Tapparaa suurimpana mestaruussuosikkina. Tulosten valossa kirvesrinnat olivat ensimmäisessä ottelussa parempia, enemmän laukauksia ja maaliodottamaa sekä myös enemmän blokattuja laukauksia. Uskon itse, että sarja tasoittuu tänään. 
    • Snooker MM 12:00 Ding - Gilbert Valinta: Gilbert / 2,30 @ Unibet Dingin meininki kahden viime vuoden kisoissa ei ole vakuuttanut. Viime kierroksella hän voitti suhteellisen niukasti avauskierroksella Suretyn, jonka jälkeen otrti peräti 13-4 Breceliltä kuokkaan. Toissa vuonna matka päättyi avauskierrokselle Lisowskia vastaan. Gilbert puolestaan hävisi viime vuonna avauskierroksella kolmoskierrokselle päässeelle Jiahuille ja toissavuonna taisteli itse aina välieriin asti ennen voittajalle Kyren Wilsonilel häviötä.  Gilbert pelasi suhteellisen vakuuttavat karsinnat voittamalla Crwleyn 10-3 ja Hillin 10-6. Dingillä on puolestaan tältä kaudelta ainoastaan kolme ottelua (Hawkinsille 5-3 häviö, Trumpille 6-2 häviö ja Fulle 5-2 häviö). Kunto on enemmän tai vähemmän kysymysmerkki ja itse pidän hyvävireistä Gilbertiä ihan todennäköisenä voittajana.   
    • Snooker MM-kisat klo 12:00 Allen - Anda Pelivalinta: Frame 9 EI 50+ breikkiä Kerroin: 3,75 William Hill Allen oli eilen huono avausosassa Andaa vastaan. Allen ei saanut yhtään 50+ breikkiä, Anda teki näitä jokaisessa voitetussa framessa. Ensimmäinen frame tauon jälkeen saattaa olla hieman hakemista molemmin puolin ja pitkiä lyöntisarjoja ei välttämättä tauon jälkeen avausframessa nähdä. Mielestäni kerroin hieman liian korkea. 
    • Baseball, MLB New York Yankees - Kansas City Royals Kansas City Royals Yli 4.5 Juoksua Vedonlyöntitoimisto: Pinnacle Kerroin: 2.65 Alkamisaika: 20:35 - MLB puolella kohtaavat New York Yankees sekä Kansas City Royals. Vierasjoukkue Royalsin vähintään 5 juoksua otteluun lähdetään hakemaan. Kansas City Royals on niin American Leaguen kun koko MLB:n jumbo ja joukkue on tehnyt toiseksi vähiten juoksuja koko liigassa. Silti pidän Royalsin lyöntikalustoa ihan hyvänä ja jopa aliarvostettuna koko liigan mittakaavassa. New York Yankeesin syöttäjänä aloittaa tässä ottelussa Warren joka on tämän kauden aloittanut ihan ok otteilla, viime startti kuitenkin Los Angeles Angelsia vastaan oli varsin heikko ja Warren poistuikin ottelusta jo aikaisessa vaiheessa. Kansas City Royals saanut hyvin pelaajia pesille ja scoring positioneihin mutta ei ole vain onnistunut sitten näistä paikoista tekemään juoksuja, nyt mielestäni on Royalsilla hyvä sauma kääntää kurssi Warrenia vastaan joka ei ole ollut parhaimmillaan ja etenkin kun pelataan päivä ottelu Yankee Stadiumilla joka tunnetaan varsin lyöjä ystävällisenä pelipaikkana, etenkin nyt kun sääolosuhteet vielä suosivat.
    • Baseball, MLB Philadelphia Phillies - Atlanta Braves Yli 7.5 Juoksua Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.20 Alkamisaika: 02:15 - MLB puolella kohtaavat Philadelphia Phillies sekä Atlanta Braves, Yli 7.5 juoksua lähdetään hakemaan tähän otteluun. Braves voitti tämän ottelusarjan edellisen kohtaamisen 0-9 luvuin. Atlanta Bravesin lyöntikalusto on ollut erinomainen viime otteluissa tehden kovaa tulosta. Philadelphia Philliesin lyöntikalusto on myös erinomainen, tehokkuus kuitenkin ratkaisuhetkillä ollut nyt heikkoa, paljon saadaan pelaajia pesille ja täydet pesät tilanteita vähäisillä paloilla mutta juoksuja ei onnistuta tekemään. Phillies jäi tämän ottelusarjan edellisessä kohtaamisessa nollille kotonaan ja kun joukkueesta löytyy Turnerin, Harperin ja Schwarberin kaltaisia lyöjiä niin todella vaikeaa on nähdä että vaikeudet juoksujen teon suhteen montaa ottelua peräkkäin enää voi jatkua. Philliesin 4 edellisessä ottelussa tehty 20, 14, 13 ja nyt 9 juoksua, molemmilla joukkueilla hyvät syöttäjät ottelussa aloittavat mutta en usko sen silti riittävän loppuun asti ottelussa, sillä molemmillta joukkueilta löytyy kyllä niin paljon tulivoimaa ja pelaajia saadaan pesille scoring positioneihin usein. Unibetilta kohtuu hyvä tarjous 2.20 tästä yli 7.5 juoksusta kun esim. Bet365 tarjoaa vain 1.95.
×
×
  • Create New...